Kedy sa môžu bábätkám začať strihať nechty?

ejusa
5. feb 2009

Ahojte,baby kedy sa mozu babetku prvykrat strihat nechtiky?A ked sa este nemozu a ma ich akoby zlomene tak co s tym?Nas mava rukavicky.A mate pre pripad potreby kupenu odsavacku na sopliky?A aku?

zuzu333
5. feb 2009

ahoj,my sme nasej ostrihali nechtiky hned ked sme prisli z porodnice,teda nie ja ale svokra 😀 a odsavacku tu mame tu na vysavac.. je fakt dobra..

fifinna
5. feb 2009

ejusa, v knizke sa pise, ze v prvych tyzdnoch sa nesmiu strihat nechtiky, ale neni tam kolko. A ja si vôbec nepamätam, kedy som strihala. Ak ma ten nechtik nalomeny, tak ho skus jemne potiahnut, viem, ze sa nesmu odkusnut. Odsavacku by som ti odporucila taku, co sama vytiahnes svojim tahom von sopliky. Neviem ako ju popisat. Take dve hadicky, ktore vedu z nadobky. Jednu das do nosteka a druhou tahas soplik, ten ostne v nadobke.

zuzu333
5. feb 2009

ja som zasa pocula,ze praveze sa maju prve tyzdne odkusavat,lebo su jemne.. ale moja svokrusa to vyriesila hned 😀 podotykam je zdravotna sestra 🙂

ejusa
autor
5. feb 2009

No ale ja sa bojim potiahnut mu to,aj ostrihat...ach jaj,zeby som pockala do stredy ked idem na poradnu?Mne vraveli v lekarni ze najlepsia je taka elektronicka odsavacka?Takze neviem ci ju kupit,stoji tak okolo 15OO sk,ze taka hudobna,ze dietatu sa odvedie tou hudbou pozornost a necha si odsavat.

fifinna
5. feb 2009

mne sa zda, ze som niekde citala, a ze som to aj robila, ze som ich malemu jemne strhla, ale mam pred sebou knizku o matke a dietati a tam je pisane, ze sa nesmu okusovat.

akejka
5. feb 2009

my sme ostrihali hneď, ako sme prišli z pôrodnice. (pri oboch deťoch) Aj tak musela mať 1. mesiac rukavičky, lebo sa strašne škriabala po tvári. O tom obhrýzaní som čítala, ale nezdá sa mi zrovna chutné ☹ Ja som si ani vlastné nikdy neobkusovala.

ejusa
autor
5. feb 2009

Ale ajtak si neviem predstavit strihat nechtiky,ved ma take male prsteky a este sa aj myka ako 😲

najjanka
5. feb 2009

Ejusa, normalne mu to ostrihaj tymi zaoblenymi noznickami. Vobec nic sa mu nestane. Alebo, ak sa bojis, nech ostriha manzel.

fifinna
5. feb 2009

ejusa, ked sa ti myka, tak ich strihaj ked kojis, alebo ked spi. Kup si na to specialne noznicky, aby mali tupe konce.

ejusa
autor
5. feb 2009

Tak ste ma prehovorili a ja prehovorim manzela 🙂 ,mame take noznicky,tak o chvilu pri kupani ostrihame...a dokedy treba pupcek osetrovat liehom?Lebo sa mi zda,ze to uz ma dobre.

dzanka3
5. feb 2009

nechtiky sa mozu strihat az 10dnovemu babetku - mal svoje noznicky - namocila som ich do liehu 1x a ked som kojila muz strihal....

najjanka
5. feb 2009

S pupcekom pockaj do poradne, lekarka ti povie.
Ak sa ti zda, ze teraz rucickami hybe, pockaj, ako budes strihat nechtiky neskor 🙂 🙂 🙂 😀

ejusa
autor
5. feb 2009

Dzanka,noznicky treba najskor namocit do liehu? 😲

dzanka3
5. feb 2009

no ja som to kdesi citala....tak pre istotu sme ich umyli v liehu....ved to boli take drobne prsteky 😀 😀
teraz uz to je parada - staci mu spievat a on drzi a strihame 😉

fifinna
5. feb 2009

ja som nenamacala noznicky do liehu, tusim len pred prvym pouzitim, som ich ocistila, boli cisto nove a len prenho. Nikdo iny sa snimy nestriha doteraz. Ale pre istotu ich umy, nic stym nepokazis.

varticek
5. feb 2009

Ja som noznicky nemocila v liehu a strihali sme mozno ked mal tyzden, ked mu narastli, noznickami so zaoblenymi koncami a najjednoduchsie aj najbezpecnejsie je to ked babo spi. Odsavacka na vysavac je super, s tou obycajnou co musis tahat ty toho vela nevytiahnes a elektricka je zase predrazena, akurat je to ostara s tym vysavacom ked ma babo nadchu a treba odsavat napr. aj v noci. Inak, pokial maly nebude mat nadchu tak neodsavaj, lebo caste odsavanie nos drazdi a tvori sa viac soplov.

zuzana17
5. feb 2009

Ahoj, my sme malému ostrihali nechtíky hneď keď sme prišli z pôrodnice 🙂 , ja som dlho nestrihala lebo som sa bála 😀 , ale strihal manžel keď som malého kojila 😉
Niekde som čítala, že natrhnuté nechtíky v prvých týždňoch sa môžu pookusovať, ale ja som to nerobila, ani svoje neohrýzam 😀 , v žiadnom prípade neotrhávaj aby sa mu to nezatrhlo a nezapálilo.

akejka
5. feb 2009

presne, zo začiatku je najlepšie strihať, keď mimi spí.

tesorino
5. feb 2009

ahoj, ja som malemu ostrihala nechtiky hned po prichode s porodnice a striham mu kazde 3 dni 😀 strasne mu rychlo rastu. on bol sdoskriabany hned po narodeni tak nechcem aby sa stale skriabal, aj v noci si sem tam poskriabal tvaricku, tak stale strihame, najlepsie ked spinka 😉 a s tym odsavanim suhlasim so zuzanou, moc mu netreba rypat do nosteka, este ho ma citlivy a jemnucky a mohla by si mu ublizit, ja davam kvapecky libenar, spreje tiez nie su vhodne pre take male mimi 🙂

evitkamalicka
5. feb 2009

ahoj,
ja som malemu strihala nechtiky este v porodnici, lebo ich mal velmi prerastene a skrabal sa

nikollette
5. feb 2009

Ale baby to nie je taka vec... vravi sa ze by sa prve dni, tdzdne nemaloi srihat vobec lebo su take jemne, ze sa sami lamu, ale podl amna kazdy podla potreby..samé vidiet najlepsie ci treba, ci nie.. nic sa nestane ak ostrihate 🙂

A odsavacku uz mame kupenu, tu ktoru sama vytahujes sopliky.. stoji par korun v lekarni 🙂

jarula25
5. feb 2009

ahoj tak my sme nechtiky strihaly hned ako sme dosly domou s porodnice a musely sme pocas spanku lebo sa mu to velmi nepacilo ☹ a dokonca sme pocas spanku strihaly nechty az do 1 roka vobec si ich nechcel dat ostrihat ale teraz je to uz v pohode uz sam povie mami ostrihajme aby som ta neposkrabal 🙂 a odsavacku??tu mame na vysavac ale ked odsavame tak to musim dobre ze na nom sediet a muz mu musi drzat hlavu lebo robi cirkus ale nastastie ju nepouzivame velmi casto pouzily sme ju asi 10krat za tie 2 roky a 4 mesiace ale je naozaj dobra...ale vzdy pred odsavanim som mu dala kvapky alebo sprej do nosa na zjemnenie sliznice..ale zase pri takom malom babätku by som ju este nepouzila iba keby bolo velmi zahlienene .....

zoeno.1
5. feb 2009

ahoj,mala ma dost dlhe nechty,ked sa narodila a polamali sa jej hned,tak som s nimi nemusela robit nic,no ale potom som jej ich asi za tyzden,dva obkusala ja,niekde som citala,ze sa to moze,tak neviem 😕 som sa bala ich strihat a muz tak isto,no ale po case som sa to naucila aj ja a nepouzivam noznicky,ale take male stikatko pre mimi,ide mi to snim lahsie 😉

zuza.m
6. feb 2009

no ja som nestrihala ako sme došli z porodnice.on ich mal ako keby prirastnute takou jemnou kožkou a taky dlhši sa mu odlomil sam tak že som mu velmi dlho nestrihala.nemaval ani rukavičky a ani nebol doškriabany.potom ked ich mal pevne že sa nelamali same tak ich striham tymi nožničkami a počas spank alebo ked papa.ked sa nemrvi.

ingulka
6. feb 2009

my sme strihali prvykrat nechtiky az doma, tiez boli jemne ako papier, ale nejako sme to zvladli, aj ked som sa velmi bala 😉 a ta moja bojazlivost neopadla ani casom, dost sa mi pri tom mrvi, takze sa stale bojim, aby som jej nezastrihla aj do prsteka ☹ no dufam, ze nie... 😉 teraz uz ma dost tvrde nechtiky a stale rano jeden skrabancek na tvari viac ☹ sa smejeme s manzelom, ze ako bude vyzerat, ked zacne lozit, ked uz teraz je doskrabana ze az 😀 😀 😀

lienka79
6. feb 2009

nam povedali v nemocke ze po 4 tyzednoch...ak sa skriabe, daj rukavicky,ak v nich vydrzi

matja
12. mar 2009

môj malý mal včera 3 týždne a doktorka povedala, že už môžme strihať.
Odsávačku máme na baterky, ale ešte sme ju nepotrebovali, tak neviem posúdiť, či je dobrá.

claudinka
12. mar 2009

my sme tiez tusim prvy tyzden alebo tak mali rukavicky, ale pri jeho dlzke nechtikov to neslo dlho nestrihat..
doma z porodnice sme mu az ostrihali, aj to ked hajal..

a odsavacku mame na vysavac, ak je velmi zle, inak taku tu do ruky, co iba vytiahne sopliky v nosteku..

katkabod
12. mar 2009

Ja som ostrihala nechtiky este na novrodeneckom, nasa malicka ich mala riadne dlhe a doteraz jej ich musim strihat 2x tyzdenne, tak rychlo rastu a potom ma vzdy doskriabanu tvar. Hociktora dospela zena jej moze zavidiet tu rychlost rastu nechtov 🙂 Este som ani nepocula, aby niekto tak casto musel strihat, ale vzdy ich ma za tie 3 dni uz take 2 mm! Odsavacku mame tiez na vysavac, mam aj klasicku s balonikom ale to bolo odsavanie o nicom a vysavac krasne vsetko vytiahne, hoci teraz ked je uz vacsia sa tomu dost brani a sem tam sa aj zlakne toho hucania vysavaca, ale tak raz 2x tyzdenne sa to da zvladnut.

bianca
12. mar 2009

katka ja nasej striham tiez 2 i 3 x tyzdenne

odsavacku mame klasicku cucasiu a zatial sme ju nemuseli pouzit (klop,klop,klop)