Kedy sa vám začali detičky pretáčať na chrbátik?

ada77
5. dec 2007

Ahojte mamičky, mohli by ste mi poradiť, kedy sa vám začali detičky pretáčať z bruška na chrbátik prip. opačne. My máme doma trojmesačné bábo, no nejak sa mu nechce. keď mu pomáham, tak to ide, dokonca sa smeje, páči sa mu to, ale sám to neurobí. Za všetku pomoc ďakujem 🙂

janicka
5. jan 2012

elana ahoj. Takze mame rovnako stare deticky 🙂 Vcera sa nasa mala prvykrat uplne sama pretocila z bruska na chrbatik - to uz od vcera robi automaticky, ked nechce byt na brusku ako ju dam... ale zatial len do jednej strany - neviem, ci je to normalne - snad ano. Z chrbatika na brusko jej to ide tazsie, ale ide - len ju musim riadne namotivovat nejakou hrackou alebo tak. No pre istotu som dnes bola u pediatricky a ta ju pozrela a povedala mi, ze je vseeeetko ok - ze mala je silnaaa a pevna. Len proste nevidi dovod sa otacat, ked vie, ze sa este nikam nedostane, lebo nevie lozit. Takze som aspon kludnejsia. Tiez mi povedala, ze niektore deticky sa prvykrat ,,pohnu" az v 8 mesiacoch - a su to vacsinou deticky kludne a spokojne... O to skor vsak zacinaju niekedy chodit a rozpravat. Tak som sa velmi ukludnila a som rada. 🙂

kachen
5. jan 2012

nase mala napred vypilovala pretaceni z briska na zada, protoze polohu na brisku nesnasela. Obracene to zvladla temer v 6 mesicich. Kazde detatko ma svoje tempo. I kdyz pocity maminek deti, ktere nikam nespechaji chapu. Taky jsem tezce davala masaz matek, kterym se ditko otacelo uz ve 3 mesicich.

pimpulienka
5. jan 2012

Okolo 6.mesiaca tam aj späť

elana
6. jan 2012

@janicka tak tomu naprosto věřím...náš malý je hrozný povídálek, krásně říká máma a bába (samozřejmě neví, s kým to spojit, ale zkrátka ta artikulace je parádní), taky je děsný montér a hračička, zrovna teď tu (na zádech, jak placka 😠 ) cupuje papírový kapesník a hrozně se mu to líbí 😅 a přesně-na bříško se netočí, protože to tam nemá rád, dlouho tam nevydrží, od narození má reflux, tak mu tam asi není dobře a pálí ho žáha, tak coby se tam točil. No, uvidíme, jak půjdou dál, drobečci 🙂

janicka
6. jan 2012

elana tak to presne ako nasa mala. Ale verim, ze vsetko dobehnu - a snad mozno aj predbehnu 🙂

abika26
8. jan 2012

@janicka nasa mala sa 1x pretocila z chrbatika na brusko v 5. mesiaci potom to urobila fakt len obcas(1-2x do tyzdna) a rozbehla sa presne na polroka a za par dni to uz vedela naopak.aspon sme vynechali fazu mravcania ze jej to nejde spat 🙂nic neboj coskoro sa bude pretacat ako drak a este budes spominat na casy ked bola pokojna na chrbatiku 🙂naozaj je kazde babo individualne a nemozne jeho vyvoj urychlovat.dcerka ma dnes 7m a este nestvornozkuje ani sama nesedi....a pritom su deti co na taky vek sedia,lozia,stoja....no a co?ved nejde o preteky,budme rady ze su zdrave a krasne 🙂

janicka
9. jan 2012

abika26 mas pravdu. Mala ma dnes presne 7 mesiacov - uz sa otaca na brusko a ked velmi chce, tak sa otoci aj spat - i ked zatial len do jednej strany. Tiez sama nesedi, ale to som aj celkom rada, aspon sa jej chrbatik vyvinie a spevnie. A tiez som zvedava, kedy zacne stvornozkovat 🙂

abika26
9. jan 2012

@janicka tak to je medzi nimi len den,inak termin som mala na 9.6. 🙂

janicka
9. jan 2012

abika26 ja som mala povodne termin na 12.6. ale mala sa vypytala o 3 dni skor 🙂

lensam
30. aug 2012

Ja mam asi nenormalne dieta. Skoro mi oci vypadli, ked sa uz v porodnici pretocilo z bruska na bok a hned nato na chrbatik. Povedala som si nahada, asi mal nejak vhodne podlozene rucicky

lensam
30. aug 2012

Ale ziadna nahoda, stale to robi. Vzdy najviiac 2x za sebou, asi uz je potom unaveny. Ze by sa mu na brusku az tak nepacilo? Moj prvy syn sa zacal pretacat az v osmych mesiacoch, teda dost neskoro. Takze takyto extrem som necakala

lenka0906
30. aug 2012

@susik77 Ahoj Susik, my mame tiez ten problem. Maly ma 9 mesiacov a este sa sam nesadne. Aj sa snazi, ako Tvoja mala, dviha hlavicku a nozicky, ale len trosicku sa nadvihne a hned padne nazad. Chodime na cvicenia do nemocnice a neurolog malemu predpisal Encephabol, tak snad to pomoze. Cvicime aj doma Vojtovu metodu.

lensam
31. aug 2012

ja viem uplne presne kedy...druhy den svojho zivota, este v porodnici...a to si nerobim srandu...tu je video ked mal necely mesiac