Kedy sa vám začali detičky pretáčať na chrbátik?

ada77
5. dec 2007

Ahojte mamičky, mohli by ste mi poradiť, kedy sa vám začali detičky pretáčať z bruška na chrbátik prip. opačne. My máme doma trojmesačné bábo, no nejak sa mu nechce. keď mu pomáham, tak to ide, dokonca sa smeje, páči sa mu to, ale sám to neurobí. Za všetku pomoc ďakujem 🙂

lullka30
5. dec 2007

Ahoj Susik, naša Natalka sa stále sama nepretáča, len s mojou pomocou, už ma to štve!

lendy1
5. dec 2007

susik, poradím ti jen jeden cvik, který máme z rehabilitace, z toho cviku se právě později dostávají děti do toho šikmého sedu. Takže:
nech malou,aby se přetočila na bok a ležela si na spodním ramínku (ne na celé ruce),mužeš ji tu spodní ručičku na zemi trošku přidržet u zápěstí, drž ji za bok na tom boku 😀 a ona by měla z toho boku zvedat nahoru hlavičku (ne do záklonu, ale v ose páteře, kdyžtak stačí přidržet hlavičku v ose) a tou horní ručkou se bude chtít dostat dopředu do opory. Můžeš s ní takhle na tom boku pohupovat tam a zpět. Posílí si tak boční svaly na zádech a krční svaly. Snad jsem to popsala trochu srozumitelně 😕

lendy1
5. dec 2007

lullka na předchozí stránce jsem posílala odkaz na stejnou diskuzi, kde je i pár rad jak naučit mimčo přetáčet 😉

susik77
5. dec 2007

inak, pocula som, ze by sa to nemalo robit, ale sestra to s malou robila-ze vraj sa tym posilnuju svaly na chrbatiku a mam to aj v takom letaciku, co som dostala u detskej dr., ked sme tam boli 1.krat-je to taka brozurka od Hami-a tam je o tom tahani do sedu-tusimm v 4.-5.mesiaci

susik77
5. dec 2007

lendy: dik za cvik 🙂 inak, mala ma lahko zvyseny tonus, asi nam tiez hrozi rehabka, ze ju mame drzat v klubicku 😎

lullka30
5. dec 2007

Susik, tu máš kúsok z článku, kde sa píše o sedení:

Když mě vy začnete posazovat sami, většinou se zvládnu v této poloze udržet, dokonce se mi to bude možná i líbit, protože konečně uvidím na svět z jiné polohy než z lehu, ale bude to na úkor postavení mojí páteře. Když si ještě neumím sednout samo, je to proto, že na to prostě ještě nemám připravené svaly a signál pro vás, že to nemáte dělat za mě.

lullka30
5. dec 2007

lendy, Natalka sa otočí na bok bez problémov a snaží sa aj na to bříško, ale jej zavadzia tá spodná ručička.Jej stačí keď ju trošku sama posuniem, tak je na pupku 😀 ale sama ani za svet

androna
5. dec 2007

lulka pekne napisane.
susik urcite by som malej do sedu nepomahala.do sikmeho sedu a potom do skutocneho sedu sa dostava z polohy na brusku nikdy nie na chrbatiku.

androna
5. dec 2007

Lulka u nas to tiez trvalo s tym otacanim a potom to nejak zrychlil hned sa plazil hned po tyzdni sadol a teraz sa postavuje a robi to vsetko sam.uvitala by som keby trosku spomalil.

lullka30
5. dec 2007

Androna, to som nepísala ja 😀 to je z tohoto článku, prečítajte si ten záver

http://www.mpece.com/modules.php?name=News&file...

lendy1
5. dec 2007

susik, věř mi-chodíme k neurologovi, na rehabilitace...když to dělá sestra nebo mudr, je to O.K. - oni to dělají jen občas, ale když to budeš dělat často doma ty sama, tak to fakt není dobré. Tu brožuru mám též, ale mám za to, že to tam je jen vyobrazené, jak by to mělo vypadat. Náš Davča neudržel ještě donedávna hlavičku ☹ , když ho dr. přitáhla za ručky, byla jsem z toho zoufalá a všech (mudr, 2 neurologové, rehab.sestra) jsem se ptala, co s ním mám dělat, aby mu ta hlavička nepadala. Všichni mi řekli to samé: netahat za ručičky, tím nedocílíte toho, že udrží hlavičku. Vím, že se to mimčám líbí se přitahovat, ale vždy dám raději na rady rehabilitační sestry nebo neurologa - někdy častěji než mudr., jelikož oni jsou opravdu odborníci a vědí co a jak. Co chodíme na rehabilitace, tak jsem se tam dozvěděla spoustu důležitých info, co je dobré a špatné pro správný vývoj-vůbec jsem některé věci netušila 😲

androna
5. dec 2007

ja viem ze si to nepisala ty.asi som sa blbo vyjadrila.ja maleho nijak neomedzujem je proste na deke a uci sa sam.a sikmy sed zacal trenovat vo vani.

lullka30
5. dec 2007

Androna, som pozerala fotky, malý je krásny a podarená je tá fotka, čo sa snaží postaviť vo vani 🙂

androna
5. dec 2007

lendy my sme tiez chodili na rehabilitaciu kvoli predilekcii hlavicky.no a doktorka nam vravela ze sme tou rehabkou urychlili jeho motoriku.a on ma skoro 10kg.takze to nema lahke.

androna
5. dec 2007

lulka dik.je to maly expert.snazim sa mu trosku branit v postavovani.ma predsa cas.ale velmi to nejde.a tych padov co pritom absolvuje.

lendy1
5. dec 2007

lullka zkus ji na tom boku pohupovat, aby věděla, které svalíky správně použít, aby se přetočila. Cvičili jsme to týden a bylo to. Nám se Davča přetočí, když se dostane na bok, ale potíž je u něj dostat se na ten bok 😀 No je o 1,5měsíce narozen dřív a má spoustu potíží celkově, tak má na to právo-já na něj nespěchám, až to příjde tak to příjde 😀

susik, též máme okrajovou hypertonii (zvýšený svalový tonus), teď jsem psala do diskuze Mimčo se zatíná co s tím... 😉

lullka30
5. dec 2007

lendy, ja ju pohupávam, to vždy preletí 🙂 z toho boku na bříško ako raketa, ale nevie to sama od seba. No musíme to cvičiť...
Susik, a ako sa býva v novom?

lendy1
5. dec 2007

jéééé androna, tak to bych taky brala, aby jsme rehabilitací urychlili jeho motoriku, ale já budu ráda po tom všem co máme za sebou ☹ když bude alespoň časem zvládat vše co má, ale máš pravdu - moje kamarádka měla klučíka, co se narodil v 32tt a od půl roku byl díky rehabce ve všem napřed proti normálně narozeným dětem a ihned museli přestat cvičit. Tak to nám teda nahrozí 😖

lullka30
5. dec 2007

Manžel sa vracia, tak sa lúčim a prajem Vám krásne sníčky 🙂

androna
5. dec 2007

lendy to my sme prestali cvicit v 5,5mes a zacali v 3mes.hlavicka sa zrovnala.tak nech vam to cvicenie prospieva 😎 😎

susik77
6. dec 2007

ahojte baby, dakujem za rady 🙂 inak, tiez by som brala, aby mala spomalila 😎 ona sa asi ani neudrzi na boku, hned ide z chrbatika na brusko 😎
asi nas tiez cakaju rehabilitacie 😎
lulka: v novom bytiku je super, je krasny a mame hlavne vela miesta, neslapeme po sebe 😉 aj okolie je pekne-chodim malu kocikovat k jazeru a po ulicka, kde su krasne vilky, tak trochu snivam, co by som raz chcela mat 😀

susik77
6. dec 2007

baby, a je to pravda, ze mimi by sa malo drzat v zvislej polohe az od 8.-9.mesiaca? Nam povedali, ze mame malu nosit v klubicku.Ale casto sa mi vystiera do luku.Tiez vam to robia deti?

padix
6. dec 2007

susik, aj nam stale hovori dr, ze kym sam nesedi, treba ho nosit len lezato, ale to je podla mna sci-fi. Ked mam maleho na rukach a nedajboze by som ho chcela dat poleziacky, zacne sa presne takto napinat, zlostit sa, dvihat hlavicku a bude sa dovtedy mykat, kym ho nedvihnem. A takto to je uz od 3 mesiaca. Nosim ho teda vo zvislej polohe, chrbatik ma oprety o mna a drzim ho pod ritkou. Aj ked sa to mozno nema, ale jemu sa to neda vysvetlit. A ked sme boli na poradni, ked mal 3 mesiace, pytala som sa dr, ako ho mam drzat, tak ze ona mi to ukaze, taky cirkus tam spustil, mala co robit, aby ho drzala, tak potom ze nech ho nosim na lietadielko (ruka pod brusko, take pasenie vo vzduchu). Takze teoria je sice fajn, ale deti si robia, co sa im paci. 😉

lullka30
6. dec 2007

padix zdravím, aj ja som z NR 🙂

petka.m
6. dec 2007

naša malá sa z bruška prvýkrát pretočila týždeň pred dovŕšením 5 mesiaca, ale zatiaľ sa jej darí len na jednu stranu. a naspäť sa ešte pretočiť nevie...
všetko má svoj čas a každé bábo je iné... 😉

lendy1
6. dec 2007

susik77, k té svislé poloze, posílám odkaz na diskuzi, kde se to řešilo 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

padix
6. dec 2007

lullka a mas tusim presne o mesiac starsie babo. kedy ste sa presne narodili? my 12.7.

lullka30
6. dec 2007

mala sa narodila 11.6.

lucianka
6. dec 2007

Holky, jak vypadá správné přetočení? Lukášek pase koníky, pak narovná jednu ručičku, druhou povolí a v tu ránu je na zádíčkách. Mám to považovat za přetáčení? Doteď jsem si myslela, že tak vždy jen spadne... 😀 Je mu dneska 11 týdnů, tak se mi to zdá brzy.

susik77
6. dec 2007

lucianka: veronika sa mi zacala otacat z chrbata na brusko asi v 10 tyzdnoch-uplne regulerne 😉