Kedy sa vám začali detičky pretáčať na chrbátik?

ada77
5. dec 2007

Ahojte mamičky, mohli by ste mi poradiť, kedy sa vám začali detičky pretáčať z bruška na chrbátik prip. opačne. My máme doma trojmesačné bábo, no nejak sa mu nechce. keď mu pomáham, tak to ide, dokonca sa smeje, páči sa mu to, ale sám to neurobí. Za všetku pomoc ďakujem 🙂

denisocka
22. feb 2011

@martinka1981 take čosi odomna dokyna v 3mes nechcela,to je podla mna vela,každe dieťa je ine,to hej,mojho nezaujímalo nič,čo je na boku,proste len plafon -finito a pritom neni lemravy,skor lenivy

martinka1981
22. feb 2011

@denisocka vidiš to akí su tí lekari 😖 jeden chce to druhí zas niečo ine. Ale siliť ju nebudem,nech sa vyvija ako ona potrebuje. Neda sa všetky deti do jedneho vreca hadzať.
Vidim že vy ste sa pretočili len teraz,takže mame dosť času 😉

denisocka
22. feb 2011

@martinka1981 moja zas chcela od 4m prirmovat,do polroka aby už maso jedol

martinka1981
22. feb 2011

@denisocka jaaaj to ani nehovorim,staršiu som nekojila tak jasne že hned prikrmy atd. Moj drahy mal toho už plne zuby ked sme išli do poradne tie otazky. Čo papa,kaka atd. 😝 . Mladšiu kojim tak zatial o prikrmoch ani slovo. Ale mame exem a že sa teda na to pozrie ale začala riešiť radšej že sa mala neťaha na bok 😖 . Čo už,musime si poradiť sami,takí su naši lekari,česť vynimkam 😉

denisocka
22. feb 2011

@martinka1981 mne kazala krmit aj ked plne dojčim,vraj nova moda 😎

martinka1981
22. feb 2011

@denisocka Fiiiiiha,tak to su mi ake novinky 😝 . Zachvilu ani nebude treba kojiť ale hned ich krmiť normalnou stravou 🙄

denisocka
22. feb 2011

@martinka1981 tak tak,ako naše svokry hovoria,že kedysi svoje deti krmili rovno v 4.mes haluškami 😢

martinka1981
22. feb 2011

@denisocka hej aj ta moja hovorila že moj drahy (neviem presne v akom veku,ale bol maly) jedol už oškvarkovy pagač 😝 Takže asi tak.....

denisocka
8. mar 2011

dnes om našla v pamatnej knihe,že starši sa začal pretačat v 6mes a 1tt a on bol ovela divejší a živší .tak to mame v rodine,tu pomalost

nibiru
15. mar 2011

ahojte tak mi mame 26.3... 8mesiacou a mala sa mi nechce pretacat s chrbatika na brusko.o(sedi pekne ale sama sa este neposadi len ak jej podam rucky tak skoci hned aj na nohy kedze je vatcia myslim ze je to aj vahou vazi totiz 10,26kg prikrmujeme no stale je kojena aj cvicime ke je na chrbatiku davam jej jednu nohu cez druhu to pretoci sa ale len tak tak no ked ju dam na brusko hned je na boku a potom na chrbatiku no naspat nic! ☹

nibiru
15. mar 2011

@denisocka aj mi prikrmujeme od 5m.a 1.tt vtedy sme mali uz 8,5kg vraj cim neskor tym je to horsie a vznikaju vätcie alergie a dieta nechce tuhu stravu odmieta ju.. no ale co sa cudujeme vzdy vedci nieco zakazu a o par rokou dojdu na to ze sa mylili... 😅

henulienka
15. mar 2011

@nibiru no tak u nás podobne, moja mala rovných 9 mesiacov, keď sa konečne sama pretočila na obe strany. Ale odvtedy sa za mesiac naučila kopec vecí, pretočiť sa, postaviť sa na štyri a aj troška liezť do zadu. Ale napríklad sedí sama už od pol roka. Takže je to skutočne individuálne, mne lekárka povedala, že všetko je v poriadku, len je lenivá.

nibiru
15. mar 2011

@henulienka dakujem si ma ukludnila tak aj nam povedala ze je vsetko ok a ze je macko len jej mam pomahat tak sa snazime ...sediet sama sedi tiez dake 3-4tt.a zakazala na,m choditko vraj musi najprv zosilniet 🙂

henulienka
15. mar 2011

@nibiru no vidíš, tak je všetko v poriadku, tak ale keď je riťka ťažká, tak to ide ťažšie 😀
Ja som tiež najprv porovnávala, lebo staršia dcérka bola úplne iná, živšia, tá v deviatich mesiacoch už sama chodila, čo nik nechcel veriť, ani lekár, až som ju položila na zem a ona naozaj sama išla.
Takže fakt sa porovnávať neoplatí ....
Teraz čakáme chlapca, tak to som ešte len zvedavá, čo za lenivca to bude - alebo možno ani nie, a budem prekvapená 🙂

nibiru
15. mar 2011

no moj brat chodil tak v 8m. dokonca ho mama musela v kociku privazovat trakami aby sa nestaval 🙂 za to ja som chodila az som mala 1,5r vraj som raz padla ked som mala 10m.a od vtedy ani bohovi chodit.dalsi brat tiez az mal 1,5r. 🙂

abika26
25. okt 2011

ahojte nasa mala ma 4,5 mesiaca a este sa jej samej nepodarilo pretocit na brusko ani naopak....na bok sa taha sama uz dlsie ale dalej ziaden pokrok.asi s nou skusim cvicit v tom zmysle ze ju tahat za rucku nech sa pretoci.inak do sedu sa taha uz od 3m.fakt kazde babo je ine,hrozne je poronavat ale podvedome to robi asi skoro kazdy 🙂

libertine
25. okt 2011

@abika26 nasa ma 4 mesiace a zase na brusko sa otaca sama pekne uz dlhsie. ale zas do sedu ani nahodou, ze by sama zdvihla hlavicku v lahu, to vobec. inac, to pretacanie sa nema trenovat tahanim za rucicku, ale prelozenim nozicky. a ked sa jej podari prevratit, tak ak si ostane lezat na rucicke, tak ju nevytahovat, ale potlacit na ramienko, nech sa jej da uvolnit ta rucicka spod tela - ale nech to spravi sama 🙂

abika26
26. okt 2011

@libertine ako potlacit za ramienko nech sa rucka uvolni?nechapem :(

libertine
26. okt 2011

@abika26 to ramienko, pod ktorym je schovana rucicka, tak jemne potlacit smerom dohora, akoby smerom k usku by som povedala, aby sa ta rucicka uvolnila spod telicka.

abika26
26. okt 2011

uz som na to prisla diki 🙂
@libertine

ducci
7. nov 2011

my z chrbatika na brusko v 5 - 5,5 mesiacov a naopak tak 6 - 6,5, ale je to individualne, niektore deticky aj skor a niektore aj neskor (aj ked mala je celkom lenivec 🙂)

bahara
20. nov 2011

@ada77 Ahoj moja malá začala pomerne skoro nemala ani dva mesiace 🙂 aj hlávku držala od tej doby ako 5 mesačná haha...podla mňa je to u každého dieťatka iné..niektoré začnú skôr iné neskôr neboj začne niekedy aj z dňa na deň ta prekvapí 😉

mamabiba
21. nov 2011

moja staršia bola neskutočne aktívna, takže sa pretáčať začala už v 3-4 mesiaci...ona aj spávala na brušku, ale dr. som nič nepovedala 😅 . Teraz má naša najmladšia 3 mesiace a najradšej je na chrbátiku, pozerá, hrá sa z ručičkami, smeje sa..ale že by sa jej chcelo dajako veľmi hýbať, to sa povedať nedá 😉 tak aj ja čakám, kedy začne s pokusmi o pretočenie...ale zatiaľ ani náznak. Dr. nám povedala, že je všetko OK, hlavičku pekne drží, tak to nemienim siliť. Uvidíme, kedy sa nám to podarí 😀 😀

janicka
3. jan 2012

ahojte. Moja mala bude mat o tyzden 7 mesiacov a este sa sama nepretaca. Mam sa obavat? Inak je zlata, aktivna, smeje sa, rucickami vsetko docahuje.... tak neviem.

rybka77
3. jan 2012

Ahoj moj maly mal asi 5,5 mesiaca ked sa pretocil na brusko. Naspät sa mu este nedari 🙂

inneska
3. jan 2012

synček mal 3mesiace a dcérka takisto, teraz má dcérka 5,5 mesiaca a pretáča sa ako divá aj na bruško, aj na chrbátik(precestuje mi velkú postel behom chvílky) a posledné dni som si všimla, že ked leží na brušku, tak sa zaprie do lakťov a ťahá sa dopredu za hračkami, takže pohyb do všetkých strán 😀 😀 a ked je podržím nožičky za stehienka, tak si sadne...aj starší, aj táto sú hodne pohybovo aktívny(starší presne v 6m začal štvornožkovať, v 7m sa mi postavil v postielke, som nechápala) tak asi aj malá bude taký expert...stále dávať bacha, aby sa nezgúlila na zem 😀

koralinka
3. jan 2012

moja pekne pásla baranky už v troch týždnoch - krásne držala hlavičku, sedela už v 5tich mesiacoch pekne balansovala ale z chrbátika na bruško sa pretočila az v 4tom mes. a z bruška na chrbátik iba nedávno - v 5,5 mesiaci takže je to indi-vindy ale tiež som mala stres že kedy začne a z bruška na chrbátik sa pretočila iba v ten večer - párkrat za sebou a odvtedy už nič - lebo väčšinou stále iba sedí

vonkacka
4. jan 2012

@janicka moje kamarádka má přesně tak pohodlnou holčičku,jako máš ty 🙂 je jí 8měs a ještě se neotáčí,ale umí to,jen se jí prostě nechce.Choděj cvičit Vojtovu metodu a při cvikách se otáčí,ale rozčiluje se a nechce se jí. Doktorka jí řekla,že je pohodlná a že bude nejdříve chodit a pak to dožene.Není to úplně dobře,ale malí má svojí hlavu.Jinak jí krásně stojí a vypadá to,že jí začne brzo chodit 🙂
Jinak náš Karlík je dost akční a na bříško se otáčel ve 4měs. a na záda asi 14dní potom,teď už je na čtyřech 🙂

janicka
4. jan 2012

vonkacka dakujem. Som rada, ze nie som sama... 🙂

elana
5. jan 2012

@janicka můj malý se ještě nepřetáčí ani ze zad na bříško, natož naopak a 7m mu bude v pondělí...dle doktorky je taky spíš jen líný a pohodlný, protože psychický vývoj jde normálně, je aktivní, směje se, má zájem o hračky, sápe se na visící věci, přitahuje do sedu...jen prostě ne a ne se přetočit, jen na bok a konec.