Kedy sa vám začali detičky pretáčať na chrbátik?

ada77
5. dec 2007

Ahojte mamičky, mohli by ste mi poradiť, kedy sa vám začali detičky pretáčať z bruška na chrbátik prip. opačne. My máme doma trojmesačné bábo, no nejak sa mu nechce. keď mu pomáham, tak to ide, dokonca sa smeje, páči sa mu to, ale sám to neurobí. Za všetku pomoc ďakujem 🙂

andy.a
5. dec 2007

myslím,že malý má ešte čas.. 😉

baileysa
5. dec 2007

ada, ondrejko ma este casuuuuu 😉 nasej gretke sa to podarilo zatial 3krat, skor nahodou 😉

nenka83
5. dec 2007

moja ked mala 4 a pol mesiaca z bruska na chrbatik a 6 a pol ked sa zacala pretacat z chrbatika na brusko.je trosku leniva. sedi od 7 mesiaca,ale sama sa posadit nevie.

lendy1
5. dec 2007

ada, stejná diskuze, stačí jen mrknout, jestli to tu už není 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ve 3.měsících máte ještě spoustu času

vavka33
5. dec 2007

no v troch sa uz Lea pretacala,ale je to este skoro. 😉

stanka3
5. dec 2007

ada77 mala ma este casu, nechaj to na nu a ani sa nenazdas zrazu sa bude na Teba divat vztycena hrdo na brusku. Ja co viem, tak sa deti zacnu najskor pretacat z chrbatika na brusko to je pre ne jednoduchsie, naopak az neskor okolo 7. mesiacov, niektore skor.

sstefi
5. dec 2007

u nás sa to podarilo presne deň predtým, ako Ivka dovršila 4. mesiac. 😵
ale ved to máte ešte čaaas, ada 😵 😉 .

bubaczik
5. dec 2007

moj sa nepretaca do teraz ☹ a uz mame za sebou aj rehabilitacie,dr povedala,ze je lenivy..ale nevidela dalsi dovod na pokracovanie rehabilitacie... 😅

zuzkafuny
5. dec 2007

Môj malý sa začal točiť keď mal okolo 5 mesiacov. Tak ADKA nemaj strach. Je to individuálne... a teraz už aj lozí...po štyroch . Vlastne sa plazí po brušku. Chcete vidieť dvoch fešných polonahých mojich pekných milovaných chlapov? Kuk do albumu... 😀

ada77
autor
5. dec 2007

jééééj, dievčatá vy ste zlaté, že ste začali reagovať. Trošku ste ma ukľudnili, pretože to viete, nače prábuzenstvo.... "to sa ešte neotáča, ten a ten sa už otáčal vtedy a vtedy" 😠

lendy1, prepáš, fakt ma nenapadlo pozrieť si českú stránku 😅
nabudúce sa polepším 😉

vavka33
5. dec 2007

Adato sa vzdy najdu mudry ludia z pribuzenstva,co maju skvele rady,ale netrap sa,tvoje babo samo vie,kedy sa zacne pretacat 😀
Na nasu zas hikali,jeeeeeeeeeejale ona by este nemala hento a nemala toto-tak som im vravela,ze ci ju mam prilepit. 😀 😀

ada77
autor
5. dec 2007

vavka33, mňa tiež ide rozdrapiť, keď mi začnú hovoriť, že zuby mu ešte nemôžu ísť, že to je ešte skoro.
A čo mám robiť, keď mu už idú???
Tiež ma chytí za ruku a ťahá sa do sedu. Nerobím to často, no občas ho zdvihnem a to by si mala vidieť, ako sa ide rozpučiť od smiechu.
Myslím, že toto je dôležitejšie a že všetky máte pravdu s tým, že každé dieťa je iné. 😀
Inak ovečky, či baránky, či ako sa to volá pasieme krásne, tak uvidím ...

suki
5. dec 2007

Malá to tedˇzačala zkoušet, hlavně z bříška na záda jí to celkem jde, ale je vždycky takový srandovní přepadnutí. 😅 😀

smisela
5. dec 2007

Moja mala sa zacala pretacat okolo 4 mesiacov z chrbatika na brusko av 6 mesiacoch naopak,sedkat sa este neudrzi ale zato sa plazi stvornozky 🙂 kazde dieta je ine 😀

adetka
5. dec 2007

Mimi sa z chrbatika na brusko pretozila asi v na konci 4. mesiaca... a naopak to trvalo velmi dlho... kedze nenavidela polohu na brusku... asi do 6. mesiacov... ale v 7,5 mesiaca sme uz zacali stvornozkovat... takze netreba sa nikam ponahlat... 😉

viona
5. dec 2007

Náše mimi se začalo přetáčet tenhle týden,přesně na pěti měsících,předtim se točil asi měsíc na bok a teď to úspěšně dorotoval ze zad na bříško 😀

nenka83
5. dec 2007

bubaczik ved mne na neurologii povedala, ze niektore deti sa pratacaju az v 7 mesiaci.ved tvoj maly je pucko nezuduj sa ze sa mu nechce.aj moja je leniva!

majka35
5. dec 2007

moja sa prvýkrát pretočila z chrbátika na bruško, ked mala 5 mesiacov ... 🙂

vita1
5. dec 2007

nas maly sa prvykrat pretocil z chrbatika na brusko, ked mal presne 6 mesiacov. ale narodil sa mesiac pred terminom, takze to asi je v norme. odvtedy sa mu vsak pretacat velmi nechce. len ked ho taham za rucicku, tak sa premoze 🙂

bubaczik
5. dec 2007

nenka 😎

susik77
5. dec 2007

ahojte, verca zacala strasne skoro-2.5 mesiaca sa pretocila z chrbatika na brusko-a uz to robi cele dni vkuse 😎 nestacim ju prevracat 😎
a tento vikend sa uz zac. natahovat ze si chce sadnut-ta ju tahame do sedu 😎

ada77
autor
5. dec 2007

susik77 , pozerám, že tvoja Veronika je od našeho Ondríka staršia o týždeň a už takáto šikuľka? Potichu závidím...
Ale že vraj dievčatá sú šikovnejšie ako chlapci, či nie? 🙂

susik77
5. dec 2007

adi: neboj, dockas sa 🙂 ja nestacim malu prevracat, uz som unavena 😉 ale baby tusim predbiehaju vo vyvoji aj v uceni chalanov az do konca zakl. skoly...

ada77
autor
5. dec 2007

ja viem, ja učim 😀
ale nie vždy je to tak...

jesenka
5. dec 2007

ada, mas este strasne vela casu, my sme sa pretocili 1x dnes (1x vedome), a to ma zajtra uz 5 mesiacov, takze ziadny stress, kazde dietatko je ine

tutifruti
5. dec 2007

Nasa krpatá sa začala tak "ozajstne", pretáčať až v 6.mesiaci. Proste bola lenivá. Staršia dcéra sa už v 4.mesiacoch gúľala po posteli ako lopta 🙂 A komentáre rodiny.... No tak na to, by som mohla založiť novú tému... 😀

lyzenka
5. dec 2007

minule sa mi tiez Andrejo pretocil z bruska na chrbatik...som len pozerala... :O))) ale som sa aj zlakla...

lendy1
5. dec 2007

lyzenka, z bříška na záda to není ve vašem věku přetočení, ale přepadnutí. Nejdříve se děti naučí přetáčet ze zad na bok (kolem 5.měsíce), pak se z boku dotočí na bříško (max. 6.měsíc) a teprve později se naučí přetočit z bříška na záda (myslím tak cca. 7.měsíc)

susik, tahání za ručičky je jen vyšetřovací metoda dr., rozhodně ti to určitě mudr. nedoporučí. Navíc děti se naučí sedat ze šikmého sedu, v žádném případě taháním za ručičky, naopak, tím co děláš ji akorát přirozené posazování oddaluješ a není to ve vašem věku vhodné na páteř.

lindda
5. dec 2007

nas Nino sa vo 4mes zacal z chrbatika na brusko a dlho sa iba na jednu stranu prevracial

susik77
5. dec 2007

lendy: a ako by som mala s malou cvicit, aby sa naucila sediet? Inak, ona uz robi to, ze ked lezi na chrbate, zdviha hlavicku a nozicky, akokeby sa chcela posadit...