Kedy sa vám začali detičky pretáčať na chrbátik?

ada77
5. dec 2007

Ahojte mamičky, mohli by ste mi poradiť, kedy sa vám začali detičky pretáčať z bruška na chrbátik prip. opačne. My máme doma trojmesačné bábo, no nejak sa mu nechce. keď mu pomáham, tak to ide, dokonca sa smeje, páči sa mu to, ale sám to neurobí. Za všetku pomoc ďakujem 🙂

emjee
9. sep 2008

julinka25 • 1d • Dnes o 13:46
Ahojte maminky.

Mam 6 a pol mesacnu dcerku a doteraz sa mi ani raz nepretocila a to ani z chrbatika na brusko a ani naopak.Myslite, ze je to normalne?Ona uz sama sedi, a ked je na brusku pomalicky sa uz dviha na styri.
Mate aj vy podobny problem?

zuzanocka • Dnes o 13:48
julinka,
nasa mala sa zacala pretacat az tento mesiac - o 4 dni bude mat 8 mesiacov
ona by to zvladla aj skorej, ale videli sme na nej, ze sa je nechce

elize • 1d • Dnes o 13:54
Ahoj Julka,
Maxik sa prvykrat pretocil z chrbatika na brusko, mal 5,5 mesiaca. A potom cely mesiac nic. Tiez som mala obavy a dr. povedala, aby som ho v tom podporovala. Ked bol na chrbatiku jednou nohou som mu prelozila tu druhu a trosku som ho akoby tahala na to pretocenie. On sa uz potom "dotocil" sam . Robili sme to vzdy pri prebalovani a hrani. Aj 20x za den a o tri dni sa zacal pretacat sam. Striedali sme obe strany. Tak to vyskusaj
Ale urcite to spomen na najblizsej poradni. Neboj niektorym babatkam treba trosku pomoct a "nakopnut ich"

lila794 • 1d • Dnes o 13:55
myslim, ze deticky su individualne, aj ked sa to da zovseobecnit - trochu. Neboj, treba jej dat cas!!! A su aj take, ktore niektoru etapu preskocia. Vidis, tvoja uz sedi. My sa tiez len teraz pretacame, a to lem z chrbatika na brusko, cize sme preskocili z bruska na chrbatik. Som bola zufala, ked deticky v jeho veku sa uz v troch mesiacoch pretacali.

pekacka • Dnes o 15:23
môj malý sa pretáča na bruško aj v noci sa mu tak dokonca dobre zaspáva, no problém je že sa nevie pretočiť naspäť, takže aj ked spíme vždy plače ked sa potrebuje otočiť, oto viackrát musím k nemu vstávať.
vidíš, máš aj výhodu.

janina77 • 1d • Dnes o 15:58
julinka, my sme trosku iny pripad, nas maly sa narodil o dost skor, ale ja som bola z toho NEotacania uz na prasky. Vyrevuvala som kazdy druhy den, cvicila s malym, a on nejavil ziadnu snahu o otacanie. Sice este nesedel, ale na 4 sa daval skor ako sa otacal, este neliezol, iba sa hojdal. A potom to prislo akoby nic, mal 11 mesiacov (cize necelych 8 mesiacov korigovaneho veku). Za 2 tyzdne na to vedel lozit po 4, a za dalsie 2 tyzdne sa postavil.

Ak ti mozem poradit, davaj malu co najviac na brusko a co najmenej sediet. Jej sa musi poloha na brusku zapacit, aby mala snahu sa z chrbatika dostat na brusko. Mozes skusat aj to, co pisala elize. A neboj, dozrie na to, a otoci sa.

martina46 • 1d • Dnes o 17:12
julinka25,
sama sedi znamena, ze si sama sadla, alebo ze ste ju posadili a udrzi sa tak....?
ak ste ju davali sediet viac, ako ona trenovala na brusku, potom je to to, ze sa jej pretacat nechce. my sme sa zacali pretacat strasne neskoro, mala ma teraz cez 9 mesiacov a az posledne dni sa zacala obcas akoby davat na 4.
u nas vidim problem prave v tom, ze sme zanedbali tranovanie na brusku...

kristina_tvb • 1d • Dnes o 17:23
ahojky, ja si tiez myslim, ze kazde mimco je ine, a kazde zacina robit nove veci v inom veku. Moja sa pretaca, na brusko, vie to aj na chrbatik ale nerobi to. Ale na brusko sa nepretacala, tak som to s nou zacala trenovat, ako pise Elize. Pouzila som pritom slovko 'gugul', jej sa to strasne pacilo, tak to robila a teraz sa uz vrti o stosest. Chcela som trenovat aj na chrbatik, ale tam neviem ako. Ale ona na to pride.

asitka • 2d • Dnes o 17:33
julinka..možno si len povedala, že je to zbytočnosť...veď sama vidíš...že Ti sedká....že sa snaží na 4..každé bábo je iné.... pediatričky si sa na to pýtala??? naša Emča má 4 a pol mesiaca...a už od 3 a pol sa pretáčala...niekedy ma aj hnevá, lebo po papaní...ak ju položím...sa hneď pretáča na bruško...a občas jej mliečko ešte vyjde...a potom sa čertí, keď do toho nosom padne

maurizia • 1d • Dnes o 17:40
http://poradnapediatra.rodinka.sk/viewtopic.php...

evik264
10. sep 2008

Ahojte, môj malý 4,5 mesiaca leží a spinká na boku ale je pri tom prehnutý ako do luku, neviem či je to normálne.
Poradte

martina21
10. sep 2008

evik ano je to normalne uz som to tu citala aj moj maly tak spaval 😉 a riadne dozadz prehnuty do luku no uz tak dlho nespal 🙂

amelias
10. sep 2008

ahoj evik
moj maly tiez tak spinka.ma uz 8 mesiacov a stale (asi od 5 mesiaca) tak buva.asi im je tak dobre 🙂

ewuli
12. sep 2008

evik, je to v pořádku, ptala jsem se na to na rehabilitaci. Náš malý začal také asi ve 4. měsíci spinkat na boku a 14 dní na to už se přetáčel na bříško. Teď už mu bude 6 mesíců a jinak než na boku ani neusne. Když ho nakovnám na záda zpět, tak za chvíli je stejně zpět.

katmi
12. sep 2008

ahojte.. moja mala spinka na boku od cca 3,5mesiaca.. pretaca sa mi uz asi dva tyzdne.. cim dalej tym viac.. musm jej robit vselijake zabrany,aby mi nespadla..

sisa88
12. sep 2008

katmi- toto je mimo temy, resp k teme s "paragrafov- slovenky v CZ" kde si predcaom pisala, dostala si odpoved na tvojuotazku?diky

matru
12. sep 2008

katmi. to máš teda šikulku 🙂 mně se začala otáčet nejdříve při pasení koníku z bříška na záda, to bylo přesně ve 4 měsících a teď začíná i opačně, ale vždycky tam zapomene ručičku a křičí...do půl roku je to v limitu, někdo je čipernější, takže bych se tím nestresovala 🙂

sisa88
12. sep 2008

matru, je to ozaj individualne, moja pasla koniky uz velmi skoro, na brusku ju to bavilo uz pomaly od porodnice, dvihat hlavu ale s tym pretacanim...no proste, asi ma velku prdel, nechce sa jej, ona dost narastlla, ma 9,2kg a 70cm ( porodna vaha bola 3,2 a 50cm), tak mozno je leniva..ale nestresujem sa, ved ozaj je to dost individualne, len je to narocne, lebo ju furt musim zabavat tym padom ja 😎 ale prihlasili sme sa na cvicenie s miminkami, tak snad tam nieco od inych odkuka 😀

matru
12. sep 2008

no Nelinka má jen 6,5 kg a je hodně pohyblivá, pokud nespí tak se furt mele a kope, tak možná proto už se jí daří i ta otočka, ale každé dítě je jiné, je to v pořádku 🙂 cvičení je určitě fajn, já zvažuju i plavání 😉

sisa88
12. sep 2008

ano aj ja plavanie, ale zial tu kde byvame je ich sice dost ale su obsadene...a musela som cakat aj tak kvoli TBC zahojeniu...ale uz som si vyhliadla jeden kurz tu v prg vychod, tak sa snad dostanem od januara..a to cvicenie vycera tiez dobre, je to na loptach, tak to moze byt pre deti tiez zabava 😀

matru
12. sep 2008

no my právě taky čekáme na to zhojení a pak chci začít, ale ještě jsem nic nehledala, nenapadlo mě, že bude obsazeno, je hodně dětí, to je fakt...a cvičení máš kde?

sisa88
12. sep 2008

matru-Anahita cerny most, zrovna sme sa prihlasili, chodi tam aj suseda,vyzera to velmi dobre

matru
12. sep 2008

Tak jsem na to mrkla, rozesmálo mě to rozdělení otáčeči, lezeči, chodiči 😀 😀 😀 akorát to mám trochu z ruky, já jsem Praha 4, musím najít něco blíž 😉

matru
12. sep 2008

a je tam i to plavčo, koukám 🙂

denisocka
9. feb 2011

my sme mali pred 3dmani 6.mesiacov a tiež sa nepretača z chrbatika na bruško. naopak ano, nožky si da pod seba a snaži sa liezť,len ručky ho nepočuvaju ešte, a tak sa nakoniec odpichjne a prevali nazad na chrbat. ale z chrbata na bruško nejak ani neskuša ,neviem či je lenivy,alebo je to tým,že je zima,je oblečeny + plienka a na mäkkom matraci na posteli sa mu nechce-neviem. 😒

anieanne
9. feb 2011

Náš malý se ze zad na břicho poprvé sám přetočil čtyři dny před čtvrtým měsícem, opačně o pár dní později.

denisocka
16. feb 2011

tak,mame pol roka a 10dni a z chrbata na bruško a mu stale nechce 🙄

svarcka
16. feb 2011

tak my máme ukončených 9 měsíců, poprvé se Luci přetočila se zad na bříško asi ve 4 měsících, ale bylo to párkrát, spíš náhodou a konec, pak brzy seděla, v sedmi sama, teď v devátém začala lézt, zvedne se z lehu na břiše do kleku a hned sedu, ale přetáčení nikdy moc nebylo🙂

denisocka
17. feb 2011

@svarcka u nas v augustovkach mame jednu šikovničku,čo si sadkala teraz sama a ma pol roka 🙂

abbey1
17. feb 2011

No my sa pretáčame už hrozne dlho,už 5 dní si vie sama sadnúť,ale nie zo štyroch,ale normálne z ľahu na chrbátiku sa dvihne.Vôbec nechce byť na brušku,čiže nemá ani záujem loziť.Nelozilo mi ani jedno dieťa.Každé je proste individuálne,a je asi zbytočne stresujúce držať sa tabuliek čo kedy má dieťa robiť.

denisocka
19. feb 2011

@abbey1 ej ta vy ste šikovní 🙂

janica81
19. feb 2011

Ahojte...my máme dnes presne 5 m, a pretocit sa nam teda nepodarilo...vobec to malu nezaujima, mozem aj hracky dat, proste ju to nefascinuje...a pri tom je velmi aktivna...podam rucku a hned sa vytiahne sediet.... len pretacanie nic.... :-/

wladymyra
19. feb 2011

@janica81 neboj, este ma cas, niektore babatka su skratka pohodlnejsie. mne sa julka zacala pretacat na brusko az par dni pred dovrsenim siesteho mesiaca a naspat na chrbatik sa jej dnes podarilo prvykrat /6m a jeden tyzden/ - ale mam podozrenie, ze to bola len stastna nahoda 🙂

skeblicka77
19. feb 2011

ahojte..no my mame 7 mesiacov a tyzden a maly sa otaca ako kolotoc, sem ho polozim a zachvilu je na opacnom konci miestnosti...otaca asi take 2 tyzdne....takze si myslim, ze deti netreba nikam nahanat, kazde potrebuje svoj cas...

janica81
19. feb 2011

@skeblicka77
@wladymyra super baby dakujem....moja robi vsetko ine len toto ju nelaka...napr.strasne sa driape sediet...ale strasne.... musim ju valat...aby si este nanamahala chrbatik 🙂

skeblicka77
20. feb 2011

@janica81 no moja, aj nas luky sa driapal sediet a veru ti poviem, ze mal 5.5 mesiaca, ked sam sedel, samozrejme. ze sam sa este nepsadi, ale drzi sa velmi pekne..pre porovnanie moj starsi syn sedel sam , bez opierania az po 7-mom mesiaci..takze kazde dieta je ine..

janica81
20. feb 2011

@skeblicka77 ja som rada ze sa driape sediet...ja len ze rpetacanie zatial u nas nezajem 🙂) cim skor bude sediet tym lepsie....ja ju nedavam sediet..len ked sa potiahne sama tak ju trosku necham a je to pre nu velka sranda 🙂

denisocka
22. feb 2011

dnes sme sa konečne pretočili opušťam temu 🙂 suma sumarum 6mes 16 dni 😉 - zjavne je to lenivost,preto sa nepretačal

martinka1981
22. feb 2011

Ahojte,nam sa Vikuš tiež nechce pretačať. Boli sme teraz v poradni a lekarka že mam s nou cvičiť lebo už by sa mala aspon na bok ťahať,že pretočiť sa ešte nemusi ale aspon ťahať už ano. Lenže vikuš sa vobec nechce,iba sem tam sa potiahne na bok ked jej dam jednu nohu cez druhu ale ťažku hlavu z toho nerobi 😀 . Staršia sa už vedela otačať v jej veku. No každe mimino je ine.....tak snad to dobehneme kym pojdeme na dalšiu poradnu cca o 2 mesiace,nech sa lekarka zmesti do tabuliek 😀 😀