Kedy sa vaše dieťatko prvýkrát postavilo?

elenka22
27. jún 2008

Ahojte, tak ja mam presne 10 mesacnu dcerku Elenku a este sa nestavia na nozicky. Chodim s nou medzi deti a vsimla som si, ze vela deti v jej veku chodi za rucky alebo pocujem od mamiciek, ze sa stavaju pri nabytku, v postielke, niektore chodia pri nabytku alebo aj same 😕 takze sa pytam-

kedy sa vase dietatko postavilo same prvykrat? a ake vyvinove stupne tomu predchadzali?
Viem, ze deti sa nemaju porovnavat, ale ked dietatko nieco nerobi a neviem, ako mudre knizky vravia, kedy ma s tym zacat, tak prijemne to pre mna nie je. verim, ze ma este cas, ze?
Inak sedi, posadi sa sama pri hre , plazi sa, troooosku lozi, pretaca ako blesk...mam skusit chodacku?

bybi
27. jún 2008

Elenka, urcite neporovnavaj 🙂

Zarka sa zacala stavat na nozicky ked mala asi 7 mesiacov, pred tym lozila asi od 6-tich mesiacov. Ak sa ti nieco nezda, najlepsie je sa poradit s odbornikom 😉

womenne
27. jún 2008

elenka mojej byvalej profesorke začala chodit ked mala 1.řroka každe dieta je vyvojovo ine.Ale ak maš strach tak si zajdi na kontrolu ved zato nič nedaš a budeš klidna 😅 moji začali presne na štedry den takže pekny darček mali 8mesiacov.

susik77
27. jún 2008

aj moja sa postavila tusim v 7 mes.
ale mam kamaratku, kt. dcera sa v 7 mes. len otocila 1.krat na brusko...kazde dieta ma svoj vlastny rytmus 😉

miskinadamko
27. jún 2008

no nas adam uz stoji a strasne sa z toho tesi, ale samozrejme musim ho drzat za ruky, na nozickách sa udrzi len este nema rovnovahu 😀

majada
27. jún 2008

môj sa postavil na nožičky v 7m ,ale netreba porovnávať každé dieťatko je iné....

kristi
27. jún 2008

sama se postavila v 10m, chodit zaclaa presne ve 14m.

jak rikaji holky, kazdy dite je jiny, mam i kamaradku, ktera ma 16m holcicku a jeste se nestavi, nechodi

vita1
27. jún 2008

elenka, nestresuj sa zbytocne! ja som sa takto stresovala skoro rok. teraz si vravim, ze som si mala pokojne uzivat skvele babatko a nikdy s nikym NEPOROVNAVAT. nas maly je predcasne narodeny, tak mu vsetko trvalo trochu dlhsie, pretacat sa zacal ako 6-mesacny, okolo 7-8 mesiacov sa zacal plazit a ked mal 11 mesiacov, urobil skok dopredu - zacal stvornozkovat ako divy, sam sa posadil, zacal sa staviat popri nabytku 😉 predtym som si myslela, ze mu to bude trvat ovela dlhsie, ale on si len pockal, kym mu pekne zosilneli svaly a skocil na vlastne 😀 kazde dieta potrebuje svoj cas, tak nechaj malicku, nech sa pekne plazi, lozi, posilnuje, aby mohla sama vykrocit. v ziadnom pripade jej nepomahaj s chodenim - pred tym nas varovali doktori - moze to skor uskodit. mala je urcite velka sikulka a coskoro ta milo prekvapi 😉

jabber
27. jún 2008

přesně na den v 7 měsících a teď už měsíc chodí. Chodítko určitě nedávej, elenko - není to zdravý!

miskinadamko
27. jún 2008

jabber ja si myslim ze ked to dietatko nieje v choditku cely den len obcas a chvilku tak sa tam kludne moze dat, poznam velaludi kt. davali deti dochoditok -s rozumom , dnes su uz tie deti velke a su uplne zdrave. 😉 🙂

nika251
27. jún 2008

Ahoj- par dni pred 7.mesiacom. V priebehu tyzdna sa posadil aj postavil. Ale neporovnavat! Ona sa ti rozbehne a dobehne vsetko naraz. NEboj sa, urcite je v poriadku.

lara1znk
27. jún 2008

nas maly ma skoro rok a stale sa nevie sam postavit na nozky, potrebuje pomoc ale potom uz krasne stoji, ma velmi pevne nozky, drzania tela. lozit tiez nelozi, na stvornozky sa da ale dalej sa nepohne
a mna to vobec ale vobec netrapi, je to tak ako to ma byt. vlastne musim povedat ze mi to celkom vyhovuje, ked zacnu deti chodit, lozit, vsetko je to narocnejsie takze si uzivam pokoj kym sa da 😉

netreba porovnavat, urcite je popredu v niecom inom, kazde dieta ma ine kvality, vynika v niecom, urcite aj tvoja Elenka

jabber
27. jún 2008

miskina - jenže elence ještě malá ani nestojí! Jsou státy, kde už jsou zakázaný. Něco jinýho jsou ty aktivní chodítka, ale to klasický bych nedala ani omylem.

vroni
27. jún 2008

Mne sa malá prvýkrát postavila (o kôš na prádlo) asi tri dni pred tým, než začala codiť (11 mesiacov) Proste fázu stavania sa a státia preskočila, prvé mesiace už chodila a keď zastala, hneď si sadala, lebo stáť nevedela 😎 Ale štvornožkovala už od 6 mesiacov. Chodítko nechcela - ani aktívne ani to "zlé", v ohrádke jačala, v postieľke hneď zaspala, resp. sme ju hneď vyberali, keď sa zobudila a o nábytok sa stavať nikdy nechcela.

perelandra
27. jún 2008

elenka, moja ma 13 mesiacov a stale este nestoji. teda uz sa dva krat sama postavila v postielke ale to len v noci ked chytila amok a strasne plakala, tak sa chudatko snazila dostat von ze to skusila aj sama 😨 ale odvtedy nic. vobec sa jej nechce, a ani ju nenutim. vlastne to sa ani neda. stvornozkuje, "postavi" sa na kolienka, a sem tam sa aj zaprie na nozky z postavenia na styroch a urobi ako keby mostik. ine deti v jej veku uz veselo pobehuju ale su aj deti, ktore su starsie a tiez este nechodia, tak z toho zatial vedu nerobim. kazde dietatko je ine, niektore su sikovnejsie, inym to trva trosku dlhsie. moja princezna stvornozkuje asi mesiac,predtym zvladala takmer vsetky pohyby a otocky na zadku 😎

mata.mata
27. jún 2008

tak mne se Rebeka postavila sama v 6.mes a ted v 7.uz sama kolem nabytku a kolem lavicky... 😅

silvia123
27. jún 2008

Náš malý sa postavil keď mal 7 mesiacov - pomohla mu ohrádka, veľmi skoro sa v nej začal chytať za paličky a snažil sa stavať, dookola sme mu dali vankúšiky, aby sa neudrel, teraz mám opačný problém, keď sa v noci malý zobudí hneď sa postaví - niekedy ho nestíham ukladať 😉 dosť vyčerpávajúce hlavne pri zaspávaní...

mata.mata
27. jún 2008

silvi, nieco mi o tom hovor ☹ katastrofa zaspat v postielke 😨

cazadora
27. jún 2008

tak naše natálka se postavila v 8 měsících jelikož neměla v postýlce příležitost trénovat 😉 spí tam jen v noci, no ale uspávání je teď horor tak 10x položit

hedvika
27. jún 2008

Elenko, klid. 🙂 Toník se postavil přesně v deseti měsících. To ale ještě nelezl, začal lézt o 14 později, tedy v 10,5 měsících. Co vím od kamarádek, které chodí na rehabilitaci, nejlepší je, když děti co nejdéle lozí. Vím, že se tím maminky rády chlubí, když děti brzo ťapkají, ale ideální je, když děti začnou chodit okolo 1. narozenin a později. Prý čím později, tím líp pro páteř. Rozhodně nepostavovat, v chůzi nijak nepodporovat a nevodit za obě ruce - špatný vliv na páteř - neprojeví se to teď, ale v dospělosti. Nechat dítě svému vývoji. VToníčkových osmi měsících jsem odmítla rehabilitaci - ještě nelezl, nakonec jsem se s doktorkou domluvila. Už jsem to psala v jiné diskuzi, že mi stresované dítě a hlavně matka (jako já 😀 ) nestojí za to, že začal lézt o pár týdnů později. Aspoň z toho teď mám o to větší radost. A jestli bude po mně, tak bude i později chodit - a to se na mně pomalejší motorický vývoj neprojevil - doktorát mám! 😀 😀

kalo
27. jún 2008

My jsme sotva na 4, natož na nohách 🙂 A to nám bude rok...

berynka
27. jún 2008

Naše malá se v postýlce postavila právě ten týden, co jsme šly na desetiměsíční prohlídku. A stát sama dokázala teprve nedávno. Teď jí bylo jí 13 měsíců a chodit se teprve učí. Za ručičku nechce vůbec, sama ujde už pěkný kus, ale rovnováhu loví, kde může 😀 .
Každé dítě je jiné a nechce nic uspěchat, ale určitá motivace neškodí. Malá si třeba oblíbila tlačit svoje golfáče, nejdřív u toho lezla jen po kolínkách, protože jinak neuměla a hned druhý den už přišla na to, že je to jednodušší, když se u toho postaví 😉 .

nevesta
27. jún 2008

Nasa sa sama vytiahla o postel (celo postele) piatok 13.6, teraz pred chvilou sa postavila v postielke... Dost sa jej este mykaju nohy, ale uz to zvladla 😵

sylvar
27. jún 2008

20.4. v 11m teď se už sama postaví v prostoru, udělá pár krůčků,ale lezení je stále na 1. místě
Bery, malá za ručky nechtěla, chtěla sama,ale zjistila, že tak nikam nedojde, teď jen vodím, buď za jednu nebo za obě 😉

karot
27. jún 2008

Adam se sám postavil v 10.měsících a teď teprve začíná sám chodit. 😉

ivca82
28. jún 2008

Naša Barborka sa postavila v deň odchodu na dovolenku, pred 2 týždňami a tam civičila na pláži, sam od seba bez držania a vydrží peknú chvílu 😀

bluff
28. jún 2008

7 mesacna stala a 10 mes chodi vyzera ako trpazlicek na klucik.. 😀

tanja61
28. jún 2008

ahojte moj drobec ma 11mes.lozit vobec po styroch len sa kotula zo strany na stranu a teraz asi pred 2tyzdnami sa postavil v postielke a ked sa ma coho pridrzat tak sa postavi,chodi aj za rucicky ale ako handrova babika 😀 nemala by si porovnavat kazde dieta je ine..... 😉

anatanka
28. jún 2008

Miri se poprve sama postavila s pritahnutim v sedmi mesicich a chodit bez opory zacala v deseti. Ale kazde dite to ma jine a neni vubec potreba se tim stresovat, protoze casem se vsechny dorovnaji. Nekde jsem cetla, ze prumerne zacinaji deti chodit kolem 13-ti mesicu, ale taky je to jen prumer...

maca793
28. jún 2008

mne dvojičky sa postavili samé na nožičky v 7 mesiacov a Karolínka tiež a od 10 mesiacov behala sama.
dvojčatá začali chodiť presne na 1 narodeniny.

dadka212
29. jún 2008

Mne sa malý postavil v 5 mesiacoch a v 9 začal chodiť...