Kedy ukladať spať bábätko?

nikinka008
5. júl 2009

Ahojte,chcem sa spytat kedy zvyknete vecer ukladat spat babatko?My sa kupeme o pol 8 a 19:45 papame,a potom uspavanie.Moja dcerka ma 3 mesiace.

soanpe
5. júl 2009

moje Sofi ve 3m usínala kolem 18.00
pak jsem se to snažila natáhnout, protože začalo být hezky a neužily bysme si den
ted je zvyklá usmout nejpozději ve 20.00

matilko
5. júl 2009

nikinka, my uspávame úplne stejne ako ty 🙂 myslím, že je to čas akurát pre malé mimi...

zuzikmeduzik
5. júl 2009

nikinka, my od narodenia kupeme o 20.00, potom sa papa a do 21.00 ide spat...tento vikend sme prvykrat boli dlhsie vonku a maly chodil spavat o 22.00, ale aspon potiahol s par prestavkami az do 6.30...inokedy totiz vstava uz o 5.00
vy kedy vstavate?

nikinka008
autor
5. júl 2009

no mala sa zvykne prebudit okolo pol 3-3 a davam jej papat,a potom sa zobudi niekedy okolo 6-7...

lennyy
5. júl 2009

Zdravím holky.já malou koupu ve 20 hod a pak hned papáme.Někdy usne v 21 hod,někdy později.Ale v těch vedrech je víc unavená tak i dřív.

veronika81
5. júl 2009

niki, kým bol malý menší, tak si to v podstate riadil sám, papal keď bol hladný a podľa toho sa chodilo aj kúpať a spať, nebolo to veľmi pravidelné. Ale asi od 2 a pol mesiaca sa to ustálilo, teraz sa kúpeme ako vy o pol 8, papáme cca. o 20.00 a o 20.30 už v postieľke väčšinou spinká.
A vstávame (bez prestávky) okolo šiestej - siedmej, takže si to užívam 😀

vladkaz1
5. júl 2009

no kocky no to vam zavidim ten zerim my sme kupali vzdy o 19 tej a mala do noci hore keby ze zaspi skor ako o 22 alebo 21 tak je o 4 hore a labzuje po byte .. ako miminko tak isto chodila neskoro spinkat ani za svet som nemohla prist na ten rezim ako ju spat a teraz ked je uz babizna no ma rok aj 7 mes. spi o 9 tej tak som rada ale to jej cez den spravime taky program aby len sa okupkala napapkala a zaspala nech ju to ukona.. ina by sme boli do noci hore ..

zuzana030
5. júl 2009

my tiež spinkáme tak nepravidelne, podľa toho ako sa to cez deň natiahne, ale najneskôr do tej 9tej už spíme a museli sme začať v 3,5 mesiaci s kašičkou na noc, teda dnes prvý krát, lebo už týždeň v noci poriadne nespí, stále sa budí na papanie v noci a doteraz spala až do tej 6tej 7mej ráno, no neviem, či sme urobili dobre, hádam ale hej, no čo s ňou, keď je taký jedáčik

vladkaz1
5. júl 2009

hmm neviem co by ste spravili zle prosimta nic jednoducho babatko ma sveje muchy ... lepsie jej travy alebo vetry ju zobudia...
Jaj moja segra ma 2 deticky o 7 dmej sa kupu papkaju mliecko na noc aj Emka starsia take to vitaminove ci co a oni sa zavru do iz. a spia no poviem vam klobuk dole ja sa priznam ze nikdy toto nedokazem .. 😔 ☹ moja mala je svojska od narodenia a ked sa jej nechcelo spat tocila mi vlasy vsetko pozhasinane my s MM napoli spali a ona nam spieva , otvara oci trha vlasy poviem vam niekedy uz som bola zufala tak by som spala a herecka aj do 12 tej hore po tme a rano o 5 tej uz strasila 😔 😝

shaula
6. júl 2009

Zuzana - mně to přijde ještě zbytečné, u 3,5 měsíčního dítěte je naprosto normální a dokonce žádoucí, že se v noci budí na jídlo...

ali27
6. júl 2009

ahoj, my davame spat malu medzi 19 a 20 hodinou a vyhovuje nam to obom.

Zuzana, to ze sa budi nemusi byt iba od hladu. my sme to tiez mali takto minuly tyzden, ze sa budila aj kazdu hodinu dve (predtym len 2-3x za noc), ale nakoniec z toho boli bolave uska, ktore trapia hlavne v noci, takze ja by som navstivila lekarku... aj ked vam prajem aby to bol len ten hlad 🙂

alias313
6. júl 2009

my sme sa naucili stale sa kupat okolo pol 9-9tej a maly sa potom napapa a okolo pol 10 zaspi..je to takto fajn, lebo je von pekne a drobec sa takto naucil..ale pri kazdom babetku je to individualne, nam to takto vyhovuje, pretoze potom spi pekne do rana do nejakej 7mej

suziad
6. júl 2009

Lea zaspava o 22.00 a vstava okolo 7.00, nam to tak vyhovuje lebo okolo 22hej chodime spat vsedci a nemusime chodit pospickach 😀, mame 2 izbovy byt a este ktomu prizemie, vonku hucia decka 🙄, tak skor by ani nezaspala 🙄

misicka85
6. júl 2009

V 17h dostane kaši, v 18h koupeme, v 18:30 dostane mlíčko a v 19h už spinká v postýlce. Budí se ráno v 6h. Tenhle režim má od cca 3 měsíců, když jsem se jí to snažila natáhnout tak byla šíleně protivná, řvala jak lev, tak jsem to radši vzdala a dávám jí spát tak jak ona chce. 😉

claudinka
6. júl 2009

my chodime spavat medzi 19.00-21.00, podla toho, ci sme vonku, ako rano vstane, ako dlho cez den spi..

lotris
6. júl 2009

Ahojte
ja si tiez myslim ze kazde babo je ine. Ja mam teda stastie, Sarka spi cca od 21:00 do 6-tej az 7-mej napapa sa a zmenime plienku a spi do 9:15. niekedy do 11:00 a podla toho potom upravujem poobedny spanok, tiez som skusala davat ju kazdy den o druhej spat, aby mala svoj rezim, ale bojkotovala moje usilie kazdy den. Takze spi medzi druhou az stvrtou podla toho ako je unavena. Som rada ze aspon vecer ide spat kazdy den v rovnaku hodinu.

nikinka008
autor
6. júl 2009

A ake mliecko im davate,kojite alebo davate umele?My davame umele po 120ml,pocas celeho dna aj pred spanim,a spi mi do tej 3-4,aj ked by som bola rada keby mi tiez spinkala aspon do tej 6-7 ☹ ...ale ona by nespala ani tolko keby sme ju nezavinovali na spanie,lebo by sa stale vrtela 😅 ...a velmi nechce spinkat v postielke lebo vecer nam zaspi na gauci a ked ju prenesiem do izby do jej postielky tak sa zacina prebudzat akoby vedela ze uz nieje na gauci,,tak si ju musim vziat k sebe ale nie vzdy...ale zase nechcem aby si na to zvykla ☹

misicka85
6. júl 2009

Tak já zatím stále ještě kojím, akorát v poledne dostane zeleninku a pak kolem té 17h kaši. Jinak kojím tak 6x denně a ještě mi vypije asi 100ml vody nebo čajíku,ale jak kdy, hlavně teď jak jsou ty vedra tak mám pořád nachystané něco k pití ať nemusím furt vytahovat prso 😝 No a Adélka mi spinká ráno do té 9h pak většinou jdem ven kolem 10-11h, v kočárku už mi nespí vůbec.Po obědě ostane ještě mlíčko a to mi většinou usne u prsa v ložnici v posteli tak jí tam nechám ty 2h spát, ale večer je zvyklá usínat v postýlce, jenom jí tam položím, dám pusu na dobrou noc, plyšáčka do ruky a jdu pryč, většinou do 10min usne sama.

lidus2
6. júl 2009

ahoj misicka85,tak to je krasny s tim usinanim v postylce...snad se taky k tomu jednou dopracujeme 😀 my koupeme kolem 17h,pak jidlo,vypije tak 110ml,nekdy o dost min.Uz od malinka je nauceny chodit spat kolem ty 18h a kdyz je dele vzhuru,tak je protivnej a pak nemuze usnout.Jsem takhle max.spokojena a kvuli pocasi to menit nechci.My jsme jeste maly,treba se to zmeni,aniz bych chtela.Jsem rada,ze takhle spinka a ja si po uklidu v klidu sednu k televizi.Kdyz se dobre nabasti,tak se budi kolem 3h a kdyz da jen 70ml,tak se budi kolem pulnoci a pak spi az do rana 😀 behem dne toho moc nenaspi.Kolem 8h usina asi na 2hodky,pak nejaky minutovky v kocarku a nekdy odpo tak 1,5-2hodky 🙂

misicka85
6. júl 2009

Lidus, já myslím že to máte krásný s tím spinkáním, Matýsek je ještě malinký, určitě si to ještě nějak poupraví ten rytmus. Mi Adélka spinkala od příchodu z porodky pěkně, ze začátku usínala kolem 20 a budila se 1-4-7h, pak si to pomalinku posouvala a vynechávala to noční buzení a kolem 3 měsíců jak šla spát sama do pokojíčku už má ten rytmus co teď a spí od 19 do 6h. Venku mi taky spinkala v kočárku,ale jenom do těch 3-4 měsíců, teď už musí všechno vidět aby jí nááhodou něco neuteklo zajímavého 😀

eliotka
6. júl 2009

Ukládáme ve 22 hodin. Ve 3 měsících jsme až tak noční režim neměli, kojila jsem ještě dost v noci.
Víc se nám to upravilo ve 4 a 5 měs.

Postupně chci ukládat ve 21, ale zatím nám to takhle v létě vyhovuje.

lotris
6. júl 2009

Mne mala tiez zaspava sama v postielke ked odbije 21:00 hodina tak ci chce alebo nie dam ju do postielky s plienkou a hrackou a ona do 10 min vacsinou zaspi. Len ked nieco boli tak robim výnimku. Minuly tyzden zacala strajkovat ale preto lebo jej nestacilo papanie. Ja jej davam umelu vyzivu uz asi mesiac. V noci som ju ale nekojila ani predtym lebo som mala zapal na prsnikoch tak som si musela casto odsavat mlieko a to som jej v noci dala z flasky, preto si nezvykla v noci lezat s nami. aj vsetko zle je na nieco dobre 😀

blandik
6. júl 2009

Myjeme kolem šesté, pak nakrmíme a spí většinou před půl sedmou. Usíná sám, občas si vymrčuje přítomnost, ale to je tak max 1x do týdne, ale neustoupíme - necháme ho a chodíme v pravidelných itnervaltech (mrčení trvá tak max 1-2 dny). Vstává mezi 5 - 5:30. Jsem ranní ptáček, tak mi to naprosto vyhovuje. Večer trošku klidu a ráno v pohodě vstanu. Teď v léte to trošku omezuje -tak brzké ukládání, ale zase za ten klid to stojí - venku si užijem dost od rána.

matysekasasenka
6. júl 2009

my to mame podobne ako misicka85, o 17h papa kasu, o 18h ho kupem a 18.30 ho nakojim ....ale uz mi zaspi pri prsniku tak ho len prenesiem do postielky..rozdiel je len v tom ze mu nedavam plysaka do postielky a ani si to neviem predstavit, lebo on vsetko dava do pusy a oslinta a vacsinou mi zaspi pri kojeni a este v noci sa budi tak 3krat na kojenie..a rano je hore vselijako, vacsinou o 6 ale boli aj casy ked vstaval o 5 a nezaspal az o 9

pikusa
6. júl 2009

Tak my kolem 7 koupeme,pak se ještě napapká-zatím jen kojím.
No a na 8 večer do postýlky.někdy mi usne ještě na ruce,tak ho jen přenesu a pokud ještě nespí,odnesu ho stejně,pohladím,chvíli u něj posedím a prcek za chvíli usne.
Budí se kolem 3-4 ráno na jídlo,pak kolem 6 a to si ho pak vezmu ještě k sobě do postele 🙂 abych se já mohla dospinkat 🙂

zuza.m
6. júl 2009

ja davam kašu o 20tej a potom sa kupeme a ukladame asi o 21.kym zaspi je niekedy aj pol desiatej.uspim ho pri mne a prekladam do postielky.spinka väčšinou do rana,niekedy sa o 4budi na kontrolu či sme tam.stači ho dat na bočik a pokračuje dalej asi tak do 6tej.potom si ho berem k sebe a spime asi do 8.