• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

16. júla 2013 
Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?
25. aug 2007 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ahoj mvl, tak moja dcerka ma pet a pol mesiaca a ona ti uz vstava ale vobec nesedi... :slight_smile:
25. aug 2007 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja sedela úplne sama až koncom 8. mesiaca. Už bol najvyšší čas :slight_smile:
25. aug 2007 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,mě se malej udržel v sedě něco kolem sedmého měsíce, ale sám se uměl posadit až v osmi a půl...měl těžkej zadek :grinning:
25. aug 2007 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj u nás to bolo tak ako u mikce - sám si Petrík sadol okolo 9 mes... :grinning: Chlapci sú holt lenivejší...
25. aug 2007 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne začala dcérka ako 6,5mes.,ale vraj skôr ako 7mesačné sa vôbec nemajú dávať sadať
25. aug 2007 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Lebo moja Viky sedká už v 5m a veľmi pekne sa zapiera aj nožičkami a doktorke sa to nepáči ,že ju nemám nechávať samú,pokiaľ sa sama úplne neposadí
25. aug 2007 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mosko mě dokonce rehabilitační říkala, že by se ditě nemělo posazovat dokud se samo neposadí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. aug 2007 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
téma mi prišla vhod, mám dilemu, môj sa tiež najradšej spiera na nožičky, sedí tak že je opretý o mňa, samého ho nenechávam a neviem či mu nejako neškodím. Ale zas zdravý sedliacky rozum mi napovedá, že pokiaľ sa on sám chapce sedieť a vstávať na nožičky, tak je na to asi fyzicky pripravený, nie? Našťastie v utorok máme poradňu, tak sa budem informovať
25. aug 2007 o 21:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Veronika vidíš ja si to tiež myslím,že keď má to bábo silu,a nieje lenivé tak prečo nie.my sme boli na poradni a doktorka sa spýtala,čo všetko dokáže tak som ju aj posadila a ona sa tomu tešila a obdivovala ju. nič nezakázala.ale potom som sa spýtala cez internet jednej doktorky s Brna a ona sa až zhrozila,že je to dosť nebezpečné a nedávať skor ako 8m.
25. aug 2007 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak moja dcerka sedi sama asi take dva tyzdne, ale nenechavam ju este samu...hoci uz lozi... v pondelok sme boli v poradni a dr. bola udivena, ked sa sama posadila a za drzania za prsty postavila... povedala, ze mame byt v pozore, lebo o chvilku sa nam rozuteka :sweat_smile:
25. aug 2007 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Náš malý sa sám posadil asi 10mesačný. Stretla som sa s názorom, že som s ním mala zájsť k neurologičke, keďže je to podľa niektorých ľudí a možno aj odborníkov zaostávanie vo vývoji, ale nešla som nikam a teraz je to v pohode. Veď stačí, všetko sa raz naučí. a ešte sa nachodí a nasedí v živote dosť :slight_smile:
25. aug 2007 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
terqa, môj to robí už teraz :sweat_smile: no neposadí sa ešte sám, ale moc nechýba, ja som zvedavá čo nám povie doktorka, dúfam, že ma nezjazdí :confused:
25. aug 2007 o 21:24  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mojej nemozem zakazat stat na nohach - je na nich polovicu dna. aj ked uz rackuje tak sa niekedy stavia na nohy... tiez si myslim, ze ked to robi, je na to uz pripravena...
25. aug 2007 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas maly uz tiez vydrzi sam sediet ale sam sa neposadi ,ale zato uz nam zacina pomalicky lozit :slight_smile:
25. aug 2007 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako píše mikca, na rehabke nám hovorila Dr. že dieťa sa má samo posadiť v 8. mesiaci.netreba ho dávať sadať a podkladať vankúšmi. naša najskôr lozila a potom sa sama zľahu, bokom posadila :slight_smile:
25. aug 2007 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne sedava uz snad od druheho mesiaca opreta o mna a niekedy ju teraz v sportovom kociku dam sediet, ked je nervozna... sakra...
25. aug 2007 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juj, tak opretá o mňa bola aj moja, ved to celkom nesedí, ja som mala na mysli také to sedenie na gauči, podopretá vankúšmi...ináč tak sedávala moja staršia, čo už človek sa stále učí :slight_smile:
25. aug 2007 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
opretá o telo moze byť,ale uplne sama nemože,ževraj je to až také nebezpečné,že može nosiť korzet,ak ju budeš skoro dávať sedieť.
25. aug 2007 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som musela maleho od 4mes.davat do polohy ked je o mna oprety, nechcel byt ani na chrbte ani na brusku, to krical ako keby ho z koze drali :frowning2: , potom sa zacal tahat do sedu no a teraz uz pekne sedi aj sam a to nema ani 7 mes., keby som cakala kym sa z polohy na brusku posadi, tak sa asi nedockam
teraz ho davam na brusko ale za minutu uz musi sediet, takze neviem ci sa niekedy nauci dat sa na styri :frowning2:
25. aug 2007 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
latita,moja malá po štyroch vôbec nešla,len sa ťahala,za to stavala už rovno na nohy a keď mala desať,tak už cupotala :slight_smile:
25. aug 2007 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Helenka si plnohodnotne (obe nozicky dopredu) sedla az ted temer v 10 mesicich. Leze asi o 2 mesice dele.
25. aug 2007 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja sedela sama od 8, mesiaca je to normálne a akurátne na ten vek
25. aug 2007 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojki mamulky,

ja som davala nasu Lucku sediet uz od cca 5,5 mesiaca - vypokladala
som ju vankusmi, lebo mi uz nechcela lezat... ale asi som to robit
nemala - Lucka ma problemy s chrbatikom... a este k tomu ani nestvorkovala...
ma pokrivenu chrbticu v driekovej casti...

Tomasko mi sedava len vo vajicku a na mne s opretym chrbatikom podobne ako vo vajicku - hlavicka nesmie tlacit na chrbticu... v 6mesiaci sa sam posadil, ale nesedi rad, aj ked ma uz vyse 7mesiacov, zato mi uz asi 2tyzdne stvorkuje, plazi sa od necelych 6mesiacov... tak ho sedavat ani nenutim - vacsinou sa mi tmoli popod nohy...

Lucka bola pritom velmo silna - od 7mesiaca sa sama postavila a drzala sa nabytku a skackala :o))) bola riadny betar :o)) od 9mesiaca chodila za rucicky...

tak neviem - myslim, ze babo by sa malo najskor samo posadit, aj ked je silne a pevne - pozname v Za 6mesacneho chlapceka, co ma dostat korzet, ale on je vazne huspeninka... a ma 11kg - boratko
26. aug 2007 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslim, ze netreba robit paniku, ked dietatko zacne "neskor" sediet.Ono to nie je predpisane ze v siestich mesiacoch musi sediet. Zvycajne to deti v v tomto veku dokazu. Ja mam dvojicky ktore budu mat o tyzden devat mesiacov a este nesedia. zato od siestich lozia, od siedmich stoja a teraz aj chodia okolo postielky. Kedze ako dvojky sme pod kontrolou, minuly tyzden nam neurologicka, povedala, ze sediet este vobec nemusia a je to ovela lepsie na chrbticu. Pre nu, z hladiska vyvoja bolo dollezite, ci vedia spravne liezt. Takze ziadne strachy s nesedenim. Ak si babatko sada samo, samozrejme ho treba nechat, ak nie a robi ine aktivity, je to ok. Ved v sede sa da malo objavovat :grinning:
26. aug 2007 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
suhlasim kiwuska, maly je taky zlaty, ked sa tmoli po byte...
strasne sa nam to lubi... a najma, ked mi Lucka vobec nelozila...
skoda, mozno som to pobakazila prave tym sedenim...

prave teraz ho pocujem, ako tapka po podlahe a zakrada sa za mnou :o)))
26. aug 2007 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V 4 mesiacoch sedel s oporou, v 6 lozil a posadil sa sam bez opory, v 7 sa postavil v postielke.
26. aug 2007 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
soka, luckine fotkyy su krassnucke. a ta pod vodou, super. Skoda, ze nam nebychadza plavanie, nie je ani moc casu, a nevieme to zorganizovat, lebo s dvojkami musia ist dvaja dospli...
26. aug 2007 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kiwuska: aj s nami chodievali dvojicky - bravali so sebou babinu :o)))

dakujeme, ale keby si ju videla teraz :o)
stalo nas to kopec peniaskov a kolkokrat
sa mi tiez vobec nechcelo, ale teraz som
rada... jedine ma mrzi, ze maly nemoze do bazena...
26. aug 2007 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..mhm a my obidvaja este studujeme, :frowning2: a babiny aj prababky pomahaju :slight_smile: . a preco nemoze maly do bazena? tusim menime temu na plavanie :grinning:
26. aug 2007 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: mame vrodene problemy s oblickami

nemozeme sa ani kupkat, len sprcha :unamused:
26. aug 2007 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok