Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

denisocka
26. máj 2008

no aj ja už zbožne čakam kedy chodítkom vytiahnem 😀

lenkazdenek
26. máj 2008

Teda holky,nic proti ,ale moje dcerka bejt v klubíčku nebo v hnízdečku vůbec nechce,jediný co jí uklidní je když jí vezmu vzpřímeně na ruku a klidně si mě odsuďte

martina46
26. máj 2008

Moje dieťa neznášalo klbíčko odjakživa. Som myslela, že niečo zle robím, ale ona má s tým problém. Teraz to už vôbec neriešim, predtým som sa vôbec strachovala malú chytiť ináč ako v klbku, okrem toho s refluxom som jej tým klbkom iba ubližovala.

ronie
26. máj 2008

😝 chodítko je nejhorší vynález na světě a že ho nějaký doktor doporučí nebo nezakáže je na sebrání diplomu nic dále k tomu netřeba..to je off topic

to bude zřejmě tím, že na to malá nebyla zvyklá od narozození, pokud si jí tak od narození nosila a ona se napínala a plakal, jde pravděpodobně o zvýšené svalové napětí a to chtělo zachytit lékařem hned na začátku..nyní už se jí samozřejmě ty to polohy tolik nelíbí,protože ví, že ve svislé vidí lépe. My sme hnízdečko využívali do té doby než sám začal sedět.

na ten reflux se ohledně nošení zeptám mámy, sem zvědavá na její názor

ronie
26. máj 2008

druhý odstavec byl pro lenkazdenek 😉

lenkazdenek
26. máj 2008

já ji takto nosím i před doktorem a sestrou na rehabilitaci a neřkly my na to nic,takže radši vezmu dceru takhle než abych ji nechcala řvát

ronie
26. máj 2008

no jo teď už se stim těžko něco udělá a zvlášť pokud maminka nechce 🙂 😉 Jinak že tak nosíš před rehabkami..takže ste chodili na rehabilitace? A oni ti k tomuhle nic neřekli? A kam rposím ste chodili jestli se můžu zeptat?

lenkazdenek
26. máj 2008

ne nic k tomu neřekly ,jen když malý byly tři abych ji nosila v poloze na tygříka,teď už ne

susik77
26. máj 2008

ronie: a rehabilit. su tvoj obor? a ako je to s chodenim? mala mi uz stoji s oporou a robi si uz krok, dva pri nabytku. Mozem ju drzat za rucicky a chodit s nou ked chce? Lebo som pocula, ze ani to sa nema...
A este mi poradte co snou, kednechce ziadne topanocky. Mame 2-je, vzdy, ked jej ich idem obuvat, krci spicku, takze nemam sancu ju obut...

ronie
26. máj 2008

susik jukni na batolata je tam diskuze na toto téma, moje mamka je dětská neuroložka, hodně vím, jelikož sem chodila k ní do ordinace denně a když něco nevím tak se zeptám, ale zatím tu proběhly problémy které řeší neurologové z 90%- nesprávná manipulace s dítětem, urychlování výoje a z toho plynoucí opoždění vývoje-ať žijí paradoxy 😀

lenkazdenek, pokud ti řekli, že máš nosit na tygříka, tak udělaly správně, každou návštěvu ti to říkat nebudou, nicméně tygřík není jediný způsob a to že nechce být malá v relaxačních polohách bys měla určitě na té rehabilitaci zmínit. S čím tě tam doktorka poslala?

lenkazdenek
26. máj 2008

měla oblíbenější jednu stranu ,teď už v pořádku,jen schledaly že je kapku línější takže musíme teď nacvičovat strkání kolínek pod sebe,jinak prý naprosto v normě

susik77
26. máj 2008

ronie, pripadne mohla by si sa tvojej mamy spytat na to zohybanie spicky, ci to nie je neurol. problem? lebo raz sme boli na poradni a sestricka neco take poznamenala, ked to verca urobila tam, ale vobec to nerozvijala...tak neviem...

ronie
26. máj 2008

susik jestli to Verunka nedělá pořád, jen při tom obouvání, tak si myslím, že by to řešili kožené sandálky se suchým zipem i přes nárt, pokud to dělá často i bez obouvání, myslim, že je na to nějaký malý cvik, to bych se ti zeptal, ale spíš to bude ok 😉

susik77
26. máj 2008

ronie: my prave mame aj na suchy zip, ale robi mi to iste... diky ze sa spytas 🙂

lamia
26. máj 2008

Susik botičky se mají dávat až když dítě přes den víc chodí než leze,jinak při lezení začne vtáčet nožičky dovnitř,což by samozřejmě neměla...a vodit za ruce by se neměly taky,prostě to nechej na ní,sice to dost děti chtějí,když je rodiče vodí,ale bude se ti líp vyvíjet,pokud se tomu vyhneš,donutíš jí aby se snažila sama a dělala jen to,na co její tělíčko a vývoj už jsou připravené...

lamia
26. máj 2008

Susik jinak s botičkama to u nás bylo totéž,šílenej řev a bránila se jak ďas,ale jak začla víc chodit tak zjistila,že boty znamená jít ven a na písek a dělat spoustu zajímavých věcí,tak teď zas pro změnu boty miluje a je to i jedno z jejích nejoblíbenějších slov,tak si určitě zvykne i Verunka

susik77
26. máj 2008

lamia: samozrejme, ja nechcem nic urychlovat, ona je sama o sebe dost dopredu 😎 ale myslim si, ze je dost na nozickach...teda ona k necomu prileze a hned sa vytahuje na nozicky a robi si 1-2 kroky. ako poznam, ze je viac na nozickach? ked nechodi? ale stoji dost casto...

lamia
26. máj 2008

Susik až se ti začne přesunovat převážně po dvou a nepoleze,ale to poznáš určitě nejlíp sama,rozhodně jsem to nemyslela,že chceš malou urychlovat,já jen že si často rodiče myslí,že vodění za ruce dětem neškodí,protože to samy vyžadují...Naše Anička nebyla žádnej rychlík,pořádně se rozchodila sama až ve 14.měsících a do té doby se doma přesunovala kolem nábytku a pod a dost lezla,tak jsem jí na doma boty nedávala a jen na ven(to je jasný,že 😀 )

susik77
26. máj 2008

ja sa bojim preto ze ja mam ploche nohy, aj manzel a bojim sa, ze aj ona bude mat.mame plavajucu podlahu, tak nema pevnu nozicku ked stoji a chodi 😒

lamia
26. máj 2008

Susik tak to je blbý,my měli všude parkety a kvůli lezení jsme kupovali koberce tam,kde je malá,protože jinak se jí nechtělo ani moc lízt a pořád se plazila,sice bleskovou rychlostí,ale na té kluzké podlaze jí to po čtyrech moc nešlo,týden po koupení koberce lezla jak drak a stoupala si,kluzký povrch je pro děti prostě problém...takže na chození už jsme to neřešili,to už jsme koberce měli,ale je fakt,že v ponožkách by jí to určitě klouzalo i při chůzi,to vidím i teď,třeba když malá jde k nám do ložnice,kde koberec není a má jen ponožky (taky jí nedávám botky pořád ani teď,má pak upocené nožky 😀 )Ale i tak pokud hlavně leze,tak bych botky ještě nedávala,aspoň ne na moc dlouho

jahodka11
26. máj 2008

ronie, choditko a zly vynalez? a to kto povedal? ved nasa generacia na tom vyrastla a neviem o nejakym velkych problemoch spominanych v suvislosti s choditkom..? 😨
to tak pises, ako keby kazda mamina, co robi nieco inak ako ty, bola zla....ja som ako 9-mesacna chodila, manzel ako 10-mesacny, tak je chlapec po nas, uz teraz sa snazi....ale jasne, ze s nim nechodim...ale ked mi nechce ani sediet, len sa vzpiera na nozicky, tak kam ho mam dat?

susik77
26. máj 2008

lamia: tak to je super, ja som sa bala, ze jej prave ublizi, ze tie boticky nema 😎 tak som rada, ze sa ponahlat nemusime 🙂 inak, mame kusovy koberec, ale nie je po cele miestnosti, je to asi 2x3 metre. Ale mala lezie ako rychlik, koberec-nekoberec 😎

ronie
26. máj 2008

😀 😀 😀 jahodka tady nejde vůbec o mě, já jen vím, jak to končí, když se předbíhá vývoj-a o čem je asi chodítko.. když nehledím na riziko úrazu 😉 a snažím se tu trochu maminkám pomoci a poradit, pokud se ti nelíbí moje rady rozhodně se jimi nemusíš řídit 😉

argumenty typu..my sme to dělali, tak proč by naše děti taky ne..nikomu to neberu, ale kdyby se dle toho řídili všichni, tak sme v pravěku 😀 😉 A samozřejmě generace chodítek, vodění za ruce, posazování je prolezlá migrénami, skoliozami, bolestmi hlavy a zad atd atd atd 😉

A znovu opakuji už asi po sté 😀 vykašlete se na závody ve vývoji..koho zajímá kdy kdo chodí, leze, sedí, důležité je, že to dítě dělá samo a správně 😉

omlouvám se za trocha afektu, ale nedalo mi to 😀

Teď susik77- lamia ti to popsala krásně, dokud dítě víc leze než chodí, tak bez bot, ale pak přijde takové to přechodné obdoí a v tom radí moje máma to nějak střídat, třeba na ven ty botky a na doma bez 😉 Plovoucí podlahy jsou problém obecně a v naší době hodně rozšířeně, je dobré na to období učení se lezení koupit koberec. Já sem sháněla protiskluzové návleky na kolínka, ale v čechách je nemají a když sem chtěla rozjet podnikání v tom směru, tak se Oli rozlezl a už sem nebyla motivovaná 😀 😀 😉

ronie
26. máj 2008

pro jahodka-diskuze o chodítkách 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

marlin
26. máj 2008

Ahojte moja mala má 8 mesiacov a v týchto dnoch zacala sama stát v postielke, ja si chodítka vsetkeho druhu velmi pochvalujem davala som ju tam sediet už od 4,5 mesiaca, a žiaden problem

lamia
26. máj 2008

Jahodka problémy s chozením kvůli chodítku měl můj bráška...já jsem lezla,takže mi naši chodítko ani nepořizovali,bráchovi se moc lézt nechtělo,tak mu naši chodítko koupili....no lézt už nezačal,v podstatě měl dost problémy se i posadit sám,stoupnout si sám,v patnácti měsících chodil jen za ruce a padal dozadu a dopředu jako deska,jak neměl natrénovaný pohyb v prostoru lezením a chozením kolem nábytku....a to ho naši nedávali rozhodně do chodítka na celé dny. Jinak ještě chodítkové děti dost často chodí po špičkách a vůbec to vede k přeskakování drobných stupínků kterými se u dítěte přirozeně vyvíjí chůze a které mi třeba ani nevnímáme. Jak píšu,naše Anička nebyla žádný rychlík ve vývoji,ale nechala jsem jí ať se vyvíjí po svém,když chce chodit prosím,ale ať si začne sama,tak se nejdřív stavěla,pak opatrně obcházela nábytek....prostě jsem jí nechala ať si na to přijde naprosto sama,myslím,že chodítka děti hrozně matou,najednou zvládají to,na co ještě vývojem nemají a nejsou pak ani mimo chodítko moc opatrné,padají třeba na hlavu a tak,protože jsou navyklé mít kolem sebe oporu....Taky se doporučuje nechat dítě co nejdéle lézt,že je pak při chůzi šikovnější a u Aničky se mi to osvědčilo,teď chodí pěkně tak jak má vč.našlapování na celou plosku,nepadá nijak jinak než na zadek nebo kolínka když zakopne nebo jí někdo na hřišti svalí....ale ona je takový opatrníček,všechno začne dělat až když ví,že to umí,třeba si nepamatuju,že by se svalila ze sedu když se učila se posadit,začla si sedat sama až když si byla fakt jistá a pak seděla fest pevně 😀 😀 Takže u nás pohoda i bez chodítka. Jinak neurologové jsou opravdu hodně proti chodítkům,to můžu potvrdit.

janna1830
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slevik
26. máj 2008

V tomto naprosto souhlasám s názorem Ronie 😵 . Již jednou, v této diskuzi, jsme tu společně obhajovaly, proč si má dítě sednout SAMO a ne se posazovat 😉
Susik - přesně, jak psala Lamia, botky až když dítko víc chodí... Já začala dávat Verunce bačkůrky, když už chodila kolem nábytku. Ale jen občas, třeba hodinu denně. Máme doma totiž lino a v tomto případě je lepší mít něco na nožce. Ale i přesto je doma většinou naboso, i nožka potřebuje větrat a odpočinout od bot 😎 .
A co se týče vývoje, taky nechávám Verunku, aby si na všechno přišla sama. Tudíž, v 6,5 měsících začala lézt (a to máme lino), někdy pak si sedla (ale doteď si sedá na kolínka, ne klasicky!), v 8 měsících se sama postavila a od 9 měsíců chodí kolem nábytku. To zvládá už bravurně, ale přesto třeba chodit za ruce ani sama nechtěla 😅 . Začala až teď asi měsíc dozadu, pár dní za obě, pak za jednu a můžu pravdivě říct, že chodí za ruku, ale přesto SAMA, jen má ve mě jakousi jistotu 🙂 . Ono i to chození za ruce je jedno a druhé. Když vidím, jak dítě vlaje na máminých rukách, tak jdu do mdlob 😖 .
A opět se ztotožňuju s názorem Lamii, že chodí skvěle, žádné našlapování na špičky apod. Možná díky dlouhodobému lezení, ale rozhodně díky SAMOSTATNÉMU VÝVOJI 😵 .

ronie
26. máj 2008

jani děkuji a přeji ať je vše v pořádku a mějte se krásně 😉 Ale stim profíkem to přeháníš 😀 😉 pac

ria80
26. máj 2008

Ahoj,tak taky hodím dotaz.Třeba mi ronie poradí.Michalka už je tak veliká a pořád ještě neleze.Co je špatně?Už mám z toho blbý pocit.Doktorka na to nic neříká.
Nikdy jsem ji neposazovala,na bříšku byla pořád a pořád je.Hraje si a je spokojená.Posunuje se dozadu,ale dopředu ne.Stoupá na čtyři a houpe se dopředu a dozadu.Ale pak se zase spustí na břicho.Nemá snahu se pohybovat,je tak spokojená.
Když ji podám palce,tak se chytne a přitahne se,ale jinak nemá vůbec snahu se za něco přitahovat,ani do sedu.
Nevím,co mám dělat.