Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

lenkazdenek
7. aug 2008

TAk naše si sama z lezení nesedne z jednoho důvodu ,prostě neleze 😒 na zádech jí v kočárku neudržím a na bříšku už taky ne,dřív se jí to líbilo,ale teď se my z něj hrne ven jen tak tak jí pokaždý zastaví kšíry. Sama si mi sedla nedávno ze stoje,ale spíš to byla náhoda že sebou buchla na zadeček

veja79
7. aug 2008

Maminy úplne vás chápem, že chcete aby detičky sedeli- aj ja som bola celá mimo , že prečo Pali nesedí lebo ostatné decembrovčiatka už vedeli to aj ono a Pali nič. Ale chybu som robila ja - on od mala neznášal polohu na brušku a tak som ho tak skoro do 3 mesiacov ani moc nedávala ☹ šak nech neplače, keď tak nechce byť. Ale potom som ho tak začala trénovať aj keď zo začiatku s plačom na radu niektorej z vás a postupne to išlo - naozaj je to pre svalíky dôležité. Takže cvičiť- polohovať a neponáhľať..
A ešte niektoré deti sa učia postupne a niektoré to pochoipia celé naraz. Pali začal sám sedeť, loziť štvornožky , sám sa postaviť najprv o nízke veci potom o vysoké a chodiť okolo postieľky v jeden týždeň keĎ mal 7mes a 2t - a tým predbehol aj niektorých šikulákov nad ktorými som hýkala, že niečo vie ešte pred mesiacom.
A neviem prečo ale preskočili sme plazenie a nevie sa prevrátiť z bruška na chrbátik ☹

halaska22
7. aug 2008

ahoj
moj maly sa zacal prevalovat na bruho a vzpierat sa na rukach velmi skoro ale az v 7.meciaci zacal sediet sam ale 2 tyzdne po tom zacal behat po kolenach. islo mu to strasne pomlay medzi tym ako bol na bruchu a sedel sam ale teraz to vyzera ze zachvilu bude behat . uz sam sa postavi v postielke a kraca dolokola tak si myslim ze do 10 mesiaca bude aj chodit. mama hovorila ze ja som chodila v 10tom tak mozno bude po mne.
kazde dieta je ale individualne tam maminky nesnazte sa porovnavat.

evi3
7. aug 2008

Nasa sa tiez normalne neposadi, sediet ju nedavam (a doma to neznasa 😉 ), a teda vobec ma to netrapi, len ked sme v kociku tak sa do sedu vystvera a sleduje co sa deje, co sa mi teda nepaci, ale nedokazem s tym nic robit. Takze je tam len ked ideme nakupit a zvysok dna je doma na zemi 🙂, asi 2 tyzdne lozi po 4, predtym sa vyse mesiaca plazila, najnovsie sa stavia kde moze, myslim, ze bude skor chodit ako sediet 😀 . Kazde dieta ma svoj vlastny rytmus, a samo vie, kedy je na co pripravene

bramburka
8. aug 2008

naše se už tedy posadí, ted čerstvě, v 9. měsících. Ale k otázce, proč to chci? Protože všechno tahá břichem, protože na studené zemi - dlažbě a tak dále, byla pořád nastydlá - jak by bylo super, kdyby mohla sedět a hrát si hezky na zadečku, v teple. Ale na dece ji prostě neudržím. Tak proto jsem si to přála a už se těšila až to začne dělat. Samo jsem to neurychlovala, ale často z výše uvedených důvodů musela být na klíně - na chalupě a tak. Což mi bylo líto. taky si nato mrška pěkně zvykla a ted je tezke ji to odnaučit.

hubka
8. aug 2008

baby my sme zacali 8 mesiac a stale nic, v kociku ho dam do polosedu ale doma ked ho posadim medzi vankuse, nechce a place...ani na brusku moc dlho nevydrzi:..chce to cas???ci mu mam pomahat???nechat to na neho???ved kazdy ma svoje tempo nie???fakt neviem 🙂

bramburka
8. aug 2008

Nech ho, fakt má tak 2 měsíce čas! Pozor! je to opruz, já vím.

lendy1
8. aug 2008

Tak u nás David taky dlouho vše tahal břichem (plazil se 2.měsíce než začal lézt)-prostě jsem ho víc oblíkla a bylo to.

Já nevím, proč to nenecháte na těch dětech, kdy se posadí, vždyť je to snad jedno, jestli to bude v 7.měsících nebo v 9., v 11. - kdykoliv...proč se s tím každý stresuje a řeší to?

Náš David si sám v prostoru z lezení sedl až teď ve 13.měsících-no a? Jo, začal si sedat nejdřív z kleku, když ještě neuměl lézt, pak, když začal lézt a stát, tak občas ze stoje "slezl" do sedu, ale pěkně sám si sednul z lezení až nedávno. Nikdy jsem to neřešila a nebyla z toho vedle. Víc než nějaké sezení mě trápilo, jestli poleze, jelikož to je daleko důležitější než nějaké sezení. Na mé otázky, proč si ani na roce nesedne sám mi na rehabiliaci i neurolog nad tím mávli rukou, ať to nechám být. Neurolog mi jasně řekl, že leze a to je daleko vývojově důležitější než to, kdy se posadí a jakým způsobem.

hubka
8. aug 2008

ja to nejak extra neriesim, ale tie kecy od ostatnych" a este nesedka??uz by mal! ved to pznate,extra ma to netrapi, len sa pytam, maleho ked dam na brusko tak robi take divne pohyby ako keby chcel liezt, ale to su asi len pokusy 😀

bramburka
8. aug 2008

Lendy ono víc obléct v řecku kde bylo 35 stupnu... no to by mě asi vydědila a prostě tam byla dlažba a ta byla studenější, stejně jako na chalupě, u našich, v těhle vedrech ji prostě nemohu víc obléct. No to je jedno. To byl vazne jediny duvod, proc jsem chtela aby sedela, ale nenutila jsem ji do toho samo.

lendy1
8. aug 2008

bramburka 😀 tak to chápu 😉

elize
8. aug 2008

Ahojte, tak ja som tu prednedavnom plakala, ze Maxik nesedi a teraz .... 😀 sedka jedna radost 😀
Najprv zacal stvornozkovat a potom sa proste posadil. Som neuveritelne stastna 🙂 🙂 🙂 Je to sikula, ved podla korigovaneho veku ma 6,5 mesiaca.

Takze maminky hore hlavu, ono to pride samo 😉

lenkazdenek
8. aug 2008

no proč pospíchám, to je jednoduchý protože na nás je vyvýjenej tlak,teď máme 14 dní na to aby začla sama lézt jinak jdem na klasickou vojtovku 😖 snažím se s ní lezení procvičovat,ale když nechce tak jí na těch kolínkách neudržím,mě ,pološtáře,bazének přelézt dokáže ,ale lézt normálně nezvládá,je fakt že ani já ani manžel jsme nikdy nelezly a nják nám to nechybí 😕 navíc ani nevím jak s ní pak budu tu vojtovku vičit když už začíná být i oblékání a přebalování horor jak jí asi udržím při polohách netuším 😔

sandrika
10. aug 2008

mioj malý má len 3 mesiace a 2 tt a sedieť sa pýta sám hlavne v obývačke pred tv reve kým ho neposadím na mna aby videl na TV zatiaľ dr poevdala, že chrbátik má v poriadku tak dúfam že sa munepokrivý llebo onje tak cca dve hodiny denne 😒

majaaita
10. aug 2008

Sandriko, nechce se mi věřit, že bys nenašla jinou zábavu, jak uspokojit potřebu podnětů u tříměsíčního dítěte - kromě posazení u telky.

Dítě se musí posadit samo. Do té doby je nevhodné dítě posazovat. Pár stránek zpátky je to rozebíráno docela dopodrobna.

kalo
10. aug 2008

To mi připadá taky hrozně moc brzy!!! Ale každého věc......
Naše se začala sama posazovat v 11 měsících... 😉

lamia
10. aug 2008

Sandriko moje malá má skoro rok a půl a na tv se nedívá,maximálně chvíli na zvířátka,ani pohádky jí ještě nezajímají... posazovat ani ne 4 m dítko před televizi je fakt zbytečné,přetěžuje se mu páteř a navíc by v tomhle věku mělo ležet na pevné podložce a postupně se začít snažit dostávat na bok ev až na bříško,sahat po hračkách, a tak...Naše malá si sama poprvé sedla v 9,5 měsících a do té doby jsme jí vůbec neposazovali...

sandrika
10. aug 2008

majaita on nepozerá tv celý den ako so myslíš vlen večer správy s nami pozerá to je všetko inak sa hrá pod hrazdičkou, alebo na posteli pod kolotočom , či sme vonku vkočíku na prechádzke on ana rukách v polohe akopri kojeníneznáša byť vôbec hneď reve chce buď sedkať alebo potom ako pri odgrgnutí, taktiež sa už vie otočiť z bruška na chrbátik

majaaita
10. aug 2008

Sandriko, psala jsi dvě hodiny denně, pro mě jsou dvě hodiny akorát tak pro dospělého. Můj názor je, že tříměsíční dítě má většinu času strávit na pevné podložce v poloze na bříšku, na zádech v pevné korbě kočárku nebo v klubíčku u mámy v náručí. Sezení je pro takto malé dítě naprosto nevhodné z hlediska vývoje jeho páteře a dalšího pohybového rozvoje.
Otočení z bříška na záda v tomto věku je přepadnutí.

martina46
10. aug 2008

Naša Tánička sa ešte len začína plaziť, všetko jej trvá dlhšie. A myslím si, že by to mohlo byť tým, že neznášala polohu na brušku, tak sme ju tam začali dávať až tak okolo 3 mesiaca. Už to tu bolo písané. Ale netrápi ma to. Skôr, že keď príde návšteva a dávajú ju sedieť, stále musím opakovať, aby to nerobili. Moja mama to nechápe. Ale keď ju máme na kolenách, samozrejme sedí, s tým sa nedá nič robiť. Ale snažíme sa, aby bola čo najviac na brušku. Veď ona je šikovná, naraz to príde. Ako všetko doteraz.
A nosíme sa v šatke. Vertikálne. Už dlho.

mkr
10. aug 2008

sandrika - teda jenom koukám malou jsme dávala sedět jen na nohou od 5 měsíců a teď si dokáže sednout sama ještě ani nejezdíme ve sportáku, s tou TV bych teda počkala děti se dají zabavit jinak, ještě k tomu, že vyžaduje sezení tak malé mimčo by nemělo nic takového vyžadovat

sandrika
10. aug 2008

ale ja viem že je to pretočenie, ale aj tak je šikovný veď cvičíma vojtu a tie dve hod sopm asi noeodhadla on väčšinou dňa prespinká kôli cvičeniu a na rukách veľmibyť nechce len keď sa chce uspať to je všetko tak svopje dieť avychvávam zle som tá najhoršia matka na svete vytrpela som si už dosť ked sa mi narodil smrteľne chorí skoro som sa zbláznila teraz sa mu snažím splniť aj to posledné vy to vidíte všetko inak tak sa majte už sem radčšej neprispejem lebo ešťe mi napíšete že mi ničím život

majaaita
10. aug 2008

Sandriko, je mi líto, že to vidíš jako útočení. Chápu, že máš za sebou těžké období, ale přesto je posazování dítěte předčasně chybou.

leninn
10. aug 2008

Tak naše Barunka si sedla sama bez opírání se ručičkou o zem v 8,5 měsících...prostě se jednou pustila a bylo...

hubka
11. aug 2008

sandrika, baby ti chceli len pomoct, nie na teba utocit...nemozes to tak brat....
Inak moj maly tiez este nic, sedlen v kociku, aj to vydrzi chcvilua potom sa vypne a uz je lezmo....dava,me ho na brusko, ale po 5 min place, je to ok???pretacanie mu ide....ale na brusku, to je katastrofa, ani lezenie mu nic nehovori, ale stale si myslim, ze mame cas...to viete, za mama, rodina a okolie to vidia tak, ze uz mal davno sediet...to s nami tiez robili take prdcasne caviky???ale moj chrbat je ok, teda dufam... 😉

vendy01
11. aug 2008

Ahoj, náš Filípek je hroznej drak už od narození. Plazil se někdy okolo 6 měsíce, sám si sedl v necelých 8 měsících a teď se asi týden sám postaví u nábytku. Pořád padá, to už je opravdu hlídání 😉 Po čtyřech ho to nějak nebaví, tak jede po bříšku. Sama jsem ho dávat nedávala, přišel na to sám..

kuky8
11. aug 2008

ahojte, my sami ešte nesedíme. Keď sme ho posadili, prepadával sa na ruky dopredu. Akurát dnes sme boli na rizikovej poradni (malý sa narodil v 35tt) a bolo nám povedané, že v žiadnom prípade ho nedávať sedieť, nesmie sa tak prepadávať a už vôbec nie chodák alebo vysoká stolička na kŕmenie(ináč to isté radila aj naša neurol.).
Keď je na brušku tak sa vie točiť dokolečka ako hodinkové ručičky (to zas v jeho veku vraj nevie každé mimi).
Každé bábo má teda svoje tempo a urýchľovaním by sme im mohli viac ublížiť, ako im pomôcť.

Ale keby už sedel vo vysokej stoličke, nehnevala by som sa... nemusela by som poťahy z vajíčka prať každý týždeň 😀

supina
11. aug 2008

Ahoj, my začli sedět až v 10. měsíci - neřešila jsem to. Řekla jsem si, že až bude jeho čas sedne si sám, a taky že jo 🙂

nikitka26
11. aug 2008

sám se posadil, když mu bylo 9 měsíců a 4 dny 😉 A hned druhý den se postavil 😀

mkr
11. aug 2008

kuky - my jsme taky o 5 týdnů dřív, taky se točíme jako hodinky, ale to je rychlost co dokáže, jinak nás neurolog čeká až v zaří a pořád chce po dr. chromozonální vyšetření, dětská tvrdí, že je zbytečný