Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

lu777
10. okt 2008

tak Matysek zacal sedet v 8.5 mesicich... to ovsem uz leze, stoji a chodi okolo nabytku 😀

nejak to ma napreskacku, sezeni mu nepripada asi dostatecne atraktivni, takze ted se k nemu opravdu propracoval az kdyz stal a resil, ze se musi nejak po case dostat zase zpatky na zem... 😀 😀

dneska ovsem prisel na to, ze muze jit do drepu, tak asi zas to sezeni odlozi 😀

fazolka07
10. okt 2008

Holky zdravim, naše malá sedí sama od 5 měsíce od 6měsíce sama leze a chodí kolem nábytku je těžké jí uhlídat je jako ďáblík nezůstane na jednom místě ani 5 vteřin. 😵

lucinka1104
10. okt 2008

lu Matýsek je zlatučký
fazolka to máš riadnu šikulku 🙂 a krásavicu 😀

babu26
29. nov 2008

tak to som sa teraz riadne zlakla,lebo my tu mame iba vajicka,ziadne hlboke kociare,nic co je rovne..a maly mi uz od dvoch mesiacov stale sedi vo vajicku,alebo ho mam na rukach v sede..a strasne sa mu paci v jumpery,tam je v podstate ako v klokanke..oo jej dufam,ze nic zle nebude.. 😔 😕 😲

muminek
29. nov 2008

Náš malej sám si sedá z klekuod pěti měsíců a v šesti už sám leze nejvíc ho lákají zásuvky a granule pro kočku. Jsem zvědavá kdy si stoupne 🙂

andy80
29. nov 2008

Syn začal lézt v 8 měsících a týden na to se sám posadil. Jinak ani moc neseděl, nechtěl. Spíš se stavěl na nohy.

Dcera začala lézt v 5 měsících a 3 týdnech a posadila se sama v 6 měsících a 1 týdnu.

Každý dítko je jiný.

Jinak ani jedno dítě jsem skoro neposazovala. Nechala jsem je, až si sednou sami.

dzej
29. nov 2008

ahoj, tak Sabula začala sedět teď, ale vůbec neleze, ani se jí nechce. Myslím,že bude dřív chodit. 😲

lucinka1104
29. nov 2008

Náš LUkáško má 7 mesiacov a 4 dni, keď ho posadím ostane sedieť atk 30 sek. sám si ešťe nesadne, no viem , že ešťe má mesiac čas, no a keďže on bol prvý mesiac jeho života v inkubátore takmá nárok byť trochu aj pozadu

ingula
29. nov 2008

Moja malinká sedela sama už na začiatku 7.mesiaca,ale ešte sa sama neposadí,hoci sa mi začína už dávnejšie dvíhať.Doktorka v poradni malú chválila,že sedí sama a tak sme ju aj vážili.Pomaly mi začína aj liezť,ale dozadu.

dididi30
29. nov 2008

my mame vyse 5 mesiackov a veru uz vydrime sedkat par sekundiek a berie sa uz lozit, sikovny je
dcere to islo pomalsie alebo by som povedala, tak ako ma, az na to,ze ona sedkala, nelozila a rovno chodila 😉

zuzka011
29. nov 2008

u nas to bolo tak, ze ked sme mali 8 mesiackov tak sme este nesedeli, ak tak, tak len par sekund alebo s pridrziavanim alebo oprety o ruky a aj postoj sme mali dost zly. Zacali sme cvicit Vojtovu metodu, na narvrh neurologa. Do mesiaca sme sedeli, sami sa posadili, pekne zacali naslapovat a za dalsi mesiac sme sa postavili a zacali robit prve krocky. Po cviceni Vojtovej medoty sa Nataska uplne zmenila, co sa tyka pohybu aj povahovo

lucinka1104
29. nov 2008

Mne lUky začal sedeť dnes krásen,nesadne si sám,ael keď ho posadím tak vydrží tých 10-15 minút

hubka
29. nov 2008

Ahojte...tak ja som davnejsie sem pisla, ked este sam nesedel...a teraz sa musim pochvalit,sam zacal sediet zac 10.mesiaca a do toho sa zacal stavat na nozky...cize dlho dlho nic a zrazu viac cinnosti naraz 😀 😀

mikalove
29. nov 2008

my sme po 7 mesiaci a nesedíme.v kočiari celkom pekne ale vraj samo sa dieťa posadí až z lozenia a to ešte len začíname.vankúšmi nepodopierame ani nič podobné,čakáme kym sa naučí sama.

daleja
29. nov 2008

ahojte. my sme na tom podobne ako hubka, mala si sadla sama ked mala 10m, dovtedy sa plazila. a potom asi o tyzden sa zacala stavat na nozicky. tiez to prislo tak naraz. po 4 nelozi, en sa plazi.

majcik
29. nov 2008

Moj syn mal asi 7 a pol mesiaca, ked zacal samostatne sediet ... presedi v pohode aj hodinku v ohradke, hra sa. Tak teraz sme ho zacali davat sediet aj do kocika.

pec
30. nov 2008

zuzka011: a ty cviky, ktere si s malou cvicila - jsou dostupne nekde na netu? nase mala s k tomu sezeni taky moc nema. uz ji bylo 8 mesicu - sedi vratce, kdyz ji posadim a jenom se plazi. Mohla bys mi k tomu prosím napsat neco víc? jak se projevila ta povahova zmena?

kijonkova.k
30. nov 2008

Ahoj,naše malá si párkrát sedla sama v 8.měsíci a dnes(včera přesně 9 m) si sedala sama celý den.Vždycky z lehu,neleze po 4,plazí se. 🙂 Jsem ráda,aspoň ji můžu bez obav posazovat všude 😀

petyna
1. dec 2008

Ahoj holky, mám šestiměsíčního chlapečka. Sám nesedí.Posazuju si ho na klín, ale nechce být o mě opřený, pořád se odpichuje a sedá si. Zádíčka má rovný, ale na podložce se ještě kácí.
Co mě ale trápí víc, že se mi ještě nepřekulil ze zádíček na bříško. Kdy to nastalo u vás?

deina
1. dec 2008

Sedi nam od deviateho mesiaca, sam si sada tak, ze z polohy na styroch - myslim si, ze ide padnut a on si tak sada. To je ok, ze? Nemusi si vediet sadnut z lahu.

ekia
1. dec 2008

Petyna, my máme podobný problém,na bruško sa síce otáča o troch mesiacov ale naspäťsa mu nechce - teda z bruška na chrbát. A už som z toho riadne nešťastná ☹ Sám sa ešte neposadi, ale keď ho posadím tak nepadá a sedí pevne

kalo
1. dec 2008

Naše si sama sedla krátce po 1 narozeninách..v zápětí začala lézt 😉

zuzana_sam
1. dec 2008

Od 6 mesiaca sedi, ale sama sa este neposadi.

deina
1. dec 2008

Petyna, nerob si starosti, kazde dieta sa vyvija inak. Nas krpec sa sice krasne pretacal na brusko, ked mal nejakych 5 mesiacov, ale naspat mu to slo az vtedy, ked sa zacal plazit. Kamartkina mala (donosena) sa pretoci len obcas a naspat vobec, ma 8m a ziadny lekar to neriesi, je vporiadku.

ekia
1. dec 2008

petyna kedysa začal plaziť? Mám trocha obavy, či niejako nemeškáme 😒

petyna
1. dec 2008

díky holky, ekia, neplazíme se ☹

ekia
1. dec 2008

Petyna sorry, poplietla som to. Chcela som sa to opýtať Deiny 😀

zuzka011
1. dec 2008

pec: nie tie cviky my ukazala na Nataske a potom ma ich vlastne na nej aj naucila fyzioterapeutka, boli to dva cviky, ktore sme cvicili poctivo 3x denne. Mozno sa to da najst na nete, ale ja si myslim, ze tu spravnu techniku a spravne drzanie sa neda len tak odpozerat z obrazku, musis aj vediet o co vlastne v tom cviku ide.

kijonkova.k
1. dec 2008

petyna:ta naše se obrátila ze zad na bříško až po 6.měsíci,plazit se začala v 8 a teď v 9 sedí sama.Nelezeme,jen se plazíme.Však to příjde 🙂

ivanuska77
1. dec 2008

Baby, teraz ste ma poriadne vystrasili. Nasa Natalka ma teraz 6 a pol mesiaca a sedi uplne sama od 5 mes. Sama sa este neposadi, ale nikdy som ju nepodopierala a neobkladala vankusmi. Posadzala som ju na chvilu tak, ze som ju za ruky pritiahla do sedu a ona proste jedneho dna zostala sama sediet. Nasa lekarka povedala, ze ju kludne mam nechad sediet ak to vie, ale teraz mam strach a dilemu, co robit. Ona mi uz lezat nebude, ked zistila ze je to v sede lepsie. Co robite vy ostatne? Cakate az sa sami posadia? Co teda s nimi robite, ako ich zabavate? Nechcem jej znicit chrbticu.....Pomooc.....