Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

dvojka
25. júl 2009

tak mě to řekla doktorka,že by se měla umět nejdřív posadit v prostoru

suziad
25. júl 2009

Bebetka by sa nemali do nicoho nutit inak mne dr. vravela ze od 7m sa moze posadzat do kocika.

fim
25. júl 2009

Holky nedá mi to, tak též něco přihodím do mlýna.....
Říká se, že se děti nemají posazovat - na 8i měsíční prohlídce se mě Mudra ptala, jestli ho zkouším posadit. Tak jsem vzorně vrtěla hlavou, že nééé, i když už byl měsíc ve sporťáku a s oporou tam docela hačal. Ale jen v pololehu polosedu. Šup, zkusila ho v prostoru posadit a vachrlatě seděl sám s oporou o jednu ručičku... a prej to mám občas opatrně zkoušet. Čuměla jsem jak vejr, ale stejně to raději nedělala. 😎
Co se týče řečí typu, že v 7m už musí rozhodně sedět, otvírá se mi kudla v kapse. 😠
A jinak nejsme na nic extra rychlíci, taky máme hádám tak 10 kilo, tak máme s čím bojovat při učení, ale pro porovnání (i když se to dělat nemá) - plazíme se tak od těch 7 měsíců, na kolínkách jsme od 8 a půl a zatím leze jen když se zapomene tak tejden. Zato už se rovnou hrne i do vysokého kleku, s houpáním na kolínkách se začal docela brzy na to posazovat do šikmého sedu (tak 14 dní, tj necelých 9m), teď už sedí docela jistě, ale sám se tak neposadí a když ho chci sundat z ruky a zkusit posadit na nočník nebo dát do vany, tak tam cpe rovnou nohy a docela stojí (lehce přidrženej). 😅 Tak si ten guláš přeberte. 😀
Jo a to "jakoby" posazování v 5 měsících z lehu rozhodně nesvědčí o šikovnosti dítka, že bude brzy sedět - je to špatný mechanismus a dokud nebude mít zpevněná záda z pasení a právě lezení, tak si nesedne. To je posazování díky břišákům, ne díky zádům. 😉

suziad
25. júl 2009

Zalezi to od babetka, ale preco ho nutit lezat ked chce sediet a nepomoct mu v tom, pride mi to divne 😅

dvojka
25. júl 2009

suziad-no to mi povídej,kort když při hodinový procházce jí co tři minuty pokládáš 😒 a nakonec z toho má hysterák

nikollette
25. júl 2009

U mna v okolí, známe, rodina, kamošky co maju detičky uz v 7mom mesiaci najneskor všetky sedia...
viem že každe bábo začína sedkať inak, uvidíme kedy začne ten môj, len prihadzujem názor, že babaenká čo poznám vsetky v 7mom mesiaci už sedakjú 😉

fim
25. júl 2009

Já jen chtěla říct, že nejdřív dotkoři říkají neposazovat a pak se ptá, jestli ho posazuju a že to mám dělat. 😲 Taky si myslím, že dítě v 7mi měsících nemůže pořád ležet. 😉 Nehledě na to, že už baští příkrmy, tak stejně se musí nějak nakrmit a pak už je hlavně zvědavý na okolní svět.... 🙂

holly1
25. júl 2009

dvojka, já bych ji asi nedávala zpátky do lehu, když se ti pořád posazuje. Prostě sedět chce a asi se to jednou taky naučí sama v prostoru... fakt mi to dávání do lehu přijde nepřirozené, i pro tebe to musí být nepříjmné, máš zkaženou procházku. A malá taky. A sama ti vydrží sedět bez opory? Tak bych ji prostě sedět nechala.

dvojka
25. júl 2009

nene sama nesedí,když se opře o ruce tak ano,ale přece jenom chytá bez držení balanc.
No,uvažuju že jí pokládat nebudu,je to fakt na hlavu.A navíc až se mi rozleze,tak jí přece taky nebudu bránit.

jankapiknova
25. júl 2009

ahojte. Ja som nikdy sedenie neriesila ked mam pravdu povedat,nechala som to na nom. Sportovy kocik som dala jak skoncil 6 mesiac, zo zaciatku bol jak v polosede tak sikmo a niejak okolo 7-8 mesiaca zacal sam sediet ,ale musim davat pozor lebo sem tam padne,alebo sa hodi do zadu.

mumtobe
25. júl 2009

tak baby ja som si urobila dobry research na nete,preskumala som vsetke anglicke stranky a tam som sa dozvedela nieco ine ako sa tu pise 😉 som sa aj upokojila 😀 som nemohla spat celu noc kvoli tomu ze som myslela ze som malemu nieco spravila ☹ 😠 co som si citala anglicke stranky tak tam nikde nepisu ze nemozes dat sediet babo,prave ze naopak,ze mas dat sediet a ked nema este dobru stability tak mozes podlozit vankusom,a tiez vankuse dat okolo ze az by sa babo nahodou vyvalilo 😉 tak ktora krajina ma pravdu???ja si myslim ze slovensko je dost po zadu este,vsak ak by sa to nemalo vazne ropbit tak preco by to tu v aglicku nakazovali ked by to mohlo ublizit?
a tiez som sa docitala ze baba sa ma prv otacat,potom sediet,stvornozkovat a tak stat,tak jka neviem comu teraz verit ☹

jankapiknova
26. júl 2009

slovensko je pozadu? no neviem, ja som bola 3 roky v Irsku a urcite co sa tyka mediciny, techniky... sme my ovela pokrocilejsia krajiny. Tam akurat ze maju peniaze(kt.su dolezite) ale vo vela vela veciach su daleko za nami. Staci mi ake maju tam kontroly tehotne zeny a o dalsich veciach ani nehovorim.

fim
26. júl 2009

Taky bych rozhodně neřekla, že v lékařské péči je SR nebo ČR pozadu. GB je "jen" bohatší, ale i tak dost často slýchám o její úděsné lékařské péči. 😔
Všichni určitě známe příběhy o negramotnosti v Americe, ale myslím, že GB na tom nebude úplně nějak výrazně lépe. Kdybychom se jich zeptali, kde třeba leží Nairobi a co to vlastně je, tak by jich podle mě dost nevědělo. 😅

mumtobe
26. júl 2009

co sa tyka starostlivosti ked som bola v tehu tak hodnotim na vybornu a nemam pocit ze by tu nejak nieco zanedbavali,len to tu neprehanuju ako na svk,a nasprtaju sa v zene kazdu bozu kontrolu ako to je zvykle na svk,tu tehotenstvo beru ako tehotenstvo a nie ako chorobu co si myslim ze maju pravdu 😉

newyorkgirl
26. júl 2009

mumtobe sparaju nesparaju niekedy vedia preco, ja som z USA odletela v 27TT a pri prvej navsteve gyn. mi bolo povedane ze sa mi otvara krcok a boli urobene urcite opatrenia, by ma zaujimalo ako na to v USA pridu ked to nikto nekontroluje 😒 keby to viem pred odletom tak do lietadla ani nenastupim s hrozbou predcasneho porodu pri tej dlzke letu a tlakoch 😒 teraz som v anglicku a taky zadna vyhra s gyn. tu skusenosti zatial nemam ale s lekarmi celkovo otrasne, moja dcera sa tu 3 tyzdne v 40tkach horuckach trapila kym lekar konecne pripustil ze potrebuje antibiotika 😠

mima17
4. aug 2009

Ahojte, chcem sa poradit. Mala mi sedi pekne sama bez opory od 8 mes.. V kociku nechce ani za svet lezat, len sediet, musi vsetko vidiet. Tak je to aj doma. Sedi pekne bez opory sama, ale sama sa mi este neposadi. Ked ju dam lahnut tak reve a vkuse ma hlavicku hore co chce stale vidiet a co sa mi snazi cez brusko dostat do sedu. Uz sa mi vsetci smeju, ze len co ju dam lezat hned ma hlavicku hore. Dokonca ked mi zaspava vo voziku tak aby jej nic neuniklo, tak zaspava s hlavickou hore. Dnes sme boli u neurol. a ta mi povedala, ze za ziadnu cenu ju nemam davat sediet pokial sa sama neposadi a pritom ked som povedala, ze v kociku sa mi sama vytiahne do sedu tak to ju mozem nechat. Som z toho jelen. Je pravda bojim sa aby nemala v buducnosti krivy chrbatik. Ako to riesite vy? Viem, ze je tu uz toho dost popisaneho. Ale ked pockam az sa sama dokaze posadit, a u nas to bude asi dost trvat, lebo vsetko nam ide pomalsie tak sa asi zblaznim.

dvojka
4. aug 2009

mima-přesně tohle řešíme s naší dcerou taky 😒

dvojka
4. aug 2009

teda,ona se doma usměrnit dá,dokáže ležet na bříšku a hrát si,ale jde vidět,že by rád seděla.V kočáře se sama posazuje,to už jí nechávám,protože jinak máme zkaženou procházku obě.

ronie
4. aug 2009

holky proč nevozíte v kočáru na bříšku, já to tak řešila a řešim s Julčoui Olim, krásně vidí a je pohoda,, když už Oli pak šel na 4, tak sem ho kšírovala a jezdil na 4 😉 A vysílí se tím tolik, že když má pak spát tak rozhodně nechce sedět 😀

mima17
4. aug 2009

ahoj dvojka, tak to mas dobre, ze sa da apon doma usmernit. Ta moja je velka nervacka, nicim sa nevie poriadne zabavit, a na brusku ju nechat dlhsie tak to je dalsi horor. V kociku ju uz nechavam sediet uz som to vzdala. Najradsej by bola len vonku a vsetko sledovala. Uz som si aj hovorila, ze ju vylozim na ulicu s cedulkou nechytat (samozrejme to myslim zo srandy), ale vtedy je najspokojnesie a najlepsie dieta na svete. Ked som prisla k detskej lek. tak ona, ze preco ju nenechavam sediet, ze ved pekne sedi. Ano ma pekne rovny chrbatik, ale ked vsade citam, ze neposadzovat pokial si sama nesadne.

evitkamalicka
4. aug 2009

nas sa sam posadil v 8,5 mesiaci

dvojka
4. aug 2009

ronie-nojo na bříšku....to bejvavalo,ona se prostě přetočí a posadí.

mima-tady je každá rada drahá,kort když jeden doktor řekne to a druhý ono.

vercak.
4. aug 2009

Mima - měla jsem stejné obavy jako ty a stejný problém. malej si neuměl sám sednout, ale když jsem ho posadila, tak krásně seděl bez opory a měl rovná zádíčka. Když mu bylo 7 měsíců, koupili jsme golfky a v nich byl v tom polosedu, ale během pár dní jsem ho začala posazovat i v kočárku a jak byl spokojenej. Sám si sednul, když mu bylo 9 měsíců a 2 dny, ale do té doby to u nás bylo stejné jako u vás. Když byl doma a ležel, tak řval, protože ho to nebavilo, ale zase se uměl plazit, tak se aspoň dostal pro hračky. Já si myslim, že když malou na chvíli posadíš, tak se nemůže nic stát. A jinak musíš vydržet a počkat, než se to naučí sama. Přeju Ti hodně trpělivosti a neboj, bude líp 😉

makulinka
4. aug 2009

Ahojky, tak se přidávám, naše malá sedí od 7. měsíce. Sama se i posadí, krásně už začala lést. Takže si doleze kam zrovna chce. je to tak 3 dny co se začala savět na nožičky. Do chodítka jí nedáváme, jen vyjímečně byla tam tak 3x když jsme věšela prádlo. Jinak ve sporťáku jezdíme teprve měsíc.

mima17
4. aug 2009

Dakujem kocky, chvilu ju aj tak davam sediet, lebo mi je jej luto ako stale dviha hlavicku co chce vsetko vidiet. Dufam, ze tym jej moc neuskodim. A taktiez sa mi zacala stavat na nozicky, ale zas ten problem, ze sama sa este nedokaze vytiahnut o nieco a postavit sa sama.

suziad
4. aug 2009

Holky nemam slov!!!! 🙄

dvojka
4. aug 2009

mima-a tobě na bříšku nechce být?Myslim tím v kočárku?
No na nožky by se měla postavit určitě sama,to jí budeš muset asi nožky podtrhávat 😀

vercak.
4. aug 2009

Mima - tak jestli má snahu se stavět, tak jí dávej často do postýlky a buď třeba i u ní. Nám se malej poprvé taky postavil sám v postýlce a bylo mu 9 měsíců a 3 týdny. A nebo jestli máš ohrádku, tak si myslim, že pomůže i ohrádka. Ale zase na druhou stranu není dobré na ty dětičky pospíchat, musejí se vše naučit samy.

mima17
4. aug 2009

dvojka, na busku ani za svet, lebo tak dobre nevidi a stymi nozickami mas pravdu 😀

mima17
4. aug 2009

vercak, ved ja nechcem aby hned vsetko vedela, len od neurol. stale pocuvam, ze uz by mala vediet to a zas hento, tak ma to potom akurat len znervoznuje. Ja na malej vidim, ze ma vlastne tempo, mne vobec nevadi, ze nebude medzi prvymi co vsetko vie. Je to moje vsetko a mam ju rada taku aka je.