• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

16. júla 2013 
no to bude asi opravdu v tom zakopaný :grinning: :wink: Nepřeháním si dělám srandu ne..ale na druhou stranu mi to fakt tak přijde-jak psala slevik-závody prostě:slight_smile:

Apri-když to umí přes bok, tak už asi umí na kolínkách se pohupovat atd, takže to je v pohodě :wink: JInak si to představit nedovedu :wink:
8. feb 2008 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: pretaca???
mozok ta teda klame :wink: stela nesla do sedu z klaku, ale z lahu, ako ked sa robi brusak.
takze skoda, ze som ta nezavolala......aspon by si to videla.
a potom z toho sedu dala ruky do predu a naucila sa lozit.
ale s tym pretocenim si ma rozosmiala...... :sunglasses:
8. feb 2008 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo ono je asi problém v tom, že někdo napíše, kdy dítko OPRAVDU sedí a někdo jinej, kdy se udrží v sedu za pomoci :pensive:
Ronie - s těma závodama s tebou musím souhlasit a bohužel mám dojem, že se najdou ve všech diskuzích :pensive:
Mel - jj, přetáčí...přečti si asi dvě stránky dozadu :wink:
Jako chces mi říct, že klasicky udělala sed - leh?? Nebo nechápu...joj, asi jsi měla zavolat :wink:.
8. feb 2008 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slevik... nemusi sa vediet posadit s klaku ten moj sa posadzoval z lahu a to tak ze sa trochu naklonil na bok oprel sa laktom asi sadol j :wink: ja tomu hovorim vstanie zrakvy :grinning: :grinning: :grinning:
8. feb 2008 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
melor a to je právě ono-to je špatenka víš? Děti se přitahují za různý šprušle za máminy ruce atd a tak se posadí a to je na nic-špatnej pohybový vzorec. Ale jesi si sedla jen tak z lehu se přitáhla jen břišákama tak to je hodně divný :wink:
8. feb 2008 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slevik ano, prebalovala som ju a ona sa sama tahala, samoska, ze nie hned na supu, ale pomaly za neviem aky cas si proste sada....hodilo ju to dozadum, ale to ju neodradilo a skusala a skusala. a uz je tu....zliezla z postele {nie z postielky :grinning: )
8. feb 2008 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jasně, neříkám přímo z kleku, ale i přes bok musí jít přes ruce a s pomocí nohou, ne? A tou dobou už by i mělo dítko lézt, ne? Nebo aspoň se udržet na čtyřech...jinak mě to prostě přijde technicky nemožný...
8. feb 2008 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mel - a za co se tahala??
Verunka bych řekla má dost propracovaný břišáky a krásně se zdvihá, ale na vás teda nemáme :sweat_smile:
8. feb 2008 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jak to popisuje vanila tak to jo tak to je ok-to se opravdu sám posadil..To tedy není z lehu ale přes bok..no to je jedno-když se posadí děti sami ale bez pomoci čehokoliv tak tomu se moc zabránit nedá :wink:
8. feb 2008 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ronie... nemozem stebou suhlasit my ked sme mali problem sposadenim tak nam to sam neurolog odporucal ucit posadzat tym sposobom z lahu tak ja si nemyslim ze by to bol nejaky problem. A to sme ho netahali za ruky ale sme pridrzali nohy a on robil brusaky. :wink: :wink:
8. feb 2008 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no jsou i špatní neurologové-bohužel
8. feb 2008 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ronie moc som to nepochopila...spatenka....
...babulky s tým pretáčaním som aj ja neveriacky krútila hlavou, kým sa mi malý tento pondelok nepretočil z bruška na chrbátik - nahatý pred kúpkaním - s plienkami by to určite nezvládol, to je veľká záťaž :grinning: ...a v noci riadne cestuje (nebýva v perinke) takže "prelezie" cca 40-50cm v postieľke... ale zas na oplátku - vedome sa ešte neusmieva... takže každé dietko má na všetko svoj čas...
Holky :grinning: :grinning: :grinning: Ronie a slevik vyjadruji to, co si myslim ja :slight_smile:
8. feb 2008 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sue - z bříška na záda je to něco jiného...to dítka dělají nevědomky a dost brzy při pasení :wink:
8. feb 2008 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mel špatně :wink: Jako neberte to jako útok, že děláte něco špatně-to bych nerada-bohužel je fakt, že doktoři kolikrát něco špatně vysvětlí nebo naopak nevysvětlí a chtějí jen aby děti splnili tabulky..je to špatný a hodně často zírám, co doktoři dělají :pensive: Není moc dobrých knížek, které popisují správnou manipulaci s dítětem a vývoj-měl by to někdo napsat-snad do toho jednou dokopu mámu :grinning:
8. feb 2008 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
za nic sa netahala, rukami si pomahala {asi}, neviem to tak do detajlov....proste som bola v soku, ze sa jej to podarilo, samozrejme som ju musela doprebalovat, takze som jej pomohla naspet si lahnut :grinning:
so stelkou som na neurologiu nechodila....bola to pediatricka, neprislo jej vobec zvlastne, ze sa posadila pol rocna.
8. feb 2008 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alčo - čus a dík za podporu :wink:
Ronie - naprostej souhlas...píšeš přesně, co si myslím :wink:
8. feb 2008 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sue-z bříška na záda je to mnohem těžší a jak píše slevik ze začátku je to takové přepadávání. Oli se to naučil vlastně nedávno-tak v 6-7 měs. a nejvíc se na záda převaluje na posteli pač má strach, že se práskne do hlavy :grinning:
8. feb 2008 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..prisaham, ze som sa o nic nesnazila baby...tiez to neberte ako utok, ale ked vase deti nesedia a moje ano, tak je to MOJA chyba? tomu zas nerozumiem ja.
8. feb 2008 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Slevi, ja jsem onehda schytala na dubnovkach takovou sodu za to, ze jsem tam tvrila to co vy, ze jsem pak uz nerekla ani muk :zipper_mouth:
A jeste jsem pak do ip dostala zpravy, ze hlavne ze ja jsem vsechno delala blbe :sweat_smile:
8. feb 2008 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...ale inak úplne súhlasím so "súťažením" ...vyskytuje sa to tu dosť často...
Mel - takže se to stalo jen jednou? A pak co? Kdybys to měla nafocený, fakt bych to ráda viděla...
Sue, Mackovi vse nej k mesicninam :dizzy_face:
Mel, Nelinka chodi(nesoutezim) a myslim, ze ani Slevik ani ronie to takhle neberou...
8. feb 2008 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mel ono nejde vůbec o ty měsíce-kdy co dělaj, ale jsi to jde správně po sobě a jestli ty jednotlivý dovednosti umí správně :wink: takže pediatrička neměla zírat, že se posazuje v 6 měs, ale měla zírat jesi náhodou nemá zvýšenej svalovej tonus, když se takhle přitahuje-nedávalas ji třeba víc do lehátka, sedačky nebo tak? To pak často děti dělají, že se taklhe přitahují-ono tohle přitahování je jako normální-opravdu trénují svalíky, ale posadit by se tak eda neměli :slight_smile:
8. feb 2008 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slevik, kazdopadne chces, aby som vyznela ako krava.... :grinning: tu radost ti neurobim....
foto mam ako pol rocna sedi....mam to na cd...idem hladat, kopirovat, zmensovat a vkladat? budes vobec verit, ze ma pol roka???
doktorka ked sme chodili na poradne, tak sa usmievala a bola stastna, ze je sikovna, lebo s hugom sme chodili na neurologiu...bol lenivy sa pretacat a mal aj problemy kvoli porodu.

a ani neviem co vlastne chcete pocut, preco vam pride zvlastne, ze si sadla a nasledne klakla....medzi tym boli samozrejme pady dozadu a pri klaknuti dopredu....
8. feb 2008 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mel přesně-není to tvoje chyba!!! To by mě nikdy nenapadlo-je blbý když někdo děti tahá do sedu, nechá je sedět obložený polštáři nebo tahá za ruce a i tak je to jeho věc-jen musí taková mamča trošinku počítat, že možná bude mít dítko jednou skoliozu atd, ale já taky dělám spoustu kravin a za všechno ponesu odpovědnost :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale tvoje malá se posadila opravdu zvláštně a tys tomu zabránit nemohla takže v poho-spíš ty doktoři mě štvou, že nedělaj osvětu a někdy ani sami nevědí :pensive:
8. feb 2008 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jejda jejda dalsia diskutabilna diskusia. :grinning:
8. feb 2008 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ufff som si vydychla, ze sa to vysvetlilo.
dakujem
8. feb 2008 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok