Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

rimmel
18. apr 2010

katka a kebyze jej prsty nedas tiez si sadne? urcite nie-to znamena ze si sama sadnut nevie a preto by si ju posadzovat nemala 😉 niekde tu uz nejaka baba pisala ze niektore babatka maju dobre vyvinute predne brusne svaly, preto sa dokaze vytiahnut..ale to neznamna ze ich chrbatik je na ten tlak pripaveny, ozaj ju vobec nenechavaj sediet.

tinnka9
18. apr 2010

Huraaa, nas maly sa dnes prvykrat sam posadil!!!

dankolucka
18. apr 2010

blahozelam a tisko zavidim 😔

rimmel
18. apr 2010

jee tinka super a ako? 🙂

dankolucka
18. apr 2010

rimmel nevysetruuuj 😀 😝

latvia
18. apr 2010

rimmel 😀

dankolucka
18. apr 2010

ze som ju vymakla latvia 😀

heliik
18. apr 2010

Naše Týna si začala sedat od 8.měsíce, jenže né tak jak si přejí doktoři. Zkleku si sednout neumí, teda párkrát se jí to povedlo,ale né tak, že by ona sama chtěla. Umí si sednout ve vaničce, a nebo když je v postýlce, a sedne si tím stylem, že vyhoupne nožky do vzduchu a přitáhne se buˇb obou okrajů vaničky a nebo za špricle postýlky. Dneska si mi poprvé sedla, tak, že si zapřela nohy o mě, a sedla si... A já jí to neodnaučím, doktorka do mě pořád hustí, ať jí neposazuju, že musí ona sama z kleku, ale to opravdu nejde uhlídat.... 😉

rimmel
18. apr 2010

nee baby mna to len zaujima ze AKO si sadne 🙂 ..kebyze sa chcem spytat na daco ine, rovno sa spytam ci ju posadzuje 😝 😀 😀 moj furt nesedi..a tiez neviem ze ako si sadne, ci z bruska nejak ci zo stoja.

niekedy ked stoji tak si sadne, ale to je skor nahoda si myslim, nie ze by to bol jeho zamer.

ps. dnes sa dal na 4! ale nepohol sa a bol tak iba par sekund 😅

helik myslim si ze ak to vie sama bez tvojej pomoci tak by som to neriesila 😉

tigri
18. apr 2010

Rimmel, su take deticky, co si takto skoro sadnu, sama som to videla na vlastne oci v babyfite, kde som chodila cvicit, to su take tie deticky "s vrtulou v ritke" 🙂

Katkabg, toto s malou urcite nerob, dokaze to kazde dieta a cim viac sa to cvici, tym je potom horsie....a urcite to neprospieva chrbtici, dieta ked dosiahne urcitu pevnost chrbtice, posunie sa stupen vyssie

rimmel
18. apr 2010

no to verim tiez som take videla 😅 4mesacny sa furt tahaaal a tahaaal a ani bohovi lezat na chrbatiku 😅

martinka1981
18. apr 2010

Dankolucka presne,všetci už očakavaju že mala bude chodiť ale zatial teda žiadna snaha 😵 ale som rada že si sama sedka,neboj aj vam sa to čoskoro podari 😉
Ale plazi sa a štvornožkuje ako profesionalny vojak ,až sa niekedy smejem ako sa ponahla ked niečo zaujimave zbada 😀

katkabg
18. apr 2010

jeeeeeeej dakujem odpovede...kazdy sa tej naej malej divy ako je vyvynuta ale taj ja neviem ako jej v tom zabranit nech sa nenapina si sadat...az vidim na nej ako ju to nudi ked musi stale lezat...alebo velmirada lezi na brusku a okukava oklo nej co sa deje🙂))

tinnka9
18. apr 2010

Rimmel, on sa uz asi mesiac z bruska dava na 4 a pohupuje sa na kolienkach. Asi pred 5 dnami sa daval cez jedno kolienko akoby si chcel sadnut, ale stale sa s jednou rucickou podopieral, akoby sa bal pustit. No a dnes normalne tu rucku, s ktorou sa podopieral, polozil v sede na kolienko a sedel s vystretym chrbatikom. Trvalo to asi len 10 sekund, potom sa dal znova na 4, ale ja som sa z toho strasne tesila 🙂

dankolucka
18. apr 2010

tinnka to je super sikulko
martinka, ved sa hadam dockame, moja len plazi, ale ako vravis, najma k zakazanym veciam kozmickou rychlostou 😀
rimmel, blahozelame k dalsiemu pokroku

dankolucka
18. apr 2010

baby ja si absolutne neviem spomenut ako sa posadil moj syn..otrasna matka 😠

rimmel
18. apr 2010

jeee tinkaa tak to je fakt super! urcite si bola pysna 😵 inak je sranda ze 7m babatko sedi moj co uz ma 13m este nie.. 😅 resp tu vidno ze ozaj sa vsetky tabulky mozu ist strcit 😝

rimmel
18. apr 2010

dankolucka dik a ne otrasna matka ale staraaaaaaa s vekom ta pamat uz neni vonco!! 😀 😀 😀
srandu si robim..ja si tiez nepamatam veci ako napr co jedol v 7m ci co vtedy dokazal atd..ci aky bolestivy porod bol 😝

rimmel
18. apr 2010

takymto stylom sa z bruska pomocou ruk vystvera kam chce a potom sa nohami prisunie a postavi na slapaje 🙂

dankolucka
18. apr 2010

teda na porody nezabudnem..prvy totalny horor a druhy sranda 😉
rimmel jaaaj ja uz som stara korcula, trochu ucty prosim 😀

rimmel
18. apr 2010

pokracko 🙂

rimmel
18. apr 2010

dankolucka 😀 nezabudnem ani ja a teda horor to bol ale nejak ta bolest v mojej mysli otupla 😉

dankolucka
18. apr 2010

rimm, ked sa stvera, hned podsunie kolienka? moja sa chce stale stverat v poslednom case, ale casto je prehnuta ako luk, nie vzdy si podsunie kolienko.

rimmel
18. apr 2010

hej hej hned podsunie. resp najprv idu tie ruky a ked uz je zachyteny, drzi sa niecoho vtedy da kolienko pod seba ...

dankolucka
18. apr 2010

toto presne stvaral moj synak to si pamatam tento styl, ale je to v pohode, zo stoja siel na styri a zrazu zacal lozit po 4. mozno tak pojde aj tvoj.

rimmel
18. apr 2010

tu je vidno ako sa cpe hore...asi ma silne ruky lebo v tomto pripade sa najpr prisunie tymi rukami a potom hned sup kolienka a potom zbytok

dankolucka
18. apr 2010

v utorok idem na neuro, musim sa jej spytat, co s tym.

rimmel
18. apr 2010

vidis mozno...niekedy ked zlezie dole zo stoja, ostane chvilku na rukach ..ale ozaj chviku, no uvidime, aj kebyze nezacne lozit a rovno chodit nevadilo by mi to 🙂

rimmel
18. apr 2010

s cim??

dankolucka
18. apr 2010

s tym prehnutim ked sa vytahuje dohora a nepodsunutim kolienok. Asi branit jej tahat sa hore je blbost, ale mam jej podsunut kolienko, ked to jej nedojde?