Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

dankolucka
28. apr 2010

caute, a rimmel co mate inak nove? my sme zacali chodit na cvicenie, tak 3-4 x tyzdenne, raz denne vojtu tam, lebo mne je strasne tazka a silna, nezvladam ju 😝 a inak furik, aby sa naucila striedat rucky, davam ju na styri a tak sa hrame a pod. Mala si dost rychlo zvykla na nove prostredie, su tam 3 deti vzdy v skupine s mamami a uz vidime male pokroky. Tak dufam, ze skoro polezeme a posadime sa.

andrea12737
28. apr 2010

ahojte,
nasa slecna uz mesiac sedi bez akehokolvek podlozenia. Vlastne my sme ju nijako nepodkladali, mozno raz,ak vobec. Akosi to prislo samo.Lozit sice nevie, ani na brusko sa neprevaluje(vie to,len sa jej proste nechce 😒 ) no sedka si sama. Syn zacal sediet sam az v 8mich mesiacoch 😕 , nestvornozkoval, behal v chodaku od 5mes.neprevaloval sa na brusko a nestavial sa na styri. Kazde dietatko je ine 😉

momin
28. apr 2010

andrea a muzu vedet jak se posadi kdyz neleze po 4.... 😕 Nic ve zlem jen by me to zajimalo..... 😉

andrea12737
28. apr 2010

momin-ona sa sama posadi jedine z polosedu, cize napriklad ked ju dam do lehatka, a tam to tak nejak zacalo, asi tak od 2heho mesiace(priebehu druheho) ked sme si ju dali do polosedu na nohy, sama sa natiahla do sedu,ale vtedy sa natiahla az moc(prevracala sa dopredu 😅 )este tieto veci vo svojej hlavicke neovladala, cize sadnut ju musime dat my. Ak ju dame do autosedacky,alebo autovanicky(tu mame polohovatelnu asi do 45st. tak sa zaprie s laktami dozadu a tak nejak sa jej podari sadkat si. Rovnako dokaze sediet aj v kociari ak je v pohybe.. Syn si tiez nevedel sam sadnut, ten si sadal sam az ked zacal chodit, a to bolo ked mal 9 a pol mes. Mozem zodpovedne prehlasit,ze nasilu by som dieta davat nedavala ak by to nevedelo,nechcelo to, bolo prehnute a pod. 😉

dankolucka
28. apr 2010

🙂 nic v zlom, len ta posledna veta..ale ja som taka skostnatena tabulka, tak sa fakt neuraz andrea 🙂

andrea12737
28. apr 2010

co je na nej zle? tak pokial by nevedela sediet,tak ju urcite sadnut nedavam,tiez mi neprasi zeby som tak male babatko silila davat sadnut. asi to tak z tych mojich prispevkov vyznelo, ospravedlnujem sa.

rimmel
28. apr 2010

ahoj dankolucka, my po starom, maly stale nesedi, ale stupa si a to vsade kde sa to da..uz je v tom lepsi, nepada, ale aj tak pri nom sedim lebo vidim ze este neni 100% a stane sa ze padne ked nedava pozor a otaca sa za mnou alebo co. ale inak nic 😉
inak tvoja sa ani neplazi? ked hovoris ze sa naucila striedat rucicky? ci?
ale super ze sa ti paci na cviceniach a neboj coskoro sa dockas 🙂

inak suhlas s andreou ani ja by som neposadzovala ked sa dieta nevie samo posadit.
ja tiez mozem maleho posadit a on tak ostane, krasne vzpriamene, ale toneznamena ze sa ON vie posadit a ze je spravne ze ho do sedu budem davat ja...kebyze chce krpec sadne si 😝 😀
a asi natom budeme podobne, ze si sadne az ked zacne chodit 😅

opica
28. apr 2010

andrea...z polosedu si sadne v takom veku uz kazde dieta. je to istym sposobom dopomahanie. ved nelezi, cize z nejakych 45 stupnov sa ti uz pekne vytiahne.
je pravda, ze pre zdravy vyvin je dobre, aby si dieta sadlo bud z lozenia alebo z boku. deti maju vo vseobecnosti silne brusne svastvo, cize si bez problemov sadnu z chrbatika, ked im das ruky alebo maju na to nejaku podperu.
takze ja suhlasim s tym, ze toto asi uplne sadnutie nie je 😎

rimmel
28. apr 2010

suhlas s opicou, moj tiez ked mu dam rucicky tak sa sam vytiahne ako malina, ale ze by si sam sadol, to nie takze sa da povedat ze sediet nevie. 🙂

dankolucka
28. apr 2010

tak ahojte, rimmel, mala plazi uz dlho, ale takym komando stylom, t.j. oboma rukami naraz a to je podla mna hlavna pricina preco nelozi. Obcas sa da na kolena, pohne jednoym kolenom dopredu, ale neprestrieda ruky, ide nimi naraz a logicky sa rozplesti ako zaba. Ono jej to musi v tej hlavinke prepnut, aby to bolo skrizene. Inak sa dnes kvazi posadila, podla mna nahodou z klaku. Klacala pri mne a zrazu sa posadila , kukala vyvalena asi sekundu a potom sa trepla dozadu. AUUUU. TO dieta sa skor dorazi ako nauci chodit.

ivkaivka
28. apr 2010

moja si tiez nevie sadnut, zatial sa len pretaca, cvicime aj Vojtovku a rhb sa hned pytala ci mala sama sedi, vysvetlila som jej , ze sama sa neposadi, tak ze nevadi, dobre, ze sa vie udrzat, ukazala mi aj ako mam mamlu davat sadnut na koleno,aby precvicovala ruky, aby mala silu sa sama zdvihnut do sedu,ale malej sa to nepaci 😒 a na Neurologii sa tiez doktor pytal ci vydrzi v sede aspon chvilu, cize tomu nerozumiem, vsade hovoria, ze dieta ma sadnut samo a nakoniec lekar povie, ze je dobre ze uz sama posedi... moja vydrzi sediet asi 3 min. davam ju ja, lezat sa jej uz nechce, vie sa pretacat, plazenie je zatial v nedohladne

dankolucka
28. apr 2010

ivka tvoja ma casu habadej a pocula som, ze deti, kt. cvicia vojtu nevynechaju fazu lozenia. inak baby moja potvorka sa da na kolienka a tak sa zdviha jedna radost, ked mi moze tahat tricko a nakukat do vystrihu. 😀 Uz je asi nacase prestat s kojenim. 😀

rimmel
28. apr 2010

aj moj sa stale plazi..ale vzdy pouzival obe ruky resp lakte 😀

dankolucka
28. apr 2010

ale strieda ich pri plzeni, lava, prava, lava....ze?

dankolucka
28. apr 2010

co ale nechapem...je na brusku a ked sa otaca doboku, stridea pri tom ruky, logicky. Ale akonahle ide dopredu, tak oboma naraz. Je to zle zafixovany vzorec a lutujem, ze sme to nepodchytili s dokt. skor. 😒

rimmel
28. apr 2010

danka ano 😉 mne sa zda ze on ked zacal tiez to robil dvoma naraz, asi den, dva a potom sa naucil oboma

bertica.h
28. apr 2010

Tak my sme dnes boli u primárky na rhb,anekta bude musieť cvičiť Bobathovu metodu,3x denne..
Má už 11mesiacov a stále neplazí.Iba si sadne sama.Na nožičky sa začína staviať..
snád to zvládneme a bude to bez plaču. 😒

ivkaivka
28. apr 2010

bertica, neboj, no neviem ake su cviky pri bobathovi, ale hadam to nebude horsie ako vojtovka. Moja pri nej strasne place, ale treba zatat zuby a povedat si,ze to robis pre malu. Este, napr. moj bratranec sa najprv naucil chodit,az potom stvornozkovat...

opica
29. apr 2010

stvornozkovanie je velmi dolezite, aby sa im spajali hemisfery, ten striedavy pohyb.
a s tym sedenim. oni to zistuju preto, aby vedeli aky ma silny chrbatik. mna sa to tiez pytali na rehabilitacii, tazke tak 🙂

bertica.h
30. apr 2010

Tak sme dnes bili s fyzioterapeutkou,samozrejme,anwtka plakala..ale zvldála to dobre.Celkom sa mi tento Bobath koncept páči.Kúpili sme už v zdrav.potrebách loptu a musíme cvičiť.Ale vobec nám to nejde tak,ako fyzioterapeutke s handrovou bábikou 😅
Anetku zauíma všetko okolo.ked ju dám na loptu,tak sa jaší a to,čo potrebujeme nerobíme 😖

ale aj ked to može znieť hlúpo,vidím každý den pokroky..dnes sa plazila dopredu,je strašne divá teraz,neviem ju ani obliecť.Džím Vám všetkým palce.

dankolucka
30. apr 2010

ahoj bertica, drzim palce, mohla by si prosim popisat tie cviky na fitlopte, prip. hodit foto?

agatkag
30. apr 2010

Ahojte, moja dcérka má 8 a pol mesiaca a ešte sama nesedí, už ma to začína aj znepokojovať, keď čítam, čo už vaše deti dokážu. Je dosť dlhá, vyzerá ako jeden a pol ročná, tak neviem či to nie je aj tým. Keď ju občas skúsim dať sedieť bez opierky, tak sa tomu len stále smeje ako padá dozadu a do boku...no som jej len na smiech. Všimla som si, že v stoličke sa niekedy vôbec neopiera a keď mala šesť mesiacov, v lehátku sa už tiež niekedy neopierala. Nedávam ju sedieť obloženú vankúšmi, že sa to nemá, má si sama sadnúť......pane bože, ale kedy to bude? Ešte ani neštvornožkuje, teda snaží sa zapierať nôžky, ale nič moc zatiaľ. A ani sa nestavia. Zato robí kopec iných blbostí...V poradni sme boli keď mala osem mesiacov a doktorka mi povedala, že sa zatiaľ nemusím báť, že každé dieťa je iné. Do poradne ideme až začiatkom júna, mám dovtedy ešte počkať alebo ísť k neurológovi?

mrka2
30. apr 2010

agatkag, moja ma tiez 8,5 mesiaca a tiez sama nesedi. pekne sedi,ked ju posadim,ale sama si nesadne. sice ked lezie,tak zvrta prdelku do boku a drzi sa len jednou rucickou,ale nesadne si. 🙂 no a mam kamosku,co ma tak stare babo ako my - teda tyzden mladsie a to este ani nelezie. zbytocne sa stresujes. vsetko ma svoj cas. 🙂

ludva
30. apr 2010

agatkag, našemu Matýskovi je právě 10 měsíců. Teprve stále se jen plazí, před 14dny se začal stavět na 4 a hned druhý den se sám posadil. Dneska se začal stavět na čtyři, ale bez kolínek a občas se pokouší postavit. Myslím, že na posazení potřebuje polohu na čtyřech, nebo potom ze stoje. Na oboje, má myslím, má tvoje holčička ještě čas

izabelkak
30. apr 2010

agatka naša malá je rovnako stará a tiež nesedí, pretačať sa začala medzi 4 - 5 mes., hned na to sa začala pohupovaŤ na štyroch a tam sme zastagnovali doteraz, včera prvý krát začala štvornožkovať, naša Dr. mi dala papier na rehabku vraj od 7 mes. už mala v postielke sedieť a tak sa hrať! 😠 dosť ma tým vytočila a chcem zmeniť Dr., nie len koli tomu ale aj, je to také socíkovské by som povedala, veď teraz začala štvornožkovať tak si spevní chrbát a bruško a potom si sadne.... ale popravde tým že sme ju nikdy neposadzovali nemá velmi o túto pozíciu záujem tak neviem kedy to bude, na prebalováku bez plienky boli pár krát náznaky šikmého sedu no ako je na zemi je na štyroch, plazí teraz trochu lozí a prevaluje sa....

izabelkak
30. apr 2010

tak mne malá nesedela ani keď som ju skúsila posadiť, válala sa presne ako píše agátka.... akurát jej z toho nebolo do smiechu🙂)) blbé je že priatel ju začal prdržať aby stála, no a ak som ju aj skúšala u Dr. posadiť ona hneď rovné nohy a stáť, ani za svet som ju potom nevedela posadiť, som na priatela dosť naštvaná, dieťa by malo podla mňa všetko robiť spontánne...

agatkag
30. apr 2010

baby, ďakujem za Váš názor, každé dieťa je iné, to je jasné, len bábätká okolo nás už sedia, tak preto stresujem...a vlastne ani nestresujem, len sa tak zamýšľam...mne sa malá zdá taký leňoch, je veľmi pohodlná, ale veľmi vnímavá, tak to ma teší...

agatkag
30. apr 2010

izabelkak, no tú doktorku by som asi zmenila aj ja, ja už som raz menila, ale to bolo kvôli iným veciam,.... moja doktorka je fajn, taká osvietená a pozitívne naladená...rada k nej chodím

izabelkak
30. apr 2010

agatka presne takú potrebujem, tá moja sa so mnou baví ako s blbcom mi príde, a sestrička ešte horšie, hlavne že doteraz sa vobec o jej psychomot. vyvoj nezaujímali, na to že nesedí došli náhodou, povedali mi že nech ju posadím aby som ju počula keďže mi malá revala na rukách....
veď všade dnes píšu neposadzovať, že dieťa sa posadí až po tom čo lozí resp. aj stojí keď má už spevnený chrbát, tak ja tomu nerozumiem...

no keďže sme tento mesiac prekonali dve vírusové ochorenia, nehrozí že sa s ňou najbližší mesiac určite potrepem kdesi na rehabilitáciu aby sme tam čosik zase chytili..... blbé je že o 2 tt. máme ísŤ do poradne a k nej sa mi velmi nechce, po akej dobe možem zmeniť Dr.?

agatkag
30. apr 2010

izabelkak, môže sa po pol roku, ale ja som menila už po troch mesiacoch od narodenia dcérky, a takým spôsobom, že manžel nabehol, vypýtal si kartu a hotovo. Ja som tam už ani nešla, by ma šlahlo, sa tam vrátiť...