Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

andelka
5. apr 2011

@patatina83 Máte ještě fůru času. Náš Dany si sedl sám (sed na patách, ne s nohama dopředu, ale i ten se jako samostatné posazení počítá) a začal lézt minulý týden. Od 9,5 měsíce se plazil a teď během 14 dnů začal sám klečet, sedět na patách, lézt, stoupat si. Trochu jsme s ním cvičili a ukazovali na co má kolínka a posilovali břišní a zádové svaly, ale myslím, že by to snad dělal i sám, až by byl připravený. U nás byl problém, že byl 2měsíce na čtyřech, měsíc se plazil, ale prostě ne a ne docvaknout, jak se posouvají kolínka. V plazení se tak zdokonalil, že ho to nenutilo nějak moc pokročit dál. Tak pomohlo nenechat ho klesnout na bříško a trénovat s ním posunování rukou a kolínek. A pak jednou ráno začal regulérně lézt. 🙂

maggine123
16. apr 2011

@rimmel Vďaka za radu, veľmi dobrý

kamajka
24. apr 2011

Ahojte my este nehapame, je to ok? Mame uz ukonceny 8.mesiac.Uz sa mi to nejako prestava zdat. Ked ho dam do stolicky na papanie tak hapa pekne ale sam sa neposadi nelozi a ked ho dam sadnut inam ako do stolicky skruti sa a uz lezi...... Da sa to nejako popohnat? Zacinam mat strach normalne.

martinka05
24. apr 2011

Ahojte nasa mala 10 mesiacov ked zacala sediet, dovtedy sme mali od lekarky zakazane davat ju sediet az kym sa sama neposadi. Doteraz je sledovana a kazdy den cvici lebo ma slabe brusne svaly.

daniella_vivien
24. jún 2011

my budeme mat 8m, a tiez este nesedime,nejako sa jej nechce stvorkovat, len sa plazi po zemy uz 2mesiace s coho sa naucit sama sedkat neda 😖

daniella_vivien
24. jún 2011

@ica9 citala som tvoj prispevok a u nas je presne tak isto ako si pisala ty. sme stale na brusku cely den, len kedy zacala tvoja lozit?nezda sa ti to dlho ked 2 mesiace len plazi??aj ked sa uz zacala zvihat po styroch, nevidim to ze by mala v najblisiej dobe lozit 🤐

door123
4. júl 2011

Táto funkcia šaty taky, ale nebude príliš exponované

piacere
4. júl 2011

no ak vás to poteší, tak môj malý sa v ôsmom mesiaci iba pokúšal štvornožkovať... v deviatich začal naozaj štvornožkovať a krátko na to sa v deviatom mesiaci sám posadil....

Teraz má 12,5 mesiaca a už cca týždeň behá sám ako strela... už sa vie aj sám postaviť bez toho, aby sa niečoho pridŕžal...

Ono to príde 😉

moncicatko
22. mar 2013

napisem sem svoj postreh,co sa tyka posadzovania:
a) nas rodicia posadzovali pasivne velmi casto a nemyslim si,ze 3/4 ceskoslovenska ma teraz skoliozu, ja ani moji surodenci ani nikto z okolia ju nema
b) bratranca teta nechavala,kym sa sam neposadi, posadil sa, sediet ho nedavala. teraz ma chalan 15 rokov a nosi korzet,chrbtica kriva. a posadil sa sam.
c) podla mna, ak je dieta spokojne,tak ho nechat,kym sa neposadi, ale ak nie je spokojne, taha sa do sedu a podobne,tak preco mu nepomoct, postupne, kazdy den minutku, dve. Nevidim dovod,aby ho to nemotivovalo,aby si sadlo aj samo,bez pomoci. Ved aj ked zacina chodit,tak mu dame ruku a pridrzujeme ho,aby nepadalo, kym si spevni nozicky a naberie stabilitu. Ci aj to ho mame zrazat naspat do sedu,lebo este nema pevne nozicky a nezacne chodit same suverenne?
d) no a na zaver, co ak moje dieta preskoci fazu lezenia? lebo su aj take,alebo maju tie fazy naopak. Nie kazde dieta je "tabulkove". ak vase babo nelezie a rovno sa postavi,tak co,spat na zem,este si nelozil...

silfitka
22. mar 2013

Ahoj,nasa malinka zacala sediet v siedmom mesiaci,ale je to individualne,kazde dieta je ine a ked pride ten jeho cas,tak bude sediet.

march7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
francesska2
16. júl 2013

@broskynka no a moja sa naučila sama posadiť koncom piateho, začiatkom šiesteho mesiaca z ľahu pekne rovno do sedu a ani za nič na svete ju nemôžem dať do ležatej polohy, ani neviem odvtedy ako ju nakojiť, dať jej fľašu bo jak spružina sa vždy posadi a nikto s ňou ani nepohne :D tak teda prečo sa do 7. mesiacov nemá dávať sedieť? dúfam, že si tým nemôže nijako ublížiť.... ani v kočíku neviem ako ju mám voziť, lebo sa stavia už na nožičky aj zajazdy... a to má 6 a pol mesiaca...

ejuska79
16. júl 2013

obaja si sami sadli ako 7,5 mesační...len synček najskor sam žacal sadieť a potom 4-nožkovať, dcerka najskor 4-nožkovala a potom si sama sadla 🙂