Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

alexandrakeselova
9. feb 2008

ahoj,nas syncek zacal v siestom mesiaci
🙂

slevik
9. feb 2008

Mel - napsala jsem to blbě, spěchala jsem 😅 . Bylo to myšleno tak, že včera jsi psala, že si sedala (když říkáš, tak tedy opakovaně) přes břišáky (což bych mimochodem fakt ráda viděla 😅 ). A dneska jsi psala, že v půl roce seděla i lezla, takže to je celkem jasný, teda pro mě 😅
Ono i při sedání přes bok zapujují břišáky 😎

melory
9. feb 2008

tak som rada, ze sme sa pochopili, bolo to jedno s druhym. rada videla? ano, to by si si prisla na svoje, hlava dopredu, cervena ako rak, pritom daky prdik.....ruky samozrejme zapajala....skoda, ze nemam kameru, a to som ju chcela ako porodne, lenze pokazil sa fotak, takze som rada aj za ten. nemam chut sa totizto obranovat, ale rada napisem, aj vysvetlim, aby si aj ostatne baby precitali, ze ich deti su o.k. ci sedia pol rocne alebo rocne. je to predsa jedno a ak niesu postihnute, urcite sa to raz stane, len to chce cas. a taktiez som zastanca prirodzene... 😵

slevik
9. feb 2008

Škoda, fakt bych to chtěla vidět na vlastní oči ☹ . Z naší Veru totiž byla spousta lidí paf, jak přes břišáky vykukuje z kočárku nebo i jinde, jen aby všechno viděla 😅 . Dostane se dost vysoko, ale jako do sedu fakt ne...a to jsem si myslela, že je má až mooooc pevný, ale jak tak koukám... Dělá to už hodně dlouho, ale nejde výš a výš 😀

lilyk
9. feb 2008

mel mne sa zda ze si mala v albume fotecku kde Stelka sedela uz ako 5 mesacna a ja som to este pisala v nasej teme ze pozrite sa aka sikulka nas len hlavicku zacal dvihat ne este si sadnut 😅 😉 Bola to taka fotka kde mala Stelka dudku v puske a pozerala priamo do fotaka a rucicky tusim pred sebou 😉

niega
9. feb 2008

Vanila: Ne, nenechávám ho sedět ani ve sporťáku. Zatím kočárkujeme v hlubokým a používáme ho na spaní na čerstvám vzduchu. Edík kočárkuje sám 😀 , tj. bez řidiče - na zahradě.

niega
9. feb 2008

Lendy, díky za super názor. Mám ráda Tvoje příspěvky, stejně jako Ronie. 😉 Neboj, Edíka neposazuju. Možná by ho to zajímalo, ale co by z toho měl, kdyby "seděl" přikurtovanej ve sporťáku, chytal balanc a hlavou čučel na pupek? 😀 Však ono to jednou přijde, času dost... Jinak k tomu, jak sedmiměsíční mimi tráví den: celej den je na dece na zemi, přetáčí se jak šílenej, pokouší se lézt, když je vysílenej, nechá se nosit, bouchá si do hrazdy, kutálí se na balónu, chrastí chrastítkama, požírá, co mu přijde pod ruku, pere se s hadicí atd. Z toho je pak natolik unavenej, že si rád pospí v hlubokým kočáru 😀 . Nemyslím, že by trpěl tím, že nesedí!

rinuska
9. feb 2008

Môj prvý syn 6 mes. úplne bez problémov sedel a vypadá to tak , že bude aj druhý. 😅

navi
9. feb 2008

niega koukám ,jsme na tom stejně, taky ještě nesedíme, ale už máme velký pokusy o lezení a počítám, že pak přijde i na sezení 🙂 . Někde sem vyčetla, že se mimčo, které ještě nesedí muže polohovat, ale jen tak aby váha těla tlačila na celou plochu zádíček, vlastně jako když leží, jen trochu ve sklonu. Nevím jestli jsem to napsala zprávně, ale tak nějak to bylo. Takže my rozhodně neposazujeme, ale polohujeme, jinak by se s tím zvědavcem nedalo vydržet 😉

blazonko19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ronie
9. feb 2008

🙂 Diskuze stále jede os to šest 🙂 Jen k tomu názoru na minulé stránce, že někdo někomu závidí...to je asi legrace že? 😀 Myslim,že není co závidět-sem ráda, že Oliho ještě najdu kam ho položim 😝 i když jisté pokusy o posunování dozadu tu jsou, ale spíše ho to rozčiluje 😀

tanja- protahování čehokoliv tím, že posadím nebo vodim za ruce to asi ne-pokud na to mimčo ještě nemá, tak ho to jen zatěžuje..ale jistě-někdy je to nutné-dát malého na klín a sednout si s nim nebo tak, ale jen na minimální dobu a nejlépe stále v hnízdečku což se nám celkem daří vzhledem k tomu, že Oli polohu v hnízdečku miluje . Vodění za ruce je špatné z hlediska naprosto špatného těžiště-dítě se na dospělého zavěsí a vlastní chůzi to oddaluje, tyto děti pak mají většinou zkrácené achillovky a skoliozu. Pokud už ale samo obchází nábyte je možné mu podat ruku, ale ne ho vodit-jen, aby se dítko přidrželo a samo šlo.

Niega super přístup-tak to má být 😉 To víš, že to všechno ti naši lenoši doženou- i když vy jste ještě mladý na lezení i sezení a my vlastně taky takže pohoda. My už tedy nevozíme ve sporťáku-kvůli mhd, ale máme super golfky jané energy a ty jdou do lehu(minimální sklon, takže pohoda 😵 Ale spinkat v kočárku už nechce a nejradši má postýlku 😉 A ještě mimo ty aktivity co jsi popisovala válíme na tom válci a trénujeme zádové svalíky, aby sme byli na to lezení a sezení pořádně připravený 🙂

ronie
9. feb 2008

jo a ještě sem chtěla-je zbytečné se tu dohadovat o nějaké měsíce a tabulky-o to opravdu nejde-opakuji se-jde jen o to, aby vše šlo hezky postupně. Není třeba bránit dítěti, aby se samo posadilo nebo postavilo, ale nemělo by se zbytečně předbíhat a urychlovat 😉

niega
9. feb 2008

Ronie, to je dost, že ses ozvala!!! Prosím Tě, co myslíš tím "válíme na tom válci"? Šup sem s dalšími sportovními aktivitami pro Edíka - to ho potěší 😀 !

Navi: Stejný věk i stejný "vývoj"? Hmm, tak to se divím - dosud jsem žila v domnění, že jsme ti nejslimáčkovitější slimáčci pod sluncem 😀 (teda nic proti Lukáškovi, víš, že to myslím z legrace, viď 😉 ?). Do toho polohování nejdu, páč v tom nevidím moc smysl. A navíc - pro Edíka by toto asi nebylo dostatečně "akční". Stačí, když se rozhodnu vyluxovat náš pididomek, milého synka šoupnu do lehátka a putuje se mnou z místnosti do místnosti. Už při tý druhý nadává jak špaček, páč by se chtěl hejbat a místo toho musí dřepět připoutanej v lehátku a koukat, jak se hejbou jiní 😀 .

lendy1
9. feb 2008

niegra, já myslím, že Edík je náhodou šikula, žádný lenoch to není ani omylem 😉
Taky makáme na válci, já ho na to dám bříškem a buď ho dám co nejvíc dopředu, aby se vzpínal na rukách nebo mu dám dopředu hračku, aby "šel" po ní, nebo ten válec trochu vyfouknu a různě D. na něm převaluji ze strany na stranu, co nejvíc to jde, tak hodně posiluje zádový a šikmý břišní svaly, co mi moc potřebujeme. Někdy ho to baví, někdy moc ne, ze všeho nejvíc ho však zajímá ten válec 😀
ale ronie určitě písně i další cvíka...

niega
9. feb 2008

Lendy, díky! Ale jo, Edík je šikulka, ale trošku zpomalenej 😀 - neboj, nic si z toho nedělám. Vím, že to nemá vliv na budoucí inteligenci nebo fyzické schopnosti 😉 . Hmm, ten válec mě zajímá čím dál tím víc. Né že bych chtěla Edíkovi dělat výcvik a "popohánět" ho, spíš jen tak pro zpestření, víš? Jaký je průměr té kulaté části? Tak, aby dítko akorát dosáhlo na podložku rukou? Já si ho tak třeba pokládám přes stehno, ale to se samozřejmě nekutálí... A pak se teda taky koulíme na nafukovacím míči (průměr asi 50 cm, menší jsme nesehnala), to máme rádi 😀 .

niega
9. feb 2008

Tak dobrý, už jsem ten válec vyčmuchala u Ronie v albu. Je mi to jasný!

kasis
9. feb 2008

Matko zacal sediet presne na 8.mesacny vymesacnik 😉 a to tak, ze sa sam posadil zo 4, 4nozkoval uz mesiac, tyzden na to sa sam postavil a pred tyzdnom zacal sam chodit 😀 .
Do nicoho sme ho netlacili, nechali sme to nanho a sam si urcoval tempo co kedy 😉 ,ziadne pomocky sme nepouzivali okrem plavania 😉

ronie
9. feb 2008

niega na válci přesně jak lendy co nejvíc dopředu, aby se musel opřít ručičkama o zem a naopak dozadu, aby si musel kleknout a přitom byl opřenej o ten válec 😉 Jde to i na míči a to stehno je taky dobrý to taky děláme, Oliho baví, že si bere na válci hračky ze země což ale pak neplní ten účel, aby se opřel o ruce, protože je má plný 😀

navi
10. feb 2008

niega já to napsala trochu blbě, my ho polohujem hlavně v kočárku, protože potřebuje vidět, když leží(a zrovna nespí) tak řve 😅 Doma ho to taky nebaví jen nečině ležet, teda s vyjímkou toho, když ho položím tak, aby viděl na klec s papouchem, ten když začny předvádět svoje kousky, tak na něj malý dokáže civět i čtvrt hodiny a ani se nehne 😀 Jinak slimejši jsme,ale je to hlavně lenoch línej. Když se snaží dosáhnou na hračku a nejde mu to, tak to po chvilce vzdá, snaha žádná. Švagrová mi poradila, ať to zkusím s kukuřičnýma křupkama, že se tak začal plazit jejich prcek. Tak jsem mu dala křupku tak aby na ni tak tak dosáhl a nestačila sem zírat kolik naráz vyvinul snahy a energie aby se k ní dostal 😝 Úžasná motivace, ale jen pro žroutíky jako je ten náš 😉
Jo a nad tím válcem už tak týden přemýšlím, chtěla sem se na to i v nějaké diskuzi zeptat, tak jste mě předběhli 😉 Zítra ho jdeme koupit 🙂

niega
10. feb 2008

Navi: Ahááá, tak to jooo! Polohování v kočárku se u nás taky zakazuje - v kočárku se, jak jsem psala výše, u nás jen chrouní a čerpají se síly na sportování na dece. Jsem ráda, že Edík zvládá kočárkovat beze mě - takhle bych musela s ním vyrazit do ulic a to se mi nechce 😀 . Jo a dej pak vědět, jak válcujete, ok? 😉

navi
10. feb 2008

Rozhodně dám vědět 😉 My poslední dobou spíme naštěstí hezky doma v postýlce. Mě by to teda neprošlo ani náhodou, dát ho do kočáru a nejzdit 😅 Ten musí všechno vidět a náležitě okomentovat, jak na chvíli někde zastavíme, už se vzteká. Takže já kočárkovat musím, když chci aby měl čerstvý vduch 😉

siguska
10. feb 2008

my tiez este nesedime sami.. ☹
a starsi si sam sadol prvykrat az po prvych narodeniach...
dovtedy sedel len v kociariku....tak sa sam pekne do sedu pritiahol..
od narodenia sme so starsim chodili na rehabilitacie. a cvicili vojtovu metodu...
teda dost neprijemne, kto cvici vie... ☹ hrozne tyranie...
teraz mame 2,5 roka..a chrbatik hrozne slaby... ☹
ked chytim mladsieho, tak nieco drzim...
a starsi sam iuplne rozplynie.... ☹
cvicit s nim je tazke... je problem ho udrzat a nutit vojtovu metodu... a formo hry to ide pomaly..... ☹

ronie
11. feb 2008

siguska-prsoímtě dyť mu není ani 7 měsíců-to opravdu ani nezkoušej hoo nechávat v sedě-zvláš´t když má starší dítko takové problémy. Když ho necháš na rovné podložce-včetně kočárku tak to bude všechno rychlejší 😕 To přitahování do sedu samotný sed taky oddaluje..A vojtova metoda není žádné týrání...děti pláčou, protože musí zapojovat svalíky o kterých předtím ani nevěděli, ale nebolí je nic. A se starším krom vojtovky chodíte třeba plavat? To by určitě pomohlo, ale asi chodíte viď?

jahodka11
11. feb 2008

ahojte, nas maly samozrejme este nesedi, ale asi tak 2x denne si ho posadim pred seba tak na 5 minut, zda sa, ze sa mu to paci, pozera..a ani moc nepada...ako kedy, ale aj tak si ho o seba opieram..co myslite, nemozem mu tym uskodit? ako vlastne zistim, ze uz by chcel sediet?

ronie
11. feb 2008

jahodko je zbytečné ho opravdu posadit-dej si ho do polohy hnízdečka-jakoby do klubíčka-podsadíš mu zadeček, opřeš o svůj hrudník, nožičky má pak výš a nezatěžuje se tím páteř. Že chce sedět se dozvíš až se sám z polohy na kolínkách nebo přes bok křižmým sedem posadí. Nenechávej ho sedět často, protože by ho to demotivovalo k vlastnímu samostatnému aktivnímu pohybu 😉

jahodka11
11. feb 2008

ronie, dakujem 🙂 takto ho nosim a drzim,....ako si napisala....a nebudem ho teda nasilu davat sediet...🙂

melory
12. feb 2008

paci sa my, ze tema my dycha skor nazvom, zacalo vase dieta spravne sediat? 😵 😵 😵

ivka19
12. feb 2008

melory,moja mala zacala sediet sama bez vankusikov ked mala 6mesiacov a 2 tyzdne. 😉

tanja61
12. feb 2008

tak mojho maleho ja davam tak po troska sedat od 😉 3a pol mesiaca sam sa taha hore a ked ma lezat tak place,este nesedi sam ale mam aj sedacku a niekedy sedi aj v kociari alebo v autosedacke...je tu vela nazorov ze babo by sa malo posadit samo a kym sa samo neposadi tak v ziadnom pripade ho nedavat sadat...no neviem ja si myslim ze kolko maminiek tolko nazorov ale niektore su naozaj prehnane... 😉 a tiez som zacala prikrmovat tak ako by som drobca krmila?po leziacky? 😅 co sa stretavam aj zo zenami ktore maju uz odrastene deti tak kazda sa zhodla na tom ze kludne babo na kolenach sediet moze a tiez dvihat za rucicky...takze asi kazdeho osobna vec 😉

ronie
12. feb 2008

no tanjo myslim, že nemám nikterak přehnané názory a za svým si stojím..krmit můžeš v sedačce-ve vajíčku a nechat ho tak jen na to krmení apak šup zase na zem. Pláče, protože pochopil, že ho posadíš a on tak vidí a nemá motivaci dělat sám pokroky. Krmím také ve vajíčku. Ale je to tvoje věc a tvá zodpovědnost. Že se kámošky shodli je super-ony ty problémy přichází většinou až ve starším věku těch dětí takže ještě netuší.. 😉