Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

markchina
3. jan 2010

jj, ze zacatku sedela vojta taky dokulata, ted uz krasne rovne. Kdyz zacinal sedet, tak se trochu i v sede bulal ze strany na stranu, ale casem se z toho vyvine krasny rovny stabilni sed. 😉 My sedime asi od 7.mes.

tygrous
9. feb 2010

holky, ted mi sestrenka poslala fotku sve lucinky, jak sedi oprena o polstare...ve trech mesicich!!! jsem z toho byla v soku, ze tak brzo sedi a tak jsem hned zacla hledat, kdy muze dite sedet... asi ji na to upozornim!

pipos
9. feb 2010

tygrous já si osobně taky myslim,že je to brzo,ale zas když je opřená o ty polštáře tak by to asi nemělo být nic hrozného já teda nevim nejsem doktorka i když jsem nikde četla,že by dítě do pěti měs.nemělo sedět,že se v tuhle dobu rová páteř nebo tak něco.

spalka
9. feb 2010

babatku sa paci sedkat aj trojmesacnemu, lebo ma iny vyhlad ako z lahu, ale potom moze nastat problem, ze nebude chciet lezkat, a to v takomto veku potrebuje vela, nam lekarka kazala podat malej prsty nech sa chyti a vytiahne do sedu asi od 3 mesiacov, na posilnenie krku a chrbatika, ale bolo ju treba aj hned vratit do lahu...nikdy som ju nenutila sediet, pokial to nespravila sama a to bolo asi v 8 mesiacoch, potom ako zacala lozit si pokrcila kolienko dopredu a cez bok si sadla a stale sedi s krasnym rovnym chrbatikom 🙂

janetty
9. feb 2010

tygrous, možno tvoja sesternica ju posadila len kôli fotke 😉 😀

ali27
9. feb 2010

tak my sme sa nacakali, kym si drobec sadol.... mala 10 a pol mesiaca... dovtedy sme ju posadzali naozaj len vynimocne. a ma krasny rovny chrbatik. myslim, ze o nic neprisla. hoci som sa dovtedy napocuvala reci typu: a ona este nesedi??? 😉

vieraj
10. feb 2010

ach nasa sama nesedi.......doktorka mi povedala, ze ked sa bude klatit do predu, tak mam prist, uz sa neklati, ale sama sa neposadi. je to pasivne posadzanie, ked ju dam aby sa hrala po sediacky? celkom rada je tak.

macilaci
14. feb 2010

ahoj dievťatá. moje kočky majú skoro 5 mesiacov a už asi dva týždne sa ťahajú do sedu a pekne sedia ked ich držime za rúčky. teraz riešim dilemu či ich už môžem dať do športového kočíku ktorý je vlahu skoro taký ako keby boli vo vajíčku. nepokazím niečo?

lenka1smejka
14. feb 2010

macilaci-ja som davala malu tak od 4 mesiaca viem ako myslis

rimmel
14. feb 2010

macilaci, nedavaj sediet, pokym sa to dieta nenauci same, moj napr.este nesedi, kazis im tym chrbicu 😉 najprv sa ma dieta naucit plazit a z plazu sa nauci sedkat, alebo teda inak..ale ma to spravit samo, nemas ho pasivne posadzovat, lebo ak dieta nevie samo, znamena to ze nato jeho chrbatik neni dostatocne pripraveny a potom mozes sposobit problemy chrbitce a celkovoeho drzania chrbta...

rimmel
14. feb 2010

vieraj ano je to pasivne sedenie ...l 😉

lelask
14. feb 2010

ja som citala ,ze 4mesacne babo moze sediet tak najviac 30 minut - teda myslim ze mysleli z celeho dna.Nasa sa uz tiez taha dvihne nozky hore a hura tahajte ma niekto hore 😀
Je taka drobucka ked sedi,tiez to nebudeme prehanat,paci sa jej ked ju postavim na nozky to az krici od radosti

maly_prcek
14. feb 2010

Za ručičky do sedu by se nemělo tahat ☹ Děti jsou zvědav, líbí se jim to,a pak se začnou předčasně posazovat a to je špatně pro jejich vývoj - přeskočí lezení a kazí si záda.
Zrovna tak by se mělo na sedačky ve sporťáku jezdit, až dítě samo sedí, takže tak 7., 8. měsíc.
Zdroj: fyzioterapeut 🙂

lelask
14. feb 2010

takze vobec by nemala sediet ani chvilku na kolenach? Vidis kazda knizka hovori nieco ine ja uz fakt neviem comu verit

rimmel
14. feb 2010

ano lelask, ziadne sedenie ci tahanie za rucicky...ma byt iba na brusku alebo na chrbatiku

macilaci
14. feb 2010

no nám sa oni sami začali dvíhať ked sme s nimi cvičili, zakvačili sa za ruku a ťahali sa a teraz chcú stále sedieť, ale zas to nepreháname, denne dokopy asi 20 min. čo sedia. ale ani vov vajíčku nemajú rovný chrbátik.. 😒

dankolucka
15. feb 2010

ahojte dievcata, nasa zaba sa plazi uz vyse mesiaca, oboma rukami sa odraza naraz, na styri nechce ist vobec. Neviem si predstavit ako sa z tejto polohy posadi. Mate niekto skusenost, ze vam nelozili, len sa plazili? Ako sa dostanu do sedu? Dakujem.

caterine
15. feb 2010

ale vo vajíčku hadam može byt nie ked ma tri a pol mesiaca ju tam sem tam davam, ale nie na dlho. naša sa zasa vobec nechce zdvíhat ked ju taham za ručky otoči hlavu nabok a konečna, takže to nemam robit, to som ani nevedela, lebo na kontrole u doktrorky ju takto zdvíhala a spravila to iste a dokyna mi povedala že na svoj vek by sa mala viacej zdvíhat, ale aku ju mam donutit ked nechce, a ešte by ma zaujímalo že kedy sa otačaju babatka z chrbatika na bruško alebo opačne, neviem čo by malo byt skor, lebo ešte sa ani raz nepretočila, nevadí to

beruska24.9.
15. feb 2010

caterine - ze zad na bříško by se mělo přetočit do půl roka (tak mi řekla Dr.). Z bříška na záda je až později, ale to nevím kdy 😕 Nám je 4m. a 3t. a točí se na bok (na levý asi 5t. na pravý asi 2t.)

dagina
15. feb 2010

Dankolucka, však se neboj, ona na čtyry určitě půjde, však má ještě čas. Naše se plazila asi 2,5 měsíce než šla na čtyry (v 10měsících) a v 11měsících si sama sedla ve volném prostoru.

adrika3800
15. feb 2010

caterine,je to veeľmi individuálne.Malý nechcel dvíhať hlavičku,tak sme začali chodiť k neurológovi.Cvičiť ale nechodíme,lebo vraj vývoj je primeraný.prídeme tam raz za 2 mesiace,doktorka ho pozrie,poradí,čo treba robiť.Na bruchu mi nikdy nechcel byť a skôr sa naučil z brucha na chrbát ako opačne 😀 Neplazí sa,iba keď je na dlaždiciach a dozadu 😀 ,štvornožky mi asi nebude chodiť si myslím a už sedí myslím celkom stabilne.Má vyše 9 mesiacov.

vieraj
15. feb 2010

rimmel a v kociku ti maly lezka? doktorka ma vyhresila, ze mi Nikolka nesedi rovno bez klatenia ked mala 9 mes. dovtedy som ju neposadzovala. ale ako ma vyhresila, zacala som ju to ucit lebo mi povedala, ze ma posle na neurologiu, ked sa to nenauci. neviem ako inak by som ju to naucila, keby ju neposadzujem. porad. pa

rioko
15. feb 2010

pokud se plazí, určitě se rozleze a i kdyby ne, náš Vojta se plazil 4 měsíce, sedl si v 8 měsících kdy se jenom plazil z lehu přes bok, lézt začal v 10 měsících
rozhodně nám rehabka říkala neposazovat a i v kočárku co nejdýl nechávat v leze, max. mírně polosed, když si sám nesedne, jasně že chvilku v autosedčce být může, i v autě tak musí být, i na klíně chvilka jde nebo v židličce na jídlo, ale jen když to je nutné, rozhodně neposazovat dítě do volného prostoru jen proto, že usedí, samo si nesedne, takže nemá dost silné záda a bortí se páteř - holky vážně není co uspěchat, já jsem si taky musela počkat a Vojta by se taky tahal do sedu, ale prostě jsem mu to neumožnila, teď sedí sám a krásně rovně

dankolucka
16. feb 2010

ahojte, zasa jedna otazka. Zatial malu uspavam v hlbokom kociku, ale cca. o mesiac alebo skor chcem uz dat sportovy. Moze v nom aj sediet aj ked sa sama este neposadi? Aj na dlhsiu dobu, napr. vylet na dve hod.? Nevadi na chrbticu drncanie kocika pocas jazdy? Diky.

latvia
16. feb 2010

tak ju nedavaj do uplneho sedu....pokial bude v polosede, je to podla mna ok.

rioko
16. feb 2010

taky jsem když už tak pro polosesed, rozhodně ne úplně sed to byjí dalo na zádíčka zabrat

lelask
16. feb 2010

vraj by nemalo sediet v kociku pokial este samo nesedi,chrbtica nieje este esickova bolo by to neprirodzene a mozno aj bolave. Zvyseny chrbatik by ale mohol byt fajn,Vsak sama uvidis ako sa citi,ci sa mrvi,kruti na stranu atd.

sherry28
16. feb 2010

ženy: mé děti papali už od 4. měsíce příkrmy 🙂 tak už ve čtvrtém měsíci jsem je k jídlu posazovala 😉 přeci nebudou jíst v leže 😀, takže takové sezení 10 minut a pak zase 10 minut (z celého dne 20 min)ve 4. měsíci není na škodu 😉 vždycky jsem je opřela o polštář 🙂

sherry28
16. feb 2010

oni i ty děti si potřebujou protáhnout záda a ne pořád ležet 😉 jsou to přeci lidi ne? 😀 a ne každé dítě nejdřív leze a pak sedí, můj starší synek seděl už v šestém měsíci sám bez opory a lézt začal až na konci sedmého měsíce 😉

veronika81
16. feb 2010

dankolucka, taký mierny polosed myslím nevadí, ale určite nie klasické sedenie. Ale veď uvidíš o ten mesiac, keď plánuješ športový..dovtedy sa ti možno už aj posadí 🙂

sherry, také malé miminká si najlepšie pretiahnu chrbátik v polohe na brušku pri dvíhaní hlavičky, neskôr pri plazení a lození. Nejde o to, kedy dieťatko vie samé sedieť bez opory, ale dôležité je, aby sa vedelo posadiť samé 😉