Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

zuzikmeduzik
6. aug 2009

ahojte maminy, aj vy mate take skusenosti, ze ked sa babo naucilo posadit sa, trenovalo to usilovne po cele dni aj noci? cez den mi nechce uz dva tyzdne nic ine robit, iba sediet a trenuje aj pri zaspavani aj pocas spanku. casto sa v noci zobudim, ako sa maly snazi posadit, ale mu to nejde kvoli tyckam na postielke, tak zacne mrnkat. robi to aj zo spanku so zatvorenymi ocami ale sa aj budi, vtedy nechce zaspinkat a stale sa len dviha a dviha. ako ste to riesili?

tin007
6. aug 2009

ahojte, moj maly sa pred 2 dnami naucil posadit tak, ze z klaku ide do stoja (uz sa vie postavit) a ked uz nechce stat, tak sadne na zadok. ale je komicky, lebo este nema uplne zvladnutu rovnovahu a tak obcas, ked sa prudsie otoci, alebo natiahne za hrackoku, tak sa skydne nabok 😉 som zvedava, kedy sa nauci posadit zo stvornozkovania

dvojka
17. aug 2009

ahoj
je tady některá který se mimčo posadilo dřív než lezlo? 🙂 😕 A začalo po sednutí si lézt a nebo se rovnou stavět na nohy?

dupinka
17. aug 2009

baby, mozem nechat sedkat 3mesacne babatko? Velmi rad totiz vysedava na kolienkach. Hlavicku uz drzi pekne. Bojim sa, aby som nedobabrala klby... 😒

nikollette
17. aug 2009

Kamoškina mala má za tyžden 7 mesiacov a už cupitá 🙂
stavať sa začala ked mala 6 a pol mesiaca...
sedela v pol roku sama..

dagina
17. aug 2009

Ahojky,
Nikol, sama se uměla posadit ve volném prostoru v půl roce 😕 ???? To je teda opravdu šikulka...

Dupinka, rozhodně bych neposazovala. Vždyť v poloze v klubíčku též děti pěkně vidí, a hlavně je to poloha bezpečná.

nikollette
17. aug 2009

Dagina hej 😉

denculik
17. aug 2009

baby mne doktor-ortopéd zakázal aby sedela keď mala malá 5 mesiacov a to už sedela sama.. vraj až od pol roka.. no od pol roka už sama stála v postieľke a práve dnes má sedem mesiacov.. a štvornožkuje sama, behá popri nábytku, posteli, sedačke úplne sama.. podľa mňa je každé dieťatko individuálne a samo vie kedy má čo robiť.. ak by som sa mala držať tabuľky tak by som ju musela privezovať k postieľke 😉

nikollette
17. aug 2009

Denculik potom je šikulka...
chalani sú ževraj lenivší, tak uvidíme 🙂

sloto
17. aug 2009

ahojte tak nasa mala uz tiez krasne sedi. a to ma za 3 dni 6 mesiacov. sedka uplne sama uz asi dva tyzdne. uz sa ani neopiera ruckami...

eximka
17. aug 2009

ahojky, Nicolce je 7 měsíců, sama si poprvé sedla asi před týdnem, nyní je to už normálka, a dneska se večer před spaním postavila asi 5 krát v postýlce
myslíte že bychom měli dát rošt úplně dolů bojím se aby nepřepadla 😖

dvojka
18. aug 2009

eximka-určitě

eximka
18. aug 2009

myslela jsem si to, dneska to ráno zopakovala asi 4x takže si myslím že to bude horší a horší
dík za radu 😉
papa

jankapiknova
18. aug 2009

eximka vy ste aky šikovny 😉 beriete to hupom 🙂

dvojka
18. aug 2009

jak jednou začnou,nepřestanou 😀

eximka
18. aug 2009

no janka je to hrozný, vůbec jsem to nečekala, ale tatínek chodil v 10 ti měsících a tchýně prej v 9 takže se máme asi na co těšit
když jen ležela tak jsem si říkala že se těším až bude chodit a poleze atd., ale teď bych si možná přála abych kam ji položím tam ji taky najdu, ale člověk chce asi vždycky to, co nemůže mít
nicolka je na svůj věk malinká 65 cm a 6,8 kg, 7 měsíců, ale zato pěkně živé miminko, je hrozně pevná v nožičkách takže si myslím že budu mít co dělat abych ji dohnala 😀
a jak píše dvojka myslím že ted už to bude dělat pořád, oni jak na to přijdou tak nedělaji nic jiného

blandik
18. aug 2009

jak tak koukám, tak my jsme pomalíci. Malý má přes 10M, plazí se, péruje na kolínkách a te'd o víkendu si poprvé "sedl" - ale z nakloněné roviny - že si vyleze na polštář nebo na nás a otočí se a sedí /tak 15 sekund se udrží a jde dolů). V kočárku se naučil přitahovat o madlo a sedí tam (jde to te'd rychle). Tak doufám, že do měsíce to snad zvládne i třeba z kleku. A nepostavuje se (jen se opře o nás a jde do vzpřímeného kleku nebo i na špičky - ale vzpřímené to není).

amira55
18. aug 2009

blandik my jsme na tom úplně stejně jako vy tak buď v klidu.jenomže my máme slabí zádový svaly-když si sedne tak je bederní část vyboulená takže chodíme na rehabky...dělá taky šptrosa-zaboří hlavu do polštáře a zvedne zadeček a napřímí nohy do stoje

rrenatkaa
2. sep 2009

Ahojky, chci se maminy zeptat, jakým zůsobem se mrňouskové posazují. My jsme líní a zatím jen na bříšku mrskáme nožičkama a vzpíráme se na ručkách a nechce se mi překulit zpět na zádička, jak mu mám pomoct. Díky

monika77
2. sep 2009

rrenatka náš drobček po pol roku skúšal sedenie že sa prevalil nejak z boku do sedu a teraz pri lození len šupne nožičky pod seba a sedí, síce sa ešte opiera o ručičky, ale robí teraz veľké pokroky na to že máme 6,5 mesiaca 🙂

euphoria
2. sep 2009

Tak my sme asi extrem, ja som nic neuponahlala na radu fyziterapeutky, nikdy som ju neposadzovala, sama v priestore zacala sediet az v 11 mesiacoch.Skusala to uz asi dva, ale vacsinou sa oprela o schod ale o sedacku.Nemyslim ze sme nieco zmeskali.A sedi uplne krasne rovno. Asi mesiac a pol sa stavia, skusa pri nabytku prve kroky...

wiwienne
3. sep 2009

Nas maly ma i necele styri mesiace a uz sa tesime, ked bude sedkat, ale nic nechceme nahlit, uz sa otaca na brusko, na chrbatik, ale radsej neskor ako priskoro, niekde som citala, ze babo ma najprv vediet lozit (ak samo nerozhodne inak) a az potom sediet kvoli spravnemu vyvinu vnutornych organov.

dvojka
3. sep 2009

wiwienne-hm,tak naše Anča nejdřív seděla a teprve pak začla lézt.v 9mě sích se posadila ze čtyř a za dva týdny začla lézt

nikollette
3. sep 2009

Náš má 6m, a 2 týždne a včera sa prvý krát posadil sám... a robí to dookola.. strašne ho to baví...
ani uspať sa nedá.. položím ho do lahu a on za 2 sekundy sedí 😅
a toto stále dookola... strašne sa mu páči že to už dokáže sám...

e.vacka
3. sep 2009

Naša Barborka sedí tiež od pol roka... 🙂

blandik
3. sep 2009

tak vidíte, jaké jsou rozdíly u dětí. Nedávno jsem psala, když měl 10M, že sedí v kočárku a že snad do 11M si sám sedne. A pořád nic - za týden má 1M a pořád si doma sám nesedne - v lehátku nebo kočáru to ano, to se sám posadí, dkyž se může přitáhnout za ručičky. Taky se začíná pomalu stavět - ale pořád o nakloněnou plochu. No v půlce září jdem opět na kontrolu na RHB, tak jsem zvědavá - snad si sám sedne do roka, ale příjde mi to už jako docela velký extrém. Jo a neleze po čtyřech, jen se plazí - tak asi, kbyby lezl, tak se do sedu odstane.

klematis
5. sep 2009

rrenatkaa naše fyzioterapeutka říkala, že si každé dítě dřív nebo později musí sednout samo a v žádném případě se mu nemá pomáhat vytahováním za ručičky, škodí to zádíčkům, až přijde čas, tak si sedne

palenda
5. sep 2009

rrenatko, myslím, že nemáte kam spěchat, náš Víteček se začal posazovat před pár dny - v 7,5 měsících, poprvé se přetočil na bříško ve 4,5 měsících, poprvé na záda v 5,5 měsících ... a bylo to ze dne na den! Každé dítě je jiné a není kam spěchat. Někddy si říkám, jaká to byla pohoda, dokud jen ležel na zádech a nikam se nehnul - teď leze po čtyřech a na všechno leze, stoupá si a v postýlce zkouší chodit dokola, takže každou chvíli spadne - už to není tak jednoduché jako na začátku 😉

crca
5. sep 2009

Ahojky holky,mám dvojčátka 4 měsíce a Michalka se mi přetočila na bříško už před 3 týdny a je to asi 14 dní co jí položím do pololehu do klína a ona se pořád zvedá do sedu,je to brzo,to vím,ale co s tím mám dělat,ona je taková akční 😀 ,nemluvě o tom,že kdyby na sedačce v obýváku byli špricle,tak se za ně přitáhne 😀 Matýsek se překulil před týdnem,prostě chlap 😀 ,ale manžel se postavil v postýlce už v 6 měsíci,takže piňďa je po něm 😅

slavi1
6. sep 2009

samostatne zacala sedkat 8 mesiacov a 1 den-rovno aj stvornozkovat 🙂