Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

sisi33
14. jan 2009

ahojte baby, som z toho uplne zmatená. Môj Filipko má tri mesiace. Od narodenia mal zapálené ušká veľmi často, takže bol viac na rukách ako v leže. No tiež sa nedalo stále s ním len chodiť tak sme ho mali podopretého na sebe. to som ani nevedela že robíme chybu... a v sedačke od Fisher Price-u "sedí" už od druhého mesiaca - ved tam to uvádzajú že je to od narodenia... Filipko je moje prvé dieťatko a musím povedať že sa často cítim ako "alenka v ríši divov"...

minea
14. jan 2009

sisi, obecně platí, že se dítě nemá aranžovat do pozic, do kterých by se samo ještě nedostalo - to samé platí s učením sedět nebo učením chodit, má se počkat, až s tím dítě samo začne. Takhle malinkému miminku prospěješ nejvíc, když ho necháš ležet na rovném povrchu, pouze výjimečně se může dát do lehátka nebo autosedačky, nesmí tam ale trávit půl dne.

kajule
14. jan 2009

Beruska, mam kamaradku ta cvici s malyma detma a kdyz byl Pata mensi, tak mi doporucila ho pritahovat, ale kdyz nezaklani hlavicku. 😉
Kacka.va, jj s tim podpiranim polstarema my uplne mluvis z duse, ale nejvic me kolikrat dostavala babi, kdyz tohle chtela praktikovat na Patoj a to mu bylo pul roku. 😠 Ona zacne s tim, ze u me to delali stejne, nj jenze jsem pak taky jak dlouho chodila na rehabilitace se zadama. Jenze to proste nevysvetlim, ona si bude povidat tu svoji a ja taky. 😎

beruska2x
14. jan 2009

no to ne 🙂 tohle se cvici kdyz drzi hlavicku samo 😉 tak ve 4 mesici

evi3
14. jan 2009

S tým sedením by som sa tiež neponáhľala, v priestore sa sama posadila asi pred týždňom (13,5 mesiaca), ale sama už chodí od roka, dovtedy jej stačilo sedieť na kolenách, z lezenia, alebo sa spustila zo stoja. A ako to pred týždňom objavila, tak má z toho strašnú radosť.
Priťahovanie do "sedu" by nemalo ísť aý do sedu, len do uhla cca 45stupňov a položiť naspať

alishia
15. jan 2009

ahojky, me by zajimalo jestli se sikmy sed, povazuje uz za samo-posazeni miminka a jestli uz homohu v aute davat sedet do normalni autosedacky.

libka1
15. jan 2009

Alishia do normalnej autosedacky by mal az od 9 mesiacov, dovtedy vajce. Samozrejme ak mu je male vajicko tak nie je co riesit 😅

alishia
15. jan 2009

no vajicko mu je hodne male.)) takze musi do normalni autosedacky, ale nerada bych mu nicila zadicka. tak my stejne jezdime s nim tak 4x do mesice, tak tu chvili to vydrzi.

lucinka1104
15. jan 2009

alishia môžeš 😉

evi to spúšťanie do sedu Lukynko zbožnuje

c.o.l.a
15. jan 2009

Moja Linda má 4 a pol mesiaca veľmi sa dvíha, až sa pri tom jeduje, že sa jej nedá posadiť. Je to moje prvé dieťa a neviem, čo kedy už môže robiť a čo je nesprávne. Môžem ju na pár minút nechať sedieť v sede alebo polosede? A keď ju nosím na rukách, ako ju mám držať aby sa zadkom nepodopierala o moju ruku?

zuzka1.
15. jan 2009

kocky, codime k neurologicke pravidelne, sleduje maleho, je to znama. Dieta s anema sadat, ani davat do takych poloh, poradila, ked uz neviete vydrzat, tak si ho dajte na koleno, ale tak, aby malo pustene nozicky. Urcite nie sediet, ono bude sediet, ale predklonene, z coho ho bude po chili boliet chrbatik, nakolko este nie je rozumovo vyspely na ,aby si sadkal. V prvom rade dietatku musi dospiet v hlavicke na to, aby s aposadil. Nas maly mal 6,5 mesiaca , ked s asam postavil, teraz s astavia vsade, ale sam , uplne sam nesedi stale. sikmo hej, to je ok.
ale sam uplne vystreta nie. ked ho posadim sameho, sedi vystrety, ale sam nie.
V jednej teme annag pekne vysvetlila, neviem ci nie aj v tejto, ako to je s dozrievanim babatka a ko to ide s motorickym vyvojom.
Dietatko pride na vsetko samo, niektore veci mozno preskoci, len treba cakat. Aj ked viem, ze my mami sme nedockave. 😀

alishia
15. jan 2009

Ahoj, je nam 7 mesicu a dva tydny a uz sedime sami🙂 Dneska si hacnul nekolikrat.) a vypada to ze zacne uz i kolinkovat.)

anke
15. jan 2009

ahojte, jeeee ahaaaa, tak ja to asi delam blbe - mrnouse davam asi mesic sedet do vysoke zidlicky na krmeni 😅 .... ale sedi v ni rovne, nijak se nehrbi, akorat si proste sam jeste nesedne - do vajicka se nevejde a je cily, takze z lehatka by mi stoprocentne vypadl po hlave dolu, protoze uz ma 11 kg a kdyz se rozhodne, tak pujde i s lehatkem, pres den sedi minimalne - spis u me na kline, v ergu a v kocarku polosedi ve fusaku, protoze jinak by mel sice zada ok, ale zato poradnou neurozu z toho, ze nic nevidi ... asi blba vymluva, ale holt budem pak cvicit 😅

kacka.va
16. jan 2009

anke: pokud se ti při sezení nehrbí, tak to neřeš 🙂. My taky sedíme a přitom jsme si sami sedli z lezení až před 2 dny.

vejinka
16. jan 2009

ahojte moj maly je nejaky akcny uz od narodenia od tretieho mesiaca sedi na kolenach a od stvrteho aj v kociku co mame doma a pekne je vyrovnany ale oprety..ziadne predklananie a cvicim s nim tak ze on sa chyti a ja len taham ak sa pusti tak ok..ale on dokaze aj desat krat za sebou sa nepustit..a vydrzi takze teraz neviem ci sa mam na to vykaslat a prestat s nim cvicit alebo pokracovat 😒

kacka.va
16. jan 2009

vejinka: tak právě sedět by se měli nechat až když sedí rovně bez opory, jinak je do sedu nedávat, ani když jsou opřené o něco. takže vy to podle mě dobře neděláte. Jinak cvičit s ním samozřejmě můžeš.

monika77
30. apr 2009

mamičky možno je to blbá otázka, ale mám dvojmesačného drobca .. môžem si ho dávať sedkať na kolienko? lebo niektorí mi vraveli že to by som ešte nemala

scharfinka
30. apr 2009

Moni, no dvojměsíčního bych osobně vůbec sedkat nedávala, není to dobré pro jeho páteř....sedět se mají děti dávat, až když sedí samy bez opory...náš malý ležel v kočáře pomalu až do sedmého měsíce, pak jsme mu o stupeň zvedli lehátko do pololehu, poněvadž už se v leže vztekal.....ale do sedu mu ho dávám až teď a to má 9 měsíců a ještě né moc ráda ačkoli už sám sedí......

motylek
30. apr 2009

Sedat se mají dávat až když si samy sednou a né když se v sedě udrží.

scharfinka
30. apr 2009

motylek, jej máš pravdu, jsem to tak myslela, ale blbě napsala..... 😅

stvura
30. apr 2009

Ja som maleho do nicoho nenutila, sam sa vytiahol v kociku...sediet s oporou sedel okolo 5 m a 3 t, sam sedel uz bez opory v 6m a 1t...takze ako niekto pisal, nie su chlapci lenivejsi...xixi...kazde babo je ine...mi mame doma sidlo...

ronie
30. apr 2009

stvura, sed= dítě si samo sedne z polohy na 4, takže přitahování a obkládání polštáři se nepočítá 😉

kar.la
30. apr 2009

Ronie, mám na tebe dotaz, jestli mi odpovíš.
Na rehabce a všude je uvedeno, že sed je z polohy na 4, přes bočný sed. Tak to dělala i Adélka.
Teď jsem si koupila knížku od prof. Matějčka - Prvních 6 let ve vývoji dítěte a ten uvádí, že nejdřív je sed, následně poloha na 4 😕 Do sedu se údajně dítě dostane tak, že se zapře o ruce a přeručkuje 😕
Také tam uvádí, že od 6měs. se může dítě posadit na klín a nabízet mu zvýšená poloha 😕
Já ho velice uznávám, ale toto mi do hlavy moc nejde 😅

ronie
30. apr 2009

no to první-že se dítě posadí z polohy na bříšku-tak že přeručkuje je ok a stává se to, není to ideální,protože ty zádový svaly nejsou připravený tak dobře jako po lezení, ale zase to tolik nevadí, protože tím jakoby balancováním na boku jak se dítě snaží si sednout posilují také hodně 😉 Pokud se za nic nepřitahuje a samo si takhle sedne tak je to v pořádku, je ale nutné s tím dítko nutit naučit se lézt. Já s tím měla problém u Oliho-sednul si také tímhle přeručkováním a bylo vidět, že ještě to není moc dobré-hrbil se, opíral se mezi nožkama o ruce, takže sme hodně váleli na válci, aby se naučil lézt-posilovali sme ruce a záda a zdařilo se velmi rychle 😉

to druhé-no v 6 měsících už to není taková trága-ale stejně pokud je maminka chytrá, tak si dítě opře o sebe s podsazeným zadečkem-ono to stejnak ani moc jinak nejde, když se dítě v sedu neudrží, blbý ale je, pokud ho dává do zvýšený polohy často a nenechává ho ve volném prostoru, pak je to jasně demotivující 😉
Matějček je naprostá kapacita, ale rozhodně přes dětskou psychologii ne až tolik fyziologii 😉

kar.la
30. apr 2009

Díky za objasnění 😉

lulu723
2. máj 2009

Ahojte moja zacala uplne sediet na zaciatku 8 mesiaca.ked mala 6 tak uz sedela bez opory 😉

misa.cekatelka
2. máj 2009

monika77:moni,určitě si ho na kolena můžeš dát sedět,opři si ho o sebe jakoby do pololeže.já malou měla už od dvou měsíců v sedačce v pololehu.od 3,5 měsíců mi začala válet sudy,tak nevydržela jen tak ležet na zádech,dávala jsem jí do sedačky.vůbec jsem nepřemýšlela nad tím,jestli můžu nebo ne.stačilo mi vidět,že je spokojená.v 6,5 měsících si už sedla sama.

katkaaalex
17. jún 2009

Ahojte baby, Alex ma 8 a pol mesiaca a vie sa postavit v postielke co nam spravilo velku radost no neviem ci je to o.k. ked sa sam nevie posadit a ani lozit po styroch. Myslite si, ze je to normalne? Mate aj vy niektora takeho drobca? Ak ho posadim ja, pekne drzi rovnovahu, neprekacuje ho do stran no sam to nedokaze. Ak ho dam lezkat aby sa ucil sam, roby strasny krik. Pekny dnik prajeme 🙂

stvura
17. jún 2009

Ahoj...ani moj Alex nestvornozkuje, zrovna sa vytiahol hore a chcel chodit. Takze momentalne chodime za jednu ruku {zacal chodit ked mal 8 a pol mesiaca}. Z lehu sa posadil ked bol na chrbatiku, momentalne to uz vie aj z bruska {asi tyzden}. Podla mna netreba dieta silit, kazde je individum...ja som sa s nim tiez snazila cvicit aby stvornozkoval, no nic, po dvoch-troch zaberoch sa rozplesti a plazi sa ako had, pripadne sa niecoho rychlo chyti a vytiahne sa do stoja.

katkaaalex
17. jún 2009

Ahoj stvura, tak aj ty mas takeho neposedneho Alexa 🙂
Dakujem za odpisanie a prajem vela zdravicka.
...pekny dnik... 😉