Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

veronika81
17. feb 2010

rimmel, v podstate dobre 😉 ide vlastne o to, že pri pasívnom posadení dieťatka, teda keď si ešte samé nedokáže sadnúť, sa nadmerne zaťažujú svaly a chrbtica, ktoré na takú záťaž ešte nie sú pripravené. Telo bábätka sa posiluje hlavne v polohe na brušku, neskôr plazením a lozením.

rimmel
17. feb 2010

aha veronika vidis to som nevedela 🙂 ja sa priznam, v kocari teraz sme kupili novy lebo starybol priuzky pre neho a je tam v sede 😖 ☹ ale zajtra uz musim muza dokopat nech zmeni polohu, do polosedu, pololehu, len dufam ze maly nebude protestovat, uz takto v kociku dlhsie ako 20-30min neobsedi 😠 😀

veronika81
17. feb 2010

rimmel a malý si ti ešte nesadne?

rimmel
17. feb 2010

este nie 😀 pre vyse tyzdnom, ci dvoma uz napamatam sa len zacal plazit..este ani poriadne neleze,furt sa plazi 😅

rimmel
17. feb 2010

ale sa narodil 2mesiace predcasne takze si hlavu nerobim z toho.. 😉

lenka1smejka
17. feb 2010

Moja zacala lozit pred 2 tyzdnami a asi za 3dni na to od vtedy jej nestacim

veronika81
17. feb 2010

aha pozerám, že je predčasniatko 😉 inak aj ja som narodená v 34tt 😀
Ale aj tak je to ešte v pohode. To si pamätám, že som niekde zahliadla, že už sa ti začal plaziť, tak dodatočne gratulujem k pokroku 🙂 Neboj, musí sa najprv poriadne poplaziť, potom pôjde na štyri a ani sa nenazdáš a bude sedieť. V tom kočíku by som ho ale dávala do polosedu 😉

veronika81
17. feb 2010

baby, ono sa to už teraz nezastaví, už ich budeme len naháňať 😀 Malý mi štvornožuje ako strela a najväčšiu radosť má z toho, keď za ním utekám a kričím "chytím ťa" 😵

rimmel
17. feb 2010

hej hej zajtra ten kocar napravime 😀 a dakujem. 😉

lenka1smejka
17. feb 2010

ano toto aj moja miluje ked sa tvarim zamracene a hovorim chytim ta 😀 Ale mna z lozenia riadne kolena bolia...Mne sa mala nikdy neplazila

veronika81
17. feb 2010

mimo témy.. ale ja som bola už aj na kožnom, lebo sa mi začala šúpať koža na kolenách, čo štvornožkujem za ním 😀 😝 ale najnovšie už nestíham, tak za ním utekám normálne po stojačky 🙂

lenka, detičky v podstate nie sú cez kopirák, nedá sa jednoznačne určiť, ktoré čo kedy bude robiť. To, že sa neplazila, nie je až taká tragédia, dôležitejšie je lozenie 😉

kessiee
17. feb 2010

veronika ked ho dam do polosedu, je v sede este skor, ako urobime dva kroky 😅 je to sidlo 😝 a ked sa mu uz podari sadnut si, tak zostane pekne sediet, uz sa ani nedrzi, dozadu nepada, nehadze sa, obcas schmatne madlo, potom pusti a veselo si rovno sedka dalej, stastny, ze sa mu to podarilo a vsetko vidi. lahne si po nejakom case, ked je unaveny a spinka. tak ja netusim, ako by som to vyriesila... 😕

comi
28. feb 2010

Ahojte, je pravda, že bábo nemám dávať do sedu, ked ešte samé nesedká, náš má 6mes. a nesedí vobec ☹ A čo v stoličke na papanie??? tam može papať, keď máme polohovateľnú stoličku?

iluss
28. feb 2010

comi: ještě ho do sedu určitě nedávej. Až se samo posadí, tak teprve potom bude připravené samo sedět. V šesti měsících je na to ještě opravdu brzy.
Moje malá se mi prvně sama posadila v 8 měsících a 3 týdnech, tak až od této doby jí dávám do jídelnií stoličky.
Pokud je ta stolička polohovatelná do pololehu, aby mělo opřená zádíčka, tak to možné je.

lenka1smejka
28. feb 2010

comi preco si dala smutneho smejuka na to,ze 6mesacne dieta nesedi???Ved vacsinou deti sedia okolo 8mesiaca

comi
28. feb 2010

lenka1smejka: lebo nás neurologička chcela presvedčiť, že sedkať by už mal aj loziť a ked má na to ešte 2 mesiace tak to je super

Iluss: stoličku máme polhovatelnú do pololehu

Ako často dávate detičky na bruško aby si trénovali svaly????

dm1
28. feb 2010

comi no divnu to neurologicku mate 😖 . my sme dokonca cvicili vojtovku ale kvoli niecomu inemu a uz sme aj prestali v 8m a na neurologii sa len opytal ci sedka a ked sme povedali ze nie tak to bral ze je to ok. nas sa len plazil dlho ale teraz uz aj stvornozkovat zacina. asi 2 tyzdne uz sa aj sam posadi takze teraz chce bud sediet alebo stat lebo uz zacal aj chodit pomaly ale len ked sa drzi nabytku

comi my sme krmili v lehatku tiez v polosede

lenka1smejka
28. feb 2010

moja mala nechcela byt na brusku.Neboj zacne sediet kedy ona chce a to co mas za lekarku?Ja by som uz k nej neisla prepac

comi
28. feb 2010

lenka1smejka: dr. bola dosť dôležitá a z ambulancie som vyšla dosť smutná. Ani moj nechce byť na brušku max.2 minúty a potom sa rozplače, tak už neviem ako máme trénovať. Len dúfam, že sme mu neublížili, ked sme ho s manželom zopárkrát dali do sedu 😒

lenka1smejka
28. feb 2010

neublizila si mu ale nedavala by som ho lebo sa mu to velmi zapaci 😉 take lekarky aj ja poznam ako by zjedli vsetku mudrost sveta 😝

iluss
28. feb 2010

comi: no tak to máte opravdu nějakou divnou neuroložku. Vždyť všude říkají, že dítě se nesmí předčasně posazovat. A opravdu v 6 měsících je na to ještě brzo. I s tím lezením má ještě čas 😉 až bude dítko samo chtít, tak se rozleze a posadí. Nemá cenu něco uspěchávat.

comi: když jde dát ta stolička do pololehu, tak je to super 🙂

comi: malá je teď v poloze na bříšku skoro pořád, od té doby co se naučila přetáčet, tak chce být pořád na bříšku. Občas jí musím sama dát na zádíčka, ať si trošku odpočine. Dokonce už na zádíčkách nevydrží ani při převlékání a přebalování a řeknu vám, že přebalovat v poloze na bříšku, to je fakt umění.
Ale to až teď poslední dobou, jinak dřív na bříšku taky nechtěla být. Ono to má čas, neboj 😉

za tak krátkou chvilku jste mu nemohli ublížit, to by jste ho museli posazovat delší dobu 😉

veronika81
28. feb 2010

comi, súhlasím s babami vyššie. V 6. mesiacoch máte na lozenie čas a na sedenie dupľom! Čo je to za lekárku? To bude asi jedna z tých socíkovských, čo od udelenia diplomu nechytila knihu do ruky a možno je už aj na dôchodku 😀 😝
Nemáš byť prečo smutná, sedieť ho určite nedávaj. Neboj, určite ste mu neublížili tým, že zopárkrát sedel, ale nedávaj ho tak viac, lebo je pravda, že detičkám sa to rýchlo zapáči a potom ti bude plakať a pýtať sa do sedu. Nechaj všetko na neho, dávaj ho často na bruško, keď sa rozplače tak ho už nenúť, ale viackrát za deň trénujte, jemu sa to časom zapáči. A potom príde aj na to, ako loziť, ako sa posadiť a tak ďalej 😉 Hlavne, nech všetko urobí sám.
Keď je na brušku, skús ho nejak zaujať, nejakou zaujímavou hračkou, príp. fungujú také veci ako mobil, plastová fľaša a tak 😅

comi
28. feb 2010

Ďakujem vám baby za upokojeniee.

veronika81: asi ano bude socíkovská, tak mi aj pripadala, lebo hovorila ako moja babka🙂
Snažím sa ho na brušku niečím zabávať, aj mu hračky dám dookola aby sa naťahoval za nimi, ale po chvíli akoby už nevládal, položí hlávku a už je plač.

sisulka7
28. feb 2010

tak moja mala sa sama neposadi, ale staci ked jej dam jeden prst a za ten sa vytiahne a sedi uz pekne, ale samozrejme jej to dovolim len chvilocku. pytala som sa na to doktorky a povedala, ze ak sa sama vytiahne a sama sedi tak je to ok, ale nesmiem ju podkladat a tak.

opica
1. mar 2010

ahojte kocky,
ste ma ukludnili. 😎
gregor ma 8 mesiacov a vsetciaam uz stresuju, ze preco este nesedi, nelozi...lebo v mojom okoli uz skoro vsteky deti v jeho veku aj sedia aj lozia..
..on sa uz pohybuje o dusu,ale len otacanim, tocenim o 360 stupnov, cuvanim. vlastne sa dostane vsade, kde chce, ale nelozi ani nesedi, ani sa neplazi.
uz dokaze jednou rukou sa hrat a druhou sa na brusku podopiera.
ja ho nenechavam sediet, ked sa zdvihne, tak vydrzi sediet aj sam,ale nenechavam ho. jeme v lehatku...

rioko
1. mar 2010

opico Vojta se sice od 6 měsíce plazil ale sedl si někdy v 9 měsíci a lézt začal v 10 - a to si v 9 stoupl, teď už obchází, pouští se...ale já ho nechala, neposazovala jsem ho, cvičili jsme sice Votjovku na lezení, ale byl pořád nemocný a moc jsme toho nenacvičili a rozlezl se stejně

babulka123
1. mar 2010

ahojte, u nas to bolo velmi rychlo , ninka sa nauciala sama si sadnut v polke 6 mesiaca {nikdy predtym som ju neposadzovala , nechcela byt ani v lehatku ani v stolicke} od pol 5 mesiaca bola na 4 a od 6 mesiaca 4nozkuje..
teraz bude mat 7 a cely den len stoji, pusta sa za jednu ruku, alebo uplne..

blandik
1. mar 2010

Náš si sedl, postavil se a začal lézt v 11M. Plazil se od 7M a v kočárku se sám posadil od 9M. Na jeho první samostatné posazení jsme se opravdu načekali. Ale neposazovali jsme a malý má krásně rovná záda. Takže chce to někdy si počkat a vydržet pokušení.

rimmel
4. mar 2010

baby moj stale nesedi? mam mat obavy alebo je to ok a mam cakat kym to spravi sam?? plazit sa zacal v 11m, stale sa plazi, vylepsuje sa, dviha zadocekale este neni na 4. diki

rimmel
4. mar 2010

proste ze uz mu bude rok a nesedi 😅 natlaky nikto nerobi, len sa bojim aby som naahodou daco nezanedbala.