Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

lenka1smejka
26. nov 2009

Ahojky germik-mne sa mala posadila sama asi pred 2tyzdnami a bolo to take ako pises velmi nestabilna bola,gulaty chrbatik a udrzala sa sediet tak asi 30sekund 😒 ale od dnes uz sedime krasne s rovnym chrbatikom a uz sa nepotacame 🙂 takze oficialne oddnes sedkame HURAAAAAA

germik
26. nov 2009

takže už ju normálne možem dávat sadnút napr.do kočíka a nemusím sa bát že jej uškodím? Ved už si síce sadá sama,ale stále sme nestabilní 😲

lenka1smejka
26. nov 2009

Ja som uz potom malu davala sediet.Aj moja bola nestabilna

macka23
26. nov 2009

germik, nas maly bol tiez taky, bala som sa ho nechat sediet sameho trebars na podlozke ked sa hral, aby sa nevykotil a neudrel si hlavicku 🙂 vzdy som ho radsej nechala na brusku a on sa pomaly plazil 🙂
Ale odkedy zacal 4nozkovat tak sa pekne posadi sam. Polahnem ho na chrbatik, otoci sa na brusko, postavi na 4 a zacuva do sedu 🙂 uz vyse mesiaca 🙂 kazde babo je ine 🙂 a toto su take pokroky, ktore robia krpci zo dna na den 🙂

momin
26. nov 2009

Ahojky holky,nas maly zacina sedet ted ale jeste se musi pridrzovat rücickama. taky nema rovne zada. sedet do kocarku ho jeste nedavam.. ma to trosku zvedle ale nevim proc bych na neho mela spechat.... 😎

rimmel
26. nov 2009

momin do kocarku moze sedkat..ale musi mat podoprety chrbatik, co v kocariku ma 🙂 uz takto stare dieta nemusi byt iba v lezacej polohe

moj este vobec nevie sediet..resp kyyve sa a pada dozadu 😀

momin
26. nov 2009

joo ja pockam az si sedne sam uplne pevne... 😉 V leze mu to nevadi tak nemam duvod posazovat. 😎

rimmel
26. nov 2009

tak to mas pravdu..moj uz v 6mesiacoch chcel vsetko naokoli vidiet tak sme ho trosku pozdvihli v kocari a dnes uz "sedi" 🙂

marecek4
26. nov 2009

ahoj holky,tak to je velké téma-velký děti jsme ,,posazovali,,do polštářů,a ty malý mimísky už trápit nebudem,já teda žádnýho neposazovala,ale ta nejstarší byla tak vytrvalá,že se v kočáře přitáhla do sedu a seďela-ve čtyřech mesících,i když jsme ji pokládali nepomohlo to,snad zavázat ruce,tenkrát jsem byla blbá a nechala ji,a skoliózu má jistou,dneska taky hučím ať malýho nechaj ležet a neposazují ho,ale všecko neuhlídám,ale nenašla jsem odpověď jestli vadí,když si ho položím na břicho,takže sedoleží,ležosedí,jak v nadzvednutým kočáře a do toho se snaží posadit,až se mu to občas povede 🙂

momin
26. nov 2009

Tak myslim ze kdyz uz se v kocare sam posadi tak muze sedet.... 😎 Nam maly sedi jenom doma..v kocare mu staci takovy polosed..pololeh.... 🙂 Tak to zatim neresim... 😉

lyongirl
26. nov 2009

ahojte, môj menší je dosť náročné dieťa, ktoré prestalo chcieť ležať v kočíku v 6 mesiaci a tak sme museli dať káričku. V polosede nechcel byť, stále sa ťahal do sedu, napriek tomu, že sám sedieť nevedel, nevedela som tomu zabrániť, bola som rada, že je ticho a nehučí. Sám vie sedieť nejaké 2 týždne a sám sa na zemi vie posadiť asi 2 dni. Dúfam, že mu tým skorším sedením v budúcnosti nič nebude...

marecek4 - ja som čítala, že dieťa sa môže posadzovať pokiaľ nevie samé sedieť tak, že ho máš na kolenách a držíš ho pod pazuchami, vtedy nevyvíja námahu na chrbticu, tak sa odporúča aj kŕmiť dieťa, ktoré nevie samo sedieť..., ja som malého tak na bruchu mávala, je to ako by bol v polohovacom lehátku, vajíčku...

ludmilabb
27. nov 2009

lyongirl moja ked ju vezmem na ruky a polozim na kolena dam do takeho polosedu, hned sa naklana dopredu a chce si chytat nozicky a nepaci sa jej uz v klbku neviem ako dlho takto vydrzime lebo presne ako pises nervaci ked lezi a ani na brusku byt nechce, uz len na rukach a tiez sa bojim aby som jej neposkodila chrbticu ☹

kosska3003
27. nov 2009

ahojte ja mam polrocnu dceru a ta mi uz sedka ja viem ze to neni dobre ale inac je nervozna dava sa aj dopredu ale potom sa vystre a pekne sedka od kedy by vlastne mali deti sediet ved je to individualne nie

momin
27. nov 2009

je to idividualni ale urcite by to melo byt az se dokaze posadit samo...

momin
27. nov 2009

I kdyz zase na druhou stranu nase maminky nas posazovali vetsinou od pul roku.... teda slysela sem ze byl takovy nazor ze dite proste muze od pul roku sedet tak se posazovalo. Ja jeste neposazuju ani ted.

veronika81
27. nov 2009

kosska, sedieť má až keď sa sama posadí. Predtým sa má plaziť, loziť a postaviť sa, tak si posiluje celé telo a pripravuje na sedenie, čo je cieľom celého vývoja.
Je to individuálne tom, že každé dieťatko sa posadí až keď je na to pripravené. Môj malý má 8 a pol mesiaca a sadol si sám asi 3x teraz za posledný týždeň. Ale zato lozí ako strela po celom byte 🙂 a stavia sa na nohy. Poznám dieťatko, čo si v necelých siedmich mesiacoch samé sadlo, ale je to v poriadku, lebo to urobilo samé.

brisalek
27. nov 2009

lyongirl tak my jsme prestaly chtit lezet v kocarku od chvile, kdy jsme ji po prichodu z porodnice do nej polozily☹(. Takze vubec s kocarem ven nemuzeme. Ted jsou ji 4 mesice a chce byt porad na kline a v polosedu. Zveda se jak muze jen aby nemusela lezet na zadech. Uz nevim, co s ni delat. Na brisku se ji libi, ale chvili, jakmile nedosahne na hracky a hlavne je nemuze strcit do pusinky je zle.

Jak pise nomim...urcite je to individualni jako vse, kdy se dite posadi, ale melo by sedet samo.

grammatika
27. nov 2009

Ahojte dievcata,
viem, ze je toto sice tema sedenie, ale nenasla som nikde (mozno uz len od unavy nevidim) temu pasenie konickov. Dcerka mala akurat tri mesiace a hlavicku udrzi v tej polohe, ktoru nenavidi, len minutku, dlhsie nie a to pritom krici a hneva sa. Lekarka nam dala k dobru mesiac - ak to nezvladne, nastupi Vojtovka a rehabilitacie. Prosim Vas, mate nejake skusenosti, tipy...atd. Stimulovanie hrackou, tvarou, ze sa na nu pozeram, nepomaha. Neznasa byt na brusku. Inak v lietadielku hlavu drzi, drzi ju aj pri noseni.
Budem vdacna za kazdu radu a reakciu, pretoze mam obrovsku paniku z Vojtovky.
Vdaka

germik
27. nov 2009

veronika má úplnú pravdu, ale sú i také deti,ktoré nelezú.. My sme zatial jasným príkladom, plazíme sa skoro 3 mesiace, lezie len ked je na posteli,na matraci jej to ide lahšie ale na koberci skoro vždy dáva prednost plazeniu /my sme zase strely v plazení 🙂 / Staviame sa okolo nábytku aj v postielke. Viem,že je lozenie doležité, snažím sa ju stimulovat ale aj tak sa vždy len priplazí :-
A tu som našla odkaz ohladne sedenia:
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

rimmel - ani v kočiariku nie je vhodné posadzovat, maximálne mierne zvýšená poloha 30°stupnov je OK ale nie 90°stupnový uhol
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

veronika81
27. nov 2009

germik, to lezenie príde určite, aj môj sa najprv plazil a staval a lozenie prišlo až neskôr. Začne sa ti pomaly stavať na štyri a potom sa pustí. Môj sa ešte aj teraz občas hodí na brucho a doplazí sa 😉

A väčšinou deti nelezú preto, že ich rodičia pasívne posadia. Čítala som k tomu taký pekný článok a tam bolo jedna svätá pravda 😀
"Sed je cieľom celého vývoja a lozenie je cesta k nemu. Pokiaľ dieťaťu ponúknete cieľ prv, ako prejde cestu, pravdepodobne sa po nej už nikdy nevydá!" 😉

momin
27. nov 2009

grammatika prosiiim nezmatkuj. Ty doktorky sou fakt jeble s prominutim!! Ja sem od jedne takove odesla ktera nas chtela ve 3 mesicich poslat na cviceni protoze maly nepasl koniky.. ted sme u jine a sem spokojena. danielek zacal nekdy na konci 4 mesice.....
az se zacal sam otacet. kdyz sem ho tak dala ja brecel a brecel.... vydrzel se zvedlou hlavickou tak par sekund(tim par myslim tak 5)-minuta to 100% nebyla.

grammatika
27. nov 2009

Momin, vdaka. Ale co robit, ak nas tam aj tak posle? Vies, bodaj by sa chuda dvihala, ked ma hlavu ako cent. Vsade su len tabulky a tabulky a ak ich nesplnis....Kazde dieta je predsa ine. Kamaratka, co zije v Anglicku, mi tiez povedala, nech nezmatkujem, tak to nik neriesi. Mala je velmi bystra psychicky, ale taky lenochod motoricky.
Vdaka

momin
27. nov 2009

a radu.... snad jedine zmenit lekarku!!!! 😠 Pardon ja sem na tohle alergicka.... maly pasl poradne opravdu az na konci 4 mesice!! Ted uz lozi jak strela po byte takze je naprosto v poradku.... 🙂

germik
27. nov 2009

grammatika, prosím ta hlavne nestresuuuj !! našla som tému https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... a riešilo sa to aj tu,tam sa ale jedna už o staršie dieta https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... Podla mojho nazoru je doležité trávit čo najviac času na brušku, dieta zabavat,hrat sa s nim.. Je to doležité pre posilnenie šijových svalíkov ktoré sú potrebné pre další vývoj.. Ale samozrejme musí byt dietatko na brušku len do tej doby pokým sa mu to páči, ak začína byt mrzuté tak zmenit polohu a nenutit do pasenia 😉

grammatika
27. nov 2009

Germik,
vdaka. Si zlata.

zuzi118
27. nov 2009

Sposobom z lahu (ako keby robil brusaky) si zacal sadat 5 a pol mesacny. Sposom zo styroch cez kolienko si sadal v 7m. Jeho moc sedenie neinteresuje, radsej je na 4 alebo stoji.

svetluska4
27. nov 2009

Ahojky, tak ja mam doma 10 tyzdnove babo a od narodenia vedel drzat hlavicku a dnes pasie baranceky ako besny a otaca hlavou aj sam keed ho drzim na rukach. My mame doma lehatko od fisheru, take polohovatelne lehatko a kresielko. Zatial je ako lehatko a maly ho zboznuje lebo lehatko je hupacie s vibracnym. Kolko krat mi tam zaspal a potom som ho preniesla do postielky. Nas maly vobec nechce lezat na chrbatiku, hm okrem spania a casu ked mu pustim kolotoc na dpostielkou. Inak vrieska lebo sa nudi. Tak ho nosim na rukach v leze alebo ako vajko ked si ho opriem o hrud. Inak uz sa mi parkrat stalo ze somho dala spat na bok a ked sa zobudil bol na chrbatiku cely rozcapeny. Nasa dr. sa z neho vytesuje lebo je cely taky pevnucky. Co si myslite o tom lehatku moze mu nejak ublizit? a co t nosenie na rukach v polohe vajicka opretey o moju hrud?

momin
27. nov 2009

svetluska to mas ale maleho sikulu. 😵 Lehatko urcite neublizi.... teda ja si to myslim. mivala sem tam maleho hodne casto jak byl malicky protoze tam byl spokojeny. 😉 A tu polohu na noseni moc nevim jak myslis... 😅

hoogy
27. nov 2009

svetluska ako keby som pocula o mojom malom. my mame teraz 6 a pol mesiaca a vie sediet sam, plazi sa po celom byte a sam sa aj postavi.tak sa mas na co tesit 😀 aj nas maly bol cely taky pevny a doktorka nechapala. no podla mna je lehatko v pohode aj my sme tam maleho davali a tiez bol spokojnejsi a radswej sa tam zahral lebo tiez nam nechcel moc lezat na chrbte ako 2 mesacny sa vedel otocit z bruska na chrbat. ale opacne nam to slo az ako 3m. a to nosenie tiez maleho tak nosievam,a ma to rad.... 🙂

germik
27. nov 2009

svetluska - myslím že v tom lehátku je to v pohode, ale určite to neprehanat a nemat ho tam niekolko hodin 😎 a nosenie na rukach v polohe vajicka oprety o tvoju hrud - teda aspon myslím,že mas na mysli polohu do klbka /do klubíčka po česky, jejda ved ja to už ani neviem po našom/ Klubíčko je správna a veeelmi oblubena poloha u detí /my ju doteraz často využívame na plávaní/ a ked sme boli malinkí tak sa nou malá krásne upokojila a pomahala nam hlavne na prdíky