Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

andrea78
3. mar 2008

myslím si presne to čo susik, no nemala som odvahu napísať to takto priamo, lebo si viem predstaviť tie reakcie 😀 😀 😀 inak ak všetko porovnám s tým, čo bolo odporúčané pred tými cca 9rokmi, ked bola bábo dcéra, tak sa mi to teraz vidí dosť prehnané, dúfam že ma za toto niekto neukameňuje 😲 🤐 🤐

susik77
3. mar 2008

andrea: 😀
ked mi mama hovorila, ako nas vychovavala, ake lieky sme dostavali a ze som vobec nebola kojena, tak sa cudujem, ze este zijem 😀 😀 😀

jabber
3. mar 2008

Tak my jsme začali po čtyřech lézt něco málo po 6 měsících, pak si sedla semtam tak jako na 'kejtu' na stranu 🙂, přesně na den v 7 měsících se postavila o židli a od té doby i krásně sedí rovně na zadku.

pavca1
3. mar 2008

Ahojky mamči mě ještě můj syn také nesedí a to mu bude za necelý měsíc rok už jsem z toho zoufalá protože dr.nás ještě nikam neposlala tak sbírám nějaké info

susik77
3. mar 2008

pavca: tak s tym by som asi sla na rehabky...minule som citala, ze to prave kontroluju na poradni-ci do konca 8.mes. uz sedi?myslim, ze do toho 10.mes. by to bolo v poho...ale do roka to mi pripada dost-asi vam daju nej. cviky...

johanda
3. mar 2008

pvca- do roku má čas, naše malá si sedla až po 11 měsíci. Hlavně jestli leze.

mmisak
5. mar 2008

ahojt možná mám takový hloupí dotaz v kolika se může dětátko posadit v kočárku ?

susik77
5. mar 2008

mmisak: az ked bude sama sediet 😎 ja malu davam uz teraz-ona uz skoro sedi, hlavne, ked si sada v kociku a place 😎

megee
6. mar 2008

ahojky tak malej má 3 měsíce a a žačín si sedat, ale jen když sedím a mám ho o sebe opřeného v takovém tom polosedu tak to se mu to daří dobře, když leží tak to ještě nezvládá (naštěstí) a dr. mi řekla, že pokud je o mě opřený tak vůbec nevadí že sedá,ale že ho nemám dávat sedat já aniž by se snažil on...
jinak k tomu lození po čtyřek kamarádčin chlapeček na to přišel až po tom co sám začal chodit 😀

janka2121
6. mar 2008

ahojte

malý mi začal sedieť okolo 6 a pol mesiaca a sám sa posadil teraz nedávno keď mal 7 a pol mesiaca.

samsa
6. mar 2008

Megee, tak to mi malá dělala taky a všichni říkali, ta si bude brzo sedat sama. No a sedla si sama přesně v den svých desetiměsíčnin 😀 , nejpozději ze všech dětí v našem okolí.

megee
6. mar 2008

samsa já myslím že je to stejně jedno, prostě až se mu bude chtít tak se posadí 😉 ,

danu
6. mar 2008

my sme malu davali sediet od cca 6 mesiaca a sama zacala sadat od 8 mesiaca 🙂

veverca
6. mar 2008

My sme boli včera na poradni a doktor sa pýtal, či už sedí. Ja že nie. A ona si to cicka rozmyslela a večer už sedela 🙂 , šikulka moja. Síce vydrží len tak pol minúty, ale snaží sa 😀

jandalinka
23. máj 2008

Ahoj.Četla jsem v rychlosti jen pár článků této diskuse,ale každý píše něco jiného.Může mi někdo napsat jen,kdy můžu malou nechat posazovat a neuškodí jí to.Od 4.měsíce nám mudr.nedoporučovala.To chápu.Ale poslední dobou malá chce ve vaničce při umývání sedět a já ji přidržuji nebo když je na klíně,tak nechce ležet,ale sedět a držet se mě za ručičky.Tak nevím,zda ji tím neublížím ☹ Anebo zda by mi někdo nenapsal nějaký odkaz,kde je zhruba napsáno,co se smí a nesmí v určitém měsíci mimi dovolit.Nemůžu nic najít.Dík. 😔

lendy1
23. máj 2008

jandalinka, neposazuj ji dřív než se sama posadí 😉

a ještě mrkni sem:
http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

jandalinka
23. máj 2008

lendy:díky moc.výstižné a srozumitelné.To jsem potřebovala. 😉

kuky8
23. máj 2008

Ahoj jandalinka, pridávam sa k lendy1 - bábätko neposadzovať nasilu, až keď samé začne sedieť. Mám 5,5 mes bábo a minulý týždeň nám to isté odporúčala naša doktorka. A zdôraznila - do ničoho nenútiť (plazenie, sedenie a ostatné 🙂 )

kalo
23. máj 2008

Naše "brambůrka" ještě sama nesedí 😅

gucz
23. máj 2008

moja vie sedieť sama pekne rovno asi od 7 mesiaca, ale sadla si sama len včera. S pridŕžaním sa vie posadiť asi mesiac ( v káre, v postieľke)

julca80
23. máj 2008

Dominika mi zacala sediet sama po 6tom mesiaci. Ona sa moc ponahlala, chcela vidiet svet posediacky 😀

schwarzovka
23. máj 2008

a co mám dělat já, malej leží na zemi a přitahuje se do sedu za hrazdičku ☹ , není mu ani 4 měsíce a furt se mi zvedá. I když ho kojím tak se mě chytne a chce se zvednout a to kojím vleže.Je to normální? Asi ne, co? 😅

janickabez
23. máj 2008

Jak to řešíte v kočárku, malá mi vlehu už jezdit nechce a vzteká se... sama se ještě neposadí (z lehu ne, pokud je v sedátku a je ve vyvýšeným lehu, tak si sedne přes bříšáky a natáhne se pro hračky na hrazdě před ní), ale jet s ní v kočárku v leže je utrpení... vím že bych neměla, ale stejně jí to napolohuju, protože jinak bychm nemohly ani ven ☹ jak to řešíte vy?

susik77
23. máj 2008

Mala mi sedi uplne bez opry od 9.mesiaca-ukonceneho.
janicka: takisto som ju musela polohovat-asi od 5.mesiaca. Niekedy som ju nosila v ergu.

zuzka99
23. máj 2008

mne malý nechce byť v ľahu v kočári už asi od 3 mesiaca. do 4. mesiaca sme trpeli a potom som ho dala do šporťáku, má to na ležanie trochu vyvýšené aby videl. myslím, janickabez, že kludne by som ju dala na ležato do vyvýšenej polohy. to by asi nikto už v tomto veku nechodil von.
viem, že sa to tu niekde písalo, je tu vela príspevkov, ale čítala som že na chrbticu je zlé aj nosenie bábetka vo zvislej polohe? my sme ho tak naučili a celý den ho tak nosím, myslíte že mu možem ublížiť?

ronie
23. máj 2008

schwarzovka- hrazdičku bych zrušila-jen hračky na zem a pořád dávat na bříško, to přitahování se nemá podporovat ale těžko mu někdy zabránit například při tom kojení..prostě nedat mu šanci to dělat, do jisté míry je to normální-dítě trénuje břišní svaly, pokud se nepřitáhne až do sedu ale pololehu, tak to neublíží, problém je, že děti pak využívají tento způsob k opravdovému posazení a to je špatně..takže dávat pořád na bříško-pokud nespí tak pořád-jestli se ještě neumí přetočit, tak trénovat přetáčení na bříško a hrát si na bříšku-oba dva 🙂 a koukat si z očí do očí 😉

janicka-já to vyřešila tak, že sem vozila Oliho na bříšku-máme ve stříšce síťku takže může koukat ven-vozili sme tak dlouho, do té doby jen na zádíčkách..

zuzka ano-děti by se neměli nosit vůbec ve svislé poloze dokud nemají dostatečně pevné svalstvo kolem páteře(to je až když sami sedí)-tudíž nejlépe nosit na tygříka, v klubíčku, hnízdečku-vše je v knize Něžná náruč rodičů 😉 Tam je celá správná manpulace s miminkem, která zdaleka nespočívá jen v nošení ve svislé poloze-je toho strašně moc co může pomoci, aby dítě nemělo v budoucnu problémy se zády a pohybovým aparátem vůbec 😉

Proti nošení v ergonomických nosítkách nejsem-pokud je to na krátkou dobu-ale malé miminka spíše vak nebo v šátku v klubíčku-něco jiného je, pokud je to takové to plačící miminečko, co potřebuje maminku nonstop u sebe, tam je podle mě důležitější ta blízkost 😉

zuzka99
23. máj 2008

ronie dakujem za odpoved už ho tak nosit nebudeme, skusime to klubíčko, dufam, že sa mu bude páčiť a vydrží to kým začne sám sedkať

sammy
23. máj 2008

Ja som malu vobec nedavala sadat, den pred 7. mesiacom si sama sadla - na chvilku, potom sa zvalila na bok 😀,
no po tyzdni uz uplne krasne sedela sama a dlho a teraz uz krasne drzi rovnovahu a sada si do tureckeho sedu a vselijako inac 😀

susik77
23. máj 2008

ono zavisi-ked je mimi uz tazke-okolo 5.-6.mesiaca, v klubicku ho neudrzite dlho 😝 moja je strasne pohybliva, drzala som ju tak, ze bola zvisle+objim. som ju okolo zadocku-akokeby sedkala.

bramburka
23. máj 2008

no v klubíčku mi blinká - má reflux, takže kniha Něžná nnáruč se pro nás absolutně nehodí!

Taky se mi zvedá od 4. mesíce, je to opravdu špatně a hned jak to udělá tak jsem otáčela na bříško. Naštěstí nevypadá že by vynechávala nějaké fáze, už se přetáčí spolehlivě a péruje na kolínkách. Ale zvedá se v kočárku pořád. dr. mi říkala, že je to z toho, když se dává často do lehátka, což my měli nařízený, tak na to pozor! U nás ale blinkání bylo tak silné, že jsme to museli risknout.