Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

kiwuska
26. aug 2007

to mi je luto, ale drzim palceky aby ste to zvladali, a malicky pokial je to mozne, vyzdravel.

soyka
26. aug 2007

uz je fajn... ale zo zaciatku...

vy to tiez musite mat perne - deticky, skola...
kde studujete? ako to stihate?
ak sa ti chce, tak mi napis cez IP 😅 papa

snezienka
12. sep 2007

vie mi niekto poradiť???
moze mi malý sedieť na kolenách a pod pazuchou ho pridrziavať? má 4 a pol mes.On je hrozne zvedavý čo sa kde deje a lezať ho teda vonkoncom nebaví, iba ak spí, alebo sa hrá s hrazdičkou, prípadne chvílku na brušku,,, ale potom znova zmena,,,, alebo ho nosíme na rukách a pozerá dopredu ....

milhaus
12. sep 2007

chvilu môže podla mna sediet ale daj pozor aby nesedel na chrbatiku

dashak
12. sep 2007

nesouhlasím. Sedět by neměl, dokud to sám nebude umět.

snezienka
12. sep 2007

to je vážne odkázaný do 8 mes. len na ležanie???, ☹ , ved ho chudáka porazí z tej nudy..... on chce všetko vidieť 😒

dashak
12. sep 2007

😀 odkázaný???? No snad jen dělá to, co je v jeho měsících přirozené. A kdo ti řekl, že bude sedět v 8 měsících 😕 Může sedět klidně až v 10 měsících. A neboj se, pokud mu nebudeš ničit páteř špatným zacházením, tak začne třeba v 8 měsících lézt.

snezienka
12. sep 2007

a čo s tými brušákmi, ked je na mne v polosede, teda hlavičku a váhu chrbátika má opretu o mna, stále sa pokuša dvíhať hlavičku a hornu polovicu chrbátika... je to normálne????

dashak
12. sep 2007

je zvědavý. Nos ho v klubíčku a máš to vyřešené 😉

snezienka
12. sep 2007

v klubíčku,,, myslíš na rukách v leze, aby pozeralo na mna a podopieram mu chrbátik a hlavičku???

dashak
12. sep 2007

http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=2...
tady jsou fotky, vyvýšené klubíčko by mu umožnilo dostatečný rozhled 😉

Já když jezdila s malou na rehabky, tak jsme to klubíčko museli dělat ještě složitěji. Malá měla hlavu zhruba mezi prsama, jednou rukou jsem ji musela přidržovat, aby ji držela rovně a druhou rukou jsem ji musela držet nožky i zadek.

vavka33
12. sep 2007

No moja dcera sama sedi od 19teho tyzdna,predtym sme ju nicim nepodopierali,ani ju sediet nedavali.Od 13teho tyzdna sa sama prevracala z bruska na chrbatik a naopak ,no a potom sa s toho sama snazila posadit,az sa jej to podarilo.Odvtedy sedela sama. 😉

milhaus
12. sep 2007

moja začala sediet až sama v 7.mesiaci a to až ked sa dokazala sama posadit, teraz chodi po styroch a splha sa po nabytku

erika153
12. sep 2007

ahojte nas Timko v jeden tyzden najprv zacal liezt potom sa sam krasne posadil a sam sa postavil a odvtedy ho nic a nikto nezastavi 😀 mal presne 7 mesiacov a 2 tyzdne. 😉 ja som ho nikdy nepodopierala doma vankusmi a v kocari som ho do 6 mesiacov nechavala lezat potom som mu trosku nadvihla nech vykukuje...podla mna netreba nic uponahlat s tym sedenim, ved raz sediet zacne nie? 😵 a vraj je lepsie ked dieta najprv lozi az potom si sadne pretoze si tak spevnuje svalstvo. to som sa docitala v knizke ktoru som si kupila nedavno-pohybove hry s detatkem.

vavka33
12. sep 2007

Nasa robila vsetko naraz aj sedela aj lozila 😉

adetka
12. sep 2007

mno... tak ja som z tych zlych matiek ☹ ... Mirku som skusala posadit od nejakeho 6. meciaca ... ked sa klopila, tak som ju okamzite polozila, alebo dala na styri... ale ked uz krasne sedkala... tak som ju aspon na chvilku nechala... sama sa posadila, ked mala 8,5 mesiaca...

apricots
12. sep 2007

Důležité je nepřeskakovat žádnou vývojovou fázi...jako například rozhodně nestavět, pokud ještě neleze nebo nesedí a podobně...pak jsou z toho potíže. A nechat sedět by se mimčo mělo teprve až si sedne samo. Pravda je, že my to děláme tak, že sedět teda nenecháváme, když to ještě sama neumí, ale občas třeba ležim, mam pokrčený nohy a na pár vteřinek si jí jakoby posadím a opřu o ty kolena a přitom jí držím kolem pasu (bříška🙂 a nadlehčuju jí, takže tak jakoby seděla skoro ve vzduchu....to myslim pro ní není tak hrozný, když je to jen na pár vteřinek...a hrozně se jí to líbí🙂

vavka33
13. sep 2007

Ja som Leu nestavala sama na to prisla v postielke a stoji sama uz dost dlho.

jejke
13. sep 2007

No moja mamca nas okrikovala ze skoro maleho dvihame, 😎 skoro ho davame sadat(s oporou asi 5mesacneho), upozornovala aby sme nestavali deco na nozky ked este samo nedoslapuje na chodidielka... 😠 tak sa nam naucil odrazat skor(nekecam asi6mesacny)
Vraj my ked sme boli mali(v sedemdesiatych ) do 6 mesiaca sme lezali a dvihali nas len ne odgrgnutie, takto im to vtedy odporucali detski lekari 😀 😀

Je pravda ze niektore deticky takto dostanu skoliozu.
Ale co potom tie co sa nosia v babyvaku aj poldna???? 😀
Dnes je normalne dietatko polohovat, striedmo to nemoze ublizit,
si myslim 😉

tiki
13. sep 2007

Holky, a když je dítě v polohovacím lehátku??? Já jsem tady z toho jelen ☹
Na těch stránkách o manipulaci dítěte je, že se mu nesmí zaklonit hlavička, ale dcerka když je na břiše, tak má hlavu zvrácenou úplně dozadu sama od sebe, aby něco viděla 😕 😕 😕 . Nebo to se týká jen novorozenců?
Naše Zdíša si teda sama nesedne, ale když je v pololeže, tak se klidně posadí. A je schopná se sama vyklonit z polohovacího lehátka, sebrat hračku ze země a vrátit se zpět. To jí mám zakazovat???

tiki
13. sep 2007

A jak mám to dítě krmit, když se nesmí posadit? To mu mám tu kaši cpát do krku v leže? Dyť by se mi zadusilo 😲 . Neříkejt mi, že je přirozené krmit ležící dítě 😕

johanda
13. sep 2007

No já bych řekla, že u zdravých, donošených dětí asi nebude škodit, když se na pár minutek posadí s opěrkou zad i když samy si ještě nesednou. Něco jiného jsou asi nedonošenci nebo nějak nemocné miminka nebo možná děti, jejichž rodiš mají problémy s pohybovým aparátem. Tam bych to neriskovala.

Kdyby to tak strašně vadilo, děti národů, kde je nosí v šátcích nebo v jiných nosítkách, by snad ani nechodily.

tiki
13. sep 2007

Johando, to bysme tu ani nebyli, protoze nasi predkove taky nosili, predpokladam, ze kocarek neni zas tak stara zalezitost, takze by proste lide evolucne neuspeli 😉

xxmargaretka
13. sep 2007

ahojky..
neviem co kedy ma babetko robit a ja som nechala dcerku nech si urci sama..na zaciatku 5teho mesiaca sa sama zacala stavat v postielke na 6,5 uz behala za ruku cca na 7 si sama sadla a niekedy v deviatom zacala aj lozit no a teraz na 10,5 uz lieta sama a sa v pohode aj uprostred izby bez pomoci-bez toho aby sa dacoho chytila postavi a lekarka povedala len tolko,ze je sikovna..

ervotoc
13. sep 2007

7mesiacov mal ked sedel,ale to je velmi,velmi rozne u kazdeho dieťatka ine
a sedeť sme ho nedavali,vsetko sam,načo niečo siliť 😉

dashak
13. sep 2007

Já sice mám nedonošence, ale myslím, že je to pro všechny stejné. Malou jsem dokud neuměla sedět sama, krmila ve vajíčku (autosedačce) a pak normal v krmící židli.

A tiki - co nás učili na neurologii a na rehabkách - nikdy nedávejte dítě do polohy, do které se nedostane samo, tzn. pokud Zdíša se sama nahýbá pro nějaké hračky, tak je to vpořádku.

apricots
13. sep 2007

No jo, ale co to lehátko?jak mám vědět, jestli by se do polohy v lehátku dostala sama??jako jestli se do tý polohy dokáže zvednout z lehu?

dashak
13. sep 2007

s těma lehátkama a sedačkama fakt nevím. Děti by měly být většinu času na zemi. Do té polohy co má v lehátku se takhle malé dítě nikdy samo nedostane, to by muselo mít na břiše pěknou vánočku 😅
1. když se dítě pokouší sedat, tak si nikdy nesedne z lehu do sedu, ale sedá si tzv. šikmý sed, vytočí se na bok a zapře se o předloktí a posadí se, takže tohle by v lehátku určitě nešlo.

Názory se různí, ale v lehátku a sedačce dítě nesedí, mají tam takové poloklubíčko, takže pár minut na jídlo tam strávit můžou. Mně dokonce sestra z rehabek říkala, že když nemám zrovna čas malou nosit v klubíčku, ať ji na pár minut do toho vajíčka dám, že se tam pěkně rozloží a uvolní (měla hypertonii)

apricots
13. sep 2007

taky asi jde o to, v jakém věku - mojí jsou čtyři měsíce a v lehátku je teda dost...jakože ne ani tak na dlouhou dobu, ale spíš častěji...třeba když vařim, skládám prádlo, nebo tak...a krmení si teda jinak představit neumim, to by se těma čalamádama pak asi zadusila?