Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

zuzka99
16. jún 2008

ahojte, musim to napisať a vykecať sa, lebo už mi to maximálne lezie na nervy. robim to čo radite tu v diskusii s malým, ale je to fakt ťažké počuvať potom otázky ostatných mamičiek typu "a prečo ho neposadíš, ved má "už" 5 mesiacov", "to chceš aby ležal kým sa neposadí?" "naša malá sedí od 3 mesiacov" (obložená vankušmi, prip. popruhami v kočiku), a "naša malá začala stať na nožičkách ako 5 mesačná" a "daj mu už ten piškot veď ma 5 mesiacov (plne kojim) a "naša malá 5 mesačná papá polievočky ktoré aj my - slané, okorenené.." ty kokso, ja som asi uplne zaostala a náš malý je nejaký divný že ešte nestojí 🙂 a nesedí sám 🙂
a podotýkam, že tieto maminy stretávam len na ceste ako idú z nemocnice, lebo malé im maju problémy s obličkami, teploty, vracaju, zlý krvný obraz a pod. ale čím to je im nedochádza. no ja som rozčulená ako keby to boli moje deti.

reruna presne tak, aj ja počkám kým bude na všetko pripravený, je šikovný, a nemyslím, že nám niečo ujde

nensy
16. jún 2008

tak tohle znám mě taky každej říká proč už nedáváš malé jogurty atd.třeba moje známá má stejně starého chlapečka a už ho dává do chodítka a přitom sám ještě nestojí.tak to bych teda nedělala.

petka80
16. jún 2008

zuzka99 😀 Úplně mi mluvíš z duše!
Mně naštěstí nikdo nic takovýho neříká, ale když vidím maminky ve svém okolí, co "provádí" s dětma, tak úplně zuřím. Jenže radši už nic neříkám, holt každý má svůj rozum.... 😠

nensy
16. jún 2008

no právě každý si to dělá po svém když mi řekla kamarádka že už mu dala lízátko a čokoládu no nevím teda chudák to dítě.ještě nejí pořádně a už do něj rve takové jídla

zuka
16. jún 2008

Zuzka99, nie si v tom sama, aj ja som za cudacku v nasom okoli 😉. Minule sa mi jedna mamina chvalila, ako jej mala papa jahody!!!! (ma 8 mesiacov) a ja teda, ze ci sa neboji, ved to je alergen... Ona sa na mna nechapavo pozerala a ja potom na jej malu - kompletne vyhadzana cervenymi pupacikmi a jej mama nic... A to sa mi este chvalila, ako mala papa to, co oni - chrumky, keksy... A jej mala uz chodi! Samozrejme, je zavesena na rukach dospelaka... Moj maly vyzeral v kociku (lezmo), ako drevko 😒
A jedna znama sa mi chvalila, ako jej mala (tiez 8 mesacna) papa parky!!! Ved su dietne... No comment 😠

reruna
16. jún 2008

zuka, tak to teda fakt no comment, jsou to ale jejich děti ... radši budu vypadat divně, než abych malého takto ohrozila

jaku
16. jún 2008

Nedá mi než se nezapojit. Čím jsme starší, tím spíš musíme babičkám vysvětlovat, že prostě holt ještě sedět nesmí apod. . Co se týče vodění za ruce, to je přece úplná blbost-ty děti jsou vychýlené z osy, mají pak úplně jinde těžiště a hlavně-člověk chodí s rukama dole, nebo už někdo viděl někoho běžně chodit s rukama nad hlavou 😀 ?!
Teda a ty párky to je taky story, nevím jak už to je dlouho asi 3 roky(?) dala nějaká mamina klučíkovi asi ročnímu párek, vlítnul mu do krku, museli ho resuscitovat a chlapeček tuším pak zemřel.

megee
17. jún 2008

holky k tomu jídlu, mě se nedávno ptali jestli už malej jí piškoty a sušenky a kukuřičný křupky, jogurty a pod. podotýkám, že tyhle otázky mi dávali doktoři 😀
co se týká vodění za ruce mužu to dělat, když si malej sám v postýlce stoupne a přešlapuje jako kdyby chtěl chodit?

ronie
17. jún 2008

meg-za ruce vodit můžeš, ale ně tím klasickým způsobem, musíš mu podat ruce v jeho výšce, aby je neměl nahoru, sedneš na bobek, podáš ruce a on udělá několik krůčků k tobě, bude se opírat stejným způsobem jako u toho nábytku nebo u postýlky..neměla bys ho nijak víc podpírat, jen opravdu taková lehká záchrana, aby co nejvíc musel sám balancovat a vyrovnávat, my sme na začátku tohoto stadia, Oli ale vynechal obcházení nábytku-prozatím, a jen se všude staví, krůčky udělá právě jen takto se mnou 😉

megee
17. jún 2008

ronie díky za radu, tak to dělám správně 😀 snažím se ho jen jakoby přidržovat aby se stnažil sám, zatím se taky jen staví všude kde je to možný 😀

blumka
17. jún 2008

baby je mozne ze v 4. mesiacoch by sa uz Terezka pripravovala na stvornozkovanie? 😕 Ona ked je na brusku, zacne dvihat zadocek, dava nozky pod seba, zohyba kolienka a dnes sa dokonca tak uz aj posuvala dopredu po posteli. Niekto tu daval take video, myslim ze to bola veroni...take nieco robi Terezka...ale ona ma len 4 mesiace 😕

blumka
17. jún 2008

neee veroni...denisocka davala to video 😀 sorry 😅

andilek
21. jún 2008

tak Ondra sedí sám cca od 8 měsíce, ale moc jsem ho tak nedávala, spíš jsem opírala o sebe a jeho to ani nějak moc nelákalo, naštěstí 😀
no a dnes přesně ve svých 9-ti měsících se poprvé sám z kleku posadil 😵

nevesta
21. jún 2008

Pred tromi dnami sa sama posadila a odvtedy jej to uz ide 😉 Predtym sice sama sedela, ale nevedela sa bez pomoci, ci podpory na rovnom posadit sama...

lindulak
21. jún 2008

Moja mala si sama sadla par dni pred 8. mesiacom, den po tom ako zacala stvornozkovat 🙂 No na styroch sa hojdala asi jeden a pol mesiaca, kym sa pohla dopredu.

denisocka
21. jún 2008

tak a my sme sa dnes KONECNE sam i pretočili z chrbátika na bruško,ja som až plakala od radosti že aj na nás došlo 😀

dudasik
21. jún 2008

Denisocka,to ti verim... aj ja som dnes bola dojata, ked natalka vydrzala sama kratko sedkat.Ale to obracanie nam stale nejde, ale skoro sa nam to uz dnes tiez podarilo. Mala som hned lepsiu naladu,lebo obcas ma to trapi,ked citam pokroky inych rovnako starych detureniec, i ked viem,ze kazde babo je ine vo vyvoji.

domeenika
22. jún 2008

Moja krpana zacala velmi skoro, asi v 4. mesiaci, no len teraz ju musim stale strazit, stale chce byt na brusku, vrti sa, uz by aj liezla ale rucicky ma slabe, este to nevie-- Na nozicky by uz tiez sla, myslim ked ju drzim, ale nechcem aby sa jej klby pokazili tak ju nedavam moc, ale skace ako taky gumkacik

elenka22
1. júl 2008

ahojte, my mame 10 mes a dcerka sedi pekne, ked ju posadim, co sme zacali len v 9 om mesiaci "trenovat " a sama sa da len do sedu na kolienka, je to v poriadku?

elize
17. júl 2008

ahojte maminky. Nas Maxik ma skoro 8 mesiacov a stale nesedi rovno. Sedkat vie iby s oporou. Bez nej sa naklana dopredu k nozickam a tam sa pridrza rukami. Sedkat ho nechavam pri papani v stolicke - to vzlada a v kociari na prechdzkach. Vsimla som si, ze sa zvykne pri sedeni naklanat na pravu stranu. Je to tym, ze nema este pevny chrbatik? Nemam ho davat sadat vobec, ani na tu chvilku pri jedeni? Dufam, ze to neznamena, ze ma krivu chrbticu 😨

jaku
17. júl 2008

Elize a to si sedne sám nebo ho dáváš sedět ty? Malej má taky skoro 8m, taky by se kinklal, protože sám si ještě nesedne-neleze, zatím se pohupuje na kolínkách. Několikrát to už tady bylo napsané, napřed mimča lezou a pak si teprve přes klek sednou. Teprve v ten okamžik mají dostatečně zpevněné zádové svaly na sezení. Tudíž sedět ho nedávej, myslím, že na jídlo to nevadí, ale já jsem to zkusila na jídlo jednou a už jsem se zas vrátila k polohovacímu lehátku, protože nejedl v pohodě, měl co dělat aby se udržel. Takže vydržme, však oni se ještě nasedí 😉 !

cazadora
17. júl 2008

tak naše natálka začala sedět až v 9m ale to si prostě sama sedne a sedí NIKDY sem jí neposazovala takže k tomu dospěla sama, a už měsíc před sezenim si stoupala a udělala pár krůčků kolem nábytku, takže sezení přeskočila(naco sedět když mohla stát=měla mnohem větší rozhled)

elize
17. júl 2008

jaku sam sa neposadi, ale zacina stvornozkovat. Este vydrzim, vsak sa dockam 😉 Maxino sa narodil o 2 mesiace skor a vsetci lekari ho porovnavaju s tabulkami a mna ide rozhodit z reci typu "preco este nevie toto a toto" 😠

cazadora sikulka je ta tvoja Natalka 😀

eps
17. júl 2008

Madla sedí asi od 8 měsíců, ale jen když ji posadím, sama si nesedne, ale nějak zvlášť to neřeším...Jak píšete, oni se to ty děti naučí....a taky nesnáším řeči, že nechodí, neleze a nedělá spoustu věcí...no, zas umí jiný věci 😉

jaku
17. júl 2008

Elize, teď to čtu v tvém pasu, na svůj věk je teda malej moc šikovnej 😉 , já mám prcka v termínu a má i o 2 dny mladší nevěstu a jsou na tom s pohybem tak nějak na stejno, takže mě to docela uklidňuje-první dceru mám s neuro problémy a s prckem jsem taky cvičila vojtovku. Mě se teď malej asi týden začíná stavět na kolínka a má z toho srandu, tak vidíš, jsou na tom stejně a na rehábce i dr. nám říká, že je o.k.. 🙂

hubka
17. júl 2008

Ahojte baby, aj mne lezu na nervy reci typu, este nesedi, a daj mu uz piskotky, polievku a bla, bla, bla, maly sedi ale len s oporou, este ho vala a moc to neriesim, myslim, ze kazde dieta si to koriguje samo, ale tiez uz mam chrobaka v hlave ci to stihne do uk. 7mes, lebo vacsina deti uz sedi pekne 😀

zuzka99
17. júl 2008

hubka, prečo do ukončeného 7m? to je skoro aby sa sám posadil,nie? ja mám tak starého ako ty, sám si nesadne, keď ho posadím (čo nerada robím, ale niekedy nie je vyhnutia) tak ho tiež kláti do bokov, nesedí pevne. stojí na štyroch, ale len sa hupe hore - dole a ked sa rozhupe tak vie tak skočiť ako zajko a tak sa trochu pohybuje. ale len o kusok 🙂 nestresuj sa "aby to stihol do ukončeného siedmeho mesiaca" ved čítaš baby, že kedy im začínaju sedieť

hubka
17. júl 2008

Ved prave, ked sme boli na kurze plavania, bol tam chlapcek, podobny ako nas co sa tyka vahy a sam sedel, som nechapala..ale prislo mi to normalne.....maly je hrozne aktivny a my ho niekedy dame posadit, pretoze ani na boku, ani na chrbte, kope nohami, bubnuje rukami a ked si ho dame na kolena, trocha sa ukludni a potom zase ide dopredu-dozadu a furt... 😝

zuzka99
17. júl 2008

oni sa naučia neboj, moj slávko napr. začal tak už, že keď je na 4 tak sa dá na bok a vlastne sa dvíha na jednom lakti a jednej nohe (neviem či to niekto pochopí) ale ešte mu to nejde až do sedu

hubka
17. júl 2008

Mne ked vidia maleho tak sa smeju, ze mu kupia bubon atak...ale to co opisujes ty, u nas nie je, u nas je vyraz ked je na chrbatihu, tak hlavicka je samozrejme hore a ruky napnute akoby startoval a ked ho pritiahnem k sebe tak je morove stastny...ale mame cas, ja viem