Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

zuzi118
29. dec 2009

Sparka - nas maly bol uplne taky isty. tiez sa mi postavil ked nemal este ani 6.5m. Pytala som sa na to doktorky, ze ci mu v tom mam branit alebo co.. a ona, ze " spontanne motoricke prejavy sa nemaju potlacat, ale ziadne forsirovanie - vodenie za ruky, choditko..."

evinkaa
29. dec 2009

Ahoj holky, tak naše malá se posadila poprvé přesně na Štědrý den, jsme měli radost. 😅 Sice jsem čekala, že se posadí přes bok, když leží na bříšku, ale zvolila variantu, že přilezla k lehátku, u něj si klekla a pak jednu a pak druhou nožičku natáhla před sebe. Hned nato se nám začala stavět. Pořád ležela a najednou takový skok. Je nám necelých 10 měsíců.

klematis
29. dec 2009

Náš malý sedí asi tři týdny, ale na nožky se staví už od sedmi měsíců 🙂

rioko
29. dec 2009

tak Vojta se posadil sám včera a dnes už to dělá pořád, vydrží sedět a hrát si, taky začal jít na kolínka, tak se snda i brzy rozleze a ukončí nám cvičení

evinkaa
29. dec 2009

No právě, holky, mně se pořád zdálo, že jsme hodně pozadu a najednou, vlastně jakoby ze dne na den, udělala malá takový pokrok. 🙂 Ale nijak jsem se nestresovala, každý prcek je jiný a má na všechno "svůj" čas. 😉
rioko: Tak to už brzy polezete. Když se mi malá začala pohupovat na kolínkách, asi do týdne začala pomaličku lézt, tak držím palce. 😉

rioko
29. dec 2009

evi to by bylo super, on taky udělal během 14 dnů pokrok, začal se stavět v postýlce, klečet a teď už i sedí, to bude rehabka koukat

mima3
29. dec 2009

baby z akej polohy sa vám detičky posadili? neviem si to predstaviť, ako si same sadnú 🙂

rioko
29. dec 2009

z lehu na boku, on leží opřený o ruku na boku a nějak tak si sedl

babulina
29. dec 2009

nasa mala unikatny sposob sadania si, lahla si na brucho a cez spagat pretlacila nohy do sedu, uplna baletka 😀

berenika39
29. dec 2009

mima, jak je na čtyřech,podsune jedno stehno dopředu a jakoby přes ten bok se posadí. ale je i plno originálních způsobů, tenhle je nejčastější. Petr si někdy kleknul čapnul mezi nohy a provlíknul je dopředu.

drobcek8
29. dec 2009

Moja malá má 6 a pol mesiaca a sedká o 6 mesiaca sama, ale ešte sa sama neposadí 🙂 a teraz ked sedká, tak treba na nu ešte stále dávať pozor, aby sa "nezahodila" 🙂

berenika39
29. dec 2009

drobcek, ale to by právě neměla sama sedět, když se sama neposadí 😉 😉 😉 , kazíš jí záda....

veronika81
29. dec 2009

presne tak drobcek ako píše berenika 😉 Sedieť sama znamená, že sa vie sama aj posadiť, nie že ju do tej polohy dáš ty. Až keď to dokáže sama, vtedy bude jej chrbtica a svaly na to pripravené. V 6 a pol mesiaci je normálne, že sa ešte sama neposadí. Nechaj to na ňu, ona na to príde sama 🙂

mia6
31. dec 2009

Matúš najprv štvorkovl a zo štyroch si sadol na bok. Potom dokonca urobil sklápačku, z ľahu sa proste posadil. Mňa to prekvapilo lebo aj niektorí dospelí majú s tým značné problémy. Ale to bolo neskôr keď zosilnel. 🙂

rimmel
2. jan 2010

pomoooooc..akurat sme sa vratili z navstevy zo slovenska...

doma maleho sedavat nenechavame,, papa v takom lehatku atd atd..ale u babky a dedka trosku sedaval ked sa s nim hrali a tak...a teraz ked prideme domov, dam ho do lehatka a on si tam sadol!!! a sedi...co mam robit? je to zle? este neleze.....dik. 😒

rioko
2. jan 2010

Vojta taky neleze a sedí sám, naučil se posadit z lehu přes bok, teď už to umí i z kleku... pokud si sedne úplně sám tak ho nechej to je správné, v lehátku se něčeho chytne a sedne si nebo jak?

rimmel
2. jan 2010

rioko nechytil sa nicoho iba sa vytiahol hore...ono to lehatko ked v nom je neni uplne po leziacky ale v takom ako keby polosede. no tak teda ho necham ked hovoris ze je to ok 🙂

evikg__2
2. jan 2010

vcera mal manzel polozenu dcerku na svojom bruchu 🙂 (bola v takom pololeze, skoro az v leze) a posadila sa. Co mysliste ako dlho bude trvat, kym sa posadi sama aj z uplneho lehu? Este bohuzial nelozime, iba sa plazime pospiatku.

miluska.h
2. jan 2010

evikg: my sme ten isty pripad 🙂 maly sa plazi dozadu, dopredu ani za svet 🙂 vie byt aj na styroch, takze tiez cakam, kedy sa sam posadi....

rimmel: mne nasa pediatricka povedala, ze to co urobi sam, tak je to v poriadku. ak sa Ti syncek posadil v lehatku sam, tak ho mozes nechat tak...

rimmel
2. jan 2010

miluska dobre dakujem 🙂

morgan
2. jan 2010

rimmel, my jsme chodili k fyzioterapeutce, malý taky nelezl (ale už si stoupal), a došlo i na téma sezení, já taky myslela, že ho nesmím nechat sedět a ona, že prý ne, že ho klidně můžu i posazovat, že už je dost starý (bylo mu asi taky tak 10 mesíců), takže prý stoupat ne, ale sedět ano 🙂

rimmel
2. jan 2010

no moze natom nieco byt morgan, ja som tiez rozmyslala ze sak na brusku uz je vela mesiacov, chrbatik musi mat dobre spevneny... 🙂

rioko
2. jan 2010

tak to si teda fyzioterapeutky odporují protože mě jasně řekla neposazovat dokud se neposadí sám - nejde o stáří ale o to, že dokud to neudělá sám, nemá záda dost pevná, každý to zvládne jindy, holky nesupěchejte to opravdu, oni si sednou jednou sami

morgan
2. jan 2010

možná jde o to, že ta fyzioterapeutka to dítě vidí, a vidí přesně jeho dovednosti a všechno co my nevidíme a podle toho poradí, jinak si to neumím vysvětlit. třeba můj vojta už perfektně leze, staví se, ale sám nějak moc nesedá a když ho posadím tak si stejně zase klekne nebo lehne 🙂

rioko
3. jan 2010

morgan pokud leze tak to jo, to už má záda posílené, právě to lezení je hodně důležité u toho sezení, i když můj Vojta si sedl sám a neleze, ale neposazovala jsem a posadil se z lehu a teď z kleku - klečet zvládne, ale ještě se nerozlezl

morgan
3. jan 2010

no předtím právě taky nelezl, když mi řekla že může sedět, ale jsem ráda, že se konečně rozlezl. ale jen díky tomu, že jsem za ním pořád chodila, když se plazil a dávala mu ruku pod hrudníček, a díky tomu začal lézl během cca 2 týdnů

romulda
3. jan 2010

Ahoj maminy! Mám dotázek..... Když vaše děťátka sedí, mají zádíčka úplně rovná??? Malá se už sama posadí, ale zdá se mi, že má páteř trošku dokulata. Prostě není úplně rovná. K doktorce jdeme až ke konci ledna. 😲

momin
3. jan 2010

romulda ja si myslim ze to tak normalni. 😉 teda my sme to tak taky meli. Obces sedel s uplne rovnyma a obcas s kulatyma.. ted uz je ma rovne. 🙂

romulda
3. jan 2010

momin- super rychlá odpověď!!! 😉 Je teda fakt, že sedí od včerejška, tak snad se ještě zádíčka zpevní. Krásně leze, tak tím se taky zpevní. Dneska se mnou nic není, pořád čučím na net a čtu o páteři miminka. Uklidnila jsi mě, díky moc!!!
🙂

momin
3. jan 2010

😀 kliiid.... ona je zpevni.. jeste kdyz sedi teprv jeden den bobek. 😉