Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

janakla
6. sep 2009

Holky možná trochu mimo téma, ale přesto k tématu - jak uspáváte mimča, když jsou akční v postýlce i večer, kdy mají spát? Neustále se nám přetáčí na břicho, na břiše neusne... je to boj 🙂 a většinou končíme uspáváním v ruce.. Poraďte

germik
6. sep 2009

Ahoj janakla,asi je to fakt mimo temu 😀 my máme podobný problém, malá mi na chrbáte nechce vydržat a stále sa točí, vyriešila som to tak,že ju prikrývam trošku tažšou perinkou a po boku z každej strany dám vankúš...tým sa mi nepretočí,maximálne na bok a to už nevadí a ked zaspí tak perinku odkryjem aby jej nebolo teplo a vankúše vezmem preč...ked zaspí už to vačšinou nevadí a ak by sa točila aj v noci,nechala by som vankuse po bokoch 😉 nás tí naši mrnousi nedostanú 😀

mima22
6. sep 2009

nasa mala ma 7,5mesiaca a zacala sedet asi tak pred troma tyzdnami

dominka11
7. sep 2009

náš šuhaj si sám začal sadat, ked mal 8.mesiacov.

monika77
7. sep 2009

náš drobec začal sedieť 6,5 mesiaca ... síce sa sem tam ešte pridrží ručinami, ale úplne krásne sedí aj sám 🙂

bzucinka
7. sep 2009

koncom 7 mesiaca

terk
7. sep 2009

Nas krtko mal sest mesiacov ked zacal stvornozkovat a do tyzdna aj sam sedel

matra
7. sep 2009

Tak mi semalý začíná posazovat cca od 7.měsíce a včera večer jsem ho přistihla sedět v předklonu a už bez ručiček jinak se jistí 🙂 A taky se tak 14 dnů plazí a jde mu to čím dál líp,necháváme mu volnost po byte,a koupili jsme koberce,kvůli dlazbe.

bereninka
8. sep 2009

Holky, jakým způsobem si vám děti sedají?
Můj když je na kolínkách, tak jako by vyručkuje rukama nahoru, až se dí, opírá se dlaněma o podlahu, pak si dá jednu nohu dopředu, pak natáhne obě dopředu a sedí.

Zpět mu to jde hůř, přisedni si vždy nohu.
Jak to dělaj vaše děti?

berus222
8. sep 2009

nas maly bude mat 4 mesiace a ked ho mam na rukach alebo je v pololezme na lehatku, napina brusko a dviha hlavicku az pokym si ho "neposadim" na kolena. zda sa mi to strasne skoro, aby uz takto sedel. ako ste na tom boli vy?

bereninka
8. sep 2009

Náš si taklle "sedal" od 4 měs. Ale sám v prostopru se posadil až v 10. Do té doby je to jen jakýsi reflex, to s tou hlavou.

nikollette
8. sep 2009

Berus to robil aj náš, mozno aj skor... ale to nie je sedenie, neboj to ti ešte nebude dlho sedieť, ani sa sám neposadí 😉

misutovo
24. sep 2009

Ahojte,

citam tu rozne nazory ci davat babatko sediet alebo nie pokial sa este samo neposadi. Nasa mala bude mat o 3dni 9 mesiacov a este sama nesedi ani nelozi. Otaca sa z bruska na chrbatik a naopak ale ine nic nepodnika.
Ked sedi v stolicke na krmenie, je vlastne pololezmo a sama sa rukami pritiahne za operadla a posadi sa ale z lahu to nevie. Tym padom v stolicke na krmenie vlastne sama sedi a sem tam sa prichyti ruckami.
Niekedy ju posadim do kocara a aj tam vie sediet sice sa este trosku klati ale akonahle vidim ze je toho na nu moc hned ju dam lezat.
Myslite si ze ju mozem nechat v kocari sediet alebo ju vobec nemam davat sediet?
Dakujem za rady

manika77
24. sep 2009

misutovo myslim ze vsetko ma svoj cas a ona vie kedy jej pride 😒 nas maly tiez este nestvorkuje ale ja si myslim ze mu pride cas...a tiez sa sam neposadi iba v kociku kde sa ma coho chytit sa posadi ale sam nie ked sa nema coho zachytit 😒 ale v kociku ho musim dat sediet lebo by strasne cirkusoval keby nic nevidel 😉 tak v kociku by som asi posadila lebo ona uz bude chciet vidiet a bude robit asi cirkus ked bude lezat usudzujem podla marka...ale vravim ti nerob si z toho nic vsetko ma svoj cas 😉

misutovo
25. sep 2009

Manika77 dakujem za odpoved, viem ze kazde babo je ine a ani sa nemienim nikam ponahlat, len sa mi to zda trosku neskoro ved ma 9 mesiacov, tak si myslim ze aspon neake pokusy o plazenie by sa mohli vyskytovat ☹ .
O cca tyzden ideme na kontrolu lekarke tak sa spytam co si o tom mysli a ci by som s nou nemohla trosku cvicit nech sa jej posilni svalstvo. Snad mi neake cviky poradi, lebo moc sa v tom nevyznam. 😒
Ozaj je vela takych deti co sa v 9 mesiacoch este neplazia?

Maminy napiste ktore ste mali babatka 9 mesacne a este sa neplazili a ani nesedeli a ako to dopadlo. Ci trebalo cvicit alebo to babatka zvladli same?

manika77
25. sep 2009

😒 misutovo ja s malym chodim na rehabilitacie kazdy den uz od augusta lebo vraj nestvornozkuje 😒 a astale sa k tomu ani nema... 😒 preto si myslim ze ak bude cet tak bude a ak ne tak sa hned postavi apojde...ved poznam vela deti ktore nestvornozkuju...a jeho takto trapia na cviceniach a aj tak nic

sandy80
25. sep 2009

aj ja poznám veľa detí, ktoré štvornožkovanie vynechali a najprv začali chodiť až potom to prišlo. podľa mňa to nič neznamená. ináč my máme iba 3,5, no náš malý mi sedí na kolenách ako ročný, viem že to je skoro, ani ho dlho nenechám, ale furt chce stáť a sedieť. dvíha si hlavičku. je veľmi (až príliš silný), pretože od narodenia mi spal jedine na bruchu, do dvoch mesiacov ani nemienil inak, až potom začal spinkať aj na boku, no v noci spí naďalej iba na bruchu. určite to nie je správne, ale čo ho mám nechať v kuse plačkať? sedí aj v hojdačke od fisher price-u, aj vo vajíčku.

katyl
25. sep 2009

misutovo, vobc sa neboj, moja starsia dcera sa neplazila, ani nesedela poriadne, co si pamatam tak ked som kupila sportak a "posadila" ju tam mala 9 mesiacov, poriadne nesedela sama, ani nestvornozkovala urcite... Ja som ale vtedy robila nie celkom dobre, vtedy som bola velmi mlada, ani internet nebol bezne ani informacii tolko nebolo. Davala som ju totizto do choditka, uz tak okolo pol roka, najskor len tak aby sa nedotykala nohami zeme, potom sa naucila aj odrazat. byvala tam dost dlho, bola tam spokojna.
postavit sa naucila az okolo 10 mesiacov a potom zacala chodit, stvornozkovat sa naucila az potom.
Vsetko to islo potom akosi rychlo.
Maly syn teraz stvornozkuje asi od 10 teho mesiaca, predtym sa strasne dlho plazil, asi uz od pol roka
takze s nim som spokojna. Samozrejme choditko ani nemame, nechala som ho uplne navolno, nech si robi po svojom. Ani s nim nechodim za ruky, nechavam ho sameho, nech si chodi okolo nabytku a strazim ho 😉

ali27
25. sep 2009

ahoj, no vidim, ze sedkania sa tak skoro asi nedockame... nie sme pozadu, ale ani nejako popredu s vyvojom. dcera ma 7 mesiacov o par dni a zatial sa prevaluje na brusko a spet, snazi sa otacat na brusku okolo svojej osi a ked ma pod sebou dobry smykaci povrch, tak jej to aj ide 🙂 no a sem tam vidim naznaky plazeni a podkladania noziciek pod brusko. sama som zvedava akym smerom sa to bude dalej vyvijat. my cvicime uz od 3 mesiacov, chodime na baby telocvik a cvicime sem tam aj doma...

evuse
25. sep 2009

Naše Tereza si začala sama sedat hned jak se naučila být na všech čtyřech a trošku lézt. Začala si pod sebe podstrkovat koleno a sedla si . Takže asi v 6,5 měsících seděla sama bez opory o ruce.

misutovo
25. sep 2009

Katyl, neviem ci som aj ja nespravila chybu davala som ju na podlozku ktora sa jej strasne v ponozkach smykala ( to ma teda napadlo ze sa nemohla tak zapierat nozickami) teraz sme kupili koberec tak dufam ze to pomoze. 😒
Ked tu citam, ze vsetky deti uz pomaly v 6-7 mesiacoch bezproblemov sedia a aj lozia tak si robim trosku starosti a hlavne moje okolie mi dost lezie na nervy staci ked aj nic nepovedia len vyvalia oci ze COOOOO? Ona este v 9tich mesiacoch poriadne nesedi? Ved nasa uz v 10tich chodila a pod.
No nic zaciatkom oktobra mam termin u lekarky a sama som zvedava ci nas posle na rehabilitacie a ci povie ze davat sediet alebo nie.

tajava
25. sep 2009

misutovo, ani nas Tomi nesedi a to uz mame 10 mesiacov. Dokina mi povedala, ze asi preskocil jednu fazu, nerobila z toho velku vedu 😉 ... sice uz stvornozkujeme asi mesiac, takisto sa stavia a pochoduje pri nabytku asi mesiac, ale sediet nechce. Ked ho posadim, tak hned ide na styri, u lekarky ked ho posadia, tak sa hned rozplace. Uz zacina "sediet" v prekazkovom sede (jedna vyrovnana noha, jedna pokrcena), takze uz coskoro ocakavam, ze si KONECNE sadne. Minule som ho pristihla ako sedi, len sa opiera jednou ruckou o postielku, takze pomalicky to zacina. Ale tiez si dal nacas 🙂

misutovo
25. sep 2009

Tajava, dakujem.
Snad sa toho plazenia coskoro dozijem 😅

sjuzan
25. sep 2009

Ahojte,
první syn začal sedět v 9.měsících,14 dní nato začal lézt a v 11.měsících chodil sám.Na nohy se ale sám stavěl už hodně dlouho předtím.Nikdy se neplazil.
Teď máme skoro 10. měsíční dceru,která se taky nikdy neplazila,na kolena se začala dostávat v 9. měsíccíh a z této polohy si během pár dní začala sedat,teď už si sedá a sedí bez problémů....ale taky pořád ještě neleze.Nepřišla na to,jak zkoordinovat nohy a ruce..vždycky,když se chce posunout dopředu,tak se rozplácne na břichu.V 9. měsících jsme bylo na neurologii,to se začla teprve houpat na kolínkách,ještě neseděla a paní doktorka byla s vývojem spokojená a i do zprávy nám napsala,že motorický vývoj v normě.Tak taky čekám,kdy se konečně rozleze.Holt nemáme žádný rekordmany,kteří lezou a sedí v půl roce. 😉

north66
25. sep 2009

moja sedela v 5 mesiaci. stvornozkovala v 7 a teraz bude mat 9 mesicov a stava sa kde moze... takze kazdu chvilku cakame nas prvy krocik. 😵

sonik28
25. sep 2009

misutovo, nic si z toho nerob, ze nesedi a neplazi a nestvornozkuje...my sme na to obdobne, hoci:

Konecne vcera, teda v 10 mesiacoch a 12 dnoch sa nasa babulka sama posadila...v postielke....a potom sa v nej 40 cm plazila...ale to ju tak unavilo, ze potom este zaspinkala...🙂 a samozrejme sa plazila za hrackou, lebo len tak, bezdovodne, sa ona predsa nebude nikam plazit...na co aj? 😀

odporucam Ti kupit knihu Cvicíme s kojenci a batolaty, Iva Dolinkova, vydavatelstvo Portal...su tak cviky na posilnenie svalstva a ono je fajn dat babätko na zem sa hrat, ale treba trosku stimulovat hrubu motoriku cvicenim hrou...s loptou alebo aj bez...

inak s tou podlozkou sme dopadli aj my tak...sa jej smykalo...tak sme kupili komerec a je to o dost lepsie...plazi sa na nom sice ako podstreleny vojak tri minuty pred smrtou, ale ved hadam nemoze hned ako partizan plazit...🙂

blandik
27. sep 2009

Takže u nás se plazil od 7M a to mu vydrželo až do 11M. Stavět, lézt a sedět začal sám až v 11,5 měsících. Z toho se nejprve začal stavět a jak přisouval nožičky k nábytky, když byl ve stoje nebo na kolínkách, tak se asi naučil s nimi hýbat tak, jak je potřeba při lezení a pak začal lézt (stále to střídá s plazením) a sedl si až jako úplně poslední věc. Tak možná uklidním maminky, jejichž děti si nesedly v půl roce a stále na to čekají. Dle RHB jsme všechno dohnali a sami bez cvičení vojtovky.

babofka
27. sep 2009

ahojte, moj maly si prvy krat sadol, ked mal 9M. ja som ho nedavala sediet, chcela som, aby to urobil, ked bude sam pripraveny. plazenie sme preskocili a 4-nozkoval tiez v 9M, o par tyzdnov sa hned zacal stavat. teraz (ma 11,5M) veselo chodi okolo nabytku. myslim, ze sme nic nezmeskali. 😉

babofka
27. sep 2009

my sme ho inak nechavali na tych penovych puzzle na zemi, izoluje to a nesmyka sa.

wsmoulinkaa
28. sep 2009

první dcerka Nikolka seděla od 6 měsíců...lezla od 7měsíců....chodila 11měsíců

druhá dcerka Nelinka je ráda, že se překulí 😀 😉