Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

fanta
30. máj 2010

@mirka907 prepáč že sa ti sem takto votriem, ale chcela by som vedieť, či to chodítko pred dieťatkom moc "neuteká" dopredu, keď sa doň zaprie že chce chodiť. Ja sa totižto bojím toho, že keď sa postaví a zaprie sa za to držadlo, tak keď dieťatko nevie ešte dobre chodiť, tak to chodítko sa rýchlo posunie dopredu a malá mi padne akurát tak na ústa. Neviem či si ma pochopila, neviem to lepšie napísať

mirka907
30. máj 2010

@fanta pochopila🙂...no ked som ju tam dala prvykrat tak jej to utekalo ...tiez som sa bala aby nespadla na usta, ale vzdy si klakla na kolienka a bolo. A rychlo sa naucila co ma robit. Ale odpoved na tvoju otazku je, ze trosku uteka. 😉

ada1313
30. máj 2010

@fanta
Aj my sme mali choditko FISCHER a veru som trpla, ked sa rozbehla, ale ako pise Mirka, to dieta to vzdy nejako ubdrzdi.
Zmier sa s tym, ze nabytok a steny dostanu zabrat, my sme mali, nastastie, vela nabytku, takz brzdna draha bola pomerne
bezpecna.

fanta
30. máj 2010

no ja som myslela, že by som jej to zobrala aj von na chodník, tak ale to by bolo asi tvrdé pristátie, malej sa už blížia narodeniny a ja vôbec neviem čo jej máme kúpiť, chcem niečo, s čím sa bude hrať, čo ju zaujme a bude to praktické a užitočné zároveň, myslela som že by som jej kúpila toto chodítko, veď keď ho nevyužije, tak to bude aj ako odrážadlo, uvidím, ešte mám 2 dni 🙂

datkova
30. máj 2010

baby neviete mi povedat(viem, že je to velmi individualne) kedy sa detičky stavaju same na nohy, myslim tak, že sa držia napr. o postielku, alebo nabytok... čitala som tu na mk prispevok mamičky, ktorej syn(6 mesiacov 3 týždne) sa postavil a držal sa pri tom gauča... moja mala je od narodenia dost šikovná, aj na nožičkach sa už pekne drží, ale že by sa mala v dohladnej dobe postavit a držat sa pri tom sama gauča, tak to ani nahodou...

gabika7706
30. máj 2010

@datkova v 6. mesiaci je to naozaj skoro, nic netreba unahlit, dieta by nemalo byt v ohradke s tyckami a v postielke tiez len vtedy, ked spinka, pretoze sa po tyckach vytiahne do stoja, ale to nie je prirodzeny vyvin...
co myslis tym, ze sa na nozickach drzi?

datkova
30. máj 2010

@gabika tým myslím, že ked leží a dvíha hlavičku(ako keby išla robit brušáky 😀 ) a ja jej podam ruky, tak sa už nedáva do sedu ako pred mesiacom, ale hned šup na nohy a ked ju tak nechám(ide o sekundy) tak stoji na nich celkom stabilne.. vidím, že máme rovnako mladých drobov 😀

datkova
30. máj 2010

a aj rovnako velkých 😀 😀 😀 😀

datkova
30. máj 2010

a ked ide o ohradku, mala v nej cez den travi celkom dost času, samozrejme iba vtedy ked ma naladu, ale že by sa nejako začínala pridržat tyčiek, to ju ani nenapadne a v postielke zaspáva sama 2x cez den, porom večer, ale len sa kruti dokolečka poležiačky... či myslíš, že jedneho pekneho dna ju pridem skontrolovat a slečinka si bude stat??? 😀 fuu, no ja by som sa aj potešila, ale hovoríš teda, že radšej nie?

gabika7706
30. máj 2010

@datkova no fakt, nevsimla som si 🙂 tak to mas riadnu babu doma...

datkova
30. máj 2010

no momentalne má niečo malinko cez 8 kilov, ale papat jej chutí všetko, len nie miečko 😝 a tvoj ma kolko kg? (trochu mimo temu)

gabika7706
30. máj 2010

@datkova no ano, moze sa stat, ze ju tam raz najdes stat 😉 pokial je tam len vtedy, ked spinka, je to OK, ale niektore deticky su tam aj vtedy, ked sa maju hrat niekde na zemi, kde maju mat priestor pre lozenie a hru....Ja som ohradku nemala ani pri Katke, ani pri Martinovi nemame, osobne ju velmi neschvalujem (ale to je len moj nazor), Katka sa postavila popri nabytku ako 8 mesacna a ako 10 mesacna uz chodila. Sama, ziadnu pomoc nechcela, za ruky velmi e-e...takze vsetko pride v ten spravny cas pre konkretne dietatko 😉

gabika7706
30. máj 2010

@datkova no my sme len dnes zacali s mrkvickou 😝 neviem, kolko vazi teraz, 5.maja v poradni mal 8745 g, plne kojeny.

datkova
30. máj 2010

waaaw... tak to už snad aj 9 má 🙂 🙂 na nosenie akurat 😀

sussanah
30. máj 2010

@gabika7706 ahoj, ono s tim stavenim se brzo to neni tak jednoduche. Nas maly se mi taky zacal stavet a ani nemel 7 mesicu. Proste vsude lozil po 4 a kdyz k necemu prilezl, tak hned se chytl a tahal do stoje. A podotykam sam. Proste Je holt rychlejsi a rikam si, ze kdyz na to prisle sam, tak svazovat ho nebudu 🙂 Ale fakt je, ze bych taky byla radeji, kdyby jeste tak 2 mesice v klidu lozil a pak zacal pomalu zkouset na nohy. Ted po temer mesici vstavani se uz i zacina poustet okraju, propadne se lehce pridrzuje jednou rukou a zacina obchazet a prechytavat se. No holt, kazde dite je jine 😉

gabika7706
30. máj 2010

@sussanah vsak o tom pisem, to ako sa Tvoj maly stavia, je prirodzene, ale ked je nejake dietatko pol dna v ohradke alebo v postielke s tyckami, zacne sa tahat po nich dohora, je to urcite lahsie, ako priliezt k niecomu a tahat sa do stoja okolo stola a pod...

sussanah
30. máj 2010

@gabika7706 Tak to jsem asi spatne pochopila 😉 Ja si teda taky nedokazu predstavit, ze bych maleho dala do ohradky. Za prve by byl asi sileny rev a za druhe by mi z ohradky za okamzik asi udelal drivi na podpal 😀

mirka907
31. máj 2010

@datkova mne sa mala postavila ked mala cca 6 mesiacov aj tri tyzdne. V ohradke ju nemam a stavia sa o vsetko mozne aj nemozne. Velmi rychlo zacala stat pevne, obchadzat nabytok a bez problemov sa zo stoja dostat na zem (nie padom🙂). Teraz uz se tam stoji aj bez drzania.

izabelkak
31. máj 2010

nám sa začala malá stavať asi na 3 deň po tom čo začala loziť...

@gabika7706 tie ohrádky sa ani veľmi neodporúčajú v dnešnej dobe, presne dieťa má mať priestor na lozenie a objavovať veci.... o postávaní v postielke točí furt len generácia našich mám.... tých otázok čo som podostávala kým malá ešte nesedela, že či sa v postielke nepritiahne, nepostaví a pod. ...

gabika7706
31. máj 2010

@izabelkak ano to aj u nas, a preco je na zemi? neprechladne (ako keby sa po cistej podlahe povaloval cely den), sak lozi po celom byte, nestane sa mu nieco? postielku naco ma? a pod...Poznaaame 😀

pia22
31. máj 2010

Dievcata kedy vasi drobci zacali mat rovnovahu pri sedeni? Nas maly ma 7,5 mes. a pokusa sa sam sadat, ale absolutne este nema rovnovahu, hadze ho zo strany na stranu😒Stvornozkuje uz mesiac.

janulabj
31. máj 2010

@pia22 tak my sme starší,nesedíme,nelozíme,otočíme sa len z chrbatika na bruško,naspať už nie....a všetko je v poriadku,sme zdravý...nie je čo riešiť 🙂

izabelkak
31. máj 2010

@pia22 my sme začali sedieť tesne po 9 mesiaci, pár dní na to čo sa malá rozlozila, dovtedy ak som ju vrámci vyšetrovacej metódy posadila🙂)) tak sa kládila do strán ako polienko.... u nás sedu predchádzalo lozenie a šikmý sed celé aj s postavením sa to odohralo prakticky v jednom týždni....

izabelkak
31. máj 2010

@gabika7706 no ja som tiež od mamy stále počúvala ako by bolo malej lepšie v postielke... pekná blbosť ak som ju tam na chvílu dala tak si tam akurát dobre oplieskla vždy hlavu, pritom keď je vo volnom priestore padla pár krát a odvtedy vie ako padať no v tej postielke jej toakosi nejde keďže je na šírku úzka aj tak dopadne na tie tyčky...
naša malá v tej postielke však ani nespáva, a to teda už vzbudzuje max.pohoršenie 😀 🤐

gabika7706
31. máj 2010

@izabelkak s tym pohorsenim sme na tom rovnako, Martin spi v postielke cca od 20-24, potom uz pri mne 🙂 Ako ho rozmaznam a nebude chciet sam spat, co je sice mozno pravda, lebo Katka dodnes v noci prilezie k nam a spime 4 v jednej posteli, ale ako pubertaci to uz robit nebudu, tak si to teraz treba vychutnat 🙂

gabika7706
31. máj 2010

@pia22 moja starsia si sama sadla az ked chodila, aj to len preto, lebo si chcela dosiahnut na snurky na topankach 😀 nejako bacla a odvtedy si uz potom normalne sadala a sedela pevne, dovtedy sme ju nikdy ani do pasivneho sedu nedavali, ani stolicku na krmenie nekupovali (jedla v kresielku). Martin sa mi tiez snazi uz posadit, ale aj ked sa mu to podari, skonci ako zabka a za chvilu sa sam prehodi do lahu, nie je mu to este pohodlne a kebyze si sam nelahne, asi by som ho sama prelozila, lebo dost sa kolise a je v predklone a to nie je spravne (myslim).

sussanah
31. máj 2010

@pia22 mame +- stejne stare a my taky nemame rovnovahu pri sezeni. Teda u nas je ted novinka,dneska rano si zacal sedat na paticky 🙂 Asi zjistil, ze kdyz chce neco prozkouma,t tak je lepsi mit obe ruce volne 😀 Takze sikmy sed trenuje jedna radost a ted uz i sed na patach 😎

sussanah
31. máj 2010

Jinak s postylkou to je u nas to same, nikdy v ni maly nebyl pres den, snad jen velmi vyjimecne, kdyz jsem si potrebovala odskocit rano na wc jeste pred kojenim, tak aby mi nespadl z postele (kdyz se jeste plazil a pretazel, ale nelezl). A taky spousta otazek, proc ho pres den nedam do postylky, ze by si hral s hrackami a ja bych mohla alespon uvarit a uklidit 😀 😀 😀 No proste nevim jak ostatni mimca, ale ten muj, jak je omezen v pohybu, tak to bere jako osobni utok na svou svobodu a dava mi to dostatecne najevo.. Takze postylka pres den, kocar, polstare na zemi, aby mi nelozil kam nema, vsechno rev 😝
Mimochodem, znam jednu, ktera ma velmi klidnou holcicku a tam ma asi 10m a porad travi hodne pres den v postylce a podle toho ta jeji motorika taky vypada 😒

mirka907
31. máj 2010

@pia22 mala zacala sama sediet niekedy okolo 7az8meho mesiaca. To uz vyse mesiaca lozila a stala . Ona sa sadla tak, ze akoze nic sa nedeje a my sme na nu s manzelom vyhukani pozerali.

bobket
31. máj 2010

Ahojte!
Tak aj sa sa Vam sem votriem ak mozem 😅 Nas malz sedi uz davno, proste sam nam raz zaprel laktami a sedel. teraz lozi ako sarkan a chyta sa vsetkeho len aby sa mohol postavit, ked je pri gauci tak to je hned hore a ked sedim pri nom, tak vyuzije hned moznost sa ma chytit a postavit.Pediatricke to ani nevravim lebo by na mna zavolala socialknu 😀 On to vsetko akosi sam a ja sa bojim ci mu to nemoze uskodit, a postielka nam nehrozi a tam ani nespi 😅 ked uz je unaveny tak si zrazu sadne a zacne rozpravavat- dzavotat a tak...