Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

janka_pn
29. júl 2010

@beru30 v 9tich, v 13tich zacala chodit, a teraz ju nedobehnem 😀 , nestresuj, kasli na ostatnych 🙄

alexinka79
30. júl 2010

Ahoj maminky, naše Michaelka začala sedět v 10 měsících🙂 😀 myslím, že každé dítě je individuální a nedí se to ovlivnit ani uspěchat🙂 Oni jsou všechna šikulky a doženou to, pak nebude vidět rozdíl🙂 Alex

pett7
30. júl 2010

ahoj, malý si v kočárku nebo lehátku sedl v 6m, ale z bočního sedu až teď v 8. Neplazil se, jen poskakuje po zadku nebo zkouší lézt, ale spíš se staví na nohy a stojí u nábytku

beru30
30. júl 2010

@alexinka79, mas pravdu, je to tak ako hovoris nie je sa kam ponahlat a navzajom sa predbiehat. Ono je to paradox, ale ked uz maju deti povedzme 1,5 roka, to uz vedia "vsetko", potom nikoho nezaujima ci uz sedi, lozi, chodi po styroch, lebo to uz vie, kazde dieta to dobehne v inu dobu. Potom uz budeme riesit zase ine problemy 🙂 🙂 Pekny i ked uprsany den prajem.

beru30
30. júl 2010

@jaja26 nemusis sa obavat neublizi jej to, pokial jej v tom nepomahas podkladanim. Nas maly este sam nesedi, ale vcera ho manzel posadil na postel a sedel tak asi pol minuty, ale ja by som ho nechcela tak nechavat sediet, obavam sa totiz, ze potom sa nenauci sam alebo neskoro, mozno sa mylim, neviem.
@rainee gratulujem k sedeniu 🙂

pia22
30. júl 2010

Kocky ked vasi drobci zacali sami sediet, sedeli s vystretym chrbatikom? Nas zacal sediet pred tyzdnom a v krizovej oblasti je v sede dost zhrbeny ☹

gabika7706
30. júl 2010

@pia22 nas sedel asi dva dni ako zabka, potom uz akokeby mal pravitko v bruchu, vystretyyy...to sa casom podda, neboj

shaarka
1. aug 2010

ahojte, neviete mi poradit?
mam 3 mesacne babatko, ktore uz nechce lezat na chrbte. stale sa otoci na brusko a chce liezt, samozrejme mu to nejde. hrozne sa pri tom hneva a hystericky place. aby som nemusela pocuvat ten plac, tak ho teda cele dni musim nosit na rukach tvarou do sveta, cize ho podopieram pod zadockom a okolo bruska/pod pazuchami. je to pohodlna poloha pre mna (na 10min.), ale co prenho? nenamaha si chrbticu?
uz neviem co mam robit... hlavku drzi celkom obstojne, ale 100% to este nie je.
ako ho mam zabavit? neviete mi poradit nejaku inu polohu, alebo ako ho oklamat?
nemal niekto podobny problem?
kedy babatka zacinaju liezt?

(mame aj klokanku, ale kvoli bedrovym klbom a tej hlavke ju este nechcem vyuzivat velmi casto)

beruska24.9.
1. aug 2010

shaarka - a co zkusit zabavit nějakou hračkou, když je na bříšku, nebo ho nasměrovat tak, aby na tebe viděl, když něco děláš?
Tahle poloha při nošení by snad vadit neměla (vlastně mu jistíš zádíčka opřením o sebe). Někde jsem četla radu Dr., že takto se nosit může, jen nevím, jaký věk uváděl. Já od narození malou nosila ´´nastojato´´ směrem ke mně. Koukala mi přes rameno. V náručí v klubíčku prostě být nechtěla.
S tím posazením to je u každého dítka jiné. Malá si dříve stoupla než sedla. Sedla si v 8m.

lenocka84
1. aug 2010

@shaarka shaar ahoj, a nahodou kresielko pre Tea nemas? my ho vyuzivame, aj ked len na par minut, ale zabera
patrik uz tiez nechce lezat na chrbatiku

shaarka
1. aug 2010

beruska,
hracky ho nezaujimaju, ked chce liezt! 😀 teda popozera si, co je pred nim, ale on sa chce hybat. nozky skrci, ale rucky nevladzu, tak sa hlavou zabori do podlozky a tak sa posuva 😠

a s tou polohou - moje ruky uz nevladzu.
a ked ho mam opreteho o mna, chrbtom, aj tak dviha hlavu ☹

lenocka, ake kresielko?

lenocka84
1. aug 2010

@shaarka hociake, od fisher price, alebo chicco alebo od hocikoho, su tam hrazdicky, niektore hraju
kuk u nas v albume patrik ho zboznuje

beruska24.9.
1. aug 2010

shaarka - tak tuhle polohu (pokusy o lezení) moc dobře znám. Malá dělala to samé. Ale ta byla celé dny na bříšku a dokázala si tak vyhrát (když jsem ji zabavovala). Nic jiného mě nenapadá, takže bohužel neporadím ☹ Snad se najdou jiné maminky, které budou mít podobnou zkušenost.

shaarka
1. aug 2010

beruska, aj tak dakujem 😵
v podstate budem velmi prekvapena, ak mi niekto poradi nieco, co zaberie. ale skusim, nie? 🙂

lenocka, tak viem, co myslis, mame jedno, ale on skratka nebude lezat (prenho je to LAH) a trieskat do hraciek. to mu vydrzi max. 10 min. tak 2x denne a dost ☹ mame aj hraciu deku, aj lehatko, aj hrazdicku aj hodacku velku na baterky... ale on chce lozit. 😔

mozno sa dakupit este nieco, co by ho zabavilo. hocico to bude, kupim. ked nezaberie, predam 😀

janicka006
1. aug 2010

@shaarka naše holčička se narodila pomocí kleší,takže jsme v úterý museli na kontrolu na neurologii a tam nám mudra tuto polohu přímo doporučila.Opřít si jeho zádíčka o tvůj hrudník a rukama mu podepřít zadeček.Naopak poloha ,kdy si ho "přehodíš" přes rameno je vhodná výhradně na krkání....
NAše slečna zase nesnáší,když se překulí na břicho,to začne hned kňourat a kdybychom k ní nešli,tak vysloveně řvát...

shaarka
1. aug 2010

@janicka006
no ved toto - nepochopim, naco sa pretoci na brucho, ked potom len reve?!
😀

a dakujem za ukludnenie s tou polohou 🙂

pia22
1. aug 2010

@shaarka taketo nieco sme prezili aj my😉 Bolo to hadam najhorsie obdobie, co sa pohybu maleho tyka. Maly sa pretocil na brusko a hned revy, lebo sa chcel pretocit spät a neslo mu to, tak som ho pretocila ja a hned sa to iste opakovalo na chrbatiku. Tak sme stravili cele dni
😒

shaarka
1. aug 2010

@pia22
😀 😀 😀
prosim ta, a kedy to preslo?? my sa trapime asi tyzden zatial

pia22
1. aug 2010

@shaarka ked uz nepamätam. Asi 2 tyzdne?!? Potom si vymyslel zase nieco ine😉

shaarka
1. aug 2010

😀

beru30
1. aug 2010

@shaarka waw ty mas ale sikovne dieta 🙂 takouto rychlostou bude v polroku uz chodit 😀 Nas maly je uz teda vacsi, ale odkedy objavil plazenie, tak je stale na bruchu a cely den za nim beham a vyberam z pod radiatora, stola a tak podobne. Na chrbte nechce byt ani za nic, prebalujem ho nekonecne dlho, akonahle ho polozim na prebalovaci pult, tak je na bruchu, ked je doma manzel, tak prebalujeme spolu a kupanie bez neho si neviem predstavit. Jedina cinnost ktorou ho viem zabavit na bruchu je spievanie. Ak vymyslia superstar pre mamicky tak asi vyhram 😀 😀 Tak nech sa Ti dari to zvladat.

kattarinkaa
1. aug 2010

Ahojky, no @shaarka, my sme doma mali ten isty prolem. Maxim sa velmi skoro, asi v troch mesiacoch, naucil pretocit na brusko (tak ze zdvihol nozicky nad seba a prehodil ich prudko na bok a uz bol na brusku). Asi dva tyzdne sa zas ucil davat naspat na brusko...ale nikdy nechcel pomoct, to bolo len viac placu. Potom sa zaciatkom 4mesiaca naucil robit, take fantasticke "sklapacky", snazil sa posadkat. Robil mi to cely cas na prechadzke v hlbokom kociku...som ho musela nasilu zatlacat, aby mi vobec lezal v kociku. V polovici 5 mesiaca zacal lozit a az z lozenia prisiel na to, ako sa posadit. Tak teraz mame 7 mesiacov a nieco a uz lozi ako drak. Ku vsetkemu dostvornozkuje a uz je hore na nohach, vyskakuje aj v noci v postielke, skor ako sa poriadne zobudim uz tam stoji a vykrikuje na mna.
No a co ti poradit, ..u nas zaberali len pravidelne prechadzky v kciku, aj ked tam vymyslal...aspon na vsetko pozeral a nemusela som ho nosit na rukach a zaciatkom 5mesiaca sme uz isli do sportiaku...
Tak chcem ti len zazelat vela trpezlivosti...lebo ja som vecer uplne na nervy, nie som veru idealna mama, ... take akcne dieta da velmi zabrat, stale musis byt v strehu a v podstate aj tak mu nikdy nevyhovies...nasho nebavia ziadne hracky, pri nicom dlho neobsedi...stale by hladal a skusal nieco nove, ...ale toho v 3izbovom byte vela nieje 😀

babulka123
1. aug 2010

@kattarinkaa no ako keby som o nasej Ninke citala. mozem len dodat, ze sa priprav na to ze okolo 9 mesiacov ti bude behat a to estele len bude sradna..
boli sme teraz na dovolenke a to co sme chodili my chodila aj ona.. kocik? ani nahodou .. takze sa priprav a prajem veeeeeeeela nervov..
ja ich uz nemam.. heheheh

babulka123
1. aug 2010

@shaarka skus este ho dat do postielky a dat mu nad hlavu na gumicke nejake hracky.. aj to zabera na 10 min.
ale ako pise katarinka aj u nas pomahal kocik a von... to bolo naj pre nu .. a boli sme na to naozaj veeelmi podpbne..
este pomohlo aj to ked som ju dala na chvilku do sedacky na jedenie { mam polohovatelnu} a stale nieco vymyslat a menit.. ale neboj o chvilku to bude len a len lepsie, ked sa nauci pretacat aj spat, tak sa ti zacne kotulat.. ubehne to .. je to narocne ale drzim velmi pacle..

shaarka
1. aug 2010

jeeeeeeej baby, dakujem za reakcie 🙂
neviem, ci vas sklamem, alebo potesim, ale on sa pretaca aj spat 😀 neviem, ci to robi vedome (asi nie, lebo nejde za ziadnym cielom), ale skratka sa dokotula kade tade 😠 a ako bonus mam tocenie ako hodinky, cize ak ho polozim kolmo na gauc (ze nech sa kotula do stran), nesmiem ho spustit z oci, lebo on sa pootoci na gauci pozdlzne a pretocenim moze spadnut.

takze je mi jasne, ze recept na toto neexistuje, iba vydrzat. tak to skusim, co ine mi ostava? 😝 vsetko zabera na max desat minut - ako ste pisali - hrazdicka v lehatku, hrazdicka na zemi. hracia deka na brusku, na brusku na gauci. lehatko a rozpravanie, gauc a rozpravanie, manzelska postel asi tak 3 minuty. este mame kresielko od fisher, ktore vydava zvuky, ked babo kope nozkami. je to nova vec, a aj ked este nedotiahne na hrazdicku, tak kopka, ale tiez na 10 minut zabavka.

najnovsie - dnes mi pri noseni (chrbtom oprety o moju hrud, au moje prsia!!) robil take, ze chcel silou mocou sediet, a ani za toho ... nebol oprety. proste len sediet a prevesit sa cez ruku, ktorou ho drzim na brusku, teda pod pazuchami. a slintat.

boli sme v hornbachu a potom aj v potravinach - v autosedacke / vajicku - velmi sa mu pacilo. pozeral cely ohromeny na svet a bol uplne tisko. bola som velmi rada, i ked som si neskor uvedomila, ze to je dvojsecna zbran a som velmi zvedava, ako mi zajtra vydrzi v kociku lezat 😠 😀 a pozerat do striesky 😀

shaarka
1. aug 2010

a chcela som este napisat, ze samozrejme prebalovanie je boj a nechapem, kde sa vezme v takom malom telicku tolko sily. tiez si samozrejme musim spocitat 2+2, ci ho idem prebalovat po tom, ako som ho nosila na rukach... lebo to je revu a revu ako keby som ho rezala. kupanie sa mu nastastie paci, to je cely vyrehotany.

obcas zacne revat, ked ho sklopim do takmer vodorovnej polohy, lebo ide papat 😖 a to je potom tazke vysvetlit mu, ze inak sa neda. musim vstat, dat si ho co najrovnejsie, chodit a pohupovat s nim.

no a posledna vec, co som este chcela (postazovat sa?): stale castejsie zaspava na boku... to by nebol nic hrozne, keby mu v tej polohe nevypadaval vkuse cumlik. a to ho budi a niekedy znervozni tak, ze sa nacisto preberie 🙄 🙄 🙄

tesim sa, ze v tom nie som sama! 😵

bibione
2. aug 2010

@shaarka rozhodne nie si v tom sama 😀 mame rovnake deti 😉 tiez maly asi v 4mes lozil tak ako pises,ze hlavu zaboril do podlozky,zdvihol ritulu a tak sa posuval,lebo nevedel co s rukami...to bolo srandy 😀 jak sa pritom nervoval,ze mu to nejde...hracky u nas tiez ziadna odozva,mam tolko plysakov a hovadin a absolutne ho to nezaujima...aj hojdacku sme kupili,kedze na chrbte uz nechcel ani za svet byt,tak sa aspon hojdal,ale to tiez len prvych 10minut,ze ahaho...co to je,kukal jak sova,ze co sa deje a kedze mu to nic nove nedalo,tak zase sa odtial pre zmenu staval a odrazal na patach,takze aj tam sme skoncili 😠 cize ani tam uz nemohol byt bez dozoru...ked chcel stale liez,tak som mu zas kupila tu hraciu deku od fishera,ale kdezeeeee...ani to ho nebavilo,to sa max zahryzol do kusatka a to bolo vsetko 😝 takze treba vydrzat este taky mesiac a bude ti liezt jedna radost
stym cumlom je to u nas rovnako,este aj teraz 😀 joooj a to je placu,ked sa zobudi a zacne zavijat 😀 to ked nieosm dostatocne rychla a nedam mu ho spat,uz je hore nadobro 😠
tak som sa tesila,ze sa zbavim kocara a sup ho do buginy a oplatilo sa 😉 akonahle vsetko okolo seba videl,bol svaty klud...v hlbokom to bola drina ho udrzat,sa len hadzal a tocil a nemal kam chudatko 😒
my ,ked niekam ideme,trebars do ikei,tak to je horor 🙂 ...stokrat som manzelovi povedala,nech mu nic neukazuje,lebo zakazdym to potom musim kupit 😠
hlavu hore...bude to este horsie 😀 😀

shaarka
2. aug 2010

@bibione
no mam sa na co tesit 😠 😠 😠 inak tie hracie deky povazujem za dobry komercny odzub od vyrobcov 😀 😀 😀
myslim, ze ho mozem dat na farebny koberec alebo rohozku a bude to mat ten isty efekt 😀 😝

a odkedy mozem pouzivat sportak? nemam predstavu, ako by v nom sedel alebo lezal, lebo je poskladany a odlozeny, ale tak sa pytam, ci ho mam vytiahnut a vyskusat...
ale asi este nie, vsak? take male babatko by malo pekne lezkat - kvoli chrbtici a klbom. hm?

bibione
2. aug 2010

@shaarka 3 mesiace je este malo 😔 ale vidam kociky,hlboky,ze striesku daju prec,ak sa da a malicke sa ulozi na brusko,alebo opacne k maminke tvarou...je to lepsie,ked este sediet nemoze a vidi aspon svet okolo 😉 mojmu uz bol maly hlboky,takze bugina mi vysla akurat,ked zacalo byt uz teplejsie,ale tiez este len v polosede...ale malo by byt na sportiaku aj poloha uplne leziaca,takze vyskusaj,ako to vyzera...ja som uz videla drobcov v buginach a na leto stvorene

garonka
2. aug 2010

@shaarka aj my mame kočík Camarelo, vaničku sme odložili keď mal Tobi 4 mesiace bola nam mala 😅 vozili sme sa v šporťaku tak že bol v polosede alebo ležal ale sa mi zda, že ten šporťak je veľky tak sme kupili druhy kočík na leto a camarelo nechavame na zimu 🙂

v takom polosede ho mať môžeš tak akoby ležal vo vajíčku