Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

majaaita
11. sep 2008

Jaku, je to šikula 🙂 Když to dělá správně a sám, ví proč - tělo je na to zralý 🙂

Jirka taky seděl nejdřív v kleku, pak v šikmém a týden před rokem si sednul do klasického sedu. Nic mu neuteklo 🙂

harvyova
11. sep 2008

Je špatně i to, když dám malou do jídelní židličky na 10 minut denně? upozorňuji, že je židlička nastavena na co největší leh, takže je to takový polosed - pololeh. Jinak ji samozřejmě sedět nedávám a dávat nebudu, neb chodíme cvičit Vojtovku a když už do toho dáváme takové úsilí, tak si to nechci ničím pokazit 😉
Jinak se Vás chci zeptat, když Vám děti začali sedět až kolem 10,11 měsíců, jak jste řešili autosedačku? Z vajíčka už museli vyrůst, ale na další stupeň autosedačky už musí sedět, ne?

markiza
11. sep 2008

harvyiva, my mame takmer 10 mesiacov, maly sa sadol pred styrmi dnami a do vajicka sa v pohode zmesti, mame do 13kg. myslim, ze to papanie v stolicke, ktora sa da polohovat je ok 😉

jaku
12. sep 2008

Harvyova ten "polosed" při jídle nevadí, je to jen na chvíli a v úplném lehu jíst stejně nemůže. Spíš jde o sezení v kočárku, při hraní a tak. My se taky ve svém téměř 10m věku do vajíčka vejdeme, ale pak budeme kupovat autosedačku 9-18kg a ta se dá krásně naklopit, takže tam je dítko podobně jako ve vajičku akorát ne tak stulené, rozhodně není v úplném sedu. Taky jsme cvičili vojtovku, přejeme hodně úspěchů! 😉

kijonkova.k
12. sep 2008

Tak to u nás bude asi problém,malá má 71 cm a z vajíčka pomalu vylézá hlavička,tak doufám,že si začne Karolínka sedat co nejdřív 🙂 Ale samozřejmě to necháme na ni,nutit ji rozhodně nebudeme 🙂

jaku
12. sep 2008

Koukám, že asi hodně záleží na typu vajíčka, náš malej měl 71cm před měsícem a ještě má rezervu. Ale máme sedačku 0-13kg, ještě jsou 0-9 kg a tam by problém fakt být mohl.

kijonkova.k
12. sep 2008

My máme, myslím,0-11,v tom máme nějakou tu vložku a za chvilku nám z ní poleze hlavička,nožičky už taky čouhají.No,uvidíme.Snad už nebudeme tak moc růst,my už se skoro nevejdeme ani do kočárku,i Dr.se divila,že jsme nějaké velké. 🙂

majaaita
12. sep 2008

Harvyova, polosed nevadí - v lehátku nebo v takové jídelní židličce, u jídla je to pochopitelný.
Špatný je posazovat dítě do klasického sedu.

Autosedačky - dá se koupit 9-18, která jde napolohovat skoro do lehu - jak už tu někdo psal. My máme Ramatti, má pět poloh, ta ležící je jako vajíčko.

harvyova
13. sep 2008

majaaita, děkuji, s tou autosedačkou je to super, že jsou ty další stupně polohovatelný, nám už z vajíčka lezou nožičky, za chvíli se mi tam vůbec nevejde, takže koupím tu sedací co nejvíce polohovatelnou 😉

caira
28. sep 2008

muzete mi prosim poradit? proc se deti nemaji davat do vysoke zidlicky dokud samy nesedi? ja to ted cetla a jsem z toho docela v soku, to jsem vubec nevedela, mala nam v zidlicce { mame sice polohovaci} "sedi" uz cca mesic ale sama jeste nesedi...tak ted mam strach, ze jsem neco udelala desne blbe a jak to napravit, jak ji mam tedy krmit? na kline? diky za radu

bublinkajasminka
29. sep 2008

caira - ja ju tam tiež dávam a nesedí mi sama - myslím že to nie je až také zlé

schwarzovka
29. sep 2008

caira: já jsem ho taky dávala do židličky, ikdyž jsem mu ji sklopila na ležato, tak se stejně přitáhl a před týdnem si sedl sám. Jinak než v židličce na jídlo neseděl, tak myslím, že mu to tak moc neublížilo. A naučil se to sám. 😉

caira
29. sep 2008

holky diky za nazor, ja malou do zidlicky taky nedavam jindy nez pouze na to krmeni, tak snad ji tim nedelam nic zleho..

babulik22
29. sep 2008

ahojte
caira: mne doktorka povedala,ze do stolicky aj ked babo nesedi sa moze dat natu chvilu co papa.ja som malu sice do 9mesiaca krmila v lehatku.ale to zato ze,som ju tam skusala posadit asi v 6mesiaci,ale nepacilo sa jej to a plakala v nej.mozno zato,ze nemam polohovatelnu a nesedelo sa jej tam dobre.tak som ju tam posadila o 3mesiace a krasne v nej papa.

zuz11
8. okt 2008

alca22 • 1d • Včera ve 21:52
Můj 8. měsíční syn ještě pořádně nesedí sám, neleze ani se nezvedá na kolínka. Jinak je úplně v pořádku. Jak jste na tom vy.

janulle22 • 1d • Včera ve 22:55
ahojky ja by jsem si z teho nic nedelala...malej zacal sam sedet az kolem 10 mes a tesne pred tim zacal lest po 4 jinak se jen plazil... 😉 myslim ze je to v pohode...

andulkaavetrelec • 1d • Včera ve 23:45
náš se plazil, nelezl, sedět začal v 10. měsících a je normální

tvarohacek • 1d • Včera ve 23:56
je to úplně normální, malej začal lézt v devíti měsících, tím si posilnil břišní svaly a v průběhu desátého měsíce krásně seděl 😉

ssaara • 1d • Dnes v 07:29
alca22 : tak my se zatím ani nepřetáčíme,máme doma lenocha 🙂 ale doktorka říká,že to přijde 🙂 takže žádnej strach....

nensy • 2d • Dnes v 07:32
tak mi jsme tačali lést v plovině 9 měsíce i stát a sedět 😀

ewuli • 1d • Dnes v 08:04
Mě dr. řekla,že nejdůležitější je aby dítě lezlo.to kdy bude sedět a chodit je jedno.A říkala že když začne lézt do 10. měsíce tak je to ok.

sarinkam • Dnes v 08:31
ja jsem si doted myslela ze decko nejdriv leze a pak az sedi.. Naše první se v 7 mes poprve pretočila, kdeže ty casy jsou 😀 , ted se otaci ve skole na spoluzaka 😠

mysinka • 1d • Dnes v 09:33
Na cvičení nám říkali, že správný postup pro dobré posílení páteře je plazení-lezení-sezení-stání 🙂 Tím plazením posílí pro lezení, lezením pro sezení a stání 😉 A času na to má opravdu ještě hafo, neboj

ivulinda • 1d • Dnes v 09:50
alco naše Aduš sice sedí,ale to je vše co umí.plazit ani po čtyřech neumí.spíš si myslím,že se rovnou postaví jelikož už stojí pevně na nohou.a taky mě to nijak neštve,spíš jí musím všude nosit a to už je pěkně těžká. 😀

evi3 • 1d • Dnes v 10:39
každé dieťa je iné 🙂 , dcéra lezie asi 2,5 mesiaca, predtým sa skoro 2 mesiace plazila, sedí len na kolienkach, asi aby sa mohla zase rýchlo pohnúť 😀, asi 1,5 mesiaca stojí a chodí okolo nábytku, posledné 2 dni občas vystrie nohu do prekážkového sedu, keď ju posadím na zem s vystretými nohami, okamžite je na štyroch a prchá 😀 . V kočíku sedí asi 3 mesiace, vytiahla sa tam z ľahu pomocou okrajov 😉

maakule • 1d • Dnes v 10:51
Ahoj, naše malá se dokonce ani neplazí, jen válí sudy, na kolínka se zvedla asi 3x za poslení 2 dny, před tím taky nic. Prostě každé mimčo potřebuje svůj čas.

jankax • 1d • Dnes ve 12:37
U nas taky zatim nic, jen vali sudy, ale jsem rada, aspon za nim nemusim vsude litat 😀

kacka79 • 1d • Dnes ve 13:03
Buď v pohodě, u nás se to všechno zlomilo až kolem toho 9 měs, a my jsme dřív lezli než seděli 🙂 Pak to šlo hrozně rychle

daleja
8. okt 2008

ahojte. u nas je to podobne. dcerka ma 9m a este si sama nesadla. zacala sa plazit v 8m a teraz jej to uz ide trosku lepsie, uz pracuje aj s nozickami. ale na 4 sa neberie, ani sadnut si nechce. trosku ma to trapi, lebo starsia dcerka v jej veku uz pekne sama vedela si sadnut. ale este jej davam cas. je taka pohodacka, kludne dietatko.

deina
8. okt 2008

Nas tiez este nesedi. Plazi sa, dava sa na styri (ale este nestvornozkuje), ale sedenie, to nie. No beriem to tak, ze ma casu dost, narodil sa skor, ved raz sa posadi urcite.

hubka
8. okt 2008

Ahojky, uz som tu davnejsie pisala, maly sa tiez len plazi a sedi, ked sa mu podari, viac s nasou oporou, a z lahu sa vie dat len do polosedu, cize uplne sam nesedi, zato sa zacina stavat na nozky a ma z toho strasnu radost 😀

ivusakos
8. okt 2008

Ahojky, náš prdísek se posadil úplně sám v 8,5měsících a včera začal lézt (9 a týden), vůec se neplazil.

majaaita
8. okt 2008

Na sezení není nutný vůbec spěchat 🙂 Hlavní je lezení.

Náš starší si sedl skoro v roce, lezl od osmého měsíce. Prostě to nepotřeboval, stačil mu klek.

mywiel
9. okt 2008

No ja chcem zacat s prikrmami v 7 mesiaci a ak mala nebude dovtedy sediet, tak ju nemam ani davat do stolicky, to si neviem predstavit ako ju budem krmit poleziacky? 😀 😅 😕

petka80
9. okt 2008

Mywiel, dokud dítě samo nesedí (lépe řečeno samo si nesedne), tak by se fakt nemělo dávat sedět do stoličky.
Krmí se pak v lehátku nebo v autosedačce.
Jinak ale existují i jídelní stoličky, které se dají dát do takové polohy, že dítě je jako v lehátku. Např. já mám Chicco a ta to umožňuje.

bambusko
9. okt 2008

mywiel, my sme zacali s prikrmami po 8. mesiaci, maly tiez este sam nesedi. krmim ho v lehatku v takom vyvysenom polosede. on sa tam uz sam posadi, ale na zemi z leziacej polohy este nie. nas drobec je zato zdatny a rychly lezec 🙂

mywiel
9. okt 2008

Dakujem holky, tak lehatko mame tak fajn. Bambusko a do 8 mesiaca si len kojila? A stacilo mu to? Inac ak budem mat chlapca tiez bude Marek, kraaaasne meno... 😉 🙂

lucinka1104
9. okt 2008

MOj malý chce tiež strašne sedkať sám ja ho dávam len občas ale preistotu s oporou no veľmi malo najčastejšie je na brušku a hrá sa tak aj hodinu na chrbátika odkedy as pretáča nevydrží ...on má strašne silné nožičky od začiatku 4 mesiaca chce stáť,keďsa drží dokáže stáť aj sám , už m3 tt ho dávam aj do chodítka, ajkeď to všetky odcudzujete, no malý je v nom ohromne rád sám behá pocelom byte ten som prerobila aby bol pre neho bezpečný na nič nedočiahne , ale chodí veľlkou rýchlosťou furt príde zamnou z izby doizby , kde som ja.....a včera sme boli na kontrole aju neurologa, aj na rizikovom a povedali, že je uplne super, klbykymame v poriadku aj chrbátik je to proste šikula a to po pôrode skoro umrel a teraz je zneho veľký " športovec"

bambusko
9. okt 2008

mywiel, meno vyberal manzel 🙂 ano, som len kojila, lebo dievcata su alergicky, vtedy sa doporucuje zacat s prikrmami po 7. mesiaci a vtedy sme isli akurat na dovolenku, tak som si to posunula. dr. povedala, ze je to ok. ale bojujeme s tymi prikrmami ☹ lehatko je dobre mat umyvatelne

sandrika
9. okt 2008

ja začnem s príkrmami prvýtýždeň 7 mesiaca no ja si myslím, že s tým problémy nebudú, lebo Lukáško by jedol všetko už hádam aj teraz 😀
mne sa inak Marek tiež strašne páči , ale keďže mame Lukáša tak druhýbude Tomáš, lebo sa to k sebe hodí 😵

mywiel
9. okt 2008

Moja tiez stoji ked ju drzim pod pazuchami, je tiez silna a hlavicku drzi uz hadam od ukonceneho prveho mesiaca, doki bol tiez vyvaleny, ze taka mala a taka sikulka, vraj malo deti v jej veku je tak motorickych, no ja neskusam ju davat sadat, dokonca aj v autosedacke zatial lezi, mame tu vanicku co je aj do auta. 😉

catrin1
10. okt 2008

Mne Niki sedi sam uz asi tyzden..sam si sadne z polohy na styroch..ale stvornozkovat este nevie... 🙂

petrahy
10. okt 2008

Ahojte mne sa maly sam posadil presne v den ked mal osem mesiacov a odvtedy zacali problemy, trvali vsak len tyzden. V noci sa zobudil, posadil a plakal. Teraz uz je v pohode, velmi rad chodi po styroch a ked sa mu nechce zastavi sa posadi a hrajka sa. Je to super. Ale nic doma neporobim, lebo velmi malo cez den spinka. Najlepsie je ked je v kociku dam ho lezat a on sa posadi, byva priputany,len 3bodovym pasom v kociku, keby som ho priputala 5bodovym to by plakal. V sedacke to vydrzi, ale v kociku to neznasa 😀