Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

mmacko
2. aug 2010

@shaarka babetko od polroka moze byt v polosede obcas (nie stale), ale do polroka by malo iba lezkat, max na chvilocku vyvysit vanicku. Podla mna do sportaku moze ist babo od cca 4. mesiacov, ale musi lezkat, ked tak ked nemas v kociku uplnu rovinu, tak malinky sklon by nemal byt problem. Ja som sa na ten polosed pytala lekarky ked mala dcerka tak 5 mesiacov a to povedala, ze len na chvilku a pomaly predlzovat.

mmacko
2. aug 2010

...a moja zacala sedkat tak v 7 mesiacoch, ale sama sa posadila az z lezenia v 8. mesiacoch. Takze do tych siedmych bola v kociku len sem tam v pololahu a odvtedy som to zvysila o jeden stupen a od tych osmych uz normal sed. A odvtedy len bojujeme ked zaspava v kociku, lebo sa stale posadi ked ma lezkat 😉

lenka1smejka
2. aug 2010

toto mi robi aj mala ale ja som jej zapla namoznik a tym padom si nesadla a ked zaspala tak som jej ten namoznik dala dole

shaarka
2. aug 2010

dik za odpovede, tak vytiahnem ten sportak a vyskusame - da sa dat aj do uplneho lahu.
hlboky bez striesky sa neda, slnko pecie 😒

dnes sme boli v obchode a kym na mna babka cakala s kocikom, tak maleho vybrala von a ukazovala mu stromy a tak. a to ste mali pocut ten strasny rev, ked ho dala naspat do kocika... a reval a reval az sa zadusal, az kym sme neprisli k brane, a tam som ho zas vzala na ruky - zacal sa obzerat a okamzite stichol 🙄 🙄 🙄

lenka1smejka
2. aug 2010

shaarka-budes jedna s tych mamin co nesie babo na rukach a pred sebou tlaci kocik ja som tak raz musela malu nies 3km-stacilo mi vecer som zaspala skor ako ona🙂

nikush4
2. aug 2010

@shaarka no pripomenula si mi to com som donedavna zazivala ja.. uplne presne to iste.. mala mal azachvaty placu nemohla som s nou chodit na prechadzky v kociku.. nikam... bud na rukach a kocik pred sebou (co sa neda ked je velmi teplo) alebo klokanku (na tu moja bola zase velmi tazka a ja som ju nevladala).. takze som to robila tak ze kam som sa chcela prejst som musela ist autom a tam si ju zobrat na rukach a poprechadzat sa 😀 strelene ale ak som chcela vyjst konecne z domu musela som to tak robit 😒

ale mam pre teba dobru spravu.. ja som uz nedufala ze to bud einak..ale ako nahle mala zacala sediet.. ani necekne v kociku.. je tam strasne rada a mozem ist aj na 3 hodinovu prechadzku.. takze si pockaj.. mozno ked uz bude v kociku sediet.. bude tam radsej.. aj ked viem ze to je este vela casu 😕

nikush4
2. aug 2010

ad... my sme dal imalu do sporotve kociku prave kvoli tomuto ked mala styri mesiace.. ale do takeho ktory sa dal polohovat do uplneho lahu.. a ked chcela troska vidiet..len troska sme jej ho zdvihli..

bejkka
2. aug 2010

shaarka my sme zažívali to isté, ale našťastie som mala kočík, kde sa dala zakliknúť autosedačka, takže malý pekne obzeral svet, ale aj tak ho to extra dlho nebavilo - asi tak max 20 min. a musel ísť na ruky, to trvalo do 6 mesiacov a teraz je to super, vozíme sa v športiaku aj 2 hod. - chce to len čas 😉

shaarka
2. aug 2010

😀 😀 😀 dakujem za vase povzbudive rady 😵
teo mal 29.7. presne tri mesiace a vazi 6800g 😠 takze je to poriadne tazky naklad 😀 klokanka ok, ale tiez len na urcity cas, kym ho nezacnu ominat nozky, alebo kym sa nezacne nudit aj v nej 😉

fakt sa dnes pozriem na ten sportak 🙂

shaarka
2. aug 2010

ale v autosedacke sa mi velmi nepaci, ako je skruteny... 😖 tu pouzivame naozaj len na prevoz a inak velmi velmi vynimocne (kratke nakupy a pod.)

lenka1smejka
2. aug 2010

nikush4-uzivaj si 3hod.prechadzky aj tie skoncia ked zacne chodit

babulka123
2. aug 2010

@lenka1smejka TAK TAK ..
my sme v sportaku od 5 mesiacov.. ale to uz veselo sedela.. takze ked zacne sediet sam tak kludne ho tam mozes dat..

bibione
3. aug 2010

@shaarka kup si slnecnik na kocar a mozes bez striesky chodit,vidim tak maminy...pravda,pravda,akonahle bude vediet sediet,uz to bude super 😉 moj sa tiez stale tahal do sedu,ale este sa neudrzal a umelo to vyzeralo divne,tak som ho musela kocikovat cez hrbolce do zblaznenia 😠 az potom zachrapal

tatiana305
3. aug 2010

@lenka1smejka to fakt?? no tak mame este tak mesiac dva cas hadam :D

lena27
3. aug 2010

malej si sám sednul na zadek až ve 13 měsících, do té doby seděl pouze na kolínkách

beru30
14. sep 2010

Ahojte kocky,
tak sa ozyvam, lebo nas maly akcny hrdina uz sediiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 v cerstvych 9 mesiacoch. Moja mama sice pred dvomi tyzdnami tvrdila, ze sa uz sam posadil, ale kedze bol v ohradke "uzavneny" tak tam mal oporu. Ale vcera na volnom priestranstve v kuchyni sa dal na bok, potom rozkrocil novy do acka a na ruke sa podvihol, ze paraaaaaada 🙂
Ale kedze dedina je dedina, tak zase je chudacik "spomaleny" lebo nevie chodit 😠 😠 😠 Vsetky deti su zrazu dokonale....tak od dnes zacinam abecedou, aby bol konecne v niecom NAJ 😉 😉

patatina83
26. jan 2011

maminy chcem sa opytat,,,dnes mame 6 mesiacov..ale maly sa este nevie pretocit z chrbatika na brusko a opacne,,uz by sedel od 5 mesiaca,,ale obcas ho dam do sedacky samozrejme s polohou na na sedenie,,aj v sportovom kociku ho nechavam v leziacej polohe alebo len trosku vyssie aby videl..este sam nesedi,,ale ked ho mam na chrudi,,,sam sa podasi,,ale z lezma este nie,,tak by sa vobec este namal davat sediet vsak??lebo moj manzel si ho obcas posadi na kolienko a su spolu za pc malemu sa paci buchat na klavesnicu...podla vas by som ho nemala davat vebrec sediet ani na kolienko??alebo ked ho obcas posadim ku mne on sa udrzi ale potom sa predkloni ku nozickam,ale to ho dam len obcas..

boruuvka
26. jan 2011

@patatina83 myslím, že občasné posazení třeba na to koleno neublíží. Já jsem se na to posazování ptala mudr. a ta mi řekla, že je špatné to posazování třeba na gauč a vypodkládání polštáři. Dokud si prostě sám nesedne, tak se posazovat na delší dobu nemá. My jsme naší cácorku tak do 6,5 měsíce neposazovali ani na to koleno.

patatina83
26. jan 2011

@boruuvka joj ked on by najradsej sedel chudacik..ale samozrejme ze ja ho nedavam,,to len moj muz ke ho vidi,,tak si ho zoberie na kolienko alebo obcas aj na gauci k nemu,,ale ja som proti..sam sa zodvihne iba z polosedu,,z lahu este nie...

sokil
7. feb 2011

Bohužel jsem Filípka naučila sedět a teď nevím, jak ho to odnaučit. Strašně se vzteká, hlavně jak je na bříšku. Jsem z toho nešťastná. 😒 Je to moje chyba - potřebovala jsem klid na práci, bohužel jsou penízky potřebné,tak jsem ho párkrát posadila, sedí krásně a moc se mu to líbí no a tchyně se toho chytla a dává ho pořád sedět - často mi ho hlídá jak pracuji. Asi budu muset vydržet to jeho vztekání a neposazovat. Tak a jak to teď vysvětlit tchýni 😲 Jak já bych si natloukla ☹

sussanah
8. feb 2011

@sokil ahoj, pokud je maly motoricky jinak v pohode, zacina lozit, tak by k tomu sedu pravdepodobne brzy dosel sam. Ono posadit dite v 7,5m je porad o fous lepsi, nez kdyz sedi 4m deti. Zkus vydrzet ho neposazovat chvili, najit jinou polohu na hrani nebo mu ukazat, jak se posadit z lezeni. Treba na to fakt prijde sam a budes mit klid 🙂
Pokud ale jeste ani neleze/neplazi se, tak bych byla opravdu duslednejsi, je potreba ho davat vice na brisko. Cim vic se bude vztekat, tim driv se nauci se nejak dostat tam, kam chce a pujde to taky 🙂

sokil
8. feb 2011

@sussanah Děkuji za povzbuzení. No právě, že mi příjde, že všechno zapomněl, ani se mu moc nechce otáčet na bříško. Dneska teda zatím vůbec neseděl a v pohodě, moc si ani nestěžoval - snažila jsem se ho pořád zabavit. 🙂

pucik
9. feb 2011

@sokil zkus ho dávat na ten velký míč, ono to podporuje všechny svaly hlavně zádové a pomáhá to při pobytu na bříšku, a docela se to dětem líbí. My teda ješt nesedíme, teď nám bude 8 měsíců,ale leze po 4 asi 3 týdny a stoupá si asi 14 dní,taky jsme se snažili,ať to nedělá,ale jde to horko těžko. Dítě si má samo sednout, nejdřív ten šikmej sed s oporou ručičky,ale má to být až leze tak měsíc, ideálně. Myslím, že si do´brá mamča, když sis to uvědomila a snažíš se pro to něco udělat. držíme palce 🙂 😉

lubka2886
9. feb 2011

Moja bola veľmi šikovná. Začínala sedieť ako 6 mesačná.

sokil
9. feb 2011

@pucik děkuji, na balóně se občas Filípek pohupuje, to má rád. A to ho dáváš jako na bříško na balón a pohupuješ s ním do stran a trochu dopředu a dozadu. Jestli to dobře chápu 😉 Váš prcek je teda šikovný, když leze a už se i zvedá. A plazil se? Máme o 6týdnů mladšího bratrance a ten se už plazí, tak je trošku tlak. Hold je Filípek línější 😵

pucik
10. feb 2011

@sokil Ahojky, díky za komentář k fotečkám, jsou to divoši oba dva, Daník udělal první krok sám týdne do 11 měsíce a u Míšána si myslím, že to bude ještě dřív. Chodíme s Míšou asi od 4 měsíců na rehabilitační cvičení jen tak pro radost a aby jsme zabili čas,takže paní nás vždycky omrkne a dá nám třeba nějaký cvik, který třeba potřebujeme. Dám ho na balon na bříško, držím ho lehce,ale pevně aby nespadnul za pánev, jakoby tu pánev zatlačit do míče a pak s ním pohupovat zepředu do zadu a na strany, oni zapojují skoro všechny zádové svaly, takže je to moc prospěšné cvičeníčko. Pak je velice dobrý cvik na míči dát ho na bok, ruku strčit pod něj, jakoby pod paždí a jerdnou rukou držet koleno jako by nakročené to spodní rukou, to vrchní ho držet púalcek a ukazováčkem za bok, aby byl navalený záda na mě a trošku pohybovat vpravo vlevo, o tu spodní ruku se mimčo opírá o balon, vystřídat strany. Míša se plazil asi měsíc, pak to asi týden střídal s lezením po 4, teľeze po 4 jakon ďábel a pořád si kleká nebo stoupá, trochu jsme tomu stoupání zamezili botičkami (1. č. 20 - kam to dítě poroste nevím 🙂 ), potom až se bude plazit a půjde na 4, je naprosto super cvik na lezení, když si dítko lehne na zádíčka a 2 lidi k němu a jeden mu natáhne ruku nahoru a v koleně skrčí a druhý dá nataženou ruku dolů a nohu natáhne a pak se to jakovy střídá proti sobě, tím se nacvičuje lezení po 4, chce to vyzkoušet, snad jsem to popsala aspoň trochu srozumitelně, ono se to blbě popisuje, kdybys cokoliv chtěla dovysvětlit nebo poradi velice ráda pomůžu,držíma palce, myslím, že jste šikulky, že to vpoho zvládnete držíme palečky, mějte se sluníčkově 🙂 😉 Jo a chce to na tom balone cvičit opravdu často, třžeba i 10x za den,s tačí na chvíli,ale je to opravdu hodně znát

awalancha3
10. feb 2011

ja malicku, ma 2 a pol mesiaca nenechavam sediet, ale casto s nou cvicim tak, ze sa mi chyti prstov a taha sa do sedu, vydrzime asi 2 sekundy a lahne si, toto robi asi tak 10-12x za den- je to chyba, moze to poskodit? hm 😒

takyja
10. feb 2011

@awalancha3 Ano, tohle se nesmí dělat! Výslovně mne na to upozorňovala dětská lékařka (oni to totiž v rámci prohlídky dělají, tak mne upozornila, že to rozhodně nesmím doma opakovat!). Tvoje maličká je na to moc maličká...

aliza
10. feb 2011

ja by som sa len chcela spytat, ze na zaklade coho radia lekarky, aby dieta prvych 6 mesiacov iba lezalo, aby sa nedaval sadnut, pokial si same nesadne? Mna to len zaujima, kedze nikde vo svete takyto trend nie je a deti su zdrave, ze na zaklade akych vyskumov a odporucani k tomuto dosli, ci to nie je len pozostatok postupov z minuleho rezimu... lebo je mi to cudne, ze inde vo svete lekari naopak vyzyvaju matky, aby babatkam pomahali a ich stimulovali k sedeniu, aj za pouzitia podpory vankusov ...tak neviem, preco na Sk a CZ maju ine poznatky. Neviem o tom, zeby deti v zahranici mali krive chrbtice...ale asi je to skor tym, ze nemusia od 6.rokov nosit na chrbte 5 a viac kilove aktovky. To je tiez iba nas 'fenomen'. takze sa mi zda zbytocne takto preventivne chranit chrbticu a potom ju jednym tahom zatazit tak, ze to nema sancu vydrzat. To je moj nazor.
Napriklad tu, u nas, hlboke kociky neexistuju, vanicky len zriedkavo, skor vidavam matky, ktore vozia novorodencov v golfacoch, co sa nedaju dat ani na lezato, ...ja nehovorim, ze je to spravne, to nie, tiez sa mi to zda hrozne pre tie babatka, ale ide o to, ze nemaju ziadne zdravotne problemy a ja sa pytam, ze ako to teda je?
Ja maleho davam sediet, sedi aj v stolicke na krmenie, sedi aj v tom kojacom vankusiku, aj v kociku (nie kolmo, samozrejme, ale ta medzipoloha-ani lah ani sed) aj na kolienkach mi sedi....chrbatik ma pevny a rovny, vie sa aj sam chvilonku udrzat. Vela casu travime na brusku, takze ma svaly fakt pevne a uz sa aj pretaca, dokonca ten kojaci vankusik preliezol, ked ho mal pod bruskom.
Bolo to tak aj pri dcerke, sedela s oporou velmi skoro, neskor sa aj sama posadila a nema s chrbticou ziadne problemy. My s bratom rok v hlbokom kociku a obaja mame skoliozy.

awalancha3
10. feb 2011

@aliza
nie su na to nejake clanky cez google?