Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

latvia
8. apr 2010

kokso 😕 to je dobre vymyslene 😀

rimmel
8. apr 2010
latvia
8. apr 2010

no, ked sa niekto moze volat Esmeralda, Sandokan Winnetou, tak Karamelka mi pride este viac normalnejsie nez tieto 😝

latvia
8. apr 2010

my mame dvere pootvarane 🙂

rimmel
8. apr 2010

no to nas ich raz dva zavrie, dokonca aj ked ich zaistim, on to na zemi vybere a o dusu otvara a zatvara! 😅

rimmel
8. apr 2010

a tiez mame tieto do zastrciek 😝 😀

latvia
8. apr 2010

to vidis, to je dan za to ze nevie sediet 😀 😉 😉

rimmel
8. apr 2010

no to mas pravdu!! 😀

latvia
8. apr 2010

ta krava ci baran je co? vyzera to dobre 🙂

brusinka.pusinka
8. apr 2010

My máme také vše otevřené jinak by to asi rozštípala kdyby nemohla courat po bytě 😀 😀 😀 a zásufky jsou také ucpány 😀 😀 😀

rimmel
8. apr 2010

to je taka zirafa, cez usta das lopticky a tie sa kotulaju cez krk az dole a vyjdu von cez nohy..teda jednou z noh 😀 a tiez to hra dve pesnicky a tiez tie uska hore, tak tych sa dieta moze chytit a stat pri tom.. 🙂

latvia
8. apr 2010

😀 to je fajna hracka 😀

rimmel
8. apr 2010

hej vie dlho zabavit 🙂

brusinka.pusinka
8. apr 2010

Parádnííííí vypadá dobře 😉 u nás vede bubnování na vše co je po ruce hlavně bráškovy na dveře ale ten neotevře 😀 😀 😀 😀 bo by mu bordel zrobila že by se nedouklízel, i kocour prchá pryč a nevylízá když je malá v pohybu 😀 😀 😀 😀

opica
15. apr 2010

som pisala aj do lozenia, asi to ide naozaj tak,ze dlho nic a potom naraz vsetko. gregor ma 9,5 mesiaca a konecne sa sam posadil. som az chytila sok, on je lenivko, takze aj lozit zacina az teraz, ale fakt to zacina robit vsetko naraz, este aj stavanie sa 😎

rimmel
15. apr 2010

no my sa stale plazime ziadne stvornozkovanie ale zato sa zdokonaluje v stupani, vie chodit popri sedacke dokonca si ked stoji oprety o sedacku dokaze sadnut ale inak ne 😅 😀

dankolucka
15. apr 2010

no ja budem uz pomaly zaviiijat, lucinka stale nic, rimmel chcela by som mat tvoje nervy. my ideme v ut. na neuro, uvidim, co mi povedia, prip. poradia.

rimmel
15. apr 2010

😀 😀 😀 😀 dankoluckaaaa ale co stresujes 😀 raz si predsa sadnu a polezu a aj chodit budu 😀

dankolucka
15. apr 2010

snad ked pojde do prvej, tak pojde po nohach a nedoplazi sa tam 😀 😀 ..tak to myslis? 😀 tak taky flegmatik ja nie som

rimmel
15. apr 2010

ja asi som neviem..ale ved preco stresovat, ved neni nad cim 🙂 kazde babatko si raz sadne...treba to nechat na nich, moj syn je zivy priklad toho ze proste kazdy to spravi v inu dobu..

opica
15. apr 2010

joj baby, ja som tiez clovek, co chce vsetko hned 😉
dankolucka, pozname... 😎 pri najhorsom vas poslu na rahabilitaciu a jej to neuskodi, ja som si to tiez vydobila a moznoze to pomohlo, neviem. i ked lekarka tam nic patologicke nevidela, gregor je hold lenivsi (genetika sa nezaprie).
rimmel-ja by som to nezvladla, ale presne ako pises, raz zacnu robit vsetko ;)

tigri
17. apr 2010

deti su hrozne odlisne vo vyvoji, vidim to na svojich 2 dcerkach, starsia uz sama chodila od 10tich mesiacov, mladsia zacala stvornozkovat az 10,5 mesiaci a v 11tich mesiacoch si sadla...

dankolucka
17. apr 2010

ahoj tigri a plazila sa dovtedy? mam pocit, ze deti, kt. neplazia rychlejsie zacnu stvornozkovat.

tigri
17. apr 2010

mladsia sa plazila od 7mich mesiacov, starsia bola priam ucebnicovy priklad len posunuta 2 mesiace dopredu 🙂

dankolucka
17. apr 2010

ahoj tigri, moja hviezda sa tiez plazi od 7. mesiaca, teraz ma 10.5, tak dufam, ze pojde na styri a potom konecneee sediet. 🙂

martinka1981
18. apr 2010

ahojte,tak naša malá si začala sama sadať iba teraz,na posteli jej to šlo trošku skor ale na zemi sa posadila len tento tyžden 🙂 a to bude mať o chvilu rok. Na nohy sa nestavia velmi a v postielke vobec 😕 ale hadam to stihne kym sa nam narodi druhe 😵

dankolucka
18. apr 2010

ahoj martinka, priznavam, som rada, ze nie sme sami , kto nesedi a nestoji (alebo len zacal), lebo v mojom okoli sa vsetci tvaria, ze uz mala behat. Potesi, ked zistim, ze aj ine deti su rovnako pohodlne ako nasa. 🙂

pimpa
18. apr 2010

ahojte, no aj ja sa asi odvazim prispiet do vasej temy....nase babo to ma tiez nejako pomotane s motorikou. Mame dnes 15 mesiacov a akurat teraz sa Patko zacal plazit, trochu aj stvornozkovat, chodime asi mesiac zatial len za rucicky. Posadit sa stale sam nevie, nakolko sa neplazil, tak ani do sedu sa nevedel dat. V urcitom odbodi som sa uz prestala nad tym trapit. Kazdy den s nim poctivo cvicim a pomaly ale predsa prisli aj vysledky, ked svaly zmocneju, urcite sa aj posadi. Ked ho ja posadim tak krasne sedi, vie sa uz aj zo sedu dat na brusko, co predtym nevedel. Chcem vas ale povzbudit, ze aj ked je to tazke a okolie sa niekedy nevie zdrzat kritiky, vnimajme tu krasu a jedinecnost co je v nich a vtedy budeme mat aj silu nevsimat si okolie 😉

dankolucka
18. apr 2010

je super, ze sa tu mozeme navzajom podporit, drzim palce pimpa, mna to vzdy velmi povzbudi, ked viem, ze nie sme jedini. 🙂

katkabg
18. apr 2010

ajojte babeny cem sa spitat je normalne ze mala ma dnes 4 mesiace a ona sa uz sama chyti za prsty moje a sama sa vitiahne sadnut...ako sedi aj sa v sede hra s hrackami no ju drzim...samozrejme lench chvilu nech ma zazitok lebo viem ze to ece zatazuje chrbticu...alebo sama si drzi flasku s cajom