Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

lenic
29. sep 2009

Naše Emička se sama posadila v 6 měsících, zhruba od té doby taky leze, v čemž jí jsou velkými pomocníky náš pes a kočka, protože je pořá´d pronásleduje 😀

aponchie
29. sep 2009

rikala vam taky doktorka at dite date na zada a pretocite mu nozky aby se jako otocilo samo?ja to delam,ale nedorotuje ji ruka tu ma porad po dtelem,mrci u toho anebo s evraci na zada.proste mi prijde desnej lenoch oproti prvni holce..prej ji za zadnou cenu nemam s tou rukou pomahat..a kdyz je na zadech tak sama se propina do luku a vyvraci hlavu jakoby se chtela otocit,ale to zase prej ta hlava nesmi jit tak do zaklonu tak co mam delat nevim 😝

miskachrumka
29. sep 2009

nas Davidko sa posadil ked 5mes. a 2tyzdne! 😉

aponchie
29. sep 2009

a to jako sam si z lehu klekl na 4a posadil?

jituskak
29. sep 2009

apo, buď v klidu. šimonkovi bude 5 měsíců a ještě se nepřetočí, jinak teda do toho luku se vyvrací, ale to je všechno. jednou se u to skoro povedlo. on je celkově línej... ani hračky moc nebere do ruk,a le to se pomalu lepší.

aponchie
29. sep 2009

jitus tak ja to ani neresim ,ale doktorka rikala,z euz by ted ve 4m mela se vzeprit na rukach uplne nahoru obcas to udela spis je jen na predlokti

blandik
29. sep 2009

Náš se taky na zádech prohýbal do luku, aby viděl, co je za ním. Zabránit jsme mu nemohli, taky jak, že jo. Když něco chtějí dělat, prostě to dělají. Na rhb nám říkala, že v 9M děti většinou udělají velký vývojový skok a to, že si sednou, začnou lézt a taky se postaví - u nás to nastalo až téměř v roce. Ze dne na den te'd dělá nové věci, je daleko komunikativnější, směje se a mění se malé dítko z miminka a to byl taky takový lenoch, který hlavně pozoroval. Myslím, že problém je spíše, když dítě třeba při plazení táhne jednu nohu za sebou nebo nepoužívá jednu ruku ... to je pak nerovnoměrné a mělo by se cvičit. Náš míval slabší levou stranu a slabší bříško a nakonec všechno dohnat i bez cvičení (jen jsme byli pod dozorem na RHB, cvičili jsme asi měsíc, než jsem to odmítla). Nohu ani ruku nikdy netahal, jen dělal nové věci vždy na jednu stranu a na druhou to začal dělat až po čase.

evinkaa
29. sep 2009

Holky, já mám taky lenocha. Natálka skoro v 7 měsících jen leží, občas se přetočí ze zad na bříško a zpátky se jí to povede málokdy. Vždycky se klupne do hlavy a pak se asi bojí...Každopádně náznaky toho, že by lezla nebo si chtěla sednout vůbec nevidím. Když čtu, že si některé mimčo sedlo samo v 6 měsících, tak klobouk dolů, to zírám. Na malou určitě nespěchám, ale občas opravdu leží jako knedla. 😉 Dr říkala, že zatím dělá to, co má, tak uvidíme časem. Když ji zkusím sama posadit, sedí už bez toho, aniž bych ji držela, trochu se kymácí, ale vyrovnává to. Je hrozně šťastná, ale to jsem zkoušela jen párkrát. Ať ji to prďolku samo láká hrabat se do sedu, no ne? Přece jí nebudu pomáhat. 😅

markchina
29. sep 2009

Nazdar holky, tak my uz sedime od konce 6.mes, ale jsme rychlici ve vsem. Na zacatku 3.mes. se zacal otacet na brisko, v 5.mes. se plazil, v 6. lezl po ctyrech a na konci uz sedel, i kdyz jen chvili a lehce nestabilne. Ted uz ale sedi krasne, stoupa si u nabytku a trosku i popochazi bocni chuzi kolem nabytku. Celkem se desim, az zacne chodit, protoze uz ted je to pekny divoch a litam za nim, jak muzu a to jeste leze po ctyrech.

miskachrumka
30. sep 2009

aponchie nie normalne si sadol sam a sedel! 🙂

dedulka
6. nov 2009

holky - je tady někdo, komu dítě ještě v 11 měsících nesedělo??? mudra už nás posílá na neurologii...ach jo! 😒

dominka11
6. nov 2009

dedulka, malý ti ešte vôbec nesedí? alebo sa sám neposadí?

leonik
6. nov 2009

aponchie: mně taky říkala dr.ať malýmu tak pomáhám s tím přetočením, ale vždycky si tu ruku přilehl 😒 Měli jsme to procvičovat několikrát denně. Pak se začal přetáčet z břicha na záda. Sám se začal přetáčet na bříško v 5,5 měs.

a jinak sám začal sedět v 9,5 měsících 🙂

vinifera
6. nov 2009

Tomáš mal 4 mes a 2 týždne ked sa začal pretáčať. O dva mesiace nato sa už točil tam aj naspať. 8 mes a 1 týždne ked sa cez šikmý sed posadil sám. V priebehu týždňa začal v sede krčiť kolienka a ťahať sa dohora. Už len čakám kedy sa postaví🙂) Teraz pekne plazí. Aj do pol druhej vnoci 😝 Nikdy som ho neobkladala vankúšmi ani nebol v pavúku. Všetko robí pekne sám a akurát maminka sa vadí s ostatnými, že fakt nie je nevyhnutné obkladať ho vaknúšmi alebo ho dávať do pavúka aby sa naučil chodiť!!!

momin
6. nov 2009

Jak to tak tady ctu tak sou tady vetsinou nejak extreme sikovne miminka 😎 Danielek si zacina sedat ted v 7 a pul mesicich,ale sam se jeste neudrzi. podepira se rucickama... 😉

lenka1smejka
6. nov 2009

momin-aj ja ked citam tak same sikule su tady 🙂 mala tiez este nesedi

ambret
6. nov 2009

Zdravím maminky 🙂

Ded no ahojky 😉 Já jsem měla Nikču taky hroznýho lenocha. úplně přesně nevím kdy začala sama sedět, myslím v necelých 10 měsících a chodit začala až v 16 měsících. Taky jsme měli chodit na rehabilitaci, ale tu jsem odmítla

Naší Nelče je 8 měsíců a ještě nesedí. Když jí posadím, chvilinku se udrží, ale opírá se vepředu o ručičky.

hoogy
6. nov 2009

no my sme velky extrem. prevalujeme sa od 3 mesiacov oboma smermi. teraz mame 6 mesiacov a maly sa posadi sam a pekne sedi a pekne sa tak hra a vytahuje hracky z krabice 🙂 lozi este tak vselijak,ale uz je to na dobrej ceste 🙂
osobne si myslim,ze kazde dieta ma svoje tempo a treba ho stimulovat. ja som maleho nikdy do nicoho nenutila jednoducho je velmi zvedavy a ma velku potrebu sa pohybovat a vsetko objavovat.

lucia375
6. nov 2009

Moja Barborka este sama nesedí, ked ju posadim tak vydrzi chvilu sediet ale nevie sa sama posadit, ale zato uz vie celkom slusne stvornozkovat. Takze po styroch sa asi nauci skôr ako sediet. Deti su fakt rozmanite. 🙂

termixicek
6. nov 2009

ahojte maminky:
o 4 dni mame 8 mesiacov a sedime uz 3 tyzdne. Sadol si sam, zacalo to lozenim, potom sikmy sed a raz som ho nasla sediet :D
o 2 dni neskor sa zacal tahat hore na stol a postavil sa. Dnes sa uz postavi kdekolvel, cupita pri nabytku a ucime sa padat na zadok.
Ak to takto pojde tymto tempom dalej, o mesiac chodi sam...

janetty
6. nov 2009

...ahojte
...aj ja by som sa chcela tiež troška pochváliť s mojim drobcom... je šikovný a veľké šidlo, na začiatku 3 mes. sa už pretačal na bruško, v 5. mes. sa začal plaziť, sam si sadol v 6. mes. aj začal loziť a teraz máme 7. mes. a už stojime v postielke, pri posteli, chodime v choditku aj za ručky... už len čakám, kedy začne sam chodiť a ja budem liet ať za ním 😲 už teraz mám čo robiť a to len lozí 🙂
...všetky deti rastú a vyvíjajú sa inač, tak neskladajte hlavy, že sú troška pomalšie... určite vynikajú v niečom inom 😉 😵

lyongirl
6. nov 2009

náš malý ešte sám nesedí, síce posedí chvíľu, ale to je nič, zato sa plazí po celej obývačke a dr. sa čudovala, že aký je šikulo

hoogy
6. nov 2009

janetty vsak ti nikto neveril,ze to dokazal sam? nas vsetci upodozrievaju,ze ho nutime ako by sa to dalo prinutit dieta plazit saa sediet 😀

berenika39
6. nov 2009

janetty, ale víš o tom, že chodítko a vodění za ruce není úplně vhodné pro prcky? pomáhá se jim - není to jejich přirozený vývoj, předbíhá se jejich vývoj, nejsou ještě na to připravení. sezení je to samé, pokud se neposadí sám - neměl by sedět. Je to jistě každé mamči věc, ale oni sami vědí, kdy jejich čas....na sezení i chození. Chodítka ted pediatři nedoporučují, podporují špatné návyky, chození po špičkách a záda zdaleka nejsou ještě připravená nést celou zátěž. Tak je aby ten spěch nebyl pak na škodu 😉 😉

Přinutit dítě sedět se přeci dá, posadím ho a přidržuju,podložím polštářem,ale to je právě špatně.

wild.horses
6. nov 2009

nas maly sedi uz davn, ale sam sa neposadi, ani sa nepretaca, ani nelozi. lenoch to je 😅

hoogy
6. nov 2009

berenika ale ako som to pochopila tak on to vsetko zacal robit sam. no ja som to myslela zo srandy.neuraz sa ale si jedna z tych mamiciek co nevie pochopit ze dieta sa dokaze v 3 mesiacoch oobracat na obe strany a v 6 samo posadit. deti to dokazu ked naberu dostatocnu silu.nas maly to iste a do nicoho sme ho nenutili zdalo sa nam to skoro,ale nebudem zase svoje dieta brzdit vo vyvoji.

germik
6. nov 2009

hoogy, ale ved janetty sama napísala,že jej dieta je v chodítku a chodí aj za ručičky...a to je to,čo by robit nemala,pretože babatko na to ešte samo nie je pripravené /inak by už na to prišlo samo i bez jej pomoci/ My máme presne dnes 8 mesiacov,stále ešte nesedíme, ale už začíname pomaličky lozit a verím tomu,že zachviločku si aj sadne

berenika39
6. nov 2009

sám v chodítku asi chodit nezačal,tam ho museli napasovat, a za ručičky taky museli vodit, ne? 😉 😉 😉
A upřímně, 6měs dítě leze tak dobře, že si z polohy na 4 přes bok sedne?

janetty
6. nov 2009

...no ja som ho do ničoho nenutila, drobec sa to sam naučil... aj keď je pravda, že do choditka by som ho ešte asi davať nemala, ale on už na nožkách pekne stojí. Pred dvoma týžňami sa mi sám v postielke postavil a teraz je to pre neho malina, už sa zvládne držať v postielke jednou rukou a druhou rukou sa naťahuje za kolotočom, alebo si čupne zdvihne cumlík a dá do pusy ...je to moje šidlo šikovné 😀

A sadať sa naučil tak, že sa prevrati na bruško, jednou nožkou ide na špičku a tú druhú si podloží pod zadok a hop už sedí 🙂 a teraz keď vie v postielke stať, tak sadnuť zo stoja nie je preňho ťažké... 😵

hoogy ďakujem, že veríš 😀 ...maš doma, podobné čo ja 😵

dagina
6. nov 2009

Berenika, už jsem to někde psala, byla jsem svědkem v poradně, kdy mamina přitahovala do sedu asi dvouměsíční mimčo, a ještě u toho říkala " tááák, musíme pěkně posilovat", tak pak věřím, že dítě muže v půl roce sedět..., ale neříkám, že to je podobný případ tady holek.

Hoogy, a čím to může být, že třeba ten váš nabral dostatečnou sílu na přetočení.... ??? V tom hraje vliv i třeba váha dítěte???

Jinak naše malá má 10m a ještě si sama nesedne, dle mudry se vůbec nemám vzrušovat, má čas min. do 14 m, pak se to prý řeší třeba rehabkou a tak. A na inteligenci to prý také vliv nemá, mi podotkla 😎 .