Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

slevik
8. feb 2008

Mel - neříkám, že je to špatně, jdé spíš o to, jestli to je přirozeným vývojem a samostatným 😎
Alči - já u nás tenhle názor ještě neprezentovala, radši 😀
Já taky nesoutěžím, ale myslím si, že Verunka je dostatečně šikovné miminko...teda aspoň já jsem spokojená a to hlavně proto, že všechny dovednosti jede sama za sebe 😵

melory
8. feb 2008

tak pri prvom som tiez vsetko chcela typ-top...aby bolo supeer, a nebolo, boli s nim problemi, druhe - stelku som nemala cas tahat za ruky a podobne, tkakze sa pretlka zivotom sama a o to je sikovnejsia.

androna
8. feb 2008

sleviku coho sa bojis na kvetnu?

vanila
8. feb 2008

tak ja sa nemozem zaradit medzi sutazivych lebo to co vsetko by mal robit moj maly vo veku vasich deticiek tak robi vsetko po roku ale som spokojna lebo napreduje 😉 😉

melory
8. feb 2008

hugo napriklad zacal hovorit ako 4rocny...ano 4-rocny, a ked som pocula ako rocne dieta spieva kukulienku bolo mi cudne na zaludku...a pritom sa spustil teraz sa mu usta nezavru. 🙂

slevik
8. feb 2008

Mel - nepřeháněj, po ničem takovém netoužím 😔 Jen prostě nedokážu pochopit, že by dítě mohlo sedět, když ještě neumí na čtyři... Jasně, že to může být v půlroce, o věk vůbec nejde. Ale jde o to, jak si dítě sedne...správný sed tu už byl popsán a mě prostě nejde do hlavy, že by si dítě (takhle malý) sedalo přes břišáky 😕
Andy - něco takového jsem řekla?

jj2202
8. feb 2008

moja janka zacala sediet aj lozit po 4 naraz presne ked mala 6mesiacov, v 7m sa sama postavila, v 8 uz stala sama, v 8 a pol zacala chodit....no na oplatku vobec nechce papat. co ma teda velmi trapi 😔 😔

melory
8. feb 2008

vela veci na svojich detoch este nepochopime.
je mi jasne ze spravny sed je ozaj logicky, ale je mi jasne aj to co som videla, ze si proste sadla.

melory
8. feb 2008

ide vsak teraz o to ako si sadla 🙂 baby ved sa pridajte...najde sa mamicka ci si jej dieta sadlo cez brusak 😀 ale ostatne nie a pripadam si ako blbec 😵

jj2202
8. feb 2008

mel aj janka si tak sadla no rukou si pomahala....

slevik
8. feb 2008

Mel - a zopakovala to někdy??
Veru si taky SKORO sedne přes břišák, ale asi je nemá tak vypracovaný 😀 . Pokud se nemá čeho přitáhnout, tak se do sedu prostě nedostane...a já jí nepomáhám 😝

slevik
8. feb 2008

Jdeme se koupat, krmit... ale pak jsem tu zpět 😀

melory
8. feb 2008

baby moc odomna chcete, ja tu lietam okolo dvoch, ja som jej nestihla ani vahu kazdy mesiac zapisat....viem ze som sa tesila a fotila...dalej ona sa plazila po posteli {volali sme ju partizan} a z toho "plazu" tiez sla na kolena, a do sedu a zas na kolena. kazdopadne chcela dobehnut braska.

melory
8. feb 2008

slevik - nepochybujem, treba si to vysvetlit 😅

vanila
8. feb 2008

Ja som pocula ze schopnosti deti skoreho pretacania a posadenia zavisi od pevnosti brusnych svalov.

eva4444
8. feb 2008

ahojte. my mame vyse 8m, asi 1 tyzden sa dava na 4, vcera sa z tych 4 prekotil na bok pomrvil a uz sedel len sa ruckou podopieral do strany, ked povolil tak sa skycol naspat nabok 😀 😀 mnohe deticky uz v jeho veku sedkaju, bezkaju, ja ho nechavam spontanne nech robi co sa mu ziada a ked to na neho pride si aj sadne poriadne ze ano 😀 tiez som nazoru ze nedavat sediet deticky same pokial same od seba nesedia 😉

slevik
8. feb 2008

Evi - nápodobně 😉 A tak to má být 😎
Nechtěla jsem tu nikoho osočovat či urážet, jde mi jen o to, že prostě se má dítě naučit sedět SAMO, a to ať už je to ve 4 měsících nebo v roce.
Každá maminka ví sama, jak to opravdu je a musí se sama se svým svědomím vypořádat. Někdo prostě dopomáhá, někdo ne (jako třeba já 😅 ). A každý bere i tu pomoc dítěti jinak a má jiné hranice...

melory
8. feb 2008

tak je to aj s chodenim, ked sa hugo postavil, uz som mala iluziu, ze zacne chodit a tak som s nim za dve ruky chodila....a nic to nepomohlo, aj tak sa sam pustil az rocny, preto so stelkou nechodim, a sama sa morduje.

eva4444
8. feb 2008

slevik ta myslienka ze to robim pre jeho dobro ma drzi nad hladinou ked vidim co dokazu uz ine dietky, my sa stale krmime v autosedacke, sa mi tam kruti mrvi prevracia sa uz neviem dockat kedy to priiide a bude moct papat ako velky v stolicke 😀 j

melory
8. feb 2008

ale co nechapem je, ze ked mamy by pomahali si sadnut dietatu,alebo lozit, ze by si skor sadlo ci lozilo, pride mi to proti prirode.

eva4444
8. feb 2008

ja neviem melory, tebe keby niekto pomahal ucit sa korculovat by to slo rovnako rychlo ako samej? 😕 ja viem ze je to blby priklad pretoze hnacia sila je ina.. ja som stastna ze sme zdravi, drzim sa rad mojej detskej a doverujem jej

melory
8. feb 2008

ved ja som za. len som nahlas uvazovala.....priklad to asi nieje dobry, kedze hugovi som chodit pomahala a proste musel prist ten jeho cas....

apricots
8. feb 2008

Mě se teda malá poprvé posadila z lehu - přes bok - a všude sem slyšela i četla, že to tak má bejt....přece jen proto, že vám se posadily děcka jinak to nemusí znamenat, že to je paušální....

eva4444
8. feb 2008

🙂

apricots
8. feb 2008

a odkud máte to, že má dítě nejdřív lézt a až pak sedět?

apricots
8. feb 2008

(myslím v tom případě, že samo o sobě si prostě nejdřív sedlo a pak až začalo samo lézt)

melory
8. feb 2008

urcite z kniziek, kde je aj pisane, ze najprv idu predne dolne, potom horne, stvorky a ocne...tak potom preco ma stela stolicku v zadu???????

melory
8. feb 2008

to bol priklad ze sa pise ale nesplna.

slevik
8. feb 2008

Evi - nápodbně 😉 Taky jsem ráda, že se prostě držím toho, co Verunka svede a nesnažím se, aby už uměla tohle a tohle...jsem fakt upřímně ráda, že si prostě jede SVUJ spravnej postupnej vývoj 😵
Mel - ono je to dítko od dítka, to máš jako s rhb, některým to pomůže a jiným moc ne...
Apri - však jo, to je v pořádku...buď si dítko sedá přes bok nebo z kleku 😉 To že má nejdřív lézt jsem možná plácla na začátku..samo, že nemusí, ale musí tomu být aspoň blízko, tzn. stavět se na čtyři apod., jinak se prostě do toho sedu nedostane 😎

melory
8. feb 2008

slevik kym mne doslo ze si narazala na mamy co podopieraju deti vankucom a trojmesacne fotia ze sedia tak som sa tu dobre zapotila.... 🙂