Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

lendy1
12. aug 2008

jééé, já jsem zapomněla napsat, to byl dotaz na anezenu 😀

asitka, jasně 😀

sandrika
13. aug 2008

asitka nemala by vedieť ešťe ani to len páskoníčky, držať si hlavičku, chytať hračičky, opätovať úsmev , kopkať nožičkymi v pribehu 4 mesiaca sa má začať točiť z chrbátika na bruško takže máš doma šikulku

hubka
13. aug 2008

Taaak..a teraz mam dilemu...lebo ja som maleho do pol roka nechavala pod hrazdickou, ale ked sme boli von alebo so znamymi..tak ho drzali akoby v polsede a je to tak dodnes...malokedy sa chyta ako novorodeniatko...takze som, mu teraz poskodila???a tiez som ho zacala davat do choditka, ale je tam najviac 20min...inak lezi na chrbte, davam ho na brusko, ale to vzdy place...ale pretacanie mu ide pekne, s nohami vzdy k sebe....to mam teraz ale kazdemu hovorit, ze ho maju drzat inak????uz teraz si niekedy pripadam ako citlivka ked sme niekde s niekym.....a v kociku ho davam len do polosedu.....potom matky co su im deti kludne v autosedackach od narodenia a hojdaju ich, robia zle???ja uz niekedy neviem, co sa smie a nesmie.... ☹

sandrika
14. aug 2008

hubka nič nerobíš zle akurátju nedávaj veľa sedkať ale kusok zase môže 😉

hubka
14. aug 2008

No ved to saqndrika...vela nenechavam sedkat...ved som si to uz cele precitala, tak som oboznamena, ale vies 100 ludi, 100 nazorov...mne vsetci po pol roku vraveli, ze preco este nesedka, ved ho daj!!!to co sa robilo kedysi, teraz je to zakazane...ale mne to aj tak prislo skoro, ved on pekne dviha hlavicku, to ale neznamena,ze sa uz ide posadit...aj ty mas dakedy take zmiesane pocity??? 😉

peta1510
14. aug 2008

Cau Hubka,
ja mam take zmiesane pocity uz zo vsetkeho.Jeden tak,druhy onak a vyznaj sa....

asitka
14. aug 2008

sandrika....ďakujeme 😀 ináč, ja si myslím, že tie naše deťúrence vôbec nie sú hlúpe...a vedia, čo je pre ne dobré a čo nie...keď to nechcú, tak plačú-...tiež som sa trápila pri synovi...čo a ako...normálne sám si mi sadol asi v 8, či deviatom mesiaci...chodiť začal tuším v 13tich mesiacoch....rozprávať začal, síce kadejako...keď mal dva a pol roka...šak len prvý zub nám vyšiel keď mal rok a pol...proste všetko šlo kus neskôr...a teraz??? chlap ja sa patrí...občas mám dojem, že fičí na duracelkách....

hubka...neboj..rob, čo uznáš za vhodné...ty si najlepšie poznáš svoje dieťa...a keby niečo nebolo v poriadku...pediatrička, by ťa už dávno na to upozornila a navrhla, čo treba robiť.....

sandrika
14. aug 2008

nám dnes na rehabke povedali, že sedeť až v 9-10 mesiaci že ho nemám dávať lebo že mám šikovného syna , aj keĎ bol prvý mesiac v inkubátore, tak aby som mu nenarobila zle...ja mám zmiešané pocity stále 😒

hubka
16. aug 2008

sandrika-ja skoro kazdy den...ale asi nad tym netreba robit dilemu, lebo vsetko ma svoj cas a vzdy sa to nejak vyriesi....si to hovorim haha 😉

matenka
16. aug 2008

lendy trochu opravím, moja nemá ešte ani päť mesiacov, a už sa vkuse otáča z chrbátika na bruško, môžem ju aj sto krát dať na chr´bátik a aj tak sa v momente otočí na bruško, takže je to individuálne, moje dieťa je dosť aktívne a na brušku sa jej páči viac, takže tie tabulky, kedy čo dieťa robí, by som brala s rezervou, do sedu sa ale neťahá vôbec 🙂

lendy1
16. aug 2008

matenka, ale ze zad na bříšku je to správně a jestli to je ve 4.měsících nebo v 6. je jedno 😉 Některé děti se dlouho točí jen na bok a pak to dotočí na bříško a některé to dělají ihned, že se přetočí úplně. Prostě každé dítě je jiné a důležité než KDY co dělají je JAK to dělají a zda to je správný pohyb.
Ty tabulky a spol. jsem sem dala na žádost a já se rozhodně dle nich neřídím, jelikož nemám v žádném případě tabulkové dítě. Jak jsem tu už psala, náš David si z lezení začal sedat až ve 13.měsících 🙂

lenkazdenek
16. aug 2008

Tak včera si malá konečně poprvé sedla z kolínek,vůbec za poslední týden pokroky,minulou sobotu se prvně dostala na všechny čtyři ,ve středu udělala poprvé krok na 4 a teď už začíná celkem v pohodě lézt,jen když chce někam rychle,šup na bříško a plazením vpřed 😀 jinak ráda ,,sedí ,, na kolínkách 😵

lendy1
16. aug 2008

leni, no vidíš 😵 tak to se ještě vejdete s tím lezením do termínu co vám dali na rehabce, ne? 🙂

nensy
16. aug 2008

tak naše malá začala sedět je to týden 😀

lenkazdenek
16. aug 2008

Lendy,jj ale oni si zas vymyslí něco dalšího,třeba že leze blbě ¨a nebo něco jinýho 😒 třeba teď budem nacvičovat stání nebo nevím 🙄

fenrirka
16. aug 2008

moj maly sa najprv postavxl v postielke a potom sa drzal a chudak ked uz nevladal tak zacal plakat lebo nevedel co ma robit🙂,a potom sa naucil sediet a to cca5mesiacov

miselin
18. aug 2008

Moja malá sa od včera normálne skúša posadiť, keď som v takom polosede a ona na mne leží tak sa normálne posadí a keď ju dám naspäť tak sa zase posadí 😒 A keď jej to nechcem dovoliť tak začne plakať, nie že by som ju dávala sedieť to teda nie len chcem vedieť či s tým máte niektorá skúsenosti. Inak keď sa posadí tak má úplne rovný chrbátik a ani sa nejako nenakláňa dopredu

aa1111
18. aug 2008

Ahojte moja mala ma 6 a pol mesiaca a sedi s oporou asi od 5 mesiaca.Teraz sedi uz sama ale musim ju pritiahnut do sedu.Robim chybu? Mala by si sadnut upne sama? lezat mi uz nechce stale sa dviha.
Ja som sa riadila knihami a tam bolo ze ju mozem pritiahnut do sedu tak neviem.
papa

zuzka99
19. aug 2008

miselin ona sa ti bude teraz takto dvíhať, chytí sa bokov na kočíku a bude sa naťahovať do sedu aby videla. to je dobre, nech trenuje svaly, ale sedieť ju nedávaj, je maličká na to, nech takto z lahu trénuje a snaží sa

miselin
19. aug 2008

No Zuzi veď ja ju ani nedávam, len ona je taká, že by už najradšej aj behala 😀

asitka
19. aug 2008

miselin...naša Emka to robí tiež...dokonca, keď ju dám do hojdy je je tam v takom polosede, pololahu...tak mi robí presne to isté....niekedy rozmýšlam, či jej to tú hojdu nenapolohujem na mierny sed.... 😒

miselin
19. aug 2008

No Asitka tak to ich máme rovnako staré aj tvoja sa tak jeduje, keď ju vrátiš naspäť aby nesedkala?

annag
19. aug 2008

dieťatko na to , aby začalo sedieť, liezť, chodiť, musí aj psychicky dozrieť. Tak ako človek evolúciou dospel od štádia zo štyroch na dve nohy, tak aj bábetko by malo prejsť svojimi vývojovými štádiami a malo by na to prísť samé, netreba ho to učiť. Najprv z polohy na brušku začne dvíhať hlávku, potom sa začne opierať o predlaktie, začne sa dvíhať do oblúka, prevracia sa na bok, prevracia sa z bruška na chrbát a naopak, začne sedieť v tzv. šikmom sede, až okolo 7 mesiaca sa dokáže posadiť samé, začne liezť po štyroch, vytiahne sa do stoja a začne chodiť. To znamená, že skutočné sedenie je vtedy, keď sa bábo dokáže posadiť samé, nie keď ho posadíme my.

Ak mamička začne dávať často bábetko na bruško na zem, tak ono sa svojou zvedavosťou dopracuje postupne ku všetkým vývojovým štádiám a nebude v budúcnosti trpieť skoliózou, bolesťami chrbtice, plochými nôžkami , nadváhou... Keď na brušku plače, je to preto, že má menší obzor, práve to ho núti zdvíhať hlavičku, trénovať svalstvo a postupovať ďalej.

Bábetká, ktoré musia cvičiť pod odborným dohľadom postupujú presne takto, cvikmi sa stimulujú tak, aby prešli všetkými štádiami, pri zdravých bábetkách ich skutočne stačí nechať na brušku, o ostatné sa postarajú samé.

miskinadamko
19. aug 2008

nas maly sedi od 4mesiaca, nijako som ho to neucila , proste to chcel sam, teraz sa dokonca berie uz aj chodit, ale absolutne odmieta byt na brusku , cize ani nelozi ani sa neplazi. je to u kazdeho dietatka individualne 🙂

annabell
19. aug 2008

miskinadamko a to sa sam posadil alebo ty si ho posadila a uz sam vydrzal sediet? 😅

martinka79
19. aug 2008

náš prdelka jde do sedu sám ,a le neudrží se. jinak dcera seděla od 5měsíce sama. 😉

miskinadamko
19. aug 2008

annabell ja som ho posadila, ked som mu isla dat papat, oprela som ho, ale on sa posadil a sedel sam, ale samozrejme nie hned na prvy raz 😅

asitka
20. aug 2008

miselin...nejeduje sa...robi to zas...a zas....a zas....až ju to unaví.... 😀

petttra
20. aug 2008

ahojte, ja mam takmer 7 mesačnú dcéru a tiež už sama sedká, teda keď ju posadím (lebo dvíha ruky a hlavu) pekne sedí, ide za hračkami a pod. lekárka mi povedala, že dieťa by malo samo sedieť, až keď sa samo posadí, lenže darmo ju ja teraz opieram o vankúše, keď ona chce sedieť bez opretia 😒

babulik22
20. aug 2008

ahojte,moja mala sa narodila o mesiac skor,tak to ma posunute.pred dvoma tyzdnami zacala stvornoskovat.ma 9mesiacov.neposadi sa z lahu,ale ked stvornoskuje,ale sa drzi rucickami zeme alebo aspon jednou.a v lehatku,tym,ze je v polosede,tak sa dvihne do sedu,ale drzi sa z jednou rucickou a tak sedi.dokyna mi povedala,ze je to ok hlavne,ze vie lozit,aby posilovala chrbatik.tak to neriesim a pockam kedy sa posadi 🙂