Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

rimmel
18. apr 2010

hmm ja neviem..a ako dlho sa uz taha hore? lebo ja som si pri mojom vsimla ze ta technika sa vylepsovala zo dna na den, myslimsi ze nato sama pride...ale zase na druhej strane, mozno podsunutim nic zle nespravis.

inak si pamatam, ked este poriadne nepodsuval..ked sa hlavne iba tahal hore tak som ho musela vzdy pritiahnut blizsie ku sedacke nakolko bol od nej dost daleko a ked vystrel ruky bud sa ledva zachytil alebo sa nevedel sam prisunut(co dnes uz problem neni) takze som mu pomohla iba tym ze som cele telo prisunula blizsie a on skusil znova a slo to lepsie.

dankolucka
18. apr 2010

rimmel inak je sranda, ze nase deti su dost motoricky pohodlne, ale co sa tyka jedla vynikaju. moja sa tak rozpapala,ze ked vidi misku, tesi viac ako nas rexo. 😀

rimmel
18. apr 2010

😀 😀 😀 no veru mne sa niekedy zda ze by pusu otvaral donemoty lebo je to chutne a nie preto ze je este hladny 😅 ale nie vzdy, vacsinou si povie kedy ma dost, no v posl.dobe si vsimam ze niektore jedla zacal vypluvat ako napr uhorka cerstva.. 😕 ci ta ryba. no ale budem ich skusat nadalej.

dankolucka
18. apr 2010

a ako dlho sa uz taha tvoj? moja len par dni, kratunko a tiez ide na to casto z dialky.

rimmel
18. apr 2010

dnes sme boli v indickej restike a maly ochutnaaval a velmi mu chutilo, oproti tej rybe s ryzou co mal na veceru to sa ani neda porovnat 😝 asi to bude gurman 😀

tinnka9
18. apr 2010

Jasne, rimmel, ze som bola pysna. Aj som si to chcela hned cvaknut, ale kym som sa z toho "soku" spamatala, maly uz bol na styroch. Inak, ja som sa bala, ci nebude taky "tarbosko", lebo je dost velky aj tazky na svoj vek - uz ma cez 10kg 😒 . Ale aj doktorka hovorila, ze na to, aky je "macko", je motoricky na tom velmi dobre. A mas pravdu - kazde dieta je ine - nas prvy sa napriklad vobec neplazil, z bruska sa zacal pretacat az cca v 8.mesiaci a do tyzdna uz lozil. Nas druhy sa pretaca z bruska na chrbatik od 5,5 mesiaca, potom sa zacal plazit dozadu, teraz dopredu ale takym zvlastnym sposobom (klakne si na 4, odrazi sa nohami dopredu a skonci na bruchu, obcas pristane na nose 😀 . A v poslednych dnoch sa mu sem-tam podari posunut aj ruky, takze zacina tam byt naznak lozenia. Vsetko chce svoj cas...

rimmel
18. apr 2010

hmmm vies ze ani neviem..co ja viem dva tyzdne? mozno aj viac?

rimmel
18. apr 2010

tinnak moje nervy 10kg 😀 😀 no ale vzdy lepsie ako keby mal vazit primalo no nie? 😉 ale ako hovoris, kazde je ine a predsa nebudu na zemi lezat donekonecna 🙂 moj nebol nikdy macko, ale ani chudsi, taky akurat..len strasny lenoch 😝

tinnka9
18. apr 2010

Ale on ani nie je tlsty, ale velky a pevny. A ani nevies, ako mi to dobre padlo, ked sa zacal trocha hybat sam na zemi. Lebo 5 mesiacov sa chccel len nosit na rukach. On jednoducho nevydrzal len tak lezat. A ja som uz mala z tej jeho vahy vytahane ruky ako opica, o chrbtici ani nehovorim. Ale ako nahrada posilovne super 😀

dankolucka
18. apr 2010

jeej to som videla uz dvakrat robit aj moju, na styroch sa odrazi cudne nohami ale ruky neposunie, tak sa rozplesti na nos a ruku necha pod sebou a vycitavo na mna pozera, ze co s tym ja mienim akoze robit 😀

rimmel
18. apr 2010

😀 😀 no vidis, aspon daco 😀 a viemco tym myslis ze velky a pevny 🙂 poriadny kus chlapa ne? 😀

tinnka9
18. apr 2010

Dankolucka - to je presne ten pohyb 😀
Rimmel - no, po tatovi 😉

dankolucka
18. apr 2010

baby dobru noc 🙂

tinnka9
18. apr 2010

Dobru, aj ja uz idem...

opica
19. apr 2010

baby, ako si sadne? mam cerstve video ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ZTePsmjZlVM


nas g takto ;)
a je to vraj jeden zo spravnych sedov, teraz v kuse trenuje 😉

rimmel
19. apr 2010

no to je sila..moj by nato v zivote neprisiel 😀

bertica.h
19. apr 2010

Naša Anetka s aposadila pred pár dnami,teraz nerobí nič iné..sadne si,hodí sa dozadu,sadne si..hodí s adozadu a dokola.
Takže začala sedieť až v 10,5mesiaci.

brusinka.pusinka
19. apr 2010

Rimelko přijde na to neboj 😉 každé dítě na to přijde 😉
opica gratulka tvojemu šikovničkovi 😵 😵 😵 😵
my už uděláme i pár kroků do prostoru 😀

https://www.youtube.com/watch?v=XcsroFK_-pU


https://www.youtube.com/watch?v=ussHmLnI5hU
bertica.h
19. apr 2010

naša Anet si dadne tak,že je na drušku,cuva a tak si sadne,popri cúvaní

mirka907
19. apr 2010

jaj opica maly je super zlaty🙂)..My stale nesedime...ale stavia sa a stvornozkuje ako drak uz mesiac, tak by uz mohla...

rimmel
19. apr 2010

berti no si sa dockala aspon dacoho 😉

brusnika fiiha mala je sikulka! to ja sa zatial bojim maleho nechat stat o nabytok sameho, on ma totiz taku zabavku, ze sa prestane drzat a hodi sa dozadu a pristane na riti v sede 😅 😀

brusinka.pusinka
19. apr 2010

Rimelko malá se už naučila nepadá ale hezky si dřepne a pak se krásně posadí a už udělá 5-6 kroků do prostoru, tak za chvíly bude běhat jak drak 😀 😀 😀 😀 .

Kukala jsem vaše dětičky jsou moc krásné 😉

rimmel
19. apr 2010

fiha no raz sa aj ja dockam a nebudem musiet pri nom furt cucat ako blba 😀

bertica.h
19. apr 2010

mna tá naša Anet štve,jak je lenivá🙂)
usta sa jej nezastavia,ale pohybovo zdatná bude asi po sestre 😀 😀

Ledva lozí,aj to cúva🙂) a najviac ma štve,že tým jak je obmedzovaná si z nás robí sluhov.
Ukáže prsom,povie "toto" a máme jej podávat.Za chvílku to zahodí aukazuje na nové "toto".
Porazí ma 😖 😀

bertica.h
19. apr 2010

moje nervy..to je preklep🙂
Nie prsom,ale prsTom 😀 😀

brusinka.pusinka
19. apr 2010

Holky co já bych dala za to chvíly si sednout a kukat jak mi dítě neutíká 😀 😀 😀 😀 😀

rimmel
19. apr 2010

bertica moj muz bol tiez take babatko, strasne lenivy a mama mubola sluzkou 😀 a vidis to, dnes chodi! 😀

brusinka.pusinka
19. apr 2010

takhle ji naháním v Mateřském centru 😀 😀 😀 😀 skoro slovo s nikým neprohodím bo jsem pořád v záběhu 😀 😀 😀 Važte si holky že máte lenivečky 😵 😵 😵 😵

mirka907
19. apr 2010

Brusinka to sme na tom podobne...Mne v sobotu mala vyliezla na na stolik v obyvacke, zobrala si cajove pecivo a jedno zjedla...A to vsetko za par sekund, co som sa nepozerala, akurat co som jej zvysok vytrhla z ruky a ona cela od polevy na mna kuka a rehoce sa..no a samozrejme potom zachvat revu, ako som si dovolila jej ten zvysok zobrat

brusinka.pusinka
19. apr 2010

Mirka to znám ale je to psina s těmi maluchami žéééé. Každej se smál jak ji viděl jak si šmatlá kolem nábytku a veme si co chce 😀