Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

rehos
2. júl 2009

garfie nemyslím že jen tady na koni maminy vozí ve sporťáku dřív než v 10 měsících,když to dítě sedí tak proč by se nemohlo vozit ve sporťáku?Já si teda neumím představit naší malou vozit v hlubokém,ležet by teda nevydržela a spíš by mi rovnou z kočáru vystoupila 😅 spor´táky jsou pro děti co sami sedí aby mohli koukat ven páč je to jen vleže nebaví.Pokud dítě nesedí tak to je něco jiného,tomu v tom případě nevadí že leží v hlubokém 😉

martinka13
2. júl 2009

Ahojte Mam otazocku Mame doma 6 mes. drobceka Sedkat sam nevie uz sa pekne pretaca na brusko a zdviha sa na rucky Dokonca sa obcas aj pohne smerom vpred Moja otazka ale je, ako mu mam davat papat, ked este sam nesedi Precitala som si niekolko prispevkov a dost ma vystrasili Mam normalne kupenu detsku sedacku a v tom papa Oprety Taketo krmenie trva tak 10 min (2xdenne) Potom ho vyberam A vozit ho musim v sportaku, nakolko je uz velky Ale mame Jane Nomad, v ktorom moze uplnee lezkat tak je to v podstate jedno Takze ako jje to s tym papanim prosim?

garfie
2. júl 2009

Myslela jsem to tak, že jsem o tom četla jenom tady, nebylo to myšleno nějak zle. Já jen nikoho takového v reálu neznám....🙂
martinka13: já myslím že krmení v sedě určitě přežije 🙂

ajsa32
2. júl 2009

martinak13, u nas podobne. ma 6 mesiacov, plazi sa ako had, sam sa neposadi, ale taha sa, minule som sa naklonila a za usi ma chytil a tak sa vytiahol hore 😀

ale tiez ho krmim bud v lehatku, alebo teraz uz v stolicke, ktora sa polohuje , alebo aj tak, ze je oprety o manzela.

a na rukach ho mam tak, ze je tiez v takom pololahu , oprety o moje brucho...

tak neviem, zle, dobre?

ved ako inak by s anajedol, v lahu ?
sportak nerieism,kedze absolutne kocik odmeita, jedine ergo nosic.

zoeno.1
2. júl 2009

myslim,ze vsetky sposoby,ktore ajsa uviedla su spravne 😉

markchina
3. júl 2009

Precetla jsem hltem tuhle diskuzi, je to moc zajimavy, vase nazory.
Nam bude za 3dny 5mes. Koniky pasem jak o zavod, na zadech mi vubec nevydrzi 😀 , plazeni teprve zacina, zatim rotuje dokolecka a trosku se zvladne posunout dopredu. Zacina mit pekne vytrenvany svaliky, protoze se z briska uz stavi na kolinka, takze uz chvilkove kleci. Sed jeste nehrozi, ale na to si za chvili taky prijde sam. Nijak ho v sedu ani nepodporuju, protoze vim, ze to neni dobre na zadicka, navic to fakt hrozne leti.
Sportak uz vyuzivam, ale se sklopenymi zady, takze v nem lezi, na tyhle teplejsi dny je to lepsi pro nas oba, ja se nemusim namahat s nasim tezkym velkym kacarem a maly vidi pred sebe a je spokojeny. Operku mu zacnu zvedat az kdyz se mi sam posadi, zatim dost casu.

janadean
3. júl 2009

Ahoj Maminky,
Muj malej se mi taky snazi posadit z lehu. Já ho teda mam obcas na kline opreneho o moje bricho ale jen na chvilicku. Vsimla jsem si u maleho ze kdyz jsem ho zkusila o něco oprít tak se mi sem tam zklánel na levy bok. Takze to urcite neni dobre pro jeho záda. Nechám to prirozenou cestou. Marchina s tebou souhlasim ze ve sportaku ho můzu nechat se sklopenymi zady. Já osobne ho jeste nepouzívám protoze maly tam klidne lezi a taky hlavne chci si uzít mojého krasneho kočárku.

fiallinka
4. júl 2009

skalnička: no v mém okolí je jich spousta, já vozím ve sporťáku od osmého - ale jen v poloze na ležato, malý ještě nesedí (bude mít devět měsíců)...na korbičku už ale byl velký a těžký a chce vidět ven 😉

nikollette
5. júl 2009

Fiallinka, to je normálne ze 9 mesačné babo este nesedí? ved niektore uz vtedy skusaju stat, ci chodit.. napríklad moj maly bratranec..

mima22
5. júl 2009

kedy by mali zacat babatka trochu same sediet?
nasa ma 5,5mesiaca este sama vobec nesedi

nikollette
5. júl 2009

Mima ako ktoré.. v 7mom by už isto mohli sedkať samé.. nevravím žže posadiť sa samé ale sedkať..
ja som sama už sedela ked som mala 6 mesiacov 😀
a sesternica, si sama sedela v kočíku ako 4 a pol mesačná.. s rukami sa držala krajov kočíka a sedela si 😀

janadean
5. júl 2009

Ahote holky

našla jsem jeden članek kde se píše že miminka se nesmí nechávat sedet pokud si nesednou sami. Mrkněte se tady na to 4-5 měsíc a pak si klikněte na 6-7 měsíc.

http://www.babyweb.cz/Clanky/a549-Ctvrty-a-paty...

hantik
6. júl 2009

Naše Adélka má 7 měsíců a teprv se začíná sama zdvíhat.Zatím jen hlavičku ale za chvilku si asi sedne sama.Jen když nás chytne za ruky tak se pritáhne do sedu.Prý se to nemá dělat,ale jinak když ji opřem a přivážem pásama ve sportáku tak sedí.Ale to bylo jen jednou,můžu to vůbec?

suziad
6. júl 2009

moja sedi asi od 6,5 sama a do kocika ju davam na povolenie od Dr. od 7m. Az teraz ked ma 8,5m som ju vydela samu si sadnut Pise sa, ze sa ma posadit az ked si mame sadnu, no neviem si to predsavit a nutit babo aby lezalo ked chce sediet ale same to este nedokaze. Takze podla mna od 7m do kocika v pohode. 😉

krista
7. júl 2009

sarkal • 1d • Dnes v 11:47
Ahojky holky.Potřebovala bych radu,našemu malýmu bude teď 13.července osm měsíců a ještě se sám neposadí,když ho vezmeme za ruce tak se do sedu přitáhne,s oporou krásně sedí,chvíly i bez ní,ale jinak sedět sám neumí a sám se posadit taky ne.Holky myslíte,že je to normální??V kolik Vaše mimča začaly sedět a to tak,že si samy sedly nebo vydržely sedět bez opory??A neíte jestly jsou nějaké cviky na sezení 😕 😒 Děkuju za rady.

kokaka • 2d • Dnes v 11:51
ahoj sarkal: dcerka si sama sedla až 14 dní před rokem, ale máme slabou hypotonii a cvičily jsme až doposud Vojtovu metodu, nyní začala lozit, takže už cvičit nemusíme
cviky přímo na sezení nevím, spíše na posílení zádových svalů a pak lození, ale dcerka napřed seděla a pak lozila, tak je to individuální

sarkal • 1d • Dnes v 11:53
Kokaka děkuju!Tak ať je vše ok! 😉

asitka • 2d • Dnes v 11:54
ahoj...myslím, že táto tému tu už je...ale mne si syn sadol v 9tich mesiacoch...aj dcéra...kol 9teho...takže sa neplaš... 😀 aha...ale teraz čítam, že tebe ani samé bez opory nesedí....hm...tak v tomto už neporadím... 😕

katkaaalex • Dnes v 11:55
Ahoj sarkal, my sme uz zacali 9 mesiac a Alex sa stale nevie posadit a to sa uz plazi sa a skusa aj stvorkovat. Dnes sa dokonca postavil, sedkal pri postielke a rucickami sa vytiahol.

sarkal • 1d • Dnes v 11:56
Holky děkuju.On bez opory vydrží sedět,ale dlouho ne

sjuzan
7. júl 2009

Ahojte,myslím,že je úplně normální,že si dítko v 9. měsících ještě samo nesedne.Náš malej si sám sedl v 9.měsících z polohy na boku,14 dní na to začal lézt po čtyřech,v 10. měsících začal obcházet nábytek a v 11.měsících běhal sám a to fakt běhal..takže žádný spěch.Měl ale dost sílu v nohách a rukách,protože už v 8. měsíci se v postýlce sám postavil a to tak,že se přitahoval za šprušle a stoupal a to z lehu,protože ještě neseděl,ani nelezl.Synovi budou v listopadu 4 roky.Teď máme 7 měsíční žabku,tak jsem zvědavá na ni.Zatím je ve všem absolutně odlišná.Mám známou fyzioterapeutku na rehabilitaci,tak ta nám říkala,že se dítko nemá vůbec dávat samo sedět,ani nepřitahovat do sedu,to zkouší akorát oni tam nebo na neurologii.Sed je prý pro dítě nejhorší fyzický úkon,je lepší,když leze nebo když se zvedá na boky a podle tabulek pana Vojty(Vojtova metoda) je samostatné sezení až od 9. měsíců.Podle jiných tabulek je takový ten žabí posed už kolem 6-7. měsíce,ale to je prý pro dítě dost špatně,ničí si páteř.Každý lékař na to má ale určitě názor jiný,tak jsem vám jen chtěla napsat názor naší paní fyzioterapeutky.Mějte se.

1980mat
14. júl 2009

Ahoj, tak mému synovi je dnes přesně rok a ještě si sám nesedne. Myslím, že je tady spíše za raritu. Sedí hezky rovně a sám bez opory od osmého měsíce, ale doposud si sám nesednul. Asi je to i tím, že v roce se jen plazí a ještě neleze ani nechodí.

gedgitka.a
14. júl 2009

Ahojky holky taky se podělím 🙂 náš piškůtek se zvedal do sedu někdy v 5 měsíci, ale sedět sám se ještě neudržel a dr řekla nenechat ho takhle sedat, takže sám si sedl někdy v 9 měsíci přes bok, pak mi během dopoledne 2x spadl ze sedu hlavičkou rovnou na koberec a sedání na 14 dní úplně vypnul, taky se do té doby sice jako fretka plazil, ale kolínkoval jen občas, když potřeboval dosáhnout na čudlík třeba od videa 😀 😀 pak si najednou během asi 3 týdnů začal sedat sám přes bříško, kolínkovat mezi plazením jak se mu zachtělo a dotoho si rovnou i sám stoupat a chodit kolem nábytku, zatím chodíme venku jen za ručičky nebo hrudníček s držením jednoho z nás, ale u nábytku se zkouší pouštět jednou a teď někdy i oběma ručkama, ale krůčky ještě nee to si vždy kecne na zadek naštěstí, protože ze stoje mi hodil záda zatím jen jednou v ohrádce na plavču a já z toho měla málem srdeční zástavu a doufám, že naposledy no a teď čekám, už jen kdy začne sám pelášit jako fretka i po dvouch 😀 😉

jajak2
14. júl 2009

Ahoj, 1980mat, nie si rarita aj moja malá bude za chvíľku rok a tiež si nesadne, ani nelozí, len sa pretáča a myslím, že tak skoro ani nič nebude robiť, niekedy mám už strach...

mayerka
14. júl 2009

Ahoj, náš Jaroušek se umí jenom přetáčet ze zad na bříško, opačně ne (jednou se u toho praštil do hlavy a od tý doby nechce..), začíná se "plazit" dozadu a občas zkusí nacpat pod sebe kolínka, ale nejde mu to. O sezení se nám může tak zdát 😀 Přesto nám dr. na neurologii řekla, že je sice trochu pozadu (asi 2 měsíce), ale úplně v pořádku, vyvíjí se správně, jen později. Když ho zkusim na chvilku posadit, padá do stran i dozadu. Proto maminky nestresujte, když to vaše dítko neni přeborník 🙂

porubenka
14. júl 2009

Aj ja sa pridavam k tym mamickam, ktorym babatka este nesedia. My mame 10 a pol mesiaca. Z kazdej strany pocuvam ze babo ma sediet az vtedy ked to same dokaze. Do 9teho mesiaca sme ho vobec neposadili. Maleho sme krmili vo vajicku. A od 9teho mesiaca ho po troske davam sediet na moje kolena a uz tak aj papame, ale to je vsetko. Zatial sa plazime, dostane sa aj na kolienka a vtedy sa hojda dopredu dozadu jednaradost.

natasa8
15. júl 2009

ahojte.. aj moja mala patrila dlho medzi "nesedakov"
tiez som ju nedavala sediet, vela casu travila na brusku a plazila sa. Krmila som vo vajicku, aj ked to mi uz liezlo na nervy lebo sa tam potila 😠
V sportovom kociku mala operadlo len naklonene na nejakych 40stupnov, uplne po leziacky by mi uz nevydrzala.

Mala asi 8,5 mesiacov, ked som zistila ze uz vie sediet (udrzi sa, dovtedy sa neudrzala), hned nato sa naucila posadit v kociku, tak tam som ju uz nechavala sediet, aj ked doma som ju nadalej neposadzala.
V deviatich mesiacoch sa naucila posadit sama najskor zo stoja, (najskor sa naucila postavit a az potom sadnut) a do 2 tyzdnov sa naucila sadnut aj zo 4.

Tiez som sa hrozne stresovala ked mala 8 mesiacov a este sa neudrzala sediet, ale teraz sedi krasne z vystretym chrbatikom a okedy sedi ani raz nepadla 😉

suziad
15. júl 2009

hmm, ja som malu na kolienka posadzovala od 4m, a bez opory sedela v 6,5m a sama zo 4roch sa posatila v 8,5m. Ja mam taky pocit, ze ked sa maminy boja deti posadzat tak to v nich brzdia a deti si neskoro sadnu!!! Ja mam v knizke napisane ze babetkam pri sedeni mozeme pomahat a dokonca od 6 tyzdna trosku podopriet vankusikom alebo do lehatka.
Neviem ale mne to pride ze proste maminy ktore nechcu posadzat svoje babo, potom im aj neskoro sedi.

Moj nazor, ale tiez som sa bala ci mozem, ale bolo mi to proti srsti, ked mala chcela sediet a ja by som jej v tom branila a nutila lezat 😅

A ako ide doba, menia sa aj odborne nazory, za par rokov to bude zase inak 😀
TAK SA PRETO RIEDTE SVOJIM MATERSKYM INSTINKTOM 😉

gedgitka.a
15. júl 2009

jojo pravda pravdoucí mě sestříčka na rehabce říkala vám ještě malej sám v 8 měsících nesedí a některé maminky se taky divili, ale já to neřešila ani kolínkování a nebo stoupání a chůzi každé miminko je jiné a samo si řekne a rozhodne kdy co zvládne na tabulky se můžem vyprdnout nee důležité je mít spokojené a vpohodě mimi 😉 😉 , ať sedí v 5, 8 nebo 12 měsících 😉 😉

dvojka
24. júl 2009

Ahojík
Tak jak to tady čtu,tak se má dítě umět posadit ze čtyř.
Takže máme skutečně problém.Naše malá se delší dobu posazuje v kočáru,v postýlce,vlastně kdekoliv kde se může přitáhnout.Doma to usměrnit lze.Ale co procházky v kočárku?
Už nezvládám to jak jí zabavit aniž by si sedla.Položim,sedne si,dám na bříško pást koníky(výhled má obrovský)avšak během vteřiny se přetočí a opět si sedne.Takže celou procházku jí pokládám a ona si dokola sedá.
Přitom ještě nesedí perfektně jak by měla,občas se lehce zakymácí.
A tak se ptám opravdu jí nadále musim celou procházku pokládat a nebo jí nechat at sedí?Občas si i klekne v kočárku a to právě až ze sedu,opře se o tu postranici a kouká kde co lítá.

holly1
24. júl 2009

dvojka, já jsem to nepochopila, proč máte problém? Proč ji zpátky pokládáš?
Moje malá si teď 3 dny sedá, ale taky nevím , jestli je to ok a jestli je to vlastně sezení. Když leží na bříšku, přitáhne si pod sebe nožičky a potom se na ručičkách zvedne do sedu, přičemž se pořád ručičkama podpírá. Nožičky má někdy jako do provazu, někdy obě vepředu, někdy jednu vzadu a druhou před sebou. Je to ok? Je to sezení, nebo se to počítá, až když je to bez opory? Ještě neleze.

mumtobe
24. júl 2009

tak baby teraz ste ma riadne prekvapili 😒 my tiez zijeme v anglicku,a nam na 6tyzdnovej kontrole kazali aby sme s malym cvicili pravidelne sa pritahovat do sedu(chytit za rucky a vytiahnut ho hore)od 3tieho mesiaca mi bolo povedane ze ho uz mam nechavat sediet na kline a jasne ze som ho tak nechala sediet 🙄 sice maly ma velmi silne svalstvo na chrbte,stale je polozeny len na brusku on to tak miluje a dokaze uz od 4teho mesiaca urobit lietadielko,sa aj toci okolo vlastnej osi tak ze sa posuva alebo plazi neviem ako to nazvat 😀 otocit sa otocil len pred par dnami prvy krat z bruska na chrbat,a este stale sa neotoci z chrbta na brusko 😒 a tu uz kazdy dava od 4teho mesiaca do sportaka,tak ja neviem co si mam o tom to vsetkom mysliet,kazda krajina robi inak,tu sa perinky nepouzivaju,jedine na noc sa odporuca zabalit do specialnej deky aby sa babo nebilo rucickami,ako je mozne ze tu vsetci lekari ti kazu s babom cvicit uz tak skoro?keby ze to vazne tak ublizuje tak by to predsa nemohli nakazovat nie?ked som sa pytala na kontrole v tretom mesiaci ze ci ho uz mozem nechat sediet na kline tak sa zasmiala ze preco nie vsak uz je big boy 😢 taaaak teraz co si o tom mysliet???dufam ze som si mojho maleho uz neskalicila 😖 ☹ v stredu idem na kontrolu a vsetko im tam poviem co sa tu popisalo a som zvedava na tie odpovade 😕 neviem ze ci len svk je take prisne a lebo ''zaostale'' alebo to tu beru na lahku vahu??

dvojka
25. júl 2009

holly-tak to co popisuješ je dobrý,jestli si dává kolínka pod sebe a apak jde do sedu,tak jste už krůček od samostatného sezení.Takže u vás je to v pohodě.
Ale mě se právě malá ze čtyř do sedu ještě nedostane.Zatim jen když se má čeho přichytit,tak vidim problém v tom,jestli jí to neškodí.Taky ještě nelezem.
mumtobebe-to je malej šikulka,když už tohle všechno umí.No ale,je pravda,že jiný kraj,jiný mrav.Nám říkali,aby jsme nikdy miminko nepřitahovali za ruce,no a u vás se to doporučuje 😒 to je ale Kocourkov 😀

caly8
25. júl 2009

ahojte..moja malá ide mať 6 mesiacov a už asi týždeň sedká sama s krásne vystretým chrbátikom... ja som ju od malička nosila a aj sa rada nosí a je veľmi živá, mne to príde prirodzené ked je dieťa v pohybe, či už v šatke či v nosiči, či v kresieku pre bábätká...ved v prírode to tak funguje trebars u zvierat-opičiek 😀 sú na mamičkách zavesené a nosia sa 😉 😀
ja sa vždy opýtam našej pediatričky či je všetko v poriadku, či to robíme správne a samozrejme robíme... detičky a ich prirodzený vývoj nám napovedia a my matky svojím materinskym inštinktom ich pochopíme 🙂 moja Elinka má po manželovej rodine preddispozíciu na vrcholovú športovkyňu tak prečo jej brániť 😀 😀 😀 😉

suziad
25. júl 2009

Holky 8m babetka kludne mozete dat sediet do kocika ak su este labilne tak podlozit chrbatik malim vankusom, prosim Vas a kto vam kazal ich nutit lezat ket sa zdvihaju do sedu!!!!