Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

dannynka
15. sep 2007

ahojte nasa zacala sama pekne sedkat ked mala asi 7-mesiacov... 😎 😎 😎

atevi
16. sep 2007

maly sa v 9mes postavil drziac sa gauca alebo stolicky a par dni na to zacal sediet bez opierania sa o nieco.

zuzu13
16. sep 2007

Lucia sedela sama už v 4. mesiacoch...ja by som ju sadať nedala ale ona sa posadila sama 😀

apricots
16. sep 2007

ve 4 měsících??to snad není možný ne? 😅

andrea.m
16. sep 2007

ale je.každe bábo je iné.môj synček sedel ako 5 mesačný a dcérka sedela sama bez opory 1x až dnes.

apricots
16. sep 2007

no jo, to já vím že každé děcko je jiné, to je jasný a navíc to slyšíme ze všech stran, ale aby se miminko posadilo ÚPLNĚ samo ve čtyřech měsících?To mi připadá jakoby nějaký miminko začalo v půl roce běhat 😀 Ale netvrdím že nevěřím, spíš jsem chtěla vyjádřit, jak jsem zaskočená tím malým géniem 😉 Určitě se občas najde nějaké mimořádné dítko, ale ve čtyřech měsících přijít k mimi a vidět ho jak sedí - pro mě je to nadprůměrné🙂

nadhera
16. sep 2007

simko sedel v 4,5mesiacoch na zabku, ani v kociari nechcel lezat. ked bol na rukach, zaprel sa a nevedeli sme ho dat sadnut. teraz ma 7mesiacov,po postielke chodi uz dobry mesiac-pridrza sa, niekedy len s jednou rukou a najnovsie vydrzi 1-2sekundy bez opory. vytiahne sa a drzi sa fotelky alebo stola. v pavuciky beha po byte od 6tich mesiacov. nechcem sa chvalit, lebo ma to zo zaciatku velmi trapilo. bala som sa, aby neskor nemal problem s chrbticou.

zuzu13
17. sep 2007

apricots..je to možné 😀 v dvoch mesiacoch jej vyšli zuby, takže sedenie v 4. mes. ma vúbec neprekvapilo... 😀

aknela
17. sep 2007

Ahoj, mala se mi vcera uplne sama posadila, uz i lezeme po ctyrech do zadu. Mam na Vas dotaz, myslite, ze ji muzu uz davat sedet i v kocarku?

mvl8
autor
17. sep 2007

Ahojte tak som počkala mesiac a teraz sa už vie sama posadiť zajtra má práve 6m.A stavia sa mi aj na nožky v postielke.
Aknela možeš ju det aj do kočarika.keď to už sama zvládne.

emjee
6. feb 2008

tanja61 • 1d • Včera o 18:56
ahojte chcela by som sa opytat ci je podla vas v poriadku ak moj anjelik nesedi este sam?ma 6mesiacov a z kazdej strany pocuvam ze by uz mal sediet sam tak vopred dakujem za vase nazory.... 😉

sofik • 1d • Včera o 18:59
To je este skoro, nechaj ho nech sa to nauci sam. Ak ho budes podkladat vankusmi tak mu len dopomozes ku krivej chrbtici, taketo male deti este maju slabe chrbtove svalstvo a nuti ich to k ohybaniu. On sa to nauci, moja mala zacala sama sediet az v 10 mesiacoch a pritom uz stvornozkovala a aj stala sama. A sedela az potom.

verunokio • 1d • Včera o 19:08
ahoj, ani moja nesedí sama, ale veľmi chce, v leže sa už nudí. ale je to ešte OK, mám to potvrdené aj od neurologičky, pretože som sa na to pýtala. hlavne treba dieťatko nechať, aby to zvládlo samé. ale keďže moja naozaj už chce sedávať, tak ju občas posadím a držím ju, tiež na kolenách mojich jej dovolím sedieť, ale nepodkladať vankúšmi ani podobne v žiadnom prípade... 😉

eva4444 • 1d • Včera o 19:56
podla mna mate do rocka cas, tiez viem tak ze a nema pomahat, a babo ma najsor byt na 4, lozit az potom sediet, lebo na 4 sa mu cvicia svaliky potrebne na sedenie. moj Petrik ma 8m a nesedi ani nelozi ale uz sa da na 4 a pohupuje sa v ncih 😀

pietra • 1d • Včera o 19:57
tanja, je uplne v poriadku, ze ti maly este nesedi. Ani nasa nesedi a neurologicka vravela, ze je to v uplnom poriadku, ze ma este cas.

tanja61 • 1d • Včera o 22:51
jeeej dakujem potesili ste ma kazdy dookola len ze uz by mal sediet a preco nesedi ved asi to poznate? 😉 on chce velmi sediet v leze nevydrzi vobec tak si ho davam sadnut na nohy,alebo dam ho sadnut do kociara alebo do sedacky...to sa moze?

jaduska • 2d • Včera o 23:16
Naša malá ma 7 mesiacov a tiež ešte nesedí sama, ani ju sedieť nedávam, iba keď papká, tak do stoličky. Hoci keď je v kočiariku v takom polosede (chrbtová opierka je v strednej polohe), pokúša sa dvíhať do sedu. Vtedy jej pomôžem, chvíľku tak neisto posedí a potom ju pre istotu potlačím späť, nech jej ešte spevnie chrbátik.

kili • 2d • Včera o 23:22
naši sedia s oporou, teda nedávame ich tak sedieť, len keď sú na nás, tak na chvíľku na odgrgnutie al. tak. Niekedy Samka dáme v postielke, že ho potiahneme za ručičky a chytí sa postielky, sa mu tak strašne páči, ale to tiež nie je často. Mám pocit, že neudrží rovnováhu, lebo je taký tenký, že nemá také stabilné ťažisko ako gulatšie deti 😀

pietra • 1d • Včera o 23:38
tanja, ja Kiku nechavam v takom pololahu. Neurologicka vravela, ze sa sediet nema davat, kym sa babo samo neposadi kvoli tomu, ze chrbtica nie je este vtedy pripravena uniest tu zataz, vselijako sa skruca a vznika aj navyk na zle drzanie tela. A nie vzdy to laik pozna, ze ten chrbatik nie je dobre. Kamaratka chodi so syncekom na rehabilitacie, maly jej chce stale sediet, aj sa sam udrzi a jej sa zdalo, ze ma chrbatik rovno. No a rehabilitacna ked nanho pozrela, tak jej ukazala, kde si tu chrbticu vykrivuje a ake by to malo nasledky do buducna. Krivu chrbticu. Ono to chce len cas, o chvilu sa nam deticky posadia

zuzana1981
7. feb 2008

ahojte ,

mala sa mi pritahuje za rucicky do sedu , tak ju chvilku tak nechavam , zacala len pred par dnami, je to dobre pre babetko , pre jeho chrbatik ?

bambulka026
7. feb 2008

Ahojte, nas maly sa uz tiez taha do sedu, no sam este sediet nedokaze.
Tiez ho tak nechavam len chvilku, bojim sa aby sa mu nepokrivil chrbatik.

eva4444
7. feb 2008

petrik este nesedka sam ☹ 🙂

llenda
8. feb 2008

Ahojky,
Ríša si začal sám sedat když mu bylo 6 měsíců a 3 týdny.A teď už cestuje kolem nábytku a leze po schodech. 😀

dankaa
8. feb 2008

ahoj!

nasa Lenka sedela ked mala 8 mesiacikov 😉

dankaa
8. feb 2008

ale myslim tým bez pomoci,sama 😉

marorlinko
8. feb 2008

moj sedel sam, bez opory ked mal 8 a pol mesiaca, okolo 5 a pol mes sa staval na nohy az potom zacal sediet

melory
8. feb 2008

pol rocna 🙂

apricots
8. feb 2008

sama se posadila v osmém měsíci, ale když bych jí posadila, tak uměla sedět i dřív

shela
8. feb 2008

my sedime uz od 5 mesiaca uplne samy....ale este sa neposadi sama len ked ju ja posadim tak sa v sede vyhraje aj pol hodinky 😅

slevik
8. feb 2008

Ahoj maminky,
přečetla jsem celou diskuzi a nedá mi to nereagovat. Koukám, že se to tu hemží samýma zázračnýma dětma 😕 .
Můžete mi prosímvás někdo vysvětlit, jak si dítě sedne, když ještě neleze?? Nebo aspoň se nestaví na čtyři...
Nějak mi to není jasný 😅

vanila
8. feb 2008

Ahojte baby! Tak na mojho nik nema ten sa posadil sam po roku sranda co 😉 do vtedy som posadzovala ja nejako mu to neslo.

melory
8. feb 2008

slevik, mozno ti to ozaj pripada zvlasne, ale je to tak 🙂 hugo starsi syn sedel sam od 7.mesiacov a 8.mesacny stal, chodil sam az rocny.
stelka sedi od pol roka a od pol roka aj lezie, 10. mesacna stoji, ale krok este neurobi.
su proste v tomto deti odlisne, ale nemyslim si ze su tym padom zazracne. moja pediatricka povedala, ze je sikovna a tym to uzavrela.

melory
8. feb 2008

....u nas jednej z holke co ma 10mesacne babo chodi....a to doteraz poriadne ani nelozil.

ronie
8. feb 2008

sleviku-taky to nechápu-jak to ty děti dělaj? To musí být nějaké čáry 😀 když neumí na kolínkách,tak si nemůžou správně sednout. Já mám pocit, že za chvíli se budou hned v porodnicích maminy předhánět, jesi jejich už chodí 😅

apricots
8. feb 2008

No proč by se nemohlo děcko posadit když neleze?Tomu zase nějak nerozumím já...normálně přes bok - většina dětiček se tak začne posazovat
Holky nechci moc strašit, ale dokud se děcko neposadí samo, tak by ste ho posazovat moc neměli, tedy alespon ne na moc dlouhou dobu...zadělává si na problémy s páteří

melory
8. feb 2008

ronie neprehanaj..... 😉 zrejme je pes zakopany v tom, ze sa pise, kedy dieta sedi a nie kedy sa same deti posadia...... 😵

melory
8. feb 2008

tiez som musela dat foto stely ako sedi, ako lozi....neverili tie, co ich deti k tomu stadiu este neprisli.
je to ako zo zubami niekto ma v 4.mesiacoch a iny v 10-tych.

slevik
8. feb 2008

No mě stačilo si tu přečíst, jak se dítko ve 3 či 4 týdnech přetáčí 😅 . Jako nic proti, ale ráda bych to viděla 😅 .
Já pokud vím a můj mozek mě neklame, tak se dítko posadí z kleku. Což jako většinou musí dítě umět buď lézt nebo se aspoň dostat na čtyři...
Nemůžu si pomoct, ale ještě jsem neviděla dítě, co by se poprvé posadilo z lehu, ať už na bříšku či zádech 😕 .
Melory - to mi zvláštní nepřipadá, to chápu 😉 Když leze, i sedí, klečí, vstává...ale dřív? To mě prostě hlava nebere 😅