Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

ronie
8. feb 2008

no to bude asi opravdu v tom zakopaný 😀 😉 Nepřeháním si dělám srandu ne..ale na druhou stranu mi to fakt tak přijde-jak psala slevik-závody prostě🙂

Apri-když to umí přes bok, tak už asi umí na kolínkách se pohupovat atd, takže to je v pohodě 😉 JInak si to představit nedovedu 😉

melory
8. feb 2008

😀 pretaca???
mozok ta teda klame 😉 stela nesla do sedu z klaku, ale z lahu, ako ked sa robi brusak.
takze skoda, ze som ta nezavolala......aspon by si to videla.
a potom z toho sedu dala ruky do predu a naucila sa lozit.
ale s tym pretocenim si ma rozosmiala...... 😎

slevik
8. feb 2008

Jo ono je asi problém v tom, že někdo napíše, kdy dítko OPRAVDU sedí a někdo jinej, kdy se udrží v sedu za pomoci 😔
Ronie - s těma závodama s tebou musím souhlasit a bohužel mám dojem, že se najdou ve všech diskuzích 😔
Mel - jj, přetáčí...přečti si asi dvě stránky dozadu 😉
Jako chces mi říct, že klasicky udělala sed - leh?? Nebo nechápu...joj, asi jsi měla zavolat 😉.

vanila
8. feb 2008

slevik... nemusi sa vediet posadit s klaku ten moj sa posadzoval z lahu a to tak ze sa trochu naklonil na bok oprel sa laktom asi sadol j 😉 ja tomu hovorim vstanie zrakvy 😀 😀 😀

ronie
8. feb 2008

melor a to je právě ono-to je špatenka víš? Děti se přitahují za různý šprušle za máminy ruce atd a tak se posadí a to je na nic-špatnej pohybový vzorec. Ale jesi si sedla jen tak z lehu se přitáhla jen břišákama tak to je hodně divný 😉

melory
8. feb 2008

slevik ano, prebalovala som ju a ona sa sama tahala, samoska, ze nie hned na supu, ale pomaly za neviem aky cas si proste sada....hodilo ju to dozadum, ale to ju neodradilo a skusala a skusala. a uz je tu....zliezla z postele {nie z postielky 😀 )

slevik
8. feb 2008

Jasně, neříkám přímo z kleku, ale i přes bok musí jít přes ruce a s pomocí nohou, ne? A tou dobou už by i mělo dítko lézt, ne? Nebo aspoň se udržet na čtyřech...jinak mě to prostě přijde technicky nemožný...

slevik
8. feb 2008

Mel - a za co se tahala??
Verunka bych řekla má dost propracovaný břišáky a krásně se zdvihá, ale na vás teda nemáme 😅

ronie
8. feb 2008

jak to popisuje vanila tak to jo tak to je ok-to se opravdu sám posadil..To tedy není z lehu ale přes bok..no to je jedno-když se posadí děti sami ale bez pomoci čehokoliv tak tomu se moc zabránit nedá 😉

vanila
8. feb 2008

ronie... nemozem stebou suhlasit my ked sme mali problem sposadenim tak nam to sam neurolog odporucal ucit posadzat tym sposobom z lahu tak ja si nemyslim ze by to bol nejaky problem. A to sme ho netahali za ruky ale sme pridrzali nohy a on robil brusaky. 😉 😉

ronie
8. feb 2008

no jsou i špatní neurologové-bohužel

melory
8. feb 2008

ronie moc som to nepochopila...spatenka....

sue
8. feb 2008

...babulky s tým pretáčaním som aj ja neveriacky krútila hlavou, kým sa mi malý tento pondelok nepretočil z bruška na chrbátik - nahatý pred kúpkaním - s plienkami by to určite nezvládol, to je veľká záťaž 😀 ...a v noci riadne cestuje (nebýva v perinke) takže "prelezie" cca 40-50cm v postieľke... ale zas na oplátku - vedome sa ešte neusmieva... takže každé dietko má na všetko svoj čas...

alcatko.j
8. feb 2008

Holky 😀 😀 😀 Ronie a slevik vyjadruji to, co si myslim ja 🙂

slevik
8. feb 2008

Sue - z bříška na záda je to něco jiného...to dítka dělají nevědomky a dost brzy při pasení 😉

ronie
8. feb 2008

mel špatně 😉 Jako neberte to jako útok, že děláte něco špatně-to bych nerada-bohužel je fakt, že doktoři kolikrát něco špatně vysvětlí nebo naopak nevysvětlí a chtějí jen aby děti splnili tabulky..je to špatný a hodně často zírám, co doktoři dělají 😔 Není moc dobrých knížek, které popisují správnou manipulaci s dítětem a vývoj-měl by to někdo napsat-snad do toho jednou dokopu mámu 😀

melory
8. feb 2008

za nic sa netahala, rukami si pomahala {asi}, neviem to tak do detajlov....proste som bola v soku, ze sa jej to podarilo, samozrejme som ju musela doprebalovat, takze som jej pomohla naspet si lahnut 😀
so stelkou som na neurologiu nechodila....bola to pediatricka, neprislo jej vobec zvlastne, ze sa posadila pol rocna.

slevik
8. feb 2008

Alčo - čus a dík za podporu 😉
Ronie - naprostej souhlas...píšeš přesně, co si myslím 😉

ronie
8. feb 2008

sue-z bříška na záda je to mnohem těžší a jak píše slevik ze začátku je to takové přepadávání. Oli se to naučil vlastně nedávno-tak v 6-7 měs. a nejvíc se na záda převaluje na posteli pač má strach, že se práskne do hlavy 😀

melory
8. feb 2008

..prisaham, ze som sa o nic nesnazila baby...tiez to neberte ako utok, ale ked vase deti nesedia a moje ano, tak je to MOJA chyba? tomu zas nerozumiem ja.

alcatko.j
8. feb 2008

Slevi, ja jsem onehda schytala na dubnovkach takovou sodu za to, ze jsem tam tvrila to co vy, ze jsem pak uz nerekla ani muk 🤐
A jeste jsem pak do ip dostala zpravy, ze hlavne ze ja jsem vsechno delala blbe 😅

sue
8. feb 2008

...ale inak úplne súhlasím so "súťažením" ...vyskytuje sa to tu dosť často...

slevik
8. feb 2008

Mel - takže se to stalo jen jednou? A pak co? Kdybys to měla nafocený, fakt bych to ráda viděla...

alcatko.j
8. feb 2008

Sue, Mackovi vse nej k mesicninam 😵

alcatko.j
8. feb 2008

Mel, Nelinka chodi(nesoutezim) a myslim, ze ani Slevik ani ronie to takhle neberou...

ronie
8. feb 2008

mel ono nejde vůbec o ty měsíce-kdy co dělaj, ale jsi to jde správně po sobě a jestli ty jednotlivý dovednosti umí správně 😉 takže pediatrička neměla zírat, že se posazuje v 6 měs, ale měla zírat jesi náhodou nemá zvýšenej svalovej tonus, když se takhle přitahuje-nedávalas ji třeba víc do lehátka, sedačky nebo tak? To pak často děti dělají, že se taklhe přitahují-ono tohle přitahování je jako normální-opravdu trénují svalíky, ale posadit by se tak eda neměli 🙂

melory
8. feb 2008

slevik, kazdopadne chces, aby som vyznela ako krava.... 😀 tu radost ti neurobim....
foto mam ako pol rocna sedi....mam to na cd...idem hladat, kopirovat, zmensovat a vkladat? budes vobec verit, ze ma pol roka???
doktorka ked sme chodili na poradne, tak sa usmievala a bola stastna, ze je sikovna, lebo s hugom sme chodili na neurologiu...bol lenivy sa pretacat a mal aj problemy kvoli porodu.

a ani neviem co vlastne chcete pocut, preco vam pride zvlastne, ze si sadla a nasledne klakla....medzi tym boli samozrejme pady dozadu a pri klaknuti dopredu....

ronie
8. feb 2008

mel přesně-není to tvoje chyba!!! To by mě nikdy nenapadlo-je blbý když někdo děti tahá do sedu, nechá je sedět obložený polštáři nebo tahá za ruce a i tak je to jeho věc-jen musí taková mamča trošinku počítat, že možná bude mít dítko jednou skoliozu atd, ale já taky dělám spoustu kravin a za všechno ponesu odpovědnost 😝 Ale tvoje malá se posadila opravdu zvláštně a tys tomu zabránit nemohla takže v poho-spíš ty doktoři mě štvou, že nedělaj osvětu a někdy ani sami nevědí 😔

androna
8. feb 2008

jejda jejda dalsia diskutabilna diskusia. 😀

melory
8. feb 2008

ufff som si vydychla, ze sa to vysvetlilo.
dakujem