Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

rioko
17. dec 2009

kessiee Vojta to dělal taky ale to neznamená, že je připravený na to sedět - za ruky ho vůbec do sedu nezvedej, to rehabka taky říkala že se fakt nesmí, sedět je dítě opravdu připraveno až má dost silné záda, ty se zpevňují lozením a až jsou dost silné, dítě si samo sedne - některé se posadí z lehu, ale prostě musí se posadit samo
ale jinak trochu zvýšené to v kočárku být může, Vojta má taky reflux a má zvýšené, ale jen mírně v polosedu

kessiee
17. dec 2009

rioko, ja ho za rucky nezdviham, len som pisala, ze staci, ked ho za ne chytim (napr. ked sa hrame v leže) tak sa sam zdviha. doktorka o tom vie a malinkeho len chvali, aj ked samozrejme hovori, ze na sedenie je este cas, ved to viem aj ja, ja som sa tu povodne pytala len na polosed. inak stavbou tela, je moj drobcek na takych 6.-7. mesiacov (nazor dr.) ty si svojho chlapceka ani na kolena na chvilku neposadis? a odkedy ti sedel napr. v polohovacej stolicke na papanie?

rioko
17. dec 2009

ano na klíně ho někdy mám ale spíš v klubíčku a v židličce taky sedí v pololeže - mám ji polohovatelnou - a nemyslím že při sezení jde o stavbu těla, to neovlivníš, posilnit si ho musí sám až lezením, no však je to na Tobě, já jen píšu co mi říkala rehabka a protože nechci Vojtovi zničit záda, tak to dodržovat budu

lenka1smejka
17. dec 2009

kessiee-viem ako to myslis do polosedu ako ked je vo vajicku.Ja som tak malu davala od 4mesiaca

sparka
18. dec 2009

ahoj holky taky mám problém už od malá s obouma holkama u ty první už to neřeším ale teď u té druhé jo.. ona je proste sikulka od 3 měsíců se otáčela od čtyř plazila od 5 lezl od 5,5 sama si sedla od 6,5 se všude stavi u gauce u kresla všude teď se dokonce poušti do ničeho jsem ji nenutila ale dr. se to stejně nelíbí. co stim? mám ji přivázat do lehu nebo co? to samé jsem měla s první. :(

babulina
18. dec 2009

aj my sme mali na cvicenie dievcatko, co chodila sama bez pomoci v 8mes, nasa instruktorka sama povedala ze je to strasna rarita ale stava sa, a tiez ta maminka mala este jedno starsie dieta a presne tak isto skoro zacala chodit 😉

rioko
18. dec 2009

mě říkala rehabka že když jsou ty děti takhle extrémně šikovné a dělají to sami, tak se mají nechat, prostě je to žene dopředu - ptala jsem se na kamarádku která má taky takovou holčičku která pomalu chodí a má 8 měsíců

susisus
19. dec 2009

No ja neviem... vsetci doktori hovoria ze sa nema za rucky dietatko tahat do sedu a aj vy to pisete. Ale co mam robit, ked moja 3 mesacna mala sa sama taha... ked ju mam v sedacke - len tam sa vyprdka - alebo v rovnakej polohe na sebe opretu o moje stehna, tak ona sa sama nadvyhuje - hlavicku a pol chrbatika a ked jej len podam ruku (netaham len sa chyti mojej pevnej ruky) tak sa taha do sedu... No tak ja neviem... Preco by som nemala ked to mala sama chce. Ona napriklad na brusku vobec nechce dvyhat hlavicku ale z polosedu sa dvyha sama od seba... Ja ju napriklad davam odgrgavat po sediacky uz od narodenia na svojom kolene...

rioko
19. dec 2009

protože na to nemá připravené záda, Vojta to dělal úplně stejně, prostě jí nesmíš pomáhat a dát příležitost, děláš to pro ni a její zdraví

kessiee
19. dec 2009

rioko ale sama pises - v stolicke ho mas v pololeze ---- pololez, polosed ----- ved to je to iste, ma pod sebou pevnu podlozku, chrbatik sa mu nekrivi a v ziadnom pripade nesedi!!! ma len zodvihnutu podlozku

lenka ano, presne tak. a my sme museli malinkemu zdvihat kazdu podlozku - od narodenia mal reflux, takze zodvihnutu mal opierku v lehatku, v 15st. uhle mal rost postielky (aj ked podla doktorky to mal byt 30st. uhol), a teraz ma naklonene aj operadlo v stolicke na papanie.

susisus - mne to robi alexi od dvoch mesiacov - to tahanie sa, ked sa hrame a chytim ho za rucky, hned je v sede, ani sa spamätat nestihnem, hlavicku krasne drzal uz po prvom mesiaci (aj ked vtedy som mu ju pre istotu drzala aj ja rukou), ale ked bol na brusku, zdvihal ju az na konci tretieho mesiaca, ale to asi preto, ze sme ho tak nemohli davat kvoli refluxu (odporucanie doktorky).

misa.ottovka
21. dec 2009

Ahoj holky. Tak nás pediatr poslal na neurologii pro "opožděný psychomotorický vývoj", bo malá měla 7,5měsíce a ještě neleze a nesedíbez opory. Jsem z toho docela špatná, nemyslím si že je opožděná,bo se SAMA v za špricličky posazuje již cca od 5.měsíce, plazí s, hlavičku zvedala také velmi brzo a jinak je to velmi živé a vnímavé dítě. Všude píšou, že dítě může sedět samo bez opory klidně až koncem 9.měsíce. Já sama prý neseděla vůbec, ale od 10.měsíce jsem začla rovnou chodit,asi jsme tedy byla také úpožděné dítě.Navíc máme v rodině sklon ke skolioze páteře,kdy moje matka má skoliozu 85stupňů,takže si myslím že tahat dítě jen aby sedělo, pokud samo nechce, není zrovna ideální.

Nicméně Dr. si nenechala říct, na naurologii musíme, jsme holt dle tabulek či co opožděný.

marooshka
21. dec 2009

misa.to si nemyslim, že by byla opožděná. Já když jsem byla na 8 měsíční kontrole, tak se mě doktorka ptala jestli se snaží lézt a na to jestli sedí se neptala vůbec. Některý děti začnou lézt teprv v těch 8 měsících. Tak jestli tam musíte, tak jděte, ale neboj, třeba ti tam řeknou že má ještě dost času 😉

romulda
21. dec 2009

Ahoj miso. No to teda koukám, jako divá! 😲 Nechápu, proč vás na neurologii doktorka poslala. Každej prcek je jinej. Jeden leze v 6měsících a druhej klíďo až v 10 měsících. Už je tady o tom spousta článků. Taky jsem to pročítala, protože naší kočce bude 9měsíců a začíná být na čtyrech a nesedí. Naše doktorka je v pohodě a říkala, že do 10 měsíce by měli prckové lézt. Takže buď úplně v pohodě a jak už tady maminy píšou, buďmě trpělivý a dejme prckům čas. Vždyť je toho tolik, co se učí 😉 . A na nějaký tabulky nekoukej, ale to bych měla říct spíš vaší doktorce, viď?! 😀

lenka1smejka
21. dec 2009

Ahoj Miska-ja by som vymenila lekarku.Mala mi zacala sediet tyzden pred osmim mesiacom a lozit nelozi vobec

sebastianna
21. dec 2009

miso: taky bych změnila doktorku. naší malý bylo 9 a začíná lézt, ale sama se ještě neposadí. nikdy jsme jí se sezenim nepomáhali, protože se to nemá. na 8mi měsíční KO se dr. ptala, jestli se snaží lézt a jestli se sama posadí, no a když jsem řekla, že sama se neposadí, tak to dr. chválila, že je to dobře. ve třech měsících nás dr. poslala na rehabku, že se jí nezdálo, jak se malá opírá o ručičky, takže myslim, že pečlivá je dost. no a na rehabilitaci jsme byly teď v listopadu na kontrole a paní doktorka je fakt odborník na svym místě a říkala, že je vše ok, jen že mam malou podporovat v lezení, ale hlavně ať jí neposazuju, že musí sama z toho lezení 😉 uff...snad je to vyčerpávající 😀

steva
22. dec 2009

miso my chodime k neurologicke na kontroly,boli sme vo stvrtok,jakubko tiez nesedi a este ani nelozi,len sa plazi do zadu a neurologicka ho pochvalila ze je sikovny.vobec nebola prekvapena ze sam nesedi,som jej povedala ze sa snazime ho nedavat sediet,ze len babka stalechce aby sedel a tak sa smiala,ze babky chcu vsetko velmi rychlo.este mate cas naucit sa sediet a lozit.nelam si tym hlavu,uvidis ze neurologicka vas este pochvali.

misa.ottovka
22. dec 2009

holky moc děkuji za vaše názory, trochu se mi ulevilo. Názor mojí Dr.mi totiž akorát vystresoval, no uvidíme co mi řeknou na neurologii, já myslím že to bude oky 😉

sjuzan
22. dec 2009

Ještě,že máme takovou rozumnou doktorku, která na děti nijak nespěchá...je názoru,že každé dítě má na všechno svůj čas.Mám dvě děti a obě si nejdříve sedly a to až kolem 9 měsíce, a pak asi 14 dní na to začaly lézt a to se před tím ani neplazily.Některé děti opravdu lezou už třeba v 6. měsících,ale to jsou opravdu rekordéři a jsou napřed,což ale neznamená,že když dítko v 7. měsících neleze,tak je pozadu!!!My chodíme na kontorly na Neurologii,ale z jiného důvodu,než,že by nás tam poslala obvodní lékařka kvůli PMV.Chodíme tam s dcerou od půl roku.Tam nám lékařka při řeči říkala,že normálně se dítě dostává na kolena kolem 9. měsíce a sedí taky tak.Tak teda opravdu nechápu vašeho lékaře.

rimmel
23. dec 2009

baby mozem asi hlupu otazku?

preco sa nema dat dieta sediet kym to nevie same? resp preco sa caka kym dieta nezacne liezt a potom sa samo posadi? samozrejme ja s tym suhlasim lenze neviem to muzovi vysvetlit nakolko tu v uk sa vsade vravi ze sa dieta ma dat sediet a z toho sedu ci ako sa nauci plazit. 😕 😕 mne to moc zmysela nedava a uz ma napada vselico, ze ci to robim spravne..vsetko.

moj syn este nelezie a sedavat ho nedavam. robim dobre??? dik moc!
viem ze to tu uz bolo velakrat ale potrebujem nejake povzbudenie ci vysvtelenie ci daco! 😒

berenika39
23. dec 2009

ahoj rimmel, moje vysvětlení je - no zřejmě proto, že ty děti samy zaujmou polohu v sedě přesně v okamžiku, kdy už mají dostatečně zpevněné zádové svaly, když už dostatečně dlouho makají na bříšku, lezou, prostě už jsou připravené na polohu se vzpřímenou páteří, když už páteř unese tu jejich těžkou hlavu 😀 😀 . Pokud se tak posazují dřív, prostě je to nepřirozené a páteř se zbytečně namáhá a zatěžuje, z toho jsou pak všelijaké ty vady - špatné držení těla,skoliozy, bolesti zad atd.
Dřív bylo naprosto běžné, že se děti v pěti měsících, i dřív, obkládaly polštáři a dávaly sedět třeba na křeslo nebo v rohu postýlky. Můj starší syn má potíže se zády jako hrom, a celkem věřím tomu, že za to můžu já. Ale na svou obranu - dělala jsem jen to, co bylo normální před dvaceti lety a pediatři normálně kvitovali. Nikomu to nepřišlo nebezpečné, jiné informace jsem neměla. Ted už bych to neudělala. Petr si sedl asi po osmém měsíce z lezení, klasicky přes bok. Ale jistě krmení v nakloněném lehátku, hraní si v polosedu a příležitostné posazení v klíně, v klubíčku a tak, to není problém. Jen chvilku a tak. Prostě by neměli sedět dlouhý minuty někde zaklíněný a možná že někdy děti už udrží rovnováhu a když se posadí, sedí, ale se zakulacenými zády, a to je právě blbě.

Víc mě nenapadá.

rioko
24. dec 2009

přesně tak, rehabka mi to taky vysvětlovala že lezením si zpevní záda a celé tělíčko a pak jsou i připraveni si sednout - a taky si sednou sami, pokud je posazujeme záda se bortí a vznikají skoliózy a problémy se zády a pozdějším držením těla
já vím, že děti chtějí sedět i když to neumí, Vojtík se taky pořád snaží zvedat do sedu, někdy ho mám v polosedě v té židličce nebo na klíně, ale je to otázka třeba 5 minut nejdýl a jde zase na bříško

rimmel
24. dec 2009

diki moc baby! Mna by ozaj zaujimalo preco tu v uk o tomto nikto "NEvie"...fakt hej, asi sa nebuduce na poradni opytam a poviem jej toto vsetko ze co ona nato 😝 😀

svokra nam kupila tu vysoku sedacku na krmenie maleho, no ja ho tam nedavam a teraz maju dojst a jej vysvetlovat preco a preco este nesedi, sa budemcitit ako blba lebo mam pocit ze oni si myslia aj takina iked to nepovedia 😒 no co, vysvetlim toto muzovi nech sa za mna postavi 😵

berenika39
24. dec 2009

rimmel, tak malého začni v té židličce krmit, at si na ní zvyká, tím mu neublížíš, jde o to, aby si v sedě dlouho nehrál a tak. Ale krmení je v poho. Je už dost velký, kdyby mu bylo půl roku...ale ted už bych řekla že klidně.
Přeju pohodové Vánoce🙂

rimmel
25. dec 2009

brenika no dnes teda tu zidli vytiahnem asponbude mat svokra radost 🙂 dufam ze v nej nebude plakat 😅

berenika39
25. dec 2009

no vidíš, zabiješ dvě mouchy jednou ranou, tchyně bude spokojená, prcek bude mít rozhled jak z empire.....

mia6
27. dec 2009

syn sa prvýkrát postavil keď nemal ešte ani 5 mesiacov, potom ako 5,5 štvorkoval a ako 6 mesačný sa úplne sám posadil. už má 9 a úplne sám chodí asi 2 týždne. Zatiaľ je úplne v poriadku a všetci máme z neho radosť 😀 ...

rioko
28. dec 2009

mia tak ten je teda strašně šikovný, no některé děti něco žene dopředu a někteří holt nespěchají - jako Vojta 😀 ale musím ho pochválit, stoupá si už s oporou, klečí, taky si skoro už sám sedne a usedí - jen ještě neví co s ručičkou aby si uměl sednou správně, no on na to přijde, i na lezení

mia6
28. dec 2009

nám asi strašne pomohol pes. chcel ho strašne vidieť lebo ho stále počul (pazúre mu klopkajú o podlahu) potom chcel ísť tam kde bol pes tak musel vymyslieť ako. no a teraz sa už naháňajú a malý ju stále kŕmi.

palomka
28. dec 2009

moja dcera sa sama posadila ked mala skoro 7mesiacov. nedavala som ju na silu sediet, len obcas na ruky a na chvilku na gauc ale sama sa stale zosmykla a lezala. proste nechcela sediet. ale skoro stala. a hned ako si vedela sadnut, tak o par dni uz chodila okolo postielky. teraz ma 10m a zacina chodit. myslim, ze nic netreba urychlovat lebo ine deti uz sedia,stoja,chodia...ved kazde jedno sa to raz nauci ci skor alebo neskor a hlavne ked budu same na to pripavene 😉

icejane
29. dec 2009

🙂 mi sme zacali sediet sami ked mal 7 mesiacov a nejake tie dniky...teraz uz sedka pekne sam a hraje sa..spadne na bok len ked sa natahuje po hracke..tiez sme ho nasilu nedavali...ved sa este nasedí 😀