Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

ekia
1. dec 2008

ivanuska môj Adamko je taký istý, dokáže sám sedieť ale neposadí sa sám. Ja mu často mením polohy snažím sa aby bol čo najviac na brušku. Ak mi na brušku už mrnčí tak ho dám do lehátka alebo ho posadím a nechám nech sa zahrá trocha tak. Ale v sede ho nenechávam dlho.Ivanuska a plazíte sa?

albertka
1. dec 2008

ahoj Ivanuska
moja mala najskor vedela chodit az potom okolo 14 mes. sa sama posadila!!!Tak sa z tých vývinových stádií vysomár. Ja som ju dávala od 8,5 mes. do beháka, lebo by som asi zosedivela-nesedela, neplazila, nestvornozkovala. To som ju nala nechat lezaž do roka? Pritom nemala nijakú vývinovú chybu, len bola malinká. Náš malý je na tom tiež tak. Má 8 mes a 6570g, to majú niektorí "sedavci" v 4 mesiacoch. Tiež idem skúsiť behák. Uvidím, aký bude v nom spokojný. Dcéra nijaké problémy s chrbticou nemá, tosedávala od 7,5 mes. iba vypodložená, najma v káricke, v ľahu by mi sotva vydržala v káre do roka, že jo. 😉 Navyse môj otec je fyzioterapeut a tréner fitness a venuje sa odstranovaniu chýb chrbtice vhodným cvičením, úspešne. 🙂

petyna
1. dec 2008

Kijonkova, díky, trochu jsi mě uklidnila 🙂 Snad se dočkáme.

beelinka
1. dec 2008

Ahojky moj maly ma styri mesiace a dva tyzdne a vzdy ked sa ho snazim obliect, alebo pomojkat tak ma chyti za ruky alebo prsty, tricko atd.,a hned sa taha hore aj sa mu to dari. Velmi nechcem, tiez sa bojim o chrbatik, ale potom zacne zurit nakoniec pride na to,že sa može chytit nižičiek a potom sa taha tak. Ešte sa mi tak neposadil, ale vela mu nechyba. A ked ho vytiahnem za prsty tak hned pokračuje na nohy.

andy80
1. dec 2008

beelinka: přitahovat do sedu se musí, to patří k vývoji, ale nesmíš ho nechávat sedět. Sedět by mělo dítě, až když se samo posadí. Je jasný, že děti které nelezou, tak se sami neposadí, tak je potřeba jim pomoct, ale až po šestém měsíci.

andulka4
1. dec 2008

Dítě se v žádném případě nesmí přitahovat do sedu!!!! Jedná se o neurologickou metodu...tzv.trakční test
děti to mají velmi rády ale je to pro ně nevhodné....páteř je velmi měkká svaly nejsou dostatečně pevné a tak tímto dochází k zbytečnému vychylování

děťátko se ale může dávat do šikmého sedu...to je ale vhodné až po 6tém měsíci

PS:kdo semnou nesouhlasí nemusí ale chodím 10měsíců k 2ma terapeutkám a cvičím vše možně a snad vše co se dá takže si myslím že za tu dobu už něco vím

betina
1. dec 2008

andulko,

naš malá má dnes 2 měsíce a dáváme ji do toho poloovacího lehátka. Už tři dny, když ji třeba drndám v pololeže na nohách, tak mi chytne prstíky a má tendenci se přitáhnout. je to strašně brzo. Tak ji prstky nedávám, ale dneska se začala jakoby posedávat sama i v to polohovacím lehátku!!!!!!!
myslíš, že třeb i to polohovací lehátko je pro děti nevhodný?

andulka4
1. dec 2008

nenené to polohovací lehátko být může.tam je dítě jako by fixováno tím že úplně neleží na zemi.pohyb je pro ně jednoduchší.sama si zkus jít do sedu z úplného lehu a nebo z pololehu

jitrulka
1. dec 2008

Ahojky, na adu naší doktorky jsme začali malou cvičit aby se sama přitahovala do sedu. Hodně jsem viděla že děti se to 3 měsícem začínají učit a 4 měsícem už se umí přitahovat sami. Naši malé to velmi jde a pokud nám leží v náručí opřená o předloktí, dokáže zatnout svaly a sama zvedne horní polovinu těla téměř do sedu. Vím, že podle odborníků to asi nebude ideální, ale když už to její tělíčko samo dokáže a nikdo ji k tomu násilím nenutí...? Přiznám se že se ale musím mudry zeptat, zda toto "posilování břicháčků", které sama dělá není fakt škodlivé.

andulka4: šikmý sed až od 6 měsíce? a co lehátka a autosedačky? ty jsou od 0 měsíců.

andulka4
1. dec 2008

šikmý sed je něco jiného než že dáš dítě do sedačky 🙂 to si asi s něčím pleteš 🙂

samozřejmě pokud to vyloženě dítě bere formou hry...tak takovýmto způsobem se dá hrát...ale lékař nebo fyzioterapeut by tě za to nepochválil

Dítě posílí břišní svaly tím že se chytá nožek....pak že se otáčí nabok....pak na bříško...pak leze atd atd

jitrulka
1. dec 2008

andulka4: 😀 tak za to vysvětlení šikmého sedu ti děkuju, to jsem se vážně sekla...

jinak naše malá je dost aktivní a tohle přitahování ji baví. nesedí, jen se trochu vzpřímí aby měla lepší rozhled. nožičky má nad hlavou pořád 🙂

andulka4
1. dec 2008

jj tím posílí nejlépe.....veškerý pohyb je naprogramovaný....přesně daný (výjimky potvrzují pravidlo)
takže nějaké posazování dokud si dítě nesedne je zbytečné....proč taky 🙂 aby ti sousedky říkaly jak jste šikovní 🙂

ovšem takové ty hry s miminkem taky uznávám 🙂 nemám nějaké šílené názory o tom že to nebo to škodí.....prostě není špatné si koupit knížku o cvičení s dítětem a něco takového doma praktikovat 🙂

chymenitta33
2. dec 2008

Náš synček sedkal pekne sám ked mal 4 mesiace a dva týždne.

petruna
2. dec 2008

ahoj,
tak můj si sedal sám v lehátku nebo v kočárku cca od 7 měsíce a to samé sezení jakoby v kleče....(zadeček položenej na zemi, ale nožičky dozadu)
první stabilní sezení na zemi s nožičkama dopředu u nás bylo přesně v 8 měsících.

hanuky
15. dec 2008

Baby,
ale co ked nase male - 3,5mes nechce byt ani za svet oprete, ked mi aoze "sedi" na kolenach? stale sa dava do sedu, nahyna sa dopredu...
ved je este malilinke... ale oprete sediet ani za svet, to radsej dvihne nohy az na lampu, ked si ho tlacim k sebe..

ivanuska77
15. dec 2008

Ekia,
Natalka sa este neplazi a polohu na brusku priam nenavidi. Snazim sa ju polohovat a udrzat ju na brusku zabavanim a tym ze jej dam piskotku. Vtedy vydrzi, ale s plazenim tu u nas tak skoro nevidim

Albertka,
Mas pravdu tiez som z tych rad zmatena. Susedina Izabelka uz sama chodila a este sa nevedela plazit ani stvornozkovat, ani sa sama nepostavila. Ale smatlala si to na dvoch jedna radost 😀 .

martinka79
15. dec 2008

Ahojky tam náš synátor si začal sedat v kočárku, lehátku, sedačce a a vlastně ive vaně docela často. jednou z ničeho nic si ze čtyřnožky sedl asi kolem 5měs.seděl pevně a lezl jako fretka. teď už se staví a ťapá jen malibnko okolo nábytku.
Dcera jel plazolezla a potom chodila sed byls tále nejistý i v 8měs. Chdoila od 10měs zcela sama.

spathiger
15. dec 2008

Sediet som ho davala az ked sa uz dokazal posadit sam, u nas to bol koniec 8 mes. Dovtedy len v sedacke, kym papal, alebo oprety o mna.

danka86
15. dec 2008

Nasa Veronika sedela sama 5mes a lozit sa naucila 6mes a 7mes sa prvy krat sama postavila a teraz sama v postielke aj ruckuje a posuva sa..

danuskam
15. dec 2008

ahojte, ja som tiez za to, aby sa dieta nenutilo sediet ked same nevie. Ale ako ju mam krmit? Ked jej davam tuhe prikrmy, tak predsa musi byt v polohe sedu-opreta.

blau
15. dec 2008

Tu chvilu, co ju krmis moze polosediet. Ja som najprv krmila vo vajicku. Zacal si sadat sam ked mal 9mesiacov.

anickaajanko
14. jan 2009

ahojte

malý má 4,5 mesiaca a keď sme boli v poradni tak ho Dr ťahala za ručičky aby si sadkal, krásne sa k nej ťahal, od kedy je to vhodné, usádzať resp. obkladať vankúšmi atď...
ďakujem

berenika39
14. jan 2009

ahoj, péta má pět měsíců, a do sedu se přitahuje, za ručičky - když mu podám svoje ruce, už se směje a cpe se nahoru. Nevím, jen můj názor, ale jako cvičení a hraní párkrát za den je to dobrý, ale sedět bych ho nedávala, hlavně ne tak, aby hlava tlačila na páteř, max. do polosedu - jako v lehátku. Není kam spěchat, než mít potíže se zády, raději vydrž. Když ho podepřeš polštáři, stejně se asi bude všelijak sesouvat, jestli máte polohovací lehátko, tak mu tu zádovou část trochu zvedni, at má jinej pohled na svět 😀 😎

beruska2x
14. jan 2009

nas ma 5 mesicu a rve se do sedu jak blazen, lezemoc uz nechce - nikam nevidi a sedatko ho bavi chvili, bez opory co vim z poradny a kamosek sedi 6 az 6,5 mesicich ale kazdy dite je jiny, znam taky holku co ji kluk zacal sedet na roce a na roce a pul ani nechodil....

kajule
14. jan 2009

Ahoj, tak ani ja nejsem zastancem toho nutit dite do sede, kdyz to jeste samo nezvladne. Kdyz se jeste neumel sam posadit a krmila jsem ho, tak jsem ho davala do lehatka, kde byl spis v takovym polosedu. Az kdyz uz se umel sam posadit coz bylo tak nejak mezi 8. a 9.mesicem, tak jsem ho dala do zidlicky. 🙂

kajule
14. jan 2009

Ja si myslim, ze nektery veci je lepsi neuspechat. Kdyz se do sedu pritahoval za rucicky a nezaklanel hlavicku, tak jsem to s nim takhle obcas trenovala, byl uz pak i schopnej sedet bez opery, ale neposazovala jsem ho takhle...proste jsem pockala, az kdyz to zvladnul sam. 🙂

beruska2x
14. jan 2009

za prstiky se to ma s detma trenovat nekolikrat denne, cetla jsem to i nam to rikala Dr v poradne, musi cvicit zadove svaly i krcni....

kacka.va
14. jan 2009

Když se přitahuje za ruce do sedu, tak se má v sedu nechat jen chvilinku a zase lehnout. To my dělali dost často, protože to malou hrozně bavilo. A podepírat polštáři, když ještě nesedí rovně je blbost, to může akorát uškodit. A naše i když si sama ještě nesedla, tak už nám krásně rovně sedí bez opory a hraje si v sedě, ale pokud se dítě hrbí, tak se ještě dávat sedět nemá. 🙂

minea
14. jan 2009

Sama se posadila (tím myslím na zemi ve volném prostoru), ve 12,5 měsících. Není opožděná, jen byla zaujatá jinými věcmi jako běháním okolo nábytku 🙂.