Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

ritaklea
25. aug 2007

no ahoj mvl, tak moja dcerka ma pet a pol mesiaca a ona ti uz vstava ale vobec nesedi... 🙂

susanh
25. aug 2007

Moja sedela úplne sama až koncom 8. mesiaca. Už bol najvyšší čas 🙂

mikca
25. aug 2007

ahoj,mě se malej udržel v sedě něco kolem sedmého měsíce, ale sám se uměl posadit až v osmi a půl...měl těžkej zadek 😀

musko
25. aug 2007

Aj u nás to bolo tak ako u mikce - sám si Petrík sadol okolo 9 mes... 😀 Chlapci sú holt lenivejší...

broskynka
25. aug 2007

mne začala dcérka ako 6,5mes.,ale vraj skôr ako 7mesačné sa vôbec nemajú dávať sadať

mvl8
autor
25. aug 2007

Lebo moja Viky sedká už v 5m a veľmi pekne sa zapiera aj nožičkami a doktorke sa to nepáči ,že ju nemám nechávať samú,pokiaľ sa sama úplne neposadí

mikca
25. aug 2007

mosko mě dokonce rehabilitační říkala, že by se ditě nemělo posazovat dokud se samo neposadí... 😝

veronika13
25. aug 2007

téma mi prišla vhod, mám dilemu, môj sa tiež najradšej spiera na nožičky, sedí tak že je opretý o mňa, samého ho nenechávam a neviem či mu nejako neškodím. Ale zas zdravý sedliacky rozum mi napovedá, že pokiaľ sa on sám chapce sedieť a vstávať na nožičky, tak je na to asi fyzicky pripravený, nie? Našťastie v utorok máme poradňu, tak sa budem informovať

mvl8
autor
25. aug 2007

Veronika vidíš ja si to tiež myslím,že keď má to bábo silu,a nieje lenivé tak prečo nie.my sme boli na poradni a doktorka sa spýtala,čo všetko dokáže tak som ju aj posadila a ona sa tomu tešila a obdivovala ju. nič nezakázala.ale potom som sa spýtala cez internet jednej doktorky s Brna a ona sa až zhrozila,že je to dosť nebezpečné a nedávať skor ako 8m.

terqa
25. aug 2007

ahojte, tak moja dcerka sedi sama asi take dva tyzdne, ale nenechavam ju este samu...hoci uz lozi... v pondelok sme boli v poradni a dr. bola udivena, ked sa sama posadila a za drzania za prsty postavila... povedala, ze mame byt v pozore, lebo o chvilku sa nam rozuteka 😅

kamajka
25. aug 2007

Náš malý sa sám posadil asi 10mesačný. Stretla som sa s názorom, že som s ním mala zájsť k neurologičke, keďže je to podľa niektorých ľudí a možno aj odborníkov zaostávanie vo vývoji, ale nešla som nikam a teraz je to v pohode. Veď stačí, všetko sa raz naučí. a ešte sa nachodí a nasedí v živote dosť 🙂

veronika13
25. aug 2007

terqa, môj to robí už teraz 😅 no neposadí sa ešte sám, ale moc nechýba, ja som zvedavá čo nám povie doktorka, dúfam, že ma nezjazdí 😕

ritaklea
25. aug 2007

ja mojej nemozem zakazat stat na nohach - je na nich polovicu dna. aj ked uz rackuje tak sa niekedy stavia na nohy... tiez si myslim, ze ked to robi, je na to uz pripravena...

lindda
25. aug 2007

nas maly uz tiez vydrzi sam sediet ale sam sa neposadi ,ale zato uz nam zacina pomalicky lozit 🙂

vesi
25. aug 2007

ako píše mikca, na rehabke nám hovorila Dr. že dieťa sa má samo posadiť v 8. mesiaci.netreba ho dávať sadať a podkladať vankúšmi. naša najskôr lozila a potom sa sama zľahu, bokom posadila 🙂

ritaklea
25. aug 2007

mne sedava uz snad od druheho mesiaca opreta o mna a niekedy ju teraz v sportovom kociku dam sediet, ked je nervozna... sakra...

vesi
25. aug 2007

juj, tak opretá o mňa bola aj moja, ved to celkom nesedí, ja som mala na mysli také to sedenie na gauči, podopretá vankúšmi...ináč tak sedávala moja staršia, čo už človek sa stále učí 🙂

mvl8
autor
25. aug 2007

opretá o telo moze byť,ale uplne sama nemože,ževraj je to až také nebezpečné,že može nosiť korzet,ak ju budeš skoro dávať sedieť.

latita
25. aug 2007

ja som musela maleho od 4mes.davat do polohy ked je o mna oprety, nechcel byt ani na chrbte ani na brusku, to krical ako keby ho z koze drali ☹ , potom sa zacal tahat do sedu no a teraz uz pekne sedi aj sam a to nema ani 7 mes., keby som cakala kym sa z polohy na brusku posadi, tak sa asi nedockam
teraz ho davam na brusko ale za minutu uz musi sediet, takze neviem ci sa niekedy nauci dat sa na styri ☹

broskynka
25. aug 2007

latita,moja malá po štyroch vôbec nešla,len sa ťahala,za to stavala už rovno na nohy a keď mala desať,tak už cupotala 🙂

gedren
25. aug 2007

Helenka si plnohodnotne (obe nozicky dopredu) sedla az ted temer v 10 mesicich. Leze asi o 2 mesice dele.

maca793
25. aug 2007

moja sedela sama od 8, mesiaca je to normálne a akurátne na ten vek

soyka
26. aug 2007

Ahojki mamulky,

ja som davala nasu Lucku sediet uz od cca 5,5 mesiaca - vypokladala
som ju vankusmi, lebo mi uz nechcela lezat... ale asi som to robit
nemala - Lucka ma problemy s chrbatikom... a este k tomu ani nestvorkovala...
ma pokrivenu chrbticu v driekovej casti...

Tomasko mi sedava len vo vajicku a na mne s opretym chrbatikom podobne ako vo vajicku - hlavicka nesmie tlacit na chrbticu... v 6mesiaci sa sam posadil, ale nesedi rad, aj ked ma uz vyse 7mesiacov, zato mi uz asi 2tyzdne stvorkuje, plazi sa od necelych 6mesiacov... tak ho sedavat ani nenutim - vacsinou sa mi tmoli popod nohy...

Lucka bola pritom velmo silna - od 7mesiaca sa sama postavila a drzala sa nabytku a skackala :o))) bola riadny betar :o)) od 9mesiaca chodila za rucicky...

tak neviem - myslim, ze babo by sa malo najskor samo posadit, aj ked je silne a pevne - pozname v Za 6mesacneho chlapceka, co ma dostat korzet, ale on je vazne huspeninka... a ma 11kg - boratko

kiwuska
26. aug 2007

Myslim, ze netreba robit paniku, ked dietatko zacne "neskor" sediet.Ono to nie je predpisane ze v siestich mesiacoch musi sediet. Zvycajne to deti v v tomto veku dokazu. Ja mam dvojicky ktore budu mat o tyzden devat mesiacov a este nesedia. zato od siestich lozia, od siedmich stoja a teraz aj chodia okolo postielky. Kedze ako dvojky sme pod kontrolou, minuly tyzden nam neurologicka, povedala, ze sediet este vobec nemusia a je to ovela lepsie na chrbticu. Pre nu, z hladiska vyvoja bolo dollezite, ci vedia spravne liezt. Takze ziadne strachy s nesedenim. Ak si babatko sada samo, samozrejme ho treba nechat, ak nie a robi ine aktivity, je to ok. Ved v sede sa da malo objavovat 😀

soyka
26. aug 2007

suhlasim kiwuska, maly je taky zlaty, ked sa tmoli po byte...
strasne sa nam to lubi... a najma, ked mi Lucka vobec nelozila...
skoda, mozno som to pobakazila prave tym sedenim...

prave teraz ho pocujem, ako tapka po podlahe a zakrada sa za mnou :o)))

alexandra
26. aug 2007

V 4 mesiacoch sedel s oporou, v 6 lozil a posadil sa sam bez opory, v 7 sa postavil v postielke.

kiwuska
26. aug 2007

soka, luckine fotkyy su krassnucke. a ta pod vodou, super. Skoda, ze nam nebychadza plavanie, nie je ani moc casu, a nevieme to zorganizovat, lebo s dvojkami musia ist dvaja dospli...

soyka
26. aug 2007

kiwuska: aj s nami chodievali dvojicky - bravali so sebou babinu :o)))

dakujeme, ale keby si ju videla teraz :o)
stalo nas to kopec peniaskov a kolkokrat
sa mi tiez vobec nechcelo, ale teraz som
rada... jedine ma mrzi, ze maly nemoze do bazena...

kiwuska
26. aug 2007

..mhm a my obidvaja este studujeme, ☹ a babiny aj prababky pomahaju 🙂 . a preco nemoze maly do bazena? tusim menime temu na plavanie 😀

soyka
26. aug 2007

😀 😀 mame vrodene problemy s oblickami

nemozeme sa ani kupkat, len sprcha 😒