Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

opica
2. máj 2010

joj baby, ked vas niektore citam 😎
9-mesacne dieta ma este cas, aby zacalo sediet i lozit. pokial vidite progres (akykolvek), tak je vsetko v najlepsom poriadku.
ja viem, i ja som stresovala, ale to bolo asi najma preto, ze v kuse sa kazdy vypytoval, ci uz lozi, sedi...
ale mudr. v rehabilitacnej ambulancii mi povedala, ze ma este cas. fyzioterapeutka zas, ze okolo 9-10 mesiaca zacinaju deti lozit, pripadne sediet. cize je skor extrem, ak to zacne robit dieta v 6 mesiacoch ako v 10. 😀
drzte sa a ziaden stres, vsteko raz pride. kazde dieta je ine, kazde ma rado nieco ine, niektore nosia okuliare a i rozpravat zacinaju rozne...takze NEPOROVNAVAJTE 😉

sisulka7
2. máj 2010

baby, tak nasa mala ma 8 mesiacov, a lozi ako raketa, ale lozenie pouziva len nato, aby sa presunula k bodu pri ktorom sa vie postavit. A ked sa dostane ku mne schmatne ma za ruky a akonahla ma tu stabilitu, tak krasne sama cupita. A ked ju zoberiem na ruky alebo dam na zem tak sa neskutocne jeduje. Takze aj to chodenie je myslim individualne. Mala sa neposadi z lahu, ale nejako sa tym svojim vrtenim do sedu dokaze dostat. Ale ono mi to tak pripada akoby to sedenie vobec nepotrebovala, lebo vacsinu dna travi tym ze stoji. Momentalne ju vobec nezaujimaju ziadne hracky, takze je to dost tazke, lebo ju musime stale sledovat a nahanat.

veqa
3. máj 2010

🙂 sisulka, ja to mám tiež doma, ale v modrom 😀 , len s tým, že krpec sedí...

lujza123
3. máj 2010

Lucia ma 7 a pol a sediet nechce ani za nic, ked ju posadim tak sa okamzite vzpiera a hodi na zem. Posadi sa len niekedy v kocari ked chce vidiet, lebo je v pololehu. Myslim ze vela babetiek nepovazuje sedenie za nieco zaujmave a nesedia len preto lebo sa im nechce.
Ja sa teraz snazim naucit malu lozit, strasne sa mi to paci ked deti lezu ako taky maly chrobacikovia, no ale mala sa plazi po celom byte dost rychlo kam chce, vytahuje vsetko co zbada, a na moje ucitelske snazenie zvysoka kasle.
Poznam chalana ktory ako dieta zacal chodit az v dvoch rokoch ..a teraz sportuje o dusu...takze chodit, sediet a lozit sa urcite skor ci neskor naucia vsetci

izabelkak
3. máj 2010

sisulka ale podla správnosti by si ani z lahu sadnúť nemala, tak ako si tvoja malá sada je úplne v poriadku...
nám sa malá včera - dnes tak aktívnejšie rozlozila už aj keď je oblečená sú vačšie náznaky šikmého sedu, no tiež mám pocit že ju do tej polohy nič neláka, dostane sa kam chce a za čím chce štvornožky a poobzerá si to tak že sli lahne na chrbát, ale tak myslím že čoskoro na to príde že všetko sa tak skúmať nedá... uvidíme, každopádne opica dík za to info od fyzioterapeutky....

rimmel
3. máj 2010

sisulka moj je natom pdobne momentalne, ine ako stavanie ho nezaujima, hracky, plazenie, nic..iba statie o nabytok 😀 a je to velmi narocne stale pri nom treba byt... 😔 a tiez mam ten nazor ze moj syn ani sedenie nepotrebuje..naco 😀

sisulka7
4. máj 2010

ja nasu kolkokrat najdem v sede, ale dostane sa zvycajne do neho tak ze si sadne zo statia 🙂 a inak baby malej sme urobili z dvoch starych postielok velku ohradku a zatial je tam celkom spokojna, lebo sa moze drzat sprusli. Sice obcas sa tam tvari ako zatvorena levica v klietke, ale je rozkosna a ja mozem aspon na chvilku vydychnut. 🙂 Na zemi pod nou ma koberec a na nom este penove puzzle, tak ani to pristavanie nie je moc tvrde.

izabelkak
4. máj 2010

sisulka tak to máte super ohrádku, my sme dostali takú značky cam tuším, so sieťkou skladacia no teda veru nič moc, práve som ju odtrepala a dala do obývačky detskú postielku🙂)) aj tak vnej malá nespáva a tú chvílu čo potrebujem sa v nej lepšie zabaví ako v tom modernom čude..... inak také ohrádky ako z postielky som videla v katalogu brendonu no ale nechcem radšej vedieť cenu....

dankolucka
16. máj 2010

ahojte Lucka sa posadila..hurrraa 🙂 😀 😀 😀
z polohy na styroch cez sikmy sed

opica
16. máj 2010

blahozelam..vidis, vsetko pride vtedy, ked to necakas a vsetko ma svoj cas ;)

izabelkak
16. máj 2010

tak ja pridám trošku do mlyna, nedalo mi to a na to vyšetrenie do rehabil.strediska som šla, no a samozrejme že nám tam povedali že malá je úplne o.k., velmi šikovná a pevné, momentálne sme v štádiu lozenia, šikm.sedu a stavania sa na nožky, vraj bez opory ešte nesedí lebo má slabší chrbátik v mieste ako sú kríže, ale nie je na tom nič nenormálne žiadne cviky ani nič podobné nám nenariadili, tak som zvedavá ako sa bude tváriť Dr. so sestričkou keď pojdeme v stredu do poradne... 😀 😝

rimmel
16. máj 2010

dankolucka no super si sa dockala!! 🙂 🙂 my furt nic 😀 ale v poho..

lea132
16. máj 2010

Ahojte, mne sa mala posadila ked mala cca 7,5 mesiaca 🙂

dankolucka
17. máj 2010

dnes prelozila 4 m po styroch 🙂

martaska78
17. máj 2010

😉 Ahojky, moje malá začala lézt na 6 měsících, v 6 a půl m. si sama sedla a v 7 a půl m. se sama postavila. Teď 8 m. se snaží okolo nábytku dělat mini krůčky a zuby ještě nemáme. Každé dítko je jiné a myslím si, že pokud by bylo něco v nepořádku určo ti to doktorka poví v poradně. 😉

dankolucka
17. máj 2010

martaska ja sa nestazujem, ja sa chvalim 😀 😀

martaska78
17. máj 2010

Ježíš, to jsem kedlubna, já tam měla nějakou starou stránku. 😀.

katy2
18. máj 2010

Moja mala zacala sama liezt po styroch v pred dvoma dnami a dnes si prvykrat sama sadla z polohy na styroch... A to ma vyse 11 mesiacov... Je to fakt pravda, ze posadzovanim sa nic neurychli, Dieta si sadne vtedy, ked je na to pripravene. A je naozaj pravda, ze lezenie je priprava na sedenie....

henushka
19. máj 2010

ahojte, nahliadla som do vasej temy. mozno nie tak celkom k teme, ale... mame 8,5 mesiaca a chodime na rehabky, zacali sme kvoli asymetrii, ale to uz je ok 🙂 teda na gymnastiku chodime, ono to je vlastne moc fajn 🙂 rehabilitacna nas ale posiela na vysetrenie k neurologovi a mne sa teda vobec nechce vlacit malu po doktoroch 😒

mala zacala past koniky dost neskoro, takze sme momentalne v stadiu, ze sa plazi ako taky racik, dozadu, to jej ide super 🙂 a tiez sa pregula kam potrebuje. a dopredu sa zatial odraza, ked ma nieco pevne za sebou, napr. stenu.

rada by som vediet vas osobny nazor k danemu "problemu", lebo mne mala pride uplne v pohode, akurat mozno nezapadla do nejakej tabulky. a tiez mam pocit, ze dnes akosi casto "dohadzuju" deticky k neurologom.

dankolucka
19. máj 2010

ahoj henuska, kazde dieta sa vyvija inym tempom, niektore postupne splnaju normy, ine ich dobehnu zrazu ako napr. moja mala. Moja skoro drzala hlavicku, otacala sa a 7 mesacna sa zacala plazit. Lenze tam skoncila a 4 mesiace nerobila nic ine, nesadala, nedala sa na styri. Ja napr. som sa pytala sama k neurologovi, mam lepsi pocit, ked situaciu zhodnoti odbornik. Ine mamy su super kludasky a zvolia vyckavaciu taktiku a v podstate ich dietky ak su zdrave vsetko dobehnu. Je to na tebe. 🙂

katy2
19. máj 2010

ja som tiez za neurologa... potom sa mozes zariadit ako chces, ale aspon pozriet by som ju dala a skonzultovala to...
ja som sa k neurologovi pytala sama a nelutujem.....
drzim palce...

dankolucka
19. máj 2010

katy a chodili ste cvicit? my ano, ale len co sme zacali, ochorela a pokroky sa dostavili doma po chorobe. 😀
Inak mne neurologicka povedala, ze je v pohode, lahko hypotonicka, ziadny extra problem, potrebuje spevnit svallstvo, lebo rychlo narastla, nemam stresovat.

henushka
19. máj 2010

dik, baby, za odpovede. tak teda porozmyslam nad tou navstevou neurologa. Ja prave mam v rodine a blizkom okoli same tie vyckavajuce viacdetne maminy a tie na nas vyvalovali oci, ze co na malej nie je v poriadku. Aspon teraz viem, ze ste boli spokojne tie, ktore ste k neurologovi zasli.

tigri
19. máj 2010

ja mam mladsiu dcerku vegetacku, plazit sa zacala ako 7mesacna, stvornozkovat ako 10,5 mesacna, potom sa zacala tahat do stoja a az z klaku na kolenach sa naucila posadit, mala 11mesiacov....starsia dcerka uz ako 10 mesacna sama chodila 😀

sisi10
20. máj 2010

Ahojte. Včera som bola s malým na poradni a dr. ma dosť zneistila. Vraj ako je to možné, že ešte sám neobsedí. Som z toho dosť smutná. Ale môj malý je strašne živý a keď ho posadím, tak sa hneď za niečím naťahuje a zvalí sa na posteľ. On sa totižto na brušku dostane za každou hračkou, tak ho sedenie moc nebaví. Ako to vidíte vy? Mám byť znepokojená? Ďakujem

izabelkak
20. máj 2010

sisi prosím?! vo vašom veku, pardon ale to jej pekne hrabe, vobec ho ani neposadzuj akurát by si zničil chrbátik, nech len pekne lozí to je to najlepšie čo može byť, my máme 9 mes. a malá neobsedí, momentálne je v šikmom sede, sem tam sa pri hre dostane do sedu a chvílu posedí ale minimálne, v piatok min. týždeň sme boli v rehabilit.stredisku poslala nás Dr. akože nesedím, no a tam nám povedali že malá je úplne o.k., šikovná a pevná, takže Ty možeš byť v klude Vy máte kopec času a ak Ti už teraz malý štvornožkuje tak je na dobre ceste ako si spevniť chrbátik a všetko potrebné k postupnému vspriamovaniu sa....

ak sa smiem opýtať aký ročník je tvoja Dr.?

izabelkak
20. máj 2010

a ešte pre doplnenie ak aj nelozíte tiež je to o.k. na to má tiež čas, my sme sa vo vašom veku prevalovali a plazili, malá s dostala kam potrebovala..... na štyroch stála snáď tak v 5,5 mes. no len sa pohubovala to trvalo 3 mes. až kým začala loziť - prekladať ručičky a nožičky.... a odvtedy to všetko ide velmi rýchlo, za dva - tri dni sa začala stavať, je čm ďalej šikovnejšie, ale ten sed ju stále velmi neberie, max. ten šikmý ....

sisi10
20. máj 2010

Izabelkak on ešte neštvornožkuje, ale doplazí sa kam chce a niekedy sa ťahá s rukami dopredu. Keď je na brušku, tak sa zvalí na bok a jednou rukou sa zdvihne ako keby si chcel sadnúť. Keď mu však pomôžem a sadne si, tak ho to vôbec nebaví a zase sa zvalí a tak stále dokola. Moja dr. môže mať tak okolo 40 - 45 rokov. Neviem presne. Potešila si ma odpoveďou, lebo dnes som ho nasilu držala aby sedel a vôbec sa mu to nepáčilo.

lujza123
20. máj 2010

Mne tiez nesedi. Ma 8 mesiacov, posadi sa akurat v kocari aby videla. Myslim ze ani tak skoro sediet nebude, proste sa jej nechce a ked ju posadim tak vobec nechape ze co od nej chcem, okamzite sa zvali a uteka prec. Momentalne sa konecne po 2 mesiacoch prestala plazit a zacala liezt a hned na druhy den po objave 4nozkovania sa postavila pri gauci takze trenuje vstavanie a pady a nejaky nacvik sedenia asi tak skoro nebude.
Podla mna netreba zbytocne deti hnat do niecoho na co este nemaju ani svaly ani dozrety mozog len preto ze je to v nejakej tabulke alebo ze susedine dieta to uz vie. Myslim tym obkladanie nesediacich deti vankusmi alebo vodenie za rucicky deti co sa este ani nepostavily.

lujza123
20. máj 2010

sisi10 nestresuj sa tvojou dr a ostatnymi zarucene sediacimy 6m babetkami ( ktore sa napriklad nevedia ani pohnut s miesta). Proste tvoj maly je dobrodruh, bavi ho skumat svet a cestovat po byte a nie vysedavat.
Inac mam dve kamosky s 8 a 7 mes. detmi a ani jedno nesedi.