Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

svetluska4
27. nov 2009

Babusky,dakujem veeelmi za odpovede, ste zlatucke.
Inak moj maly je dnes nejaky ochrapany, stale by len spal, asi to ma z pocasia. No dufam ze v noci nebude kukuckovat

momin
27. nov 2009

my mse to tak meli vcera ze hodne spal pres den..a o pulnoci se mi vzbudil a nechtel spat..chtel byt vzhuru..tak sme byli 2 hodiny vzhuru... 😀

hoogy
27. nov 2009

svetluska no snad ti pospi.my sme to niekedy mali tak,ze ked cez den dobre tak aj v noci a naopak. tak som sa vzdy cez den mohla pripravit na "uzasnu"noc 🙂 teraz mi uz konecne po 6 mesiacoch nespania spi celu noc,takze sa da....

ludmilabb
28. nov 2009

a napr. ked malu krmim v stolicke? nie je to sice kolma poloha ale casom isto bude....aj som citala ze celkovo vo zvislej polohe na rukach sa ma babatko drzat az neskor ale neviem si predstavit malu nosit v klbku ked si uz teraz tlaci nozicky na brusko, ta poloha uz nevyhovuje

momin
28. nov 2009

Tak maly se dneska poprve posadil brz drzeni a a uplne rovnyma zadama. Sice vydrzel jenom chvili ale mam radooooot 🙂

romulda
8. dec 2009

Ahoj holky. Tak si vás tady pročítám a mám dotázek. Malá teda ještě nesedí. Na osmiměsíční kontrole mudra malou posadila a přejížděla jí páteř. Mě se ale zdálo, že tak v polovině má páteř trošinku vyhrblou. To se srovná lezením? Já se zapomněla zeptat. To je dotaz, co? 🙂

matja
8. dec 2009

Kedy začal sedkať? Pred dvoma dňami 😀 Malý má 9 a pol mesiaca 😅 Keď mal 9 mesiacov, sme boli na poradni a doktorke sa to nepáčilo, že ešte nesedí, ale ja som si z toho ťažkú hlavu nerobila, lozil, staval sa na nôžky, pohyblivý je, len proste neobsedel 😀 Samého som ho sedávať nikdy nedávala, maximálne tak chvíľu v mojom lone, pasívne sedenie som nepodporovala, proste som iba čakala na tú chvíľu, kedy sa sám posadí. Nepotrebovala som to urýchľovať pasívnym sedením. 😉

dagina
9. dec 2009

Ahojky, naše si sama ve volném prostoru sedla až teď, v 11ti měsících. Na desetiměsíční kontrole mi mudra nic neříkala, že to je v pohodě, v té době teprve začínala lést po čtyrech, takže až pak si sedne, a také že ano. Nikdy jsem malou též pasivně neposazovala, jen občas bylo těžké uhlídat babičky...., ale jinak jsme byli dost důslední jen co to šlo i na celkovou manipulaci s mimčem.

momin
9. dec 2009

romulda kdyz doktorka nic nerikala tak to urcite nic nebude... 😉 A lezenim se zada kraaasne vyrovnaji. 😵

romulda
9. dec 2009

Díky momin. Už se malá houpe v kolínkách, možná, že si už doleze pro dárečky ke stromečku. 😀 Tobě velká gratulace k sedu s rovnýma zádíčkama! 😉

vieraj
9. dec 2009

ahojte, moja Nikolka ma 7,5 mes. a nesedi sama, aj v stolicke sa klati na strany? od kedy sedia vase deticky? dik

ronie
9. dec 2009

viera, Oli seděla až kolem roku a byla a je zdravý, Julinka sedí od 8 měsíce(jako že se sama posadí z polohy na 4)
a to má od malinka s motorikou výrazné problémy, takže u vás je ještě času, je to velmi velmi individuální, hlavně neposazovat a co nejvíc lézt, nejlepší je když si dítko sedne až když už dobře leze. Oli se posadil před lezením-z bříška přes bok naručkoval do sedu,ale to ideální není 😉

momin
9. dec 2009

vieraj kdyby ses koukla vys je to tu napsane. 😀 Danik sedi asi tyden. mate plno casu.

belanka
16. dec 2009

Alžbetka sa sama bez pomoci posadila v priestore prvýkrát dnes 🙂

kessiee
16. dec 2009

ahojte, baby moj chlapcek je na sedenie este malinky, ale do sedu sa strasne taha, lezat ani za svet, a ked ho aj polahnem, drzi hlavicku hore a zostane tak nejako sikmo... co s tym? moze byt tak male babo napr. v kociku v polosede? mam tam polohovaciu podlozku... on je na svoje mesiace dost velky a pevny, ma uz takmer 8,5kg, ale aj tak si myslim, ze je to este skoro, aby sedkal castejsie ako lezal, ale ako ho k tej "vodorovnej" polohe "prinutit"?

andu
16. dec 2009

Tak u nás už se sedí tak týden...Viz album 😉 Ameli je vůbec nějaká zbytečně akční 😀

emanka
17. dec 2009

Aj naša sedí asi týždeň, ale ešte nie stopercentne, nemôžem ju posadiť a odísť od nej, občas sa ešte zvalí 😀
Inak, my sme ju skoro vôbec nedávali sedieť, jedine na kolená na pár minút, alebo na zem pri čítaní knižky, tak nechápem, ako sa to tak rýchlo naučila....občas sa bojím, aby si nezničila chrbticu, lebo si myslím, že je na to ešte skoro 🙂

kessiee, môžeš ho dať do polosedu v pohode, aj moja v tom veku už tak "sedela" v hlbokom kočíku, aj my sme to mali polohovateľné....a malá bola nonstop v lehátku, tiež nechcela ležať a sedieť nemohla, v lehátku bola spokojná, videla všetko naokolo a hrala sa s hračkami 🙂

rioko
17. dec 2009

holky jen jsem vám chtěla napsat, abyste je nedávali do sedu - ani v kočárku, když ještě nesedí, zrovna včera mi říkala rehabka, že mají ted chlapečka 18 měsíců se šílenou skoliózou - taky ho maminka posazovala v kočárku, sedět dítě má až si opravdu samo sedne, teprve pak má na to dost silné záda, tak pro jejich zdraví nespěchejte - Vojta má 9 měsíců, sám si nesedne a neposazuji ho, i když by se mu to líbilo

simonka2701
17. dec 2009

Ahojte takmi sedkame sami od 6mesiacika...hned ako sme zacali 6mesiac...

rimmel
17. dec 2009

moj tiez este nesedi.

kessiee
17. dec 2009

rioko, ani vyvysena podlozka v kociku nemoze byt? ved babätka, ktore maju napr. reflux je lepsie mat aj v kociku s vyvysenou podlozkou, to je len akoby polosed

rimmel
17. dec 2009

kessie ja si myslim ze polosed az po 6m...resp neviem ako to vyzera ci to nadvihuje iba hlavicku ci cely chrbat??

luthien.k
17. dec 2009

Mně pro malého naše doktorka doporučila chovat v klubíčku (dá se s ním i tak sedět), takže co nejvíc ho schoulit, aby měl kulatá zádíčka, nožičky přitahovat jakoby k hlavičce... Takže takhle si prohlížíme knížky a hračky a tak 😉 Ale to asi není ten "polosed"...?

rimmel
17. dec 2009

neni lebo mu tym nezatazujes pater 😉

rimmel
17. dec 2009

aspon myslim 😀 😀

sayast
17. dec 2009

mame 9. mesicu a nesedime. teda sedi,ale sama to nezvladne

luthien.k
17. dec 2009

rimmel, když to radí doktorka, tak snad proboha nezatěžuju 😀 Sama mi to předváděla, jak ho mám chovat, i kvůli zklidňování, hodně se propíná do luku 😒

rimmel
17. dec 2009

😀 to moj zase nikdy nemal rad byt tesno pri mne, ci do klubicka 😒 asi z neho maznak nebude 😀

luthien.k
17. dec 2009

Kdo říká, že to má malej rád? 😀 😀 😀 Už ani v šátku být nechce, ale to už je mimo diskuzi...

kessiee
17. dec 2009

rimmel alex je dost pevny, aj dr. hovorila, ze to vyzera, ze bude jeden z tych skoro behajucich... ked ho chcem dat lezat, tak zostane od pasa hore sikmo nad postielkou ci podlozkou. je to tvrdohlavcek 😅 a ked lezka a chytim ho za rucky, tak sa okamzite posadi a hned na to sa "sponuje" na nozky...