Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

kili
12. feb 2008

ja Samka teraz niekedy posadím, udrží sa, ale má taký ohnutý chrbátik akoby sa hrbil, myslíte, že je to OK?

ronie
12. feb 2008

kili na chvilinku-když mu třeba potřebuješ oblíknout kalhoty nebo tak něco tak jo, ale spíš ho když tak posazuj do té polohy hnízdečko jak sem tu popisovala-aby měl podsazený zadeček a byl o tebe opřený 😉 Je to pro něj ještě veliká zátěž 😉

melani
12. feb 2008

ahojky Laure je osm mesicu lezi na zadech a zveda hlavicku a trup aby si sedla kdyz ji posadim tak se predklani saha do stran a je stabilni..na brisku byt ale vubec nechse a ani se nechce otacet ze zadicek na brisko...tak nevim 😒

melory
12. feb 2008

ivka aj moja.....preco to bolo mne??? 😉

kar.la
12. feb 2008

Ahoj, tak si pročítám diskuzi, nechtěla jsem reagovat, ale dávat mimčo sedět od 3 a půl měsíce, tak to je trochu silné kafe 😒
Milé maminky, nezlobte se na mě, ale měly byste si vážit toho, že máte zdravá mimča a ne jim dobrovolně ničit páteř. Každý má zodpovědnost za své dítě, ale těch miminek je mi líto. Takhle malá a posazená... musí vypadat jak hromádka neštěstí ☹

ronie
13. feb 2008

melani-rozhodně bych zašla na neurologii a nejspíš tě pošlou na rehabilitaci-nebude to nic vážného, ale bude to chtít trochu podpořit, v tomto věku už by na bříšku Laurinka měla být naprosto spokojená a otáčení na bříško zvládat s přehledem. Neposazuj ji, podporuj to otáčení nakročením jedné nožičky-ona to dotočí,ale než to dotočí, ta jí v tom jakoby trošinku braň, aby balancovala na boku a tím trénovala ty svalíky 😉 Nevím odkud jsi -kdyby náhodou z Prahy tak ti můžu dát kontakt. Nemělo by se to zanedbat, ale třeba to bude naprosto v pořádku-je třeba to ale zkontrolovat odborníkem 😉

eva4444
13. feb 2008

ahojte
ja viem ze dam teraz otazku trosku od veci ale zaujima ma to: dnes som skusila po dlhom case daj mojho drndosa 'stat' ale trosku popreslapuje po spickach a potom stiahne nozicky ku sebe 😒 nikdy sme ho 'stat' neucili, ale nemal by v tomto veku ked ho clovek pridrzi uz stat/hopsat? uz sa dava na 4 ale este nelozi 😅 vsetci 'kolegovia' z majovych babetiek mam pocit ze uz chodia za ruky 😕 😅 😔

ronie
13. feb 2008

evi vykašli se na všechny ostatní, pokud ti tvůj malej neleze nemůžeš čekat, že bude stát..to dá rozum ne? 😅 Nepostavuj ho, nechcej ho na rovné podložce na bříšku ať se učí, zkoušej ho válet na válci nebo na míči a můžeš zkoušet ho dávat na 4 s tím, že ho budeš držet pod bříškem a on se bude muset držet na ručičkách. Chození za ruce pokud myslíš takové to, že dítě se pověsí na rodiče a jakoby ,,jde,,tak na to se vykašli a nedělej to 😉

eva4444
13. feb 2008

roni diki, ja len tak ze ci nie sme 'prilis' pozadu. 😉

vanila
13. feb 2008

ahoj eva4444. moj maly sa postavil ked mal 10mesiacov do vtedy ani pocut aby stal nechcel tak sme to respektovali. Schopnosti naseho maleho su aj preto take pomale lebo je aj skor narodeny ale to uz pomaly dobieha tak sme radi. ja si tiez myslim ze ti nezaostava to je uz dobre ze sa ti postavi na 4 lebo nas sa postavilna styri po 14 mesiaci, tak drzim palce

bberunda
13. feb 2008

moje dcera se sama posadila az na 10 mesicich. do te doby jsem ji neposazvala, maximalne sedela u me na kline a byla o me zady oprena.
kdyz dite posazujete, tak mu akorat znicite zada!!!!!!!!!!

kako
13. feb 2008

ahojte,nas malinky ma vyse 8 mesiacikov, sam sa neposadi, ale ked ho posadime tak sa udrzi, niekedy este spadne na bok {dopredu uz nie}, ale lekarka nam povedala, ze ho nemame davat sadat, az ked sa sam posadi, tak teraz neviem, ci mame cakat, lebo v polohe posediacky sa mu velmi paci...
Misko este vobec nelezie, tak to moze trvat dost dlho kym sa sam posadi....

sveva
13. feb 2008

moja sedela už keď mala pol roka.

sveva
13. feb 2008

a sedela pekne vystretá, žiadne ohýbanie chrbátika. ráčkovať začala v 7-8 mesiaci a chodiť začala keď mala 11 mesiacov.

zevina
13. feb 2008

sveva, a můžu se zeptat jak se do toho sedu dostala?
jestli sama, tzn že z kolínek šla do sedu, tak to máš moc šikovnou holčičku, která byla s vývojem velice napředu 😉 jestli máš na mysli to, žes ji posadila na zadeček a ona držela (ať s rovnýmy nebo zakulacenými zády, v tom nevidím zásadní rozdíl, je to předčasné posazování, při kterém trpí páteř a děťátku se tak akorát zakládá na spoustu dalších problému do budoucna ☹ ) a to bych bohužel nenazyvala samostatným sezením...

wienika
13. feb 2008

moja dcerka ma takmer 6 mesiacov a straaaasne chce sediet, este do vcera sa vedela dat sama do sedu, ked bola v lehatku a vydrzala tak v sede chvilku, cela cervena a dnes rano sa skoro sama posadila z lahu v postielke, este jej chybalo trosku..len ju zradilo brusne svalstvo 😉 a znova si lahla..bojim sa, ze ked mi spi v kociku, ze sa zobudi a sama posadi a ja pri tom nebudem...aby mi nevypadla..ale snad taka sikovna nie je..xixi ..vankusmi ju neobkladam, ale ked mi sedi na kolenach, tak sedi normalne, nemoze jej to poskodit chrbticu?

ronie
13. feb 2008

kako, wienika prosím přečtěte si nejprve diskuzi vše se tu již probralo 🙂

zuzana1981
13. feb 2008

aky mate nazor na raz - za cas pritahovanie babetka za rucicky do sedu , ked sa same pyta a dviha ? moze mu to uskodit ?

vanila
13. feb 2008

podla mojho nazoru tym nic nepokazis ze raz za cas mu dopomozes. ked vidis ze aj ono sa snazi do toho sedu davat tak by to problem nemal byt. 😉

lendy1
13. feb 2008

zuzana, prosím, přešti si pár stránek zpět v této diskuzi a myslíš, že ti to bude hned jasné... 😉

megee
14. feb 2008

ahojte holky myslíte, že je v pořádku když mi malej ve 2 měsících na bříšku podkládá nožičky pod sebe a snaží se lozit a taky se jakoby snaží sedat v čemž se mu snažím zabránit, aby si neco neudělal s páteří?

megee
14. feb 2008

jo a taky se mi otočí z bříška na záda, nemůže si nějak ublížit?

ronie
14. feb 2008

megee pokud jde o to přetáčení to bude nejspíš ještě takové to přepadnutí, práskout se může, ale většinou se nic nestane-někdy se leknou a začnou plakat. Ve 2 měsících je na lezení opravdu brzy, ale když to dělá sám, tak se mu těžko zabrání-důležité je, že to vše dělá sám, zatím bych to nijak nepodporovala, ale asi mu v tom ani nazabráníš-hodně bych s nim cvičila na míči, aby naposiloval svalíky, když už se takhle dere do těch vyvýšených poloh 😉

megee
14. feb 2008

tem míč zkusím, no já si taky myslela, že jen tak přepadnul až jsem ho pozorovala v postýlce tak jsem zjistila, že to dělá schválně a vždycky když jsem ho vrátila tak se zase přetočil.... Jinak ho v tom nijak nepodporuju přijde mi to dost brzo...

ronie
14. feb 2008

aha megee tak to je opravdu rychlík-Oli se na záda přetočil vlastně nedávno 😀 Snaž se ho nenosit a nedávat vůbec do svislé polohy, nosit na tygříka a jinak co nejvíce na rovné tvrdé podložce 😉

megee
14. feb 2008

na tygříka to je jak? 😀 to neznám, s tou svislou polohou to bude horší rád se tak nosí je strašně zvědavej 🙂 a spinká na kokosové matraci tak to je v pohodě, no taky je to možná tím že spí od 2 týdnů na bříšku jinka totiž neusne, hází ručkama a budí se tím...

ronie
14. feb 2008

megee dala jsem fotku z knížky do albíčka-tak jukni na tgříka-tu knížku opravdu doporučuju-je tam všechno vysvětlené a vyfocené-celá manipulace s dítětem-jak správně dítě zvedat, předávat si, a vše v souvislosti s věkem 😉

megee
14. feb 2008

ronie díky 😉 tak o občas nosím a ni jsem netušila že se tomu říká na tygříka 😀

llenda
14. feb 2008

Speciál časopisu mimino:
2měsíc:očima sleduje pohybující se předměty,někdy se již na vás usmívá. V poloze na bříšku se pokouší
zvednout hlavičku a na malou chvíli se mu to podaří.Otáčí hlavu za zvukem.

3 měsíc:přitahuje se do sedu za prsty,udrží vleže na bříšku hlavičku zdviženou.

4 měsíc:čile se obrací a začíná tak období velké ostražitosti-aby odněkud nespadlo,nesebralo něco ze stolu na
němž je přebalujete.

5 měsíc:můžete procvičovat paže-nabídněte dítěti palce nebo ukazováčky,které obejme celou dlaní a pomalu je
přitahujte do sedu.Ovšem jen velmi zvolna a opartně,abyste páteř nepřetěžovali.

6 měsíc:přitahuje se za ruce do sedu,dokáže se převrátit na bříško i na záda,držíte-li je v podpaží,udrží váhu
těla,udrží vzpřímenou hlavičku.

7 měsíc:na bříšku zvedá nejen hlavičku,ale celou horní část trupu.Snaží se samo sedět.
V období mezi 7-9 měsícem se pro dítě zásadně mění pohled na svět-naučí se lézt,sedět,nic v okolí
mu neunikne.Začne zkoumat své okolí z různých poloh.

8 měsíc:kolem 8 měsíce se některé čilé děti snaží udržet na nohou a dokonce udělají první krůčky.Naučit se
chodit znamená pro dítě mnoho,a proto mu v tom nezabraňujte,pokud se snaží chodit trochu dřív
než jeho vrstavníci.První začátky nácviku chůze můžete očekávat kolem 8 měsíce.V té době se již většina
dětí udrží chvilku ve stoji,když se drží například příček postýlky a vy mu pomůžete se do stoje zvednout.
Dokáže se samo posadit a vydrží sedět bez opory. V poloze na bříšku mu přidržte zdvižené nohy,již mu
půjde známý ''trakař'' V 8měsících již po vás opakuje slabiky.

9 měsíc:dítě sedí pevně a vzpřímeně,otáčí se,předklání se i zaklání.Posadí se samo a bez pomoci. Začíná lézt
a vydává se na průzkum všech věcí,které doposud byly mimo jeho dosah.
Rozumí jednoduchým pokynům,složí již několik slov.

10 měsíc:na otázku nebo výzvu umí ukázat paci-paci, hodiny dělají tik-tak, zamává vám pá-pá. Samo se posadí
a vydrží sedět libovolně dlouho.Překulí se na všechny čtyři a rychle leze.
Začíná spojovat slabiky ve slova,vidíte na něm že rozumí jednoduchým větám.

11 měsíc:zná alespoň jedno smysluplné slovo,jehož význam chápe.Dítě dokáže chodit kolem nábytku nebo
ohrádky,přidržuje se jednou rukou a pokouší se udělat první krůčky bez držení. Vyleze na schod či
nízkou postel,i když se ještě neumí dostat bezpečně dolů.

12 měsíc:leze po čtyřech obdivuhodnou rychlostí,stojí samo bez opory,dělá první krůčky bez držení,některé
děti dokonce již samy chdí.Vyslovuje několik slov,jež jsou smysluplná a mají konkrétní význam,dokáže
vyjádřit své přání-''dej mi''. Začíná samo jíst nebo se o to alespoň pokouší. Zkouší čmárat po papíře,
většinou již bere tužku do jedné ruky (můžete již rozpoznat,zda bude pravák nebo levák).
Při oblékání vám samo nastavuje ruce a nohy,umí si svléknout kalhoty,i když obléci se ještě nedokáže.

To je jen k vašemu handrkování kdy co ano a co ne. 😀 😀

megee
14. feb 2008

no vidíš a přesto je každé dítě úplně jiné....