Kedy začať strihať nechty?

simona55
2. dec 2008

ahoj mam 5 mesacne babo a chcela by som sa povedat a spitat ze preco rastu nechtiki na nozicke do neviem to presne nazvat ale do koski a potom tak do vnutra to sa zle striha pomoze dakto ?

stvura
2. dec 2008

Ahoj...no tazko povedat. Nas maly ma na rukach ukazkove nechtiky, velmi krasne {po mne}, no na nozkach zdedil nechtiky i tvar prstekov po manzelovi a tak mu rastu presne ako si popisala. Strihaju sa velmi zle, su najprv vpacene dovnutra a potom odstavaju navonok. Vzdy zostrihnem iba vonkajsiu prerastajucu cast. Najviac rastie asi palcek, ostatne pomalicky. Nechtiky na nozke mi strihame od dvoch tyzdnov, asi kazdy mesiac raz...
Na ruchach striham malemu kazdy druhy tyzden nechtiky, lebo mu rastu ako "z vody" a vzdy sa mi stihne skor doskriabat.

simona55
autor
2. dec 2008

diki pekne no ale ja s tak bojim abi som mu nazastrihla 😝 na ruke to ma aj on pekne len na nohe ja som taki bojko tak to robi manzel 😀 😅

saska.t
2. dec 2008

simca tie tvoje i a y su fakt hrozne ... 😀 neber to v zlom len mi to hrozne udrelo do oci ... 😀

erikaaaa
2. dec 2008

aj nasmu malemu tak rastu a ja mu striham tiez len to co moc trci, nie tak nakratko 🙂

i.n.g.a
2. dec 2008

ahojte..ja sa chcem spytat,odkedy sa mozu strihat nechtiky na rukach?

stvura
3. dec 2008

Inga, ja som mu strihala nechtiky uz v porodnici {cca na 4 den po porode} lebo ich mal take dlhe ze sa s nimi stale poskriabal a rukavicky mu boli vsetky velke a hned si ich dal dole z ruk.
Netreba sa bat Simona, len mu ich strihaj ked bude spinkat, alebo papat a nech ti niekto drzi pre istotu jeho nozicku.

simona55
autor
3. dec 2008

viem saska ale sa da precitat to je hlavne vies s gramatika ma vskole moc nebavila 😀

mywiel
3. dec 2008

nechtiky nie nechtiki... 😀 ale to je fuk 🙂 daju sa kupit nie noznicky ale take cvakatko na nechtiky 😀

liliput
3. dec 2008

boze my mame rocneho a ten ani za svet strihat nechty nechce....budem mu ich musiet asi nalakovat...teraz ich ma fakt hrozne!!! aj pocas spanku mi trha ruku...hmm 😠