Kojenecký ekzém. Čo vám pomohlo?

lubkaaa
13. apr 2008

Chcem sa pýtať či máte niekto skúsenosti s "kojeneckým" ekzémom- z čoho vlastne vzniká a ako ho liečiť? čo vám pomohlo? ďakujem za odpovede.

lusil2005
13. apr 2008

to ako atopicky?

trixi
13. apr 2008

Aky ekzem myslis? Nas maly mal asi mesiac po narodeni silny ekzem, nebol to atopicky, vela mokvavych vyrazok (tava doktorka nam na to dala framykoin), az kozna dala dve zarabane masticky a rychlo sme sa z toho dostali. Potom sme dostali iny ekzem, chodili sme s tym ku koznej, neprechadzalo to, nebol to atopicky ekzem, to vylucila. Ked nam nic nepomahalo, tak nas poslala na alergologicke vysetrenie na ktore sme nesli, pretoze sme medzi tym boli na dovce v Alpach a tam to malemu uplne zmizlo. Teraz sa to z casu na cas objavi, mastim do mastami co sme dostali od koznej, pomaha tomu chlad. Ked je malemu teplo a je v teplom, prehriatom prostredi, tak to zasa vystupuje.

bramburka
13. apr 2008

nám radí dr. modrou indulonu... není to nic vážnýho, jen taková hrubá pokožka, ze které je vyrážka -- příliš suchá kůže.

lubkaaa
autor
14. apr 2008

aj mne poradila jedna sestrička modrú indulonu, ale nám to nepomohlo.. nie je to atopický ekzém, sú to také červené fľaky, a pokožka na nich je vysušená.. niekdedy sú červené, niekedy bledšie. hrudník má celý vysušený a na zvyšku tela má akoby oválne ložiská..(na brušku, chrbáte, rukách a jedno "krúžko" na stehne)

neprišli ste nato, z čoho to je? ja som pôvodne myslela, že z nejakej potraviny, ale na nič som nedošla..nemá to asi nič spoločné so stravou (kojím)

mne doktor minule na poradni odporučil mastiť len detským mliečkom, ale veľmi to nazaberalo, tak som skúsila tú indulonu a zasa bez zmeny.. neviem či mám teraz skúšať maste alebo čo..

trixi a aké konkr. mastičky- názvy zabrali?

bramburka-a kedy to zmizne keď to nie je nič vážne? vám indulona pomohla?

tomaskokat
14. apr 2008

my sme boli akurát dnes u dr. lebo má ten suchý ekzém na hlavičke(požehnane)dala nám olejček kt. sa robí v lekárni. Pred kúpaním ho natrem umyjem vyčešem a malo by to fungovať 😉(dúfam)

dzidzuska
14. apr 2008

nam ´doktorka predpislaa Holtov krem je super!pouzivam ho aj ja ako podkladovy krem pod make-up a mam plet ako snyncek ritku 😀 😀 😀

lubkaaa
autor
14. apr 2008

holtov krem-našla som na nete-je na liečbu chronického atop. ekzému a psoriázy a dojčatám sa neodporúča.. neviem.. opýtam sa znova doktora..ja si myslím, že asi bude treba len "nájsť "ten správny prípravok-každému asi zaberá iný..

erni
14. apr 2008

ja si myslim ze ide o seboreu,ta je typicka s mastnymi zltymi supinami na hlavicke a flakmi na tvari aj typicke kruzky po tele.
na supiny na hlave je dobry krem od sebamedu a natriet kym sa nevstrebe asi po pol hodine vycesat detskou kefkou, a nam zabera Holtov krem na vysusenie a kalciova mast na premastenie,modra indulona neublizila ale ani nepomohla.

junovka
14. apr 2008

my sme pri Timeike mali od narodenia ekzem , hadam az do 4 rokoch.Bol to atop.ekzem, ktory je prvy priznak alergie.

lubkaaa
autor
14. apr 2008

prave som našla info, že atop.ekzem= dojčenecký ekzem 😠

junovka
14. apr 2008

😖 😒 zialbohu, ale je to pravda ☹

lubkaaa
autor
14. apr 2008

junovka a prišla si na to, na čo mala alergiu? a každy deň ste Timejku mastili mastičkami? a po 4 rokoch to zmizlo? ale u nas nikto nie je alergik.. ☹

lubkaaa
autor
14. apr 2008

asi sa presuniem do temy babske recepty na AE..

lusil2005
14. apr 2008

no, ja som doteraz (mala ma 10 mesiacov a AE ma od prveho mesiaca) odmietala holtov krem... strasni to smrdi! ale pred dvomi tyzdnami som povolila a natrela jej to. odvtedy jej to natieram kazdy den a dva tyzdne sme bez exemu (uplny zazrak, toto sa nam celych 9 mesiacov nepodarilo ani na zaciatku ked sme pouzivali kortikoidy!!!)
vyskusala som uplne vsetky mozne maste a kremy, ale nic nezaberalo. treba vyskusat - kazdemu babu robi dobre nieco ine na ten exemik. a to ze to nieje dobre pre dojcata - tiez som to citala na nete, ale uz asi 3 lekarky a neviem kolko lekarniciek v lekarni mi to odporucalo pre malu. tak ja teda fakt neviem. inac je tu aj tema o holtovke: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
inac - dzidzuska - ako si to mozes davat na tvar??? vsak to strasidelne smrdi 😖

junovka
14. apr 2008

lubkaaa, Timeika mala alergiu na krav.mlieko, pele, roztoce, breza......z krav.mlieka vyrastla a ostatne sa zminimalizovalo, odkedy jej vybrali nos.mandle, pretoze atopak jej v podstate vymizol, odkedy sme boli pri mori a preslo to na prinos.dutiny.
My od narodenia nepozname pri Timeike co je mydlo, nakolko uzivame, aj ked uz atopak neni Balneum olej, to sluzi na umyvanie a natierame po kazdom kupeli Excipialom tel.kremom.Nekupeme ju kazdy den, nakolko to strasne vysusuje pokozku. 😉

bramburka
14. apr 2008

já nevím, já to měla jako malá atky a mama to mazala tou indulonu a za čas to prý přešlo, nám zatím moc ne, ale je fakt, že to maání tak trochu flákám. Snad to není atopický ekzem a alergie, doufam. Ale Dr. byla klidná.

trixi
14. apr 2008

lubkaaa, nam dala na to advantan a potom este nejaku zarabanu masticku. Nie je tam napisane z coho to je. Je fakt, ze ked je chladno, tak mu to zmizne, ked je teplo tak to vyrazi. Su to niekedy cervene flaky, inokedy jemne naruzovele. Ja som vysledovala, ze to nie je na stravu a ani na praci prasok a ani na avivaz. V Alpach to zmizlo uplne. Dve hodiny po prichode domov sa mu to zacalo objavovat. Teraz to chvilku mame a chvilku nie. Doktorka este povedala, ze po roku by sa to malo stratit.

hankka
14. apr 2008

Ahoj, malýmu vyrašily na tváři dva ostrůvky ekzému, Mudr.a teda říkala, že jde o ekzém, na radu kamarádky jsem to potírala černým čajem (do čaje namočenou látkou), nechala zaschnout a poté natřela krémem se zinkem (v našem případě Sudocremem). Do tří dnů to bylo dole a to to vypadalo opravdu špatně.

dadulienka2404
19. nov 2010

ahojte baby najprv.sa treba zamysliet preco ekzem mate?,no hlavné je, že všetky exémy a alergie sú spôsobené narušenou imunitou organizmu, ktorá sa v 80% skrýva v tenkom a hrubom čreve a pokial tieto zle fungujú, potom sa to prejaví navonok práve ekzémom, prípadne alergiou na rôzne potraviny, alebo iné vnějšívlivy. ....
preto je potrebné čreva prečistiť a regenerovať ich sliznicu
: A práve na podporu regenerácie a hojenia pleti a pokožky je potreba do organizmu dotat potrebné látky ..mozem vam odporucit 100% prirodne produkty ktore preukazatelne na 100 % funguju a hlavne je ze sa mozu aj v tehotenstve mozu ich babetka...kojacie matky..ak by ste chceli obratte sa na mna a ja vam mozem pomoct....pomohla som detickam aj dospelynm s atopickymi a inymi ekzemamy pomozem aj vam ak o to budete stat

mates22
19. nov 2010

Ahoj, obě moje děti jsou náchylné na ekzémy a alergie. Co se toho kojeneckého týká, tak nám radili kdesi cosi a nakonec pomohlo nedávat do koupele nic, nemazat olejíčkem, když tak jen slunečnicovým z lékárny - mazali jsme bepanthenem modrým krémem místo olejíčku a postižené oblasti mastí a zmizelo to. Ale byl to takový nesvědivý ekzém a zinkovka to jen zhoršila. Jinak bepanthen mast nám pomáhá na všechno - přes opruzeniny až po odřenej nos nebo rozpraskaný rty, mažem si celá rodina. když měla malá na roce salmonelu, takže zadeček téměř do krvava, pomohlo to líp než kortikoidy a určo je to míň agresivní.

mates22
20. nov 2010

jo a ještě mi doktorka poradila, napouštět vodu na koupání horkou tak s hodinovým předstihem a nechat jí vychladmnout na koupací teplotu - že mimískům vadí ten chlór, protože máme přechlorovanou vodu, a že se trochu odpaří. Ale to je možná místní záležitost, nevím.

malicka251
20. jan 2012

@lubkaaa my to mame presne take iste ako to opisujes tie suche fliaciky raz su cervene a raz su bledsie....nam doktorka povedala ze je to kojenecky ekzem a prepisuje nam telove mlieko excipial a este nam predpisala HOLTOV KREM prvy krat nam to pomohlo hned po 2 dnoch ale teraz to malej natieram 2 krat denne ale na urcitych miestach to mizne a inde je to stale rovnake v pondelok pojdem ku doktorke a uvidim co nam povie..... 🙂

bublina88
21. jan 2012

nám doktorka poradila Sudokrém a modrou Indulonu 😉

anyzz
22. jan 2012

My máme ekzém trošku jen na obličejíku a máme mazat olejíčkem co máme doma. Kdyby se to nelepšilo,tak nám doktorka napíše olejík z lékárny,ale fakt říkám,máme to naštěstí jen malinko.

luthien.k
22. jan 2012

@anyzz na jakékoli miminkovské kožní projevy (červené flíčky, pupínky...) je olej naprosto nevhodný, zanechává nepropustný film, kůže "nemůže" dýchat a je to koledování si o daleko horší stav kůže. Když olejíček, tak pouze do koupání (lžíci) nebo u suché kůže (ne na červené pupínky, fleky) natřít na mokrou neosušenou kůži po koupání.
Pokud bys chtěla poradit něco vhodnějšího, lépe ten projev popiš 😉

anyzz
22. jan 2012

@luthien.k No,já ho mažu olejíčkem po koupání....mažu mu tím každý den i tu ,,novorozeneckou výrážku'' jak mi řekla naše doktorka a musím říct,že se mu to lepší.

31majka12
22. jan 2012

@lubkaaa nam doktorka odporucala na ten ekzem...holtov krem...sice smrdi...ale pomaha...

locko007
22. jan 2012

Tiež odporúčam holtov krém. Ako vraví Majka - smrdí, ale za také 2 dni je po všetkom.

midiwa
22. jan 2012

u nas to iste, kozna lekarka ma vystrasila, ze je to AE, mne sa to ale nezda.. nasa 5 mesacna dcerka to raz ma a raz zase nie, nie je to reakcia na praci prasok, ani stravu myslim (kojim ju, teraz ale skusam prisnu dietu, pockam tyzden a uvidim).. ma uz dlhsie zacervenane miesta na krku a pod nim (to uz dlshie, raz sa to objavi, raz zmizne uplne-to ale tam, kde sa moze eventualne potit), teraz sa jej vyhodili na kazdej strane pri uskach (z licnej strany) cervene fliaciky, v nich su akoby malilinke vyrazocky.. kozna nam dala kys.mliecnu a ichtamolovu pastu, ale zatial nemam pocit, ze by to robilo nejake zazraky :( malej tie loziska nevyzeraju skaredo, len ma trapi, ze ju to v noci svrbi :( Co pisete - HOltova mast - ale nie je to hormonalna mast alebo kortikoid? A ked postihnute.loziska odpali, aku dlhu to ma trvacnost? Neodpali to len na urcity cas a ... ?

katarina_augustinic
22. jan 2012

babulky, ak kojite, odporucam kupit si ryby olej - a uzivajte ho, je plny 3-omega mastnych kyselin, ktore chrania cez mliecko babatko od alergii a velmi pomahaju aj pri exeme a suchej pokozke pri babatkach, odkedy to uzivam, malinka nema na telicku nic a dokonca ju nemusim ani kremovat ma krasnu vlacnu a hydratovanu pokozku. Jedine, co jej davam je oillatum do kupela.