Kojenie a padajúce vlasy. Poraďte osvedčený recept

katulka11
17. máj 2007

Ahoj maminky. Môj problém spočíva v tom, že hneď po pôrode mi začali neuveritelne vypadávať vlasy. Toto pokračuje už piaty mesiac. Malú stále kojím a ako som sa dnes dozvedela, táto pretrvávajúca tendencia je aj "následok" kojenia. 😲 Skúsila som aj nejaké vitamíny, dbám na stravu, dala som sa ostrihať aby som trošku vlasy odľahčila ale stále vo veľkom padajú. ☹
Čo vy, kojace mamičky, máte tiež taký problém? Neviete poradiť nejaký osvedčený recept, ktorým by sa to dalo aspoň zredukovať? 😉

juja
30. aug 2009

Ahojte kočky. ..tiež si nemyslím, že kojenie a padanie vlasov má nejaký súvis, pretože ja som kojila len 2 mesiace a vlasy mi začali padať teraz 4 mesiace po pôrode, ale príšerne - všade samé vlasy pŕchnem ako sliepka - no hrozné, ak to takto bude pokračovať do vianoc som holohlavá. ☹ Inak moja kaderníčka ma na to upozornila ešte keď som bola tehu, že má skúsenosť s tým, že ženám začínajú padať vlasy 4m po pôrode. 😒 Ponúkla mi aj šampón a kúru na vlasy od SP Welly cca 60-70 €, ale po šampóne ma neskutočne na 2 deň začne svrbieť hlava a kúru zatiaľ nemám. Pýtala som sa aj kamošiek, ktoré už majú deti, tak tiež vraveli, že im neskutočne padali vlasy, ale že nič špeciálne nepoužívali a prestalo to samé od seba. Je tiež pravda, že v tehotenstve mi vôbec vlasy nepadali - to ak mi pri česaní ráno vypadol jeden vlas bolo veľa a teraz ich mám skoro plnú hrsť- a aj som čítala, že v tehu nepadajú (toľko vlasov som ešte asi ani nemala na hlave a kráásne zdravé) a že po tehu zákonite musia vypadnúť....no, tak sa musíme vyzbrojiť trpezlivosťou a veriť, že sa to vlasové trápenie čím skôr skončí 😉 ... všetko dobré želám 🙂

lul
8. feb 2010

moze sa uzivat zinok, ked kojim?

alca85
8. feb 2010

mne dosť výrazne pomohol šampón a kondicionér REVALID

misskkaa
10. feb 2010

alca85 ja uzivam uz asi mesiac tabletky revalid...mam si kupit aj ten sampon? alebo stacia tie tabletky?

meusicka
11. feb 2010

ahoj baby, len pridavam info, ze mne padanie vlasov ustalo a zacali rast nove po pouzivani pripravku biohar, ale v podstate staci, ked si v lekarni kupite nieco co obsahuje kyselinu hyaluronovu. nemusi to byt nieco drahe, ziadne vichy a pod. tento Biohar stal len cca 4€ 🙂

veverca
11. feb 2010

Mne po oboch pôrodoch veľmi padali vlasy. Neužívala som nič a asi po polroku začali rásť nové.

zuzu101
12. feb 2010

ahojte.aj mne strašne vypadávali vlasy.brala som panthenol a po dvoch mesiacoch mi zabral.tiež mi teraz rastú nové vlasy 😀

iinuska
12. feb 2010

ahojte, mne po obidvoch porodoch poriadne vypadali vlasy, ale cca po 7 mesiacoch mi prestali tak padat a zacali rast nove. Neuzivala som nic.

katarina.banska
25. aug 2010

katarina.banska ahojte.som uz skoro 4 mesiace po porode, plno dojcim a zacali mi padat vlasy. asi to bude tym kojenim, vsak?
nezehlim si ich, ani ich nemam farbene, no fenujem si ich po kazdom umyti.
poznate niekto nejake domace recepty, alebo nejaky fakt super pripravok z lekarne na vlasy? dakujem krasne,
poradte, nechcem byt plesata.....

katarina.banska
25. aug 2010

ahojte.som uz skoro 4 mesiace po porode, plno dojcim a zacali mi padat vlasy. asi to bude tym kojenim, vsak?
nezehlim si ich, ani ich nemam farbene, no fenujem si ich po kazdom umyti.
poznate niekto nejake domace recepty, alebo nejaky fakt super pripravok z lekarne na vlasy? dakujem krasne,
poradte, nechcem byt plesata.....

believe2
25. aug 2010

katka, aj ja som si tym presla, teraz som 6m po porode a stale dojcim, az teraz zacnem prikrmovat. vlasy som nachadzala vsade este pred takymi 2m, ale teraz mam pocit, ze sa to ukludnilo a to si vlasy farbim (musim)....pytala som sa aj ja, no vraj sa s tym nic neda robit, len mat trpezlivost, ono to prejde a netreba sa bat - vlasy sice padaju, ale druhe rastu 🙂

sameri811
13. sep 2010

😲 ja mam tiez problem z mojimi vlasmi.ale v lekarni mi podali informaciu,ze velmi pomaaju vitaminy FORCAPIL.ja kojim 7mesiacov.takze rozmyslam nad tym ci tie vitaminy mam vyskusat.

koxinka
8. feb 2011

ahojte mamicky ako Vas citam tak kazda mame ten isty problem.
Moja dcerka ma 5 mesiacov a stale dojim - dufam ze este nejaky cas budem ale to co sa deje na mojej hlave je otrasne az hrozostrasne ☹
Mala som dost rieducke vlasy a teraz mam skoro holu hlavu uz sa ani necesem a vlasy si umyvam s placom. Stale ich nosim zopnute este aj v noci aby som ich neprilahla a nevypadavali az tak velmi.Vypadane vlasy mame vsade po celom byte uz ani vysavat nestiham. V lekarni som si kupila tablety REGHAAR vlasovy stimulator a uzivam ho asi mesiac ale vooooobec nezabera. 😠
Tak len dufam ze to coskoro prestane lebo budem potrebovat parochnu. ☹

ali27
8. feb 2011

@koxinka ahoj, tak moja skusenost je, ze mi vypadavali vo vacsom mnozstve vlasy az kym som opet neotehotnela (aj to mi zhustli az v 5. mesiaci). zaroven som asi v 3.-4. mesiaci prestala dojcit dcerku... zacali vypadavat asi 3 mesiace po porode, bola to katastrofa, mala som doslova kuty, potom sa to pomalicky zlepsilo, aj vlasy mi dorastli nove, ale uplne prestali padat az teraz... uz sa desim dalsieho poporodneho obdobia. teraz mam vlasky krasne, leskle a o dost bohatsie, ze aj volne rozpustene mozem konecne nosit...
pomoze ostrihat, jedla som aj Chlorellu, co su tabletky z riasy, plne vitaminov a samozrejme nejaky sampon z lekarne. a asi treba len vydrzat, vlasky sa opet spravia...

maculienka123
12. feb 2011

ja uz som z toho padania zufala asi prestanem kojit,maly bude mat za chvilu pol roka ale to co mne pada z hlavy to sa neda na to pozerat,ja budem fakt plesata a to si neviem predstavit.fakt od dnes prestavam kojit,budem len na ukludnenie pred spanim.som zla matka ale aj tak uz je na umelom dlhsie,kojim co sa da ale toto uz je neunosne,tie chumace co mi ostavaju na hrebeni a to sa ani necesem.len ked musim.

mariana0915
12. feb 2011

@maculienka123 ahoj skuslaa si nejake vitaminy sampony z lekarne stihanie??????mne tiez vypadavaju ale tak este sa to da zvladnut aj ked uz ma to poriadne stve lebo nic nerobim len malemu vyberam z ruciciek vlasy.............dufam ze sa to coskoro zlepsi pri dcerke po ostrihani prestavli vypadavat...niekomu sa kazia zuby inym vapadavaju vlasy 🙂

bibi78
23. mar 2011

tak ja mam presne opacnu skusenost. vlasy som mala fajn po cely cas kojenia - 18 mesiacov a teraz katastrofa. prejdem si prstom cez vlasy a vyhodim asi 30 vlasov, potom vezmem dalsi pramienok a to iste, najradsej by som si celu hlavu zabalila to tasky, aby som to nevidela 😠 . vacsina z vas moze dufat, ze po skonceni kojenia to prestane, ale kedy to prestane u mna, to fakt neviem... bojiiiim 😅

bibi78
11. máj 2011

tak po mesiaci mozem povedat, ze sa padanie vlasov trosku zlepsilo, ale moja "hustota" vlasov je uz ocividne zriedena 😒 . beriem forcapil a zda sa byt celkom napomocny, aj ked nieviem, ci sa moze brat aj pocas tehotenstva alebo pocas planovania babatka...???

syslunda
11. máj 2011

@bibi78 aj ja beriem tiez Forcapil a som z neho nadsena 🙂 🙂 vlasy mi zacali padat 2 mesiace po porode a hned som isla do lekarne po pomoc 🙂 je super ze je to aj pre kojacie zeny (je to prirodny vyrobok), lebo mne zabral okamzite. plne kojim 6ty mesiac a som stastna ze hustota mojich vlasov sa nemeni 🙂 🙂.. inaksie padanie vlasov maju za nasledok hormonalne zmeny po porode

womenne
11. máj 2011

@syslunda v čom vidíš úspech, prestali ti padať vlasy, alebo? Mne padaju hrozne od porodu a to je už 5 rokov sa divím že ta nejake ešte mám 😢 Nemala som teda pred nejak extra huste ale určite v lepšom stave ako teraz.

syslunda
11. máj 2011

@womenne ahoj, mne jednoducho prestali padat (teda teraz mi padaju tak ako pred tehu). ja sa do toho nevyznam ale neskusala ti doktorka robit krvny rozbor? ja som sledovana na stitnu zlazu a napr. pocas tehu som bola na kontrole viac krat (inaksie chodim raz za rok) a robili sa mi rozbory asi na vsetko (a boli tam aj hladiny hormonov ci su v poriadku).

womenne
12. máj 2011

@syslunda nie žiadne testy mi nerobili, so štítnou žlazou nemám problem teda aspon dúfam. vyskušam ten prípravok a uvidím, dufam že ho tu zoženiem díky 🙂

syslunda
12. máj 2011

@womenne budem drzat palce nech pomoze 😵 urcite ho zozenies, aj keby ho nemali tak ho objednaju.

m.i.r.i
12. máj 2011

ahojte..mne zacali tiez padat asi 3-4 mesiace po porode a mala som dlhe huste vlasy po pas...viete si predstavit ako to vyzeralo..ja som sa uz ani necesala..umyla som vlasy ( plny odtok, chumace otrasne sli), zabalila, vyschli a len som stipcom zopla..uz som vobec necesala, tak som sa bala..lebo ked som s kefou zasla, tak neskutocne chumace padali..po asi 3 mesiacoch tie huste vlasy boli uz len dlhe..a len taky tenucky copanik...a vsade po byte vlasy..mm sa uz na to pozerat nemohol, ze ako plznem...pomohol mi potom KLORANE sampon z lekarne co je proti vypadavaniu, to sa tiez moze v tehu..tak mi to menej zacalo vypadavat, prestela som kojit a postupne som sa dala ostrihat..neodvazila som sa radikalne, tak som si najprv doma odstrihla sama 20cm..potom asi o 2 mesiace ked som si uz zvykla ze mam kratsie vlasy som odstrihla asi 15 cm a pred mesiacom som sa bola dat ostrihat nieco ako NA BOBA. teda vzadu mam uplne kratke a vpredu tak sikmoo dlhsie...uz som nemala taky uces kratky asi 8 rokov a bala som sa prist o moje dlhe pestovane vlasy, ale nakoniec uz nepadaju, hustnu..vyrastaju pekne nove vlasy pri korienkoch, aj kadernicka vravela🙂 chvalabohu

skippy7
23. máj 2011

@syslunda no len ten Forcapil je trocha drahy.....30€ 😝

bubulka722
23. máj 2011

Mám presne rovnaký problém a nijako to neriešim. Je to úplne prirodzené. Zbytočné plniť vrecká výrobcom "zázračných" prostriedkov proti vypadávaniu vlasov, ktoré aj tak nemajú žiadny efekt. Keď sa telo hormonálne ustáli a preladí, vypadávanie vlasov sa zastaví samé.

ajkuska
29. jún 2011

Mne takisto začali vypadávať vlasy ale len teraz 5 mesiacov po pôrode, ešte pred tromi mesiacmi som bola u kaderníka a hovoril mi aké mám krásne husté a kvalitné vlasy a teraz všade vlasy po celom byte, na plachte, malý ma v ručičke stále nejaký môj vlas, poraďte mi niečo čo vám pomohlo. ☹

ajkuska
5. júl 2011

@syslunda chcela som sa ťa spýtať že za akú dobu ti začal zaberať Forcapil, lebo som si ho tiež kúpila a či ti nezačali rásť z toho chĺpky lebo je tam 300% dennej dávky B5 a keď som asi pred rokom kupovala iba B5 manželovi na vlasy tak sa ma pýtali či je to pre mňa že potom z toho rastú chĺpky, dúfam že som to napísala zrozumiteľne 🙂 ďakujem za odpoveď

syslunda
5. júl 2011

@ajkuska mne sa zdalo ze hned... myslim tak par dni.... tak dufam ze to je vdaka nemu ked uz tolko stoji 🙂 🙂 ja som vybrala jedno balenie a odvtedy nemam problem (samozrejme ze stale kojim). co sa tyka chlpkov tak to neviem...tieto oblasti mam poriesene laserom.... a inde na tele sa mi nezda ze by som mala zrazu dajaku dzunglu 😀 aaa asi to vobec nema nic spolocne s forcapilom ale ked je rec o chlpkoch tak sa mi zda ze mi narastli mihalnice 🙂 🙂 .. trosku... ale to asi s tym fakt nema nic spolocne .... 😎

ajkuska
6. júl 2011

@syslunda tak skúšam uvidím hádam pomôže 🙂