Kojenie a padajúce vlasy. Poraďte osvedčený recept

katulka11
17. máj 2007

Ahoj maminky. Môj problém spočíva v tom, že hneď po pôrode mi začali neuveritelne vypadávať vlasy. Toto pokračuje už piaty mesiac. Malú stále kojím a ako som sa dnes dozvedela, táto pretrvávajúca tendencia je aj "následok" kojenia. 😲 Skúsila som aj nejaké vitamíny, dbám na stravu, dala som sa ostrihať aby som trošku vlasy odľahčila ale stále vo veľkom padajú. ☹
Čo vy, kojace mamičky, máte tiež taký problém? Neviete poradiť nejaký osvedčený recept, ktorým by sa to dalo aspoň zredukovať? 😉

najjanka
19. sep 2008

Tak sa uvitam sama vo vasom klube.
Aj mne zacali cca pred mesiacom padat vlasy. Dnes som skoncila na koznom vysetreni a doktorka vravela, ze to vobec nevyzera dobre. Mne vlasy teraz padaju tak, ze mi presvita koza na hlave - fakt som zrela uz na parochnu.
Ide o moj treti porod a po kazdom predchadzajucom mi vlasy padali ale to, co sa deje teraz je priam neopisatelne.
Rozdiel oproti minulym porodom je ten, ze teraz navyse beriem HAK Cerazette a podla mna to ma nejaky suvis, hoci doktorka to zatial odsuva na vedlajsiu kolaj.
Takze mi naordinovala kopec hormonalnych vysetreni: zistenie hladiny testosteronu, celkovy hormonalny profil, testy na hormony stitnej zlazy a navstevu endokrinologa.
Dala mi aj terapiu, je to nejaka vodicka na potieranie hlavy plus nejaky specialny sampon (pretoze mam aj zapalenu kozu - cervenu), plus kryoterapiu.
Po tychto vysetreniach, ak sa nic nezisti, sa zmeni HAK. Aj ked podla mna, prave Cerazette sa podiela na padani mojich vlasov.
Kedze uz mam tri deti a viac neplanujem, budem zvazovat sterilizaciu, pretoze ten pocit bezmocnosti pred zrkadlom neprajem naozaj nikomu.

jastericka
19. sep 2008

žienky, aj mne veľmi padali vlasy, už sa mi robili kúty na hlave. Manžel mi kúpil šampón Elseve (neviem, ako sa to presne píše a to kúpeľne sa mi nechce ísť 😅 ) - ten bordový na posilnenie oslabených vlasov, k tomu aj kondicionér a ja som si kúpila v lekárni Biohar, takú vodičku, čo sa vtiera do vlasov a huráá, po dvoch týždňoch po vypadávaní vlasov ani stopy 🙂 Už je to teraz super, musím poklopať, tak vyskúšajte, možno aj Vám pomôže

lila794
19. sep 2008

Mne tiez velmi zacali padat vlasy v takom stvrtom mesiaci a uz to samo prechadza - chvala Bohu

katbo
27. okt 2008

ahoj no aj mne padali vlasy no pocas tehotenstva to prešlo a teraz ma moj syncek 3mesiace a teraz mi zacali padat vo velkom ale pouzivam sampon pantheonhair na poskodene vlasy a balsamy a inak na velmi suche je aj dobry olivovy olej zmiesany so zltkom a raz tyzdenne zabal vlasov.Teraz su dobre aj vlasove vody a to zihlavove

mywiel
27. okt 2008

Je to hormonalna zalezitost a do roka sa to upravi same, mozte jest proso, pseno to pomaha.

caruzo19
28. okt 2008

zienky,to je uplne normalna vec,vplyvom hormonov v tehotenstve vlasy nevypadavaju,ale kedze kazdy vlas ma nejaku zivotnost,tak po porode vsetky tie vlasy co nevypadl,proste vypadnu,nieje to vypadavanie viac vlasov ako je normal,len proste vypadnu vsetky naraz,po case sa to znormalizuje
nedavala som si ziadne specialne preparaty a vlasov mam viac nez dost 😉

bibula
28. okt 2008

no mne padali len chvilu,potom mi zacala rast hustava-som si zospodu-od krku vystrihavala az asi na centometer,ved vrchne to prekryli,teraz som sa ostrihala nakratko,co s toplkymi vlasmi? 🙂

majsan
31. jan 2009

ahojte baby ja sompo porode uz pomaly 6 mesiacov a velmi mi zacali vypadavat vlasy.nechcem sa dat ostrihat tak nieco poradte, v lekarni mi nechceli koli kojeniu nic dat a na tie vodicky neverim velmi

terkaa
31. jan 2009

mne vypadavaju doteraz, niekedy som uz z toho nestastna a pritom beriem vitaminy od zaciatku tehotenstva 🙄 , ale nepocula som o nicom, co by pomohlo. stretla som kamosku, ma uz druhe babo a prave sa dala ostrihat, lebo........ 😖 uz ma dost riedke vlasy.

sisi33
1. feb 2009

Baby ja ani NEKOJIM a vlasy mi padajú jedna radosť...
v kutoch na čele uz mám "plešinky"...
tak si nie som veľmi istá či to súvisí vždy len s kojením...

evixa
1. feb 2009

pridavam sa. Vlasov mam dost, ale aj tak som sa uz zala obavat toho plznutia. Ze je to normalne pri kojeni mi uz povedala lekarnicka. Dala mi nejake vitaminy, no velmi sa to nezlepsilo. Hlavne sa bojim, ze krpec spapa vlas a zacne sa dusit. Jedna znama mala taku skusenost. Uzs i inak celkovo pripadam ako troska. Vypadavaju vlasy, problem so zubami pretvavajuci z tehotensva, trpnu a bolia ma ruky ...

mufo24
1. feb 2009

mne začali vlasy dosť padať 4 mesiace po prvom pôrode. Bola som u kaderníčky a tá mi poradila prípravik biohaar. Vraj ho má odskúšaný na sebe a aj na niekoľkých svojich zákazníčkach a zaberá. Je to vlasový aktivátor, predáva sa v lekárni a stojí nejak cez 100sk, teraz v eurách neviem. Zabralo to, vlasy mi padali menej a po nejakej dobe som zbadala, že mi začali vyrastať nové vlasy. Tak skúste.

luciauk
1. feb 2009

mne začali padať tiež okolo 3-4 mesiacov po pôrode. trvalo to asi 3 mesiace. samo to prestalo 🙂 asi sa už upravili hormóny.

claudinka
1. feb 2009

tak o mojich vlasoch sa ani nevyjadrujem.. vypadavali mi aj pred tehu, pocas ani nie, ale teraz je to otras, kam pozriem, tam moj vlas 😒 😒 a kde su tie moje krasne vlasy, ake som mala ach jaj
co je pravda na tom, ze ked prestanem kojit, tak sa to vsetko vrati do normalu? 😀

cherries
1. feb 2009

ahojte pridam sa ja mam odjakziva huste vlasy po porode mi zacali vypadavat tiez ale ked mal mali 3 mesiace tak to prestalo , brala som iba vitamini pre kojace zeny a vitamin E v tobolkach . Som opat na tom na com som bola vlasy mi zasa rastu ako salene a mam ich kopu mne by sa zislo kus preriedit 😖

saska.t
1. feb 2009

kocky 100% na to pomaha geriavit pharmaton ale nie ten pre starych ludi ale neviem ako je to s kojenim, letak som uz vyhodila ale ked nebudete kojit a budu vlasy padat skuste to poradila mi to znama a uz to zabralo viacerym zenam po porode aj ked je dost drahy ....

amatula
1. feb 2009

ak mozem odporucit ostrihat.proste daky kratsi strih,vlasy si odpocinu a prestanu padat..ja to absolvovala uz druhy krat 😵

amarelka
1. feb 2009

ja som tu už niekde spomínala, že mi vlasy začali padať, ked mal malý okolo 4 mesiacov...teraz má 8 a vlasy mi nepadajú..nepoužívala som na to nič, prešlo to samo...stále kojím, tak to asi nebude súvisieť s kojením, ale celkovo so stavom po porode.....len teraz mi ich vytrháva malý 😀

stvura
2. feb 2009

Amatula, diky za radu, uz som objednana ku kadernicke. Moje krasne huste vlasy su tatam...co nevypadava, tak to mi sklbe maly, no proste strasne!

gabikar
2. feb 2009

Ahoj stvura, urcite by som to neriesila tak radikalne. Mne zacali v chumacoch padat po 3mesiacoch, tiez som uvazovala nad ostrihanim, ale nakoniec to nebolo treba. Nastastie, lebo teraz by maly nemal ako chytat balanc, keby som ich mala kratke 😀 . Ja som zacala brat Cetebe + Zinok, pomohlo mi to asi po mesiaci a teraz uz vobec nevypadavaju.

lila794
2. feb 2009

Stvura, naozaj, to prejde. Mne tiez zacali okolo 4 mesiaca kojenia veeeeeelmi padat a po par mesiacoch to uplne preslo a a som s tym nerobila absolutne nic. Ziadny kadernik, ani tablety. 😉

lauraaaaaa
11. jún 2009

ahojte.pridávam sa ku oskatným žienkam... ani mne nepadali vllasy počas tehotnosti,taku dobru kvalitu som nemala nikdy 🙂 .no teraz,kojím dcéru 4mesiac a asi podobne ,mám ich vsade,plienke,postel...Mne poradili Panthenol 100mg no neviem ci sa moze brat aj s kombimáciou hlivy ustricovitej a Bkomplexu,dalej som mierne anemická aj ja nomne ani gynek.ani doktorka nedoporucila železo ,hoc som vedela že by pomohlo.v lekárni vraveli ze ked kojím ,memožem brať,a teraz malej robili krvný obraz a berie železo.

mamutka
11. jún 2009

mne kozna v tehu povedala, ze to je normalne, mat super vlasy a nechty, rastove hormony makaju o zavod, nesmie to padat, po porode ide dole kopa vlasov naraz, no ale ved sa tam drzali nadstandardne dlho, takze teraz je to narazove 😒 zacali mi padat tiez asi 3-4 mes po porode, ale uz mi aj rastu nove, dam vlasy do copu a trcia mi take par cm chlpy okolo hlavy, ako usi na medvedovi, ako debil som, ale tesim sa. no ale co nevypadalo to vytrha maly teraz, tak sa tolko netesme, zejo 😀
a nijake tablety som na to nebrala, pocas kojenia sa to nema, len taku vodicku som mala, Biohar, fajn, ale ma to prestalo bavit. to sa poriesilo aj same

lauraaaaaa
11. jún 2009

najhoršie je ,že som sa dala ostrihať.boli dlhé už skoro po pás no načo ,ked boli ako slama.teraz som si ešte dala aj melir,lebo aby som sa starala o vlasy povedal muž,a prvé co padaju su tie odfarbene ,tak som im pomohla aby opustili moju hlavu. 😅

eimiky
12. jún 2009

aj mne vlasy padali a riadne vtedy keď som prestala kojiť, asi 2 mesiace to trvalo,normálne som plzla.No našťastie sa to upravilo a teraz je to už ako predtým 🙂

elanela
12. jún 2009

aj mne padali nenormálne vlasy po porode vlasy boli všade no hroza kúpila som si obyčajný žihlavový šampon Dixi a prestali padat a kojím stále

mamutka
12. jún 2009

ved to, padaju ci rodicka potom koji alebo nie, tak to proste je a s kojenim to vela nema, ibaze kojaca zena nemoze nejake gebuziny brat proti padaniu. aj tak to vypadnut musi, kazdy zdravy clovek straca denne aj sto vlasov no a kedze v tehu sa drzali vytrvalo na hlave, potom vypadnu naraz a vyzera to hrozne

sakura77
12. jún 2009

aj mne padali par mesiacov po porode to zacalo-a to som nekojila 😉 kozna mi rovno uprimne povedala ze tie ich gebuzinky na to jednoducho nepomozu a ak mi moze poradit tak mam vyskusat kuru od vichy-vodicka do pokozky plus sampon,stalo to kopu penazi ale stalo to zato-aj teraz po druhom porode pojdem urcite zas na to

teeuwe
12. jún 2009

Mne po prvom pôrode padali neskutočne, až tak, že som sa dala na krátky zostrih. Teraz som dva mesiace po pôrode a zatiaľ padajú v norme, ale veľa mi zliezlo počas tehotenstva, takže teraz to nie je badateľné. Každopádne mi vtedy aj teraz pomáhajú výrobky značky Migliorin alebo Klorane.

lauraaaaaa
29. aug 2009

mala má 6 mes.a 2 tyždne už ju nekojím asi2 mesiace a vlasy mi padali neskutočne.muž sa večer zobudzal že má plno vlasov v ustach,tak hrozne mi padali,sice bolo vidiet že vyrastajú nové ale staré nadalej velmi padali. a tak pred 2 týždnami mi muž objednal ,sice drahu ale jeho oblubenu kozmetikuLR.VOLá sa to recapin šampon a tonikum.v akcii to stojí cca 2000sk,dost vela .ja som sa smiala ze je to sprostost,no ma prekvapenie,hoc nedodržujem ranné a večerné každodenné umývanie vlasov,len večerné podotknem,mi nepadaju .hoc sa tažko rozcesávaju a pár vlasov vyjde len vtedy potom uz nic pri spanku.tak tolko pre zufalé ako som ja bola